Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,032 μηνύματα.
Όταν το tattoo έχει νόημα και δεν είναι κοινότυπο (κινέζικα, δράκοι κ.ο.κ.) είναι ένας πολύ ωραίος και ξεχωριστός τρόπος έκφρασης...

Τα κινεζικα υποτιθεται πως σημαινουν κατι , αν δεν κανω λαθος . Δεν βαζει κανεις οτι να ναι συμβολα. Οσο για το ξεχωριστο , δεν ειναι πια , εχουν κανει παρα πολλοι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.eAMY

Νεοφερμένος

Η Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Τα κινεζικα υποτιθεται πως σημαινουν κατι , αν δεν κανω λαθος . Δεν βαζει κανεις οτι να ναι συμβολα. Οσο για το ξεχωριστο , δεν ειναι πια , εχουν κανει παρα πολλοι .

Νομίζω ότι τα κινέζικα έχουν γίνει πλέον κοινότυπα σαν σύμβολα, ότι κι αν συμβολίζουν. Και όσοι και να κάνουν, το κάθε σχέδιο μπορεί να είναι ξεχωριστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
:inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • pola23.jpg
    pola23.jpg
    280.1 KB · Εμφανίσεις: 3,803

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Το 2ο τατου ειναι απλα σουπερ-ντουπερ-τελειο!! Σχεδον οφθαλμολουτρο!! :)


Το 3ο ειναι λιγο υπερβολικο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Το 2ο τατου ειναι απλα σουπερ-ντουπερ-τελειο!! Σχεδον οφθαλμολουτρο!! :)


Το 3ο ειναι λιγο υπερβολικο!!

Για το 2ο ψήνομαι άγρια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalhspigo

Νεοφερμένος

Ο mixalhspigo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αποφασισα κι εγω να κανω tattoo... εχω κολλημα με τις αραχνες κι εχω σκεφτει να κανω στον δεξυ ωμο προς το στηθος μια αραχνη που να αφηνει ιστο απο τον ωμο και η αραχνη να ειναι κοντα στο στηθος ...δηλαδη να κρεμεται...εχω σκεφτει και να κανω κατι που να εχει αξια για μενα... ερωτησεις: θα κανω το πιο πανω σχεδιο και θα το βαρεθω σε καμποσα χρονια επειδη δεν θα εχει αξια??? οτι θα πονεσω ειναι σιγουρο επειδη ειναι πανω σε κοκκαλο.. αλλα θα ποναει απιστευτα ή θα το συνηθισω??? υπαρχει καποιος τροπος να συνδυασω την λατρεια μου(αραχνες) με κατι της ζωης μου..ας πουμε ονομα πατερα η αδερφου????? ευχαριστω πολυ!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
εχω κολλημα με τις αραχνες
ερωτησεις: θα κανω το πιο πανω σχεδιο και θα το βαρεθω σε καμποσα χρονια επειδη δεν θα εχει αξια???

Ακριβως επειδη ειναι κολλημα, οπως μονος σου λες, δεν ειναι φρονιμο να το κανεις τωρα.
Μολις το ωριμασεις στο μυαλο σου και παψεις να εχεις και τη μικρη αμφιβολια, πας και το κανεις.
Σημερα βεβαια με το λειζερ, ανα πασα ωρα και στιγμη σου ερθει πας και το αφαιρεις, ομως το σημαδι μενει, σημερα το λειζερ για τα ταττου κοστιζει και δεν υπαρχει και λογος απο την στιγμη που το κανεις, να σκεφτεσαι πως μπορει αυριο μεθαυριο να χασει για σενα την αξια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

πολύ ωραίο σχέδιο......

"......Είναι βαρετό να χτυπήσεις ένα τυχαίο σχέδιο, απλώς και μόνο για να έχεις κάτι στον ώμο ή την πλάτη σου στη διάρκεια της αυγουστιάτικης πασαρέλας στις παραλίες.
Το τατουάζ δεν είναι fashion accessory. Είναι ιερή συμφωνία ανάμεσα σε εσένα και το σώμα σου. Μια συνειδητή απόφαση να διακοσμήσεις ένα μέρος του κορμιού σου μ' ένα σχέδιο, που θα κουβαλάς μονίμως πάνω σου μέχρι την ημέρα που θα εγκαταλείψεις τα εγκόσμια. Το συχνότερο λάθος είναι να πάμε στο πρώτο tattoo studio που θα βρούμε μπροστά μας, για να μας κάνει ο tattooist μια νεράιδα ή ένα δράκο για παράδειγμα, χωρίς να νοιαζόμαστε και πολύ για την αισθητική του τελικού αποτελέσματος. Περισσότερη προσοχή δίνουμε σ' ένα ρούχο που θα πάρουμε απ' ένα κατάστημα και λιγότερη στο tattoo που θα μείνει πάνω μας μια ζωή......"
από την ιστοσελίδα
https://www.timeoutcyprus.com/greek/...gID=11&ArchArticleGroup=1380&ArchArticle=1380
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γεια και απο μένα...Λοιπόν εγώ έχω ήδη 2 και θέλω ένα ακόμα(τελευταίο μάλλον)στο κουντεπιε(πελμα) κάτι σαν αυτό(2η και 5η φωτο)
https://www.vanishingtattoo.com/tattoo/celeb-theron.htm
Θα ΄θελα να μου πείτε κάποιες ιδέες.Μικρό και μαύρο κατα πρότίμηση.Ή αν έχει χρώμα να είναι σαν της φωτο.
Κάτι διακριτικο δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mixalhspigo

Νεοφερμένος

Ο mixalhspigo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ και ξεχαστηκα χιλια συγνωμη!!!!!!το κολημα με τοις αραχνες το εχω απο πολυ μικρος.κατι τι οποιο δεν πιστευω να φυγει απο τη ζςη μου.......εαν προτηνατε αλλο tatoo εχω δει ενα σταυρο με περυτπηγηρησμενη κορδελα για να γραψω το ονομα της μανας μου του πατερα μου και του αδερφου μου το οποιο πρωοριζεται για τον δεξιο ομο απο πισω επανο στα κοκαλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola9900

Νεοφερμένος

Η Ευλαμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
''
ευχαριστω πολυ και ξεχαστηκα χιλια συγνωμη!!!!!!το κολημα με τοις αραχνες το εχω απο πολυ μικρος.κατι τι οποιο δεν πιστευω να φυγει απο τη ζςη μου.......εαν προτηνατε αλλο tatoo εχω δει ενα σταυρο με περυτπηγηρησμενη κορδελα για να γραψω το ονομα της μανας μου του πατερα μου και του αδερφου μου το οποιο πρωοριζεται για τον δεξιο ομο απο πισω επανο στα κοκαλα...''
προτιμο μια τριανταφυλια να σταματαει στην μεση σα;ν ζωνη και να αρχιζει απο τον λαιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.eAMY

Νεοφερμένος

Η Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Αποφασισα κι εγω να κανω tattoo... εχω κολλημα με τις αραχνες κι εχω σκεφτει να κανω στον δεξυ ωμο προς το στηθος μια αραχνη που να αφηνει ιστο απο τον ωμο και η αραχνη να ειναι κοντα στο στηθος ...δηλαδη να κρεμεται...εχω σκεφτει και να κανω κατι που να εχει αξια για μενα... ερωτησεις: θα κανω το πιο πανω σχεδιο και θα το βαρεθω σε καμποσα χρονια επειδη δεν θα εχει αξια??? οτι θα πονεσω ειναι σιγουρο επειδη ειναι πανω σε κοκκαλο.. αλλα θα ποναει απιστευτα ή θα το συνηθισω??? υπαρχει καποιος τροπος να συνδυασω την λατρεια μου(αραχνες) με κατι της ζωης μου..ας πουμε ονομα πατερα η αδερφου????? ευχαριστω πολυ!!!:):)

Ο μπαμπάς μου έχει στον δεξί του ώμο έναν ιστό χωρίς αράχνη. Είναι πολύ όμορφο και ιδιαίτερο σχέδιο, χωρίς να είναι υπερβολικό. Πιστεύω πως αν δεν βάλεις αράχνη επάνω, δε θα το βαρεθείς, δε θα είναι αποκρουστικό (γιατί υπάρχει κι αυτός ο κίνδυνος!) και δε θα το μετανιώσεις αργότερα, αλλά θα έχεις και κάτι που να συμβολίζει την αγάπη σου γι' αυτές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Τελικά μάλλον αυτό θα κάνω αλλά στο κουντεπιε...
https://choicefm.files.wordpress.com/2009/12/196102-eleonora1.jpg
Πως σας φαίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betoni

Νεοφερμένος

Η Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Απλά τέλειο!!!!!!!!!!!!:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Εγω θα ήθελα ένα να ξεκινάει απο πίσω απο το αυτί και να έρχεται κάτω στο πλαϊνο του λαιμού...Κάτι σαν ιχνη απο παπούτσια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι ?Εαν κανεις τατουαζ στην περιοχη πισω κατω κατω στην μεση ποναει?????!!!:redface: :hmm: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ το έκανα πίσω, αρκετά κάτω, αλλά πιο δεξιά κι όχι στη μέση και δεν πόνεσε ιδιαίτερα. Πιο πολύ ως έντονο μούδιασμα θα περιέγραφα αυτό που ένιωσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ έχω κάνει μέση, προς τα αριστερά και δεν μπορώ να πω ότι δεν πόνεσε, αλλά ούτε ότι ο πόνος ήταν κάτι το ιδιαίτερο. Θα τον χαρακτήριζα "γλυκό", σα να κόβεσαι με ξυράφι, αλλά αρκετά πιο έντονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaisarionas

Νεοφερμένος

Ο kaisarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αν έκανα τατουάζ θα ήθελα μια φλόγα να ανεβαινει απο τον αστραγαλο μέχρι το γόνατο! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top