Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
αυτο πως σας φαινεται? θελει να το κανει ενας φιλος μου...στην αρχη παγωσα! αλλα δεν ειπα τπτ.
σε στυλ, αμα σ αρεσει εσενα...:P. εσας πως σας φαινεται ρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
υπέροχο :)

το έχει κάνει και το αγαπημένο μου τετράδιο tribal
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
αυτο πως σας φαινεται? θελει να το κανει ενας φιλος μου...στην αρχη παγωσα! αλλα δεν ειπα τπτ.
σε στυλ, αμα σ αρεσει εσενα...:P. εσας πως σας φαινεται ρε παιδια?

Θαυμάσιο αλλά πρέπει να'χεις τέτοιο σώμα και κυρίως να το διατηρείς σ'αυτή την φόρμα, γιατί φαντάζεσαι να πλαδαρέψεις μια μέρα και να μην φεύγει το τατουάζ ; Επίσης πρέπει να μην έχεις τρίχες στο σώμα. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εκτος αυτων που ανεφερε ο Δοκτωρας τα οποια με βρισκουν συμφωνη, το συγκεκριμενο σχεδιο ειναι του ματς για το προσωπικο μου γουστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου τα ποιο τελεια σημεια να κανεις tattoo ειναι στο σβερκο εκει που τελειωνουν τα μαλλια(κατα προτημηση ενα αστερακι) μεσα απ τον αστραγαλο και τελος αριστερα στην κοιλια εκει που ξεκιναει το μαγιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Θέλω να κάνω αρχικά ενα μικρό με εναν Φοίνικα ,για να δώ πως θα πάει και εαν θα μ αρέσει...
Μετά,ενα μεγάλο με εναν Σπαρτιάτη(πείτε με τοπικιστή,οκ :P) ,αλλα έχω αρκετούς ενδοιασμούς,σχετικά με το μέγεθος του tatoo :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kakashi-sensei

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλησπερα
ειμαι νεος στο φορουμ εχω κανει 2 τατουζ στο χερι
δεν νομιζω να τ βαρεθω και ποναει λιγο
αν κανεισ χρωμα θα βγει και αιμα
η κοπελα μου για μικρο σχεδιο θα κανει αυτο :https://www.nika-summers.com/Tattoos/bree.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
εγώ το μόνο tattoo που έχω πάνω μου, είναι μια μύτη από μολύβι μέσα στο δέρμα μου.... :eek:
είχα νευριάσει τον μικρότερο αδερφό μου και αυτός αντί να γράψει στο τετράδιο, έγραψε στο χέρι μου.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
σκεφτομαι να κανω στο ποδι μια σπαρτιατικη περικεφαλαια...εχω παθος με την αρχαια ελλαδα και οταν το βλεπω θα μου θυμιζει να μην τα παραταω ποτε σε καμια "μαχη" οπως η σπαρτιατες πολεμιστες.επισης καποια στιγμη θελω να χτυπησω μια αρχαια φραση στα πλευρα μου λιγο κατω απο την μασχαλη (σε αρχαια γραφη). "μηδεν αγαν" ή "εσσεται ημαρ"...δεχομαι προτασεις :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καλησπερα
ειμαι νεος στο φορουμ εχω κανει 2 τατουζ στο χερι
δεν νομιζω να τ βαρεθω και ποναει λιγο
αν κανεισ χρωμα θα βγει και αιμα
η κοπελα μου για μικρο σχεδιο θα κανει αυτο :https://www.nika-summers.com/Tattoos/bree.jpg
Εγώ έχω με χρώμα και αίμα δεν έβγαλε. Μάλλον δεν έκανες καλή επιλογή ανθρώπου, διότι το να βγαίνει αίμα σε μια τέτοια περίπτωση δεν μου φαίνεται και πολύ καλό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kakashi-sensei

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγώ έχω με χρώμα και αίμα δεν έβγαλε. Μάλλον δεν έκανες καλή επιλογή ανθρώπου, διότι το να βγαίνει αίμα σε μια τέτοια περίπτωση δεν μου φαίνεται και πολύ καλό..

Δεν βγαινουν απο ολα τα χρωματα μονο απο το ασπρο και το κιτρινο
τα παλια μηχανακια δεν χτυπαν βαθια πια για αυτο δεν σου βγηκε αιμα
τ χρωμα εχεισ κανει ταττοο?ειναι μεγαλο?
εχω και γνωστη που εχει κανει στο καρπο χωρις χρωματα και βγηκε αιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Σκέφτομαι σοβαρά να κάνω ένα μικρό και απλό Yin Yang στην ωμοπλάτη μου μιας που ανέκαθεν μου άρεσε αυτό το σύμβολο. :D


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Σκέφτομαι να κάνω ένα τατουαζ, θα ήθελα να γράψω κάτι με μια ενδιαφέρουσα γραμματοσειρά ίσως και κάποιο σχέδιο. Έχει δει κανείς την ταινία Rachel getting married; Η Anne Hathaway είχε ένα πάρα πολύ ωραίο τατουάζ. Κάτι παρόμοιο θα ήθελα με άλλο όνομα όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
θελω να κανω ενα μικρο ''μικρο πριγκηπα'' στον καρπο μου.....για πολλους λογους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
αυτο πως σας φαινεται? θελει να το κανει ενας φιλος μου...στην αρχη παγωσα! αλλα δεν ειπα τπτ.
σε στυλ, αμα σ αρεσει εσενα...:P. εσας πως σας φαινεται ρε παιδια?
Oύμπερ καγκούρικο.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
θελω να κανω ενα αστερι στον καρπο μου,εναν σκορπιο χαμηλα στην μεση και ενα στον αστραγαλο αλλα δεν ξερω ακομα τι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Ξέρω οτι το πόσο ευαίσθητο δέρμα έχεις παίζει ρόλο στο πόσο καιρό θα κάνει να επούλωθει και στο πώς θα δείχνει γενικότερα...

Επίσης έχω ακούσει οτι η πληγή μοιαζει περισότερο με κάψιμο και όπως συμπεριφέρεται το δέρμα σ ένα κάψιμο έτσι θα συμπεριφερθεί και στο τατού... Αυτό κατά πόσο ισχύει??

Θέλω πολύ να κάνω αλλα το δέρμα μου είναι πολύ ευαίσθητο.... πάρα πολύ... (έκαψα το χέρι μου με το γκαζάκι πριν τρεις βδομάδες και δεν εχει φύγει το σημάδι ακόμα... ούτε καν έχει μικρύνει....):wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Θέλω πολύ να κάνω αλλα το δέρμα μου είναι πολύ ευαίσθητο.... πάρα πολύ... (έκαψα το χέρι μου με το γκαζάκι πριν τρεις βδομάδες και δεν εχει φύγει το σημάδι ακόμα... ούτε καν έχει μικρύνει....):wall:

Και εγώ έκαψα το χέρι μου με ένα ταψί του φούρνου -εδώ και 6 μήνες- και ακόμα να φύγει...:worry:

Δεν νομίζω όμως ότι το τατουάζ είναι ακριβώς το ίδιο.


Ενδιαφέροντα σχέδια που βρήκα στο νετ:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικά πώς είναι το ίδιο με το κάψιμο; Αφού όταν κάνεις τατού δεν στο καίνε, στο χτυπάνε με βελόνες. Και παίζει και ρόλο το τατού, αν είναι μικρό ή μεγάλο, αν θα' χει χρώμα ή θα'ναι σκέτο μαύρο και τέτοια.




Πωπω ανατρίχιασα όμως.^ :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top