Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Ίσως είναι χαζή η ερώτηση, αλλά έχω ακούσει ότι μπορείς να κάνεις μια εξέταση για να δεις αν θα ερεθιστεί το δέρμα σου απ'το τατουάζ. Ισχύει ή bullshits? Ρωτάω γιατί έχω ευαίσθητο δέρμα οπότε το φοβάμαι λίγο να κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Eννοείς αν έχεις αλλεργία στο μελάνι? Γιατί έτσι κι αλλιώς θα ερεθιστεί το δέρμα, το τατουάζ είναι κάπως σαν "πληγή".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Eννοείς αν έχεις αλλεργία στο μελάνι? Γιατί έτσι κι αλλιώς θα ερεθιστεί το δέρμα, το τατουάζ είναι κάπως σαν "πληγή".
Ναι, και για το μελάνι και γενικά ερεθισμό πέρα απ'τον αναμενόμενο που προκαλείται στην αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ερεθισμός πέρα από τον αναμενόμενο μπορεί να προκύψει εάν εκτεθείς στον ήλιο, δεν χρησιμοποιείς την ενυδατική, δεν καθαρίζεις το δέρμα, κλπ. Οπως αν είχες χτυπήσει και δεν πρόσεχες το τράυμα. Για το μελάνι τώρα, πρέπει πρώτα να βρεις που θα το κάνεις γιατί δεν έχουν όλοι τα ίδια μελάνια, και να συζητήσεις μαζί τους αν μπορούν να σου βάλουν π.χ. μια τελίτσα μελάνι κάπου που δεν φαίνεται να δεις μήπως έχεις μετά φαγούρα ή κοκκινίλα. Αυτό όμως κάντο μόνο αμα έχεις ιστορικό σοβαρών αλλεργιών, γιατί είναι πολύ σπάνιο τα σύγχρονα μελάνια να προκαλέσουν κάτι τέτοιο. Πιό τοξική είναι η χέννα του Πακιστανού στην παραλία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
αμα μπορουσα θα εκανα sleeve :redface:

γενικα το καλοκαιρι σκεφτομαι να κανω σαν δωρο γενεθλιων στον εαυτο μου :)

μαλλον μπρατσο ή πηχη και ψαχνω σχεδιο ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Ερεθισμός πέρα από τον αναμενόμενο μπορεί να προκύψει εάν εκτεθείς στον ήλιο, δεν χρησιμοποιείς την ενυδατική, δεν καθαρίζεις το δέρμα, κλπ. Οπως αν είχες χτυπήσει και δεν πρόσεχες το τράυμα. Για το μελάνι τώρα, πρέπει πρώτα να βρεις που θα το κάνεις γιατί δεν έχουν όλοι τα ίδια μελάνια, και να συζητήσεις μαζί τους αν μπορούν να σου βάλουν π.χ. μια τελίτσα μελάνι κάπου που δεν φαίνεται να δεις μήπως έχεις μετά φαγούρα ή κοκκινίλα. Αυτό όμως κάντο μόνο αμα έχεις ιστορικό σοβαρών αλλεργιών, γιατί είναι πολύ σπάνιο τα σύγχρονα μελάνια να προκαλέσουν κάτι τέτοιο. Πιό τοξική είναι η χέννα του Πακιστανού στην παραλία...

Απλά έχω παρατηρήσει ότι το δέρμα μου είναι αρκετά ευαίσθητο. Πέρα απ'το ότι κάθε χρόνο το χειμώνα ξεραίνονται τα χέρια μου, τα piercing που έχω κάνει για αρκετό καιρό μετά μου δημιουργούσαν προβληματάκια όπως πύον, σπυράκια ή κοκκίνισμα της γύρω περιοχής, μέχρι να το δεχτεί το δέρμα. Γι'αυτό το ψιλοφοβάμαι και το τατουάζ. Θα ρωτήσω και σε μαγαζί όπως είπες. Σ'ευχαριστώ για τη βοήθεια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
βασικα ξερετε αμα υπαρχει κανενας αλλος τροπος εκτος χενας, που να κραταει το σχεδιο για αρκετο καιρο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν έχω ακούσει τίποτα τέτοιο και αμφιβάλλω να υπάρχει.
Εγώ πήγα στο convention σε έναν που ήθελα αλλά δεν μπορούσε να μου κάνει εκείνη την ώρα και μου είπε να πάω σήμερα στο studio. Οταν έφτασα μου είπαν ότι είναι κλεισμένος λέει όλο το '12 και να πάω πάλι από Σεπτέμβριο να κλείσω για '13!
Για αυτό όσοι θέλετε...από νωρίς τα ραντεβού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Υπερβολές. Εγω δεν θα ξαναπηγαινα σε αυτόν. Το πολυ να κλεισεις το ραντεβου μια εβδομαδα πριν. Αν θες να σου προτεινω τατουατζη, ΠΜ μι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ασε, έχω φάει κόλλημα! Εχω ήδη καμιά δεκαριά συστάσεις από γνωστούς φίλων και δεν λέω να ξεκολλήσω από αυτόν.
Απλά μου φάνηκε κουλό που μου είπε να περάσω από το μαγαζί και μετά το αφεντικό του μου έριξε άκυρο :worry:. Ο ίδιος ήταν πολύ ευγενικός και τον συμπάθησα, αλλά δεν ήξερε ότι δεν έχει ραντεβού? 'Η απλά με έκοψε ο αφεντικός και δεν του άρεσε η φάτσα μου? Διέκρινα μια εχθρότητα και από αυτόν και από την πιτσιρίκα-υποδοχή με το υφάκι "μου θες και τατού με τον ****** μωρή".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μη ξαναπάς σου λέω, εκτος αν μπορείς να βρεις το κινητό του τύπου που θες και σου κάνει το τατού αλλού. Αλλά πρόκειται για προσωπικό ζήτημα και θεωρώ πως πρέπει όλο το κλιμα του χώρου να σε εμπνέει, αλλιώς δεν αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Σήμερα ξαναπροσπάθησα (αφού τσεκαρα ότι είχε άλλο προσωπικό στην βαρδια) και ήταν όλοι ευγενέστατοι. Η κοπέλα στην υποδοχή πήγε μέσα και τον φώναξε (τύχη βουνό που ήταν εκεί), μιλήσαμε λίγο γιατί είχε ραντεβού και τελικά μου έκλεισε για μέσα στο καλοκαίρι. Πράγμα που σημαίνει ότι αντίο μαύρισμα για φέτος (με βλέπω να πηγαίνω με αντιηλιακό για μωρά και T-shirt) αλλά δεν πειράζει!
Πωπω, νιώθω σαν το φυτό του σχολείου που το δέχεται η κουλ παρέα. :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Για ενα μηνα δεν θέλει ήλιο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ναι, αλλά δεν κάνει να πάω μαυρισμένη κι εγώ γίνομαι σαν Βραζιλιάνα αμέσως. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Είμαι πολύ συγκινημένη επιτέλους βρήκα τι τατου θέλω να κάνω! *.*



Σε αυτό το σημείο αλλά ακριβώς κάτω από το κόκκαλο που πετάει θα γράφει "love me" με καλλιτεχνικά γράμματα. :redface:

Και καθώς έψαχνα βρήκα άλλο ένα οπότε πλέον σκέφτομαι να κάνω και δεύτερο και συγκεκριμένα:


Χωρίς τα λογάκια... ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elliMOU

Νεοφερμένος

Η elliMOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
πολύ ωραία και τα δυο. εγώ είμαι σίγουρη για αυτό που θα γράψω αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω για τα γράμματα ακομα aka font :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coyote

Νεοφερμένος

Ο coyote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ρε παιδια εκει στη πλατη πίσω πονάει ; Βασικα κάπου ενδιάμεσα με πίσω απο το σβέρκο και τη πλατη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Όπου έχει κόκκαλο πονάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν πονάει όταν στο κάνει, πονάει μετά. Ειδικά αμα είναι να σου ξαναχτυπήσει λεπτομέρειες σε σημείο που χτύπαγε πριν ώρα, θα πονέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top