Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,400 μηνύματα.
Aυτό εντέλει δεν ξέρω αν ισχύει γενικά. Το έχω συζητήσει και με άλλους και έχουμε καταλήξει πως μερικές φορές πάνω στο κόκκαλο πονάει λιγότερο πχ σπονδυλική στήλη. :hmm:

Εμένα για κουότς μου αρέσουν και τα πλευρά, μου αρέσει και η κλείδα, μου αρέσει και ο πήχης, αλλά σε κάθε περίπτωση εξαρτάται από το ίδιο το κουότ, την γραμματοσειρά, το μέγεθος. :P


Θα είναι το πρώτο μου τατού και δεν ξέρω πώς πάνε αυτά.. Απλά λέω για πρώτο να είναι κάτι τέτοιο, να δω πώς είναι, κάτι μινιμαλιστικό, όχι κατι μεγαλο. Θέλω να διαβάζεται εύκολα απλά. Πλευρά το διάβασα ότι κι εκεί ταιριάζει αλλά νμζ ότι είναι για πιο μετά, στην κλείδα θα μου αρέσει περισσότερο. Επίσης, στην κλείδα όντως πάει σε άνδρες; Γιατί πιο πολύ γυναίκες βλέπω να κάνουν :P
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα είναι το πρώτο μου τατού και δεν ξέρω πώς πάνε αυτά.. Απλά λέω για πρώτο να είναι κάτι τέτοιο, να δω πώς είναι, κάτι μινιμαλιστικό, όχι κατι μεγαλο. Θέλω να διαβάζεται εύκολα απλά. Πλευρά το διάβασα ότι κι εκεί ταιριάζει αλλά νμζ ότι είναι για πιο μετά, στην κλείδα θα μου αρέσει περισσότερο. Επίσης, στην κλείδα όντως πάει σε άνδρες; Γιατί πιο πολύ γυναίκες βλέπω να κάνουν :P

Κοίτα γενικά προτάσεις μπορείς να ζητήσεις και από τον τατουατζή σου. Δηλαδή αυτό που θα του περιγράψεις/δείξεις/γουατέβερ λογικά θα το αλλάξετε μαζί αρκετά μέχρι να φτάσει να στο χτυπήσει.
Γενικά, τα πάντα μπορούν να είναι ωραία (ίσως και τα πιο ιδιαίτερα τύπου πρόσωπο/λαιμός που προσωπικά δεν μου αρέσουν), οπότε ναι, αν σου αρέσει, βουρ.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα είναι το πρώτο μου τατού και δεν ξέρω πώς πάνε αυτά.. Απλά λέω για πρώτο να είναι κάτι τέτοιο, να δω πώς είναι, κάτι μινιμαλιστικό, όχι κατι μεγαλο. Θέλω να διαβάζεται εύκολα απλά. Πλευρά το διάβασα ότι κι εκεί ταιριάζει αλλά νμζ ότι είναι για πιο μετά, στην κλείδα θα μου αρέσει περισσότερο. Επίσης, στην κλείδα όντως πάει σε άνδρες; Γιατί πιο πολύ γυναίκες βλέπω να κάνουν :P

Εγώ πιστεύω ότι στα πλευρά κάνουν πιο πολύ γυναίκες, η κλείδα είναι μεν ωραίο σημείο αλλά... Πιστεύω απαιτεί ένα πολύ απλό, λιτό κι απέριττο quote. Σχεδόν μονολεκτικό.

Όσο για τα μινιμαλ, διακριτικά τατουάζ, τα βρίσκω πολύ ωραία όταν είναι 1-2 όλα κι όλα. Τα πολλά, διάσπαρτα σε όλο το σώμα με χαλάνε, νιώθω λες και βλέπω σημειωματάριο. :P
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,400 μηνύματα.
Κοίτα γενικά προτάσεις μπορείς να ζητήσεις και από τον τατουατζή σου. Δηλαδή αυτό που θα του περιγράψεις/δείξεις/γουατέβερ λογικά θα το αλλάξετε μαζί αρκετά μέχρι να φτάσει να στο χτυπήσει.
Γενικά, τα πάντα μπορούν να είναι ωραία (ίσως και τα πιο ιδιαίτερα τύπου πρόσωπο/λαιμός που προσωπικά δεν μου αρέσουν), οπότε ναι, αν σου αρέσει, βουρ.

Εγώ πιστεύω ότι στα πλευρά κάνουν πιο πολύ γυναίκες, η κλείδα είναι μεν ωραίο σημείο αλλά... Πιστεύω απαιτεί ένα πολύ απλό, λιτό κι απέριττο quote. Σχεδόν μονολεκτικό.

Όσο για τα μινιμαλ, διακριτικά τατουάζ, τα βρίσκω πολύ ωραία όταν είναι 1-2 όλα κι όλα. Τα πολλά, διάσπαρτα σε όλο το σώμα με χαλάνε, νιώθω λες και βλέπω σημειωματάριο. :P

Από αυτά που έχω ψάξει έχω καταλήξει πως σαν είδη μου αρέσουν κυρίως τα fineline, μινιμαλιστικά, γεωμετρικά και σύμβολα, πέρα από φράσεις. Απλά για να ξεκινήσω από κάπου λέω για τη φράση και βλέπουμε. Κάτι σε fineline στο εσωτερικό του μπράτσου για αργότερα θα λεγα.. Πονάει πολύ εκεί; Λόγω τριβής κατά την επούλωση είναι ζόρι κλπ; Βέβαια για πιο μετά μου χει κολλήσει κάτι γεωμετρικό στον πήχη εξωτερικά, αλλά είναι αρκετά εμφανές και καθόλου διακριτικό (ίσως να αποδοκιμάζεται στη δουλειά μελλοντικά, ποτέ δεν είναι σίγουρο) :thumbsup:
 

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Aυτό εντέλει δεν ξέρω αν ισχύει γενικά. Το έχω συζητήσει και με άλλους και έχουμε καταλήξει πως μερικές φορές πάνω στο κόκκαλο πονάει λιγότερο πχ σπονδυλική στήλη. :hmm:
Όταν έψαχνα πού θα κάνω το πρώτο τατού, είχα βρει αυτό, και η αλήθεια είναι ότι είχα ψιλοφρικάρει γιατί είπα οκ, πού θα το κάνω ξέρω γω, στον κώλο για να έχω απλά το irritation; :P Είχα πάει στον τατουατζή να το συζητήσουμε, καταλήξαμε ότι κόκαλα που είναι πιο "εκτεθειμένα" όπως της κλείδας πονάνε αρκετά. Εγώ το έκανα στον καρπό επάνω στο κόκαλο και ήταν από ενόχληση μέχρι και λίγος πόνος αλλά τίποτα τραγικό, αν και είναι μικρούλι και δεν ξέρω υπό άλλες συνθήκες τι θα έλεγα. :P
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
πού θα το κάνω ξέρω γω, στον κώλο
Αναλόγως τον χώρο που έχει :rolleyes:

Εμένα πάντως αυτό το δάκρι, με στοιχειώνει ακόμα που δεν το τολμάω να το κάνω
 

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.
Πάνω στο κόκκαλο είναι όντως πολύ χειρότερο, επιβεβαιωνω...
Μετά από 2 μετριου μεγέθους ταττου σε πλατη/μπουτι που οκευ παλεύονται, έκανα το τρίτο και το μακρύτερο (:shifty:) στο χέρι που του έχει μείνει κανά δίωρο δουλειάς ακόμα. 7 ώρες [με κανα δυο μικρα διαλλειμάτα] ήταν ζόρι ομολογώ, δεν ανυπομονώ να έρθει η ώρα να το τελειώσω παρόλο που έχει περάσει ήδη ένας χρόνος :laugh:
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μετά από άπειρα χρόνια (8χρόνια actually) έκανα το χελιδόνι που ήθελα στο καρπό.
ΝΕξτ είναι να γράψω δίπλα στο χελιδόνι μια φράση λατινική που σημαίνει "she flies with her own wings".
Και νεξτ θα ήθελα να κάνω μια κενή μικρή καρδία πίσω στον αγκώνα.
Νεξτ θα' θελα να γράψω ή να κάνω και κάτι στα πλευρά (κάτω από το στήθος στο πλάι you know) αλλά δε ξέρω τι.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Μετά από άπειρα χρόνια (8χρόνια actually) έκανα το χελιδόνι που ήθελα στο καρπό.
ΝΕξτ είναι να γράψω δίπλα στο χελιδόνι μια φράση λατινική που σημαίνει "she flies with her own wings".
Και νεξτ θα ήθελα να κάνω μια κενή μικρή καρδία πίσω στον αγκώνα.
Νεξτ θα' θελα να γράψω ή να κάνω και κάτι στα πλευρά (κάτω από το στήθος στο πλάι you know) αλλά δε ξέρω τι.

Alis volat propriis! Στο λύκειο που σκεφτόμουν πιθανά ταττου το είχα σκεφτεί κι εγώ. Εν τέλει μπήκα 3ο έτος και δεν έχω κανένα τατουάζ ακόμη και δεν είμαι καν σίγουρη για το αν θέλω, νομίζω είμαι team piercing.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα τατουάζ στις γυναίκες είναι ξεπερασμένα, άγουστα και άσχημα.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Τα τατουάζ στις γυναίκες είναι ξεπερασμένα, άγουστα και άσχημα.
Έστω πως ισχύει ότι τα τατουάζ είναι ξεπερασμένα. ΈΣΤΩ, λέω, θα το δεχτώ ως προσωπική σου άποψη επειδή το λέει κι η μανούλα μου που την εκτιμώ πολύ.

Για τους άντρες, γιατί δεν ισχύει το ίδιο;
Περιμένω να μου παραθέσεις τη φαστικη θεωρία νο. 2990
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έστω πως ισχύει ότι τα τατουάζ είναι ξεπερασμένα. ΈΣΤΩ, λέω, θα το δεχτώ ως προσωπική σου άποψη επειδή το λέει κι η μανούλα μου που την εκτιμώ πολύ.


Να μου τη γνωρίσεις. :cool2:

Για τους άντρες, γιατί δεν ισχύει το ίδιο;
Περιμένω να μου παραθέσεις τη φαστικη θεωρία νο. 2990

Και για τους άντρες ισχύει.



Ιουυυυυ
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έστω πως ισχύει ότι τα τατουάζ είναι ξεπερασμένα. ΈΣΤΩ, λέω, θα το δεχτώ ως προσωπική σου άποψη επειδή το λέει κι η μανούλα μου που την εκτιμώ πολύ.

Για τους άντρες, γιατί δεν ισχύει το ίδιο;
Περιμένω να μου παραθέσεις τη φαστικη θεωρία νο. 2990


Τα τατουάζ γενικότερα φανερώνουν low impulse control γι αυτό και παλαιότερα τα φορούσαν μόνο άντρες που ανήκαν σε πολύ χαμηλά κοινωνικά στρώματα όπως εγκληματίες. Αυτοί οι άντρες όμως, όπως όλοι οι εγκληματίες είχανε και χαρακτηριστικά που τραβούσαν πολύ τις γυναίκες. Οπότε τα τατού στον άντρα σιγά σιγά συσχετίστηκαν με αυτά τα χαρακτηριστικά.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Να μου τη γνωρίσεις. :cool2:



Και για τους άντρες ισχύει.

Δε θα σου αρέσει, έχει τατουάζ.

Τότε να το γενικεύεις και για τους άντρες γιατί κάποιος πιο πονηρεμενος θα έλεγε πως κάνεις διακρίσεις.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Το μοναδικό τατουάζ που ίσως θα έκανα είναι ο μοριακός τύπος κάποιας χημικής ένωσης (έχω σκεφτεί ντοπαμίνη και σεροτονίνη) με τα αρχικά της μελλοντικής μου οικογένειας (με το καλό) στις κορυφές αντί για τα χημικά σύμβολα, π.χ



Στην εσωτερική πλευρά του χεριού, τώρα πού ακριβώς, εξαρτάται κι απ τις φλέβες μου.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγάπη είναι σα να στο τύπωσε εκτυπωτής. Ασε που η ντοπαμινη φερνει σε κοκα. :down:

Εγω προτεινω να παρεις ενα ρολοι στο γαμο και να κανεις εκει πισω engraving τα αρχικα. Ετσι, συμμετεχω σ αυτο το θεμα για να κρατω τη νεολαια μακρια απ τα τατουαζ και τα πιρσινγ.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αγάπη είναι σα να στο τύπωσε εκτυπωτής. Ασε που η ντοπαμινη φερνει σε κοκα. :down:

Εγω προτεινω να παρεις ενα ρολοι στο γαμο και να κανεις εκει πισω engraving τα αρχικα. Ετσι, συμμετεχω σ αυτο το θεμα για να κρατω τη νεολαια μακρια απ τα τατουαζ και τα πιρσινγ.

Εσένα αγαπημένε μου θα σου φέρουμε μια παραδοσιακή με γόβες και χωρίς ίχνος τατουάζ να σου φτιάχνει μπέργκερ με ροζ μπιφτέκι, όσο εσύ θα παίζεις βιντεογκειμς και θα αναπαύεσαι. Εγώ θα γίνω μια διάσημη χημικός - επιχειρηματίας - αφεντικό του εαυτού της και θα βαρέσω το μυστήριο χημικό τατού για να τονίσω το bonding μου με τους ανθρώπους που αγαπώ. Α, και θα φοράω μυτερά loafers των 80 ευρώ πρωί - μεσημέρι - απόγευμα - βράδυ. :shifty:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγάπη αν σε ενδιαφέρει πάντως η χημεία και η επιχειρηματικότητα μπορώ να βάλω το τροχόσπιτο και να ξεκινήσουμε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top