Tattoo ή henna;

Tattoo ή henna????

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Tattoo

    Ψήφοι: 20 37.0%
  • Henna

    Ψήφοι: 19 35.2%
  • τιποτα απο τα δυο

    Ψήφοι: 8 14.8%
  • και τα δυο

    Ψήφοι: 7 13.0%

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Παιδιά, έχω ακούσει ότι η μαύρη χένα δεν είναι καλή για το δέρμα και είναι καλύτερη η χρωματιστή. Ισχυεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδιά, έχω ακούσει ότι η μαύρη χένα δεν είναι καλή για το δέρμα και είναι καλύτερη η χρωματιστή. Ισχυεί;

δεν ξερω τι να σου πω εγω οσες φορες εχω κανει χενα ηταν με μαυρο τωρα... δεν εχω ξαναακουσει κατι τετοιο!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
δεν ξερω τι να σου πω εγω οσες φορες εχω κανει χενα ηταν με μαυρο τωρα... δεν εχω ξαναακουσει κατι τετοιο!:confused:

Α..οκ, ευχαριστώ. :]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
To τελευταιο καιρο σκεφτομαι σοβαρα για tatoo.
Σκεφτομουν να κανω ενα μολις τελιωσω το Λυκειο,το καλοκαιρι που θα κλεινω τα 18(του χρονου δηλαδη)
Ειναι μια συμβολικη περιοδος ..Μια μεταβαση απο μια φαση της ζωης σου σε μια αλλη...
Θα ηθελα να κανω στο δεξι μου χερι(καρπο ή λιγο πιο κατω απ τον αγκωνα εκει που ειναι οι φλεβες δηλ) κατι μικρο.
Θα ηθελα 2 μικρα πουλια (καρπο) ή κατι τετοιο
https://www.e-steki.gr/attachment.php?attachmentid=45363&stc=1&d=1338805247

Για χενα δεν ξερω..Εχω ακουσει πολλα για τις χρωστικες που περιεχουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Παιδιά,το τατουάζ είναι λιγότερο επιβλαβές για το δέρμα από την χένα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Η χέννα,είναι απλά μία ζωγραφία με ένα πιό ανθεκτικό στον χρόνο χρώμα.
Το τατουάζ είναι μόνιμο,και για να γίνει η βαφή μπαίνει βαθύτερα μέσα στο δέρμα.
Φαντάζομαι,πως η χέννα είναι κάτι το αθώο και παιχνιδιάρικο,και το τατουάζ το πιό σοβαρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Έλεγα να κάνω χένα, αλλά μου είπαν ότι η ''μπογιά'' που χρησημοποιείται είναι καρκινογόνα.Μετά σκέφτηκα να κάνω ένα μόνιμο (μικρό βέβαια),αλλά φοβήθηκα με αυτά που γράφει ο από πάνω (φοβιτσιάρα,μου θες και μόνιμο:redface:).Με αυτά και αυτά μου φαίνεται ότι τελικά δεν θα κάνω και τσάμπα έκανα πρόβες για το πώς θα το έλεγα στους γονείς μου,αν και τελικά δεν μου είπαν τίποτα...;):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Θα εκανα κατι προσωρινο δηλαδη HENNA!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδιά, έχω ακούσει ότι η μαύρη χένα δεν είναι καλή για το δέρμα και είναι καλύτερη η χρωματιστή. Ισχυεί;

Η χεννα γενικα ειναι καρκινογοννα. Δεν ξερω αν η χρωματιστη (δεν ξερω αν υπαρχει αυτο. Νομιζω μονο κοκκινη και μαυρη υπαρχει, αλλα δεν εχω ασχολιθει κιολας) εχει καποιο ιδιετερο χαρακτιριστικο περαν του χρωματος, δεν μου φαινετε λογικο ομως να ειναι λιγοτερο επιβλαβης απο την μαυρη.
Αλλα νομιζω ειναι υπερβολικο να σκευτεσε το ποσο καρκινογοννο μπορει να ειναι ενα τετιο πραγμα την στιγμη που εχουμε τοσα αλλα πραγματα στην καθημερινη μας ζωη.

To τελευταιο καιρο σκεφτομαι σοβαρα για tatoo.
Σκεφτομουν να κανω ενα μολις τελιωσω το Λυκειο,το καλοκαιρι που θα κλεινω τα 18(του χρονου δηλαδη)
Ειναι μια συμβολικη περιοδος ..Μια μεταβαση απο μια φαση της ζωης σου σε μια αλλη...
Θα ηθελα να κανω στο δεξι μου χερι(καρπο ή λιγο πιο κατω απ τον αγκωνα εκει που ειναι οι φλεβες δηλ) κατι μικρο.
Θα ηθελα 2 μικρα πουλια (καρπο) ή κατι τετοιο
https://www.e-steki.gr/attachment.php?attachmentid=45363&stc=1&d=1338805247


Καθε ανθρωπος βλεπει το τατου με τον δικο του τροπο, αν εσενα σε καληπτη το συμβολικο δικο σου θεμα, απλα σκεψου οτι το τατου θα μεινει για παντα εκει να απεικονιζει κατι, μην κολισεις στο ποτε θα γινει, αλλα στο τι θα απεικονιζει;) (και να εισαι σιγουρι οτι δεν θα μετανιωσεις ειτε το σχεδιο ειτε την ιδεα του τατου, γιατι τα 18 δεν ειναι και απο τις πιο σιγουρες ηλικιες)

Παιδιά,το τατουάζ είναι λιγότερο επιβλαβές για το δέρμα από την χένα?:hmm:
Τα τατουαζ πλεων ειναι ακινδυνα, αρκει να πας σε σοβαρο τατουατζη. Δεν ξερω αν κυκλοφορουν ακομα καρκινογοννα μελανια, αλλα οι περισσοτεροι τα εχουν αντικαταστισει με πολυ καλα μελανια που δεν προκαλουν προβληματα, υπαρχουν και βιολογικα κ.α. περιεργα μελανια. Μπορεις να μιλισεις και με τον τατουατζη σου για το θεμα αν το παρεις αποφαση.


Η χέννα,είναι απλά μία ζωγραφία με ένα πιό ανθεκτικό στον χρόνο χρώμα.
Το τατουάζ είναι μόνιμο,και για να γίνει η βαφή μπαίνει βαθύτερα μέσα στο δέρμα.
Φαντάζομαι,πως η χέννα είναι κάτι το αθώο και παιχνιδιάρικο,και το τατουάζ το πιό σοβαρό.

Εξαρτατε απο πιο αποψη το συζηταμε. Το τατου ειναι κατι μονιμο, μπαινει στην μεση βελονα και μελανι που μπαινει κατω απο το δερμα και επομενος πρεπει να αντιμετωπιζετε σοβαρα. Ωστοσο αν γινει απο σοβαρο επαγκελματια δεν υπαρχει κανενας φοβος και κανενας κινδινος.
Η χενα απο την αλλη ειναι απλα μια ζωγραφια, τα χρωματα ειναι καρκιγοννα, αλλα δεν νομιζω σε τοσο επικυνδινο βαθμο ωστε να το παρουμε και τοσο σοβαρα, στις πολεις και με τους τροπους ζωης που ζουμε, φανταζομαι πως ειναι απο τα τελευτεα πραγματα που πρεπει να μας ανυσηχουν.
Ειναι εντελος διαφορετικα ομως στην φιλοσοφια του και στην πρακτικη τος. Εντελος αλλο πραγμα το να πας σε καποιον στην μεση του δρομου που εχει καποια σχεδια, να διαλεξεις ενα ομορφο και να στο πατισει με ενα πινελακι και να μεινει πανω για εναν μηνα, σχεδιο το οποιο ειναι φτινιαρικο και απλο μαλιστα, και εντελος αλλο πραγμα να πας σε ενα στουντιο οπου θα δεις τον επαγκελματισμο, θα δουλεψετε μαζι το σχεδιο με τον ανρθωπο και θα δημιουργισει αυτο που εσυ ζητας, ακομα και αν δεν εχεις να του δειξεις κατι και το δημιουργισετε απο το 0 και ολο αυτο στο κανει μονιμα πανω στο δερμα σου. Το πρωτο μπορω να στο κανω και εγω, και ο πατερας μου και ο παπους μου, το δευτερο αν θες στο κανω εγω χωρις εγγυηση αποτελεσματος, αλλα σιγουρα δεν στο κανει ο πατερας μου η ο παπους μου:P

Έλεγα να κάνω χένα, αλλά μου είπαν ότι η ''μπογιά'' που χρησημοποιείται είναι καρκινογόνα.Μετά σκέφτηκα να κάνω ένα μόνιμο (μικρό βέβαια),αλλά φοβήθηκα με αυτά που γράφει ο από πάνω (φοβιτσιάρα,μου θες και μόνιμο:redface:).Με αυτά και αυτά μου φαίνεται ότι τελικά δεν θα κάνω και τσάμπα έκανα πρόβες για το πώς θα το έλεγα στους γονείς μου,αν και τελικά δεν μου είπαν τίποτα...;):/:

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω για τα τατουάζ...:D???????!!!!!!!!Βλέπετε πέσατε σε άσχετη...:P
(σε εμένα πάει το άσχετη,μην παρεξηγηθεί κανένας)

Δεν μπορω να καταλαβω πως ακριβως απο την χεννα "πηδας" στο μονιμο τατου, εντελος διαφορετικη φιλοσοφια που δεν νομιζω πως συνδεετε.
Καταρχην εχεις συνιδιτοποιησει την μονιμοτιτα του τατου; Το θες αυτο το πραγμα; Αν ναι, γιατι σκευτικες την χενα;
Τι ακριβος φοβιθικες;

θες να μαθεις κατι συγγεκριμενο; Με συγκεκριμενες αποριες ειναι πιο ευκολο να σου πει καποιος..!
Σκεψου και αυτο που ειπα στον mercury για την διαφορα του καθε πλανοδιου με τον επαγκελματια!

Θα σου πω ωστοσο πως γινετε η ολη διαδικασια, και οτι αποριες προκυψουν, εδω ειμαστε! (υπαρχει και αλλο σχετικο topic ιδικα για τα τατου)
Καταρχην πρεπει να υπαρχει συνενοηση με τον τατουατζη για το σχεδιο! Ειτε ειναι καποιο απο αυτα τα οποια εχει αυτος, ειτε εχεις βρει εσυ κατι το οποιο του το πας, ο καλος τατουατζης φαινετε απο την δυναοτιτα του να συζητησει μαζι του το πως ακριβος το θες και να κανει καποιες (μικρες η μεγαλες) αλλαγες ωστε να ταιριαξει στα γουστα σου και στο σημειο του σωματος οπου θα μπει.
Το δευτερο βημα που θα δεις ειναι η υγιηνη του χωρου! Πρεπει φυσικα να ειναι ολα πεντακαθαρα και θα δεις ποσο το προσεχουν το θεμα. (αν το σημειο που θες να κανεις τατου εχει τριχες φροντισε να πας ξυρισμενη ή αν σε ξερισει εκει να προσεξεις οτι το ξυραφακι που θα πιασει ειναι καινουριο και μετα θα το πεταξει)
Αφοτου απολυμανει τον χορο θα δεις οτι θα αρχισει να ετοιμαζει τα υλικα του και να κουρδιζει το μηχανιμα.
Εντομεταξυ θα εχει δημιουργισει ενα στενσιλ με το περιγραμα του σχεδιου που θες, θα στο βαλει στο σημειο που το θες, θα το πατισει και θα σου μεινει λιγο μελανι.
And now starts the fun! Βουταει την βελονα στο μελανι και αρχιζει να παταει σιγα-σιγα το περιγραμμα. Αυτο ειναι και το πιο βασανιστικο απο αποψης πονου σημειο, αν και εξαρτατε και απο το σημειο και απο το χερι του τατουατζη(λιγο βεβαια) και απο τον οργανισμο σου. Οταν τελιωσει με το περιγραμμα θα κανει και τα γεμισματα και μετα ειναι ετοιμο!
Του βαζει μια κρεμα, χαρτι απο πανω να τραβιξει το αιμα και το μελανι και σελοφαν.
Για κανα 2 βδομαδες θα πρεπει να του βαζεις κρεμμα, να προσεχεις οταν κανεις ντουζ να μην βραχει και να μην το δει ο ηλιος.
Μετα ειναι μονιμη παρεα σου χωρις να ζηταει οτιδηποτε!

Μες τις ακρες αυτα! Οτι θες εδω ειμαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Χέννα έχω κάνει δύο φορές και την θεωρώ τρελή κλεψιά. Σε χρεώνουν 10 ευρώ για να σου κάνουν ένα μικροσκοπικό σχέδιο κονσέρβα που δεν θέλει καθόλου ταλέντο και θα φύγει σε μια εβδομάδα το πολύ (δεν ξέρω πως λένε κάποιοι ότι το κράτησαν μήνες, μηπως δεν κάνατε μπάνιο?)
Το τατουάζ από την άλλη είναι κάτι πιό προσωπικό, έχει λεπτομέρεια, το κάνει καλλιτέχνης και θα πληρώσεις παραπάνω μεν, αλλά δεν θα σου φύγει στα καπάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Χέννα έχω κάνει δύο φορές και την θεωρώ τρελή κλεψιά. Σε χρεώνουν 10 ευρώ για να σου κάνουν ένα μικροσκοπικό σχέδιο κονσέρβα που δεν θέλει καθόλου ταλέντο και θα φύγει σε μια εβδομάδα το πολύ (δεν ξέρω πως λένε κάποιοι ότι το κράτησαν μήνες, μηπως δεν κάνατε μπάνιο?)
Το τατουάζ από την άλλη είναι κάτι πιό προσωπικό, έχει λεπτομέρεια, το κάνει καλλιτέχνης και θα πληρώσεις παραπάνω μεν, αλλά δεν θα σου φύγει στα καπάκια.
Αλήθεια,πόσο παραπάνω μπορεί να κοστίσει???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ανάλογα τι θα κάνεις και που. Ξεκινάει από 40 ευρώ και πάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Αλήθεια,πόσο παραπάνω μπορεί να κοστίσει???:hmm:

το τατουαζ κοστιζει αναλογα αλλα συνηθως ειναι ακριβο και οσοι γνωστοι μου εχουν κανει το εχουν πληρωσει απο 60 εως και πανω απο 100 ευρω- εχω ακουσει ακομη και για ενα μικρο σχεδιο οτι καποιος πληρωσε 120$.
βεβαια εξαρταται απο το μαγαζι,το σχεδιο κτλ κτλ αλλα γενικα φτηνο δεν το λες σε σχεση με τη χεννα απλα εχει το πλεονεκτημα οτι κραταει για παντα ενω η χεννα ειναι ας πουμε σαν να πληρωνεις τζαμπα για να το εχεις κατι βδομαδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Ανάλογα τι θα κάνεις και που. Ξεκινάει από 40 ευρώ και πάει...
Α..οκ.Λίγο ακριβό ρε παιδιά.Δηλαδή μερικοί που έχουν σε όλο τους το σώμα είναι πανάκριβοι...:PΑν πάω να κάνω μόνιμο,αλλά πολύ μικρό στον καρπό τόσο θα μου στοιχίσει περίπου???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Υπάρχει αυτό το θέμα που ασχολείται ειδικά με τατουάζ
Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ο,τι θα θέλαμε να ξέρουμε
Πάντως όποιος δίνει 120 για κάτι μικρό, τον κλέβουν
Τα μικρά κάνουν 40 ευρώ, άντε 50 αν είναι πολύ γνωστό στο studio.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
αν θες να αποτυπώσεις κάτι πάνω σου για συναισθηματικούς λόγους,δηλάδη κάτι ποπυ θέλεις να το βλέπεις κάθε μέρα κάνε τατοο,αλλιώς αν θες απλά κάτι να ενισχύει την εξωτερική σου εμφάνιση κάνε henna.αργά ή γρήγορα θα το βαρεθείς αν έιναι για ομοριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ισως να μην κανω κατι τοσο μεγαλο οπως το αποπανω αλλα θα ηθελα κατι τετοιο....
Σιγουρα παντως τα πουλακια να ειναι 4.

https://www.e-steki.gr/attachment.php?attachmentid=45438&stc=1&d=1338912101

https://www.e-steki.gr/attachment.php?attachmentid=45439&stc=1&d=1338912177
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • laurentattoobirdstattoos-9855e3ca6f092e5ded5d3b1d61a35f98_h2.jpg
    laurentattoobirdstattoos-9855e3ca6f092e5ded5d3b1d61a35f98_h2.jpg
    21.3 KB · Εμφανίσεις: 5,363

elliMOU

Νεοφερμένος

Η elliMOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Όντως έτσι είναι. Πρέπει να είσαι σίγουρος ότι θέλεις να το κάνεις...
Εγώ δεν θα κάνω επειδή θέλω να γίνω αιμοδότρια..:)

αυτό είναι η πρώτη φορά που το ακούω :Ο

Θέλω να γίνω αιμοδότρια αλλά σκέφτομαι εδώ και πολύ καιρό για ένα μόνιμο tattoo στο μέλλον. Είσαι σίγουρη λοιπόν ότι ισχύει αυτό που είπες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Θέλω να γίνω αιμοδότρια αλλά σκέφτομαι εδώ και πολύ καιρό για ένα μόνιμο tattoo στο μέλλον. Είσαι σίγουρη λοιπόν ότι ισχύει αυτό που είπες?

βασικα αν ειναι προσφατο δεν μπορεις σιγουρα και γενικα υποτιθεται οτι μετα απο μονιμο τατουαζ απαγορευεται γιατι υπαρχει περιπτωση να εχεις κολλησει καμια ασθενεια απο την βελονα κτλ αλλα νομιζω οτι αν δεν εχεις μολυνθει τοτε κανονικα μετα απο καποιο καιρο μπορεις να γινεις αιμοδοτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top