Texting Relationship

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δε ξέρω αν υπάρχει παρόμοιο θέμα αλλά συγχωράτε με :P Σκεφτόμουν τις προάλλες έπειτα από συζητήσεις πως ειδικά τώρα μέσα στη καραντίνα άνοιξαν πολλά texting relationships(δηλαδή σχέσεις μέσω τσατ,χωρίς να υπάρχει πρόθεση για συνάντηση από κοντά με δικαιολογία την καραντίνα και χίλια δυό).Αυτά σίγουρα γινόντουσαν και πριν την καραντίνα αλλά σίγουρα τώρα έχει υπάρξει μια αύξηση του ποσοστού.Το ερώτημα μου ειναι το εξής.Ποιοι πιστεύετε εσείς ότι είναι οι λόγοι που αυτές οι σχέσεις παραμένουν όπως λεει και το όνομα τους,στο τσατ και μόνο;Ανασφάλεια και των δύο να βρεθούν από κοντά;Άγχος ότι δε θα είναι όπως λένε στα μηνύματα;ίσως μη πραγματική επιθυμία επειδή όλο αυτό άρχισε για να περνάει η ώρα;Εγώ αμφιταλαντεύομαι μεταξύ και των 3.Θα ήθελα πολύ να ακούσω και τις δικές σας απόψεις,θα αναλύσω κι εγώ εκτενώς αργότερα αυτά που ανέφερα προηγουμένως.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αυτα που ανεφερες + οτι μπορει να εχουν ηδη σχεση.
 

ilovenature

Νεοφερμένος

Ο ilovenature αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ποιοι πιστεύετε εσείς ότι είναι οι λόγοι που αυτές οι σχέσεις παραμένουν όπως λεει και το όνομα τους,στο τσατ και μόνο;Ανασφάλεια και των δύο να βρεθούν από κοντά;Άγχος ότι δε θα είναι όπως λένε στα μηνύματα;ίσως μη πραγματική επιθυμία επειδή όλο αυτό άρχισε για να περνάει η ώρα;Εγώ αμφιταλαντεύομαι μεταξύ και των 3.Θα ήθελα πολύ να ακούσω και τις δικές σας απόψεις,θα αναλύσω κι εγώ εκτενώς αργότερα αυτά που ανέφερα προηγουμένως.
Υπαρχουν πολλοι λογοι για τους οποιους καποιος/α μπορει να επιθυμει να παραμεινει στο <<ανωνυμο>> η σχεση αυτη.
Προσωπικα, δεν νομιζω οτι ο λογος ειναι το αγχος τους, πως η χημεια δεν θα ειναι ιδια στην face to face επικοινωνια. Οταν υπαρχει χημεια, και περναει ευχαριστα η ωρα στο τσατ, τοτε κατα πασα πιθανοτητα θα υπαρχει χημεια και θα περναει η ωρα ευχαριστα, και απο κοντα. Εξαλλου, δεν τους εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο να τους πει <<Εαν βγεις με το συγκεκριμενο ατομο, τοτε θα εισαι αναγκασμενος/η να βγαινεις για παντα μαζι του/της>>. Βγαινεις δοκιμαστικα 1-2 φορες με καποιον/α και αν υπαρχει χημεια και αμοιβαια θεληση στο να συνεχισετε να βγαινετε, συνεχιζετε να βγαινετε. Εαν δεν υπαρχει, εισαι ειλικρινης και με ωραιο τροπο του/της εξηγεις οτι δεν ταιριαζετε και οτι δεν θελεις να ξαναβγειτε.
Συμπερασμα παραγραφου: Εαν ηθελε πραγματικα να βγει, τοτε θα εβγαινε εστω και δοκιμαστικα. Απο την στιγμη οπου δεν θελει να γνωριστητε απο κοντα, τοτε καποιος αλλος ειναι ο λογος οπου δεν θελει να γνωριστητε απο κοντα. (εκτος εαν μιλαμε για ατομα οπου τους χωριζουν πολυ μεγαλες αποστασεις, οπου εκει μπλεκονται και αλλοι λογοι...)

Πιστευω οτι κατα πασα πιθανοτητα ειναι αυτο που λες: η μη πραγματικη επιθυμια επειδη ολο αυτο αριχσε για να περναει η ωρα, τις ημερες της καραντινας.
Μπορει να εχουν ηδη αρκετες παρεες/φιλους, οποτε να εχουν δωσει σε αυτους προτεραιοτητα, και να μην θελουν ή να μην εχουν τον επιπλεον χρονο, ετσι ωστε να βγαινουν με επιπλεον ατομα.
Με λιγα λογια, απλως, λογω καραντινας, θελουν να περναει η ωρα, οποτε ξεκινηνουν συζητησεις, χωρις να εχουν σκοπο να γνωριστουν απο κοντα καποια στιγμη.
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το texting είναι μια πρώτη επαφή πριν τη δια ζώσης. Τώρα να μιλάς για καιρό με κάποιο άτομο και όταν έρθει η ώρα να βρεθείτε να αρχίζεις το ghosting είναι τακτική με την οποία διαφωνώ και προσωπικά δε συνεχίζω για καιρό τη συζήτηση αν αντιλαμβάνομαι πως το από κοντά δεν το θέλω.

Καλώς ή κακώς αυτόν τον καιρό ειδικά είναι καλό υποκατάστατο το texting για όσους δεν έχουν σχέση. Το να έχει αυξηθεί είναι το εντελώς φυσιολογικό.

Επιλογή του καθενός το αν θα μπει σε αυτή τη διαδικασία ή όχι, και όπως σε κάθε τι βάζουμε κάτω τα συν και τα πλην.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,914 μηνύματα.
Άλλοι το κάνουν επειδή δεν είχαν ποτέ εμπειρίες. Είναι πολλά τα άτομα που δεν είναι τόσο κοινωνικά και ντροπαλά, με χαμηλή αυτοεκτίμηση, κι αυτός είναι ένας πιο comfort τρόπος να μπουν λίγο στο χορό.
Και τέλος, απλά για να περνάει η ώρα. 🤷🏼‍♀️
Γενικά το να μην βρεθείς με κάποιον το θεωρώ χαζό, όπως προαναφέρθηκε, το τσατ είναι μια πρώτη βαση, ώστε να δεις αν θέλεις να γνωρίσεις και το άτομο με το οποίο μιλάς από κοντά, όχι μόνιμη.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε ξέρω αν υπάρχει παρόμοιο θέμα αλλά συγχωράτε με :P Σκεφτόμουν τις προάλλες έπειτα από συζητήσεις πως ειδικά τώρα μέσα στη καραντίνα άνοιξαν πολλά texting relationships(δηλαδή σχέσεις μέσω τσατ,χωρίς να υπάρχει πρόθεση για συνάντηση από κοντά με δικαιολογία την καραντίνα και χίλια δυό).Αυτά σίγουρα γινόντουσαν και πριν την καραντίνα αλλά σίγουρα τώρα έχει υπάρξει μια αύξηση του ποσοστού.Το ερώτημα μου ειναι το εξής.Ποιοι πιστεύετε εσείς ότι είναι οι λόγοι που αυτές οι σχέσεις παραμένουν όπως λεει και το όνομα τους,στο τσατ και μόνο;Ανασφάλεια και των δύο να βρεθούν από κοντά;Άγχος ότι δε θα είναι όπως λένε στα μηνύματα;ίσως μη πραγματική επιθυμία επειδή όλο αυτό άρχισε για να περνάει η ώρα;Εγώ αμφιταλαντεύομαι μεταξύ και των 3.Θα ήθελα πολύ να ακούσω και τις δικές σας απόψεις,θα αναλύσω κι εγώ εκτενώς αργότερα αυτά που ανέφερα προηγουμένως.
Οι περισσότεροι είναι παντρεμένοι 50 άρηδες με παιδιά που κάνουν catfish
οχι οι περισσοτεροι, η συντριπτική πλειοψηφία
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι περισσότεροι είναι παντρεμένοι 50 άρηδες με παιδιά που κάνουν catfish
οχι οι περισσοτεροι, η συντριπτική πλειοψηφία
Εντωμεταξύ δεν έχω καταλάβει ακόμη τι τους προσφέρει αυτό το πράγμα. Οκ, είσαι σε χάλια όπου δεν υπάρχει κανένα ενδιαφέρον και καμία επαφή, κατανοητό, με το catfishing τι ακριβώς καταφέρνεις? Αφού δεν πρόκειται ποτέ να τον γνωρίσεις τον άλλο από κοντά, η απόλαυση ποια είναι? Απλά να μιλάς με τον άλλον και να κάνετε sexting?
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντωμεταξύ δεν έχω καταλάβει ακόμη τι τους προσφέρει αυτό το πράγμα. Οκ, είσαι σε χάλια όπου δεν υπάρχει κανένα ενδιαφέρον και καμία επαφή, κατανοητό, με το catfishing τι ακριβώς καταφέρνεις? Αφού δεν πρόκειται ποτέ να τον γνωρίσεις τον άλλο από κοντά, η απόλαυση ποια είναι? Απλά να μιλάς με τον άλλον και να κάνετε sexting?
Ναι.
Best case scenario να τσιμπήσουν τίποτα nudes.
Μετά συνήθως κάνουν ghosting.
Βασικά είναι η γενιά που 20 χρόνια πρίν έπαιρνε τηλέφωνο 090, απλά τώρα το βρήκε τσάμπα
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι.
Best case scenario να τσιμπήσουν τίποτα nudes.
Μετά συνήθως κάνουν ghosting.
Βασικά είναι η γενιά που 20 χρόνια πρίν έπαιρνε τηλέφωνο 090, απλά τώρα το βρήκε τσάμπα

Είναι αρκετά περίεργο ενώσω υπάρχει τόσο δωρεάν πορνό. Μάλλον προσπαθούν να ξανανιώσουν με αυτόν τον τρόπο ότι κάποιος τους θέλει έστω και διαδυκτιακά, δεν νομίζω πως είναι το σεξ το θέμα.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Δεν είναι το ίδιο το σεξτιγκ με το πορνό γενικά , στο ένα συμμετέχεις, στο άλλο παρακολουθείς , έχεις ένα ''αντικείμενο πόθου'' που συνομιλείς μαζί του υποτίθεται και έχεις μια ''σχέση''.

Και ο παντρεμένος μπορεί να βγει να κάνει λίγο σεξ και μετά να εξαφανιστεί, που ξέρει η άλλη; η ηλικία δεν κρύβεται βέβαια αλλά η δέσμευση κρύβεται στις αρχικές εξόδους .
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι το ίδιο το σεξτιγκ με το πορνό γενικά , στο ένα συμμετέχεις, στο άλλο παρακολουθείς , έχεις ένα ''αντικείμενο πόθου'' που συνομιλείς μαζί του υποτίθεται και έχεις μια ''σχέση''.

Και ο παντρεμένος μπορεί να βγει να κάνει λίγο σεξ και μετά να εξαφανιστεί, που ξέρει η άλλη; η ηλικία δεν κρύβεται βέβαια αλλά η δέσμευση κρύβεται στις αρχικές εξόδους .
Έχει και live cams που συμμετέχεις με tips
αλλά νομίζω είμαι οφφ :(
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσες οι απόψεις σας :D.Θα επεκταθώ κι εγώ επεξηγώντας τους λόγους που προανέφερα πιο πάνω.
1)Ανασφάλεια/Άγχος:πόσο συχνό φαινόμενο είναι ο άλλος να το παίζει μέσω μηνυμάτων βαρύς άντρας και ασήκωτος και μετά από κοντά δε μπορεί να σταυρώσει ούτε λέξη-φοβάται να αγγίξει την άλλη,να την κοιτάξει κτλ;Για αυτό το λόγο και επειδή δεν μπορεί εύκολα να δικαιολογήσει την απειρία του,αποφεύγει δια μανίας την από κοντά γνωριμία.Έχω και ένα σχετικό βιντεάκι που περιγράφει ακριβώς τι περιγράφω πιο πάνω και είναι Κ-Ρ-Ι-Ν-Τ-Ζ.
2)Για να περνάνε την ώρα τους:Καραντίνα-βαρεμάρα.Έξω να βγεις δε μπορείς οπότε τι καλύτερο από το να βρεις κάποιον να τσατάρεις/κάνεις σεξτινγκ και μετά όταν έρθει η ώρα της αλήθειας να χώσεις το κεφάλι σου σαν την στρουθοκάμηλο μέσα στο έδαφος;Εννοείται δε οτι υπάρχουν και περιπτώσεις ανθρώπων που έχουν σχέση και απλά θέλουν να καυλαντίσουν με άλλους ή πίσω από το εφηβικό ή νεανικό πρόσωπο να βρίσκεται ένας 50-60 χρονών όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε.
 

ilovenature

Νεοφερμένος

Ο ilovenature αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσες οι απόψεις σας :D.Θα επεκταθώ κι εγώ επεξηγώντας τους λόγους που προανέφερα πιο πάνω.
1)Ανασφάλεια/Άγχος:πόσο συχνό φαινόμενο είναι ο άλλος να το παίζει μέσω μηνυμάτων βαρύς άντρας και ασήκωτος και μετά από κοντά δε μπορεί να σταυρώσει ούτε λέξη-φοβάται να αγγίξει την άλλη,να την κοιτάξει κτλ;Για αυτό το λόγο και επειδή δεν μπορεί εύκολα να δικαιολογήσει την απειρία του,αποφεύγει δια μανίας την από κοντά γνωριμία.Έχω και ένα σχετικό βιντεάκι που περιγράφει ακριβώς τι περιγράφω πιο πάνω και είναι Κ-Ρ-Ι-Ν-Τ-Ζ.
Ωραιες οι σκεψεις σου :)
θα σου πω την γνωμη μου και για αυτες.
Δεν μπορουμε να βαλουμε ολους τους αντρες στο ιδιο καλουπι (ουτε και ολες τς γυναικες...).
Ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος, εχει διαφορετικα προσωπικα βιωματα, διαφορετικη παιδεια, διαφορετικη αντιληψη για τις ανθρωπινες σχεσεις, διαφορετικα θελω και διαφορετικο τροπο με τον οποιο λειτουργει.
Εαν καποιος, δεν νιωθει ανετα να φιλησει καποια κοπελα με το πρωτο ραντεβου, αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι εχει ανασφαλεια η αγχος. Μπορει, να μην θελει να το κανει, διοτι λειτουργει με το συναισθημα, οποτε να μην μπορει να φιλησει μια κοπελα, για την οποια δεν νιωθει κατι.
Ειναι πολυ δυσκολο να αποκτησουν συναισθηματα, μοναχα μεσω μηνυματων, χωρις ποτε να εχουν ερθει σε πραγματικη επαφη με την κοπελα.
Θελουνε πρωτα να περασει καιρος, να κανουν αρκετες συζητησεις, να μαθουν πιο εις βαθος την κοπελα κλπ κλπ, και εαν δουνε οτι ειναι αυτο που πραγματικα ψαχνουν και οτι τους ταιριαζει, τοτε αποκτουν συναισθηματα.
Ναι μεν μπορoουν μεσω των μηνυματων, να καταλαβουν εαν υπαρχει πιθανοτητα να ταιριαξουν με καποια, αλλα ειναι αρκετα δυσκολο να ανταπτυξουν συναισθηματα, δισχως να εχουν ερθει ποτε σε face το face επικοινωνια.
Βεβαια, παντα υπαρχουν και οι εξερεσεις. Μερικοι εχουν νιωσει κατι, διχως να εχουν ερθει σε πραγματικη επαφη, αλλα θεωρω οτι δεν ειναι ευκολο γενικα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top