The principles of pleasure

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό ειναι ο τίτλος μιας σειράς 3 επεισοδίων στο Netflix που ασχολείται με τη γυναικεία σεξουαλικότητα και είναι ότι πιο αληθές και ρεαλιστικό έχω δει σχετικά με αυτό το ζήτημα.
Σας προτείνω να το δείτε κι ύστερα να συζητήσουμε περί αυτού.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
Το είδα και έχω να πω, ποιος ασχολείται ΤΟΣΟ πολύ με το σεξ εκτός από τις επαγγελματίες σεξουαλικής υγείας και τις ψυχολόγους που είχαν στην εκπομπή; Ποια κοπέλα θα πάει σε ένα μαγαζί με ερωτικά είδη και θα συζητάει επί μισάωρο με την υπάλληλο ποιο να διαλέξει; Δηλαδη οκ, κάποια πράγματα καλό είναι να παραμένουν ιδιωτικά και προσωπικά...
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γιατί να παραμένουν ιδιωτικά καί προσωπικά όταν έχει αποδειχθεί ότι όταν μιλάμε ειδικά για ετεροφυλόφιλο σεξ η γυναίκα έρχεται σε οργασμό σε πολύ μικρότερο βαθμό απ'ότι ο άντρας; Γιατί να είναι ταμπού κάτι που είναι φυσιολογικό και το κάνουμε από μικρή ηλικία; Γιατί να μην είναι φυσιολογικό όταν μία μεγάλη μερίδα αντρών δεν ασχολείται καν με το πώς θα ικανοποιήσει μία γυναίκα πέρα από το να χώσει τον Γιακουμή του μέσα της; Καί γιατί να μην είναι φυσιολογικό το self pleasure και να μήν ζητάς γνώμη από κάποιον ειδικό; Έχω στο νου μου να δω τη σειρά, έχω παρακολουθήσει άλλα τύπου συνέδρια σχετικά με τη γυναικεία σεξουαλικότητα και γενικά θεωρώ ότι είναι ένα αρκετά ενδιαφέρον θέμα ειδικά αν τό συνδέσεις με την κοινωνία
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι υπήρχαν πράγματα που δεν ήξερα και είμαι σίγουρη οτι αν το δει ο μέσος άντρας θα σημειώσει τουλάχιστον 15 πράγματα που δεν ήξερε (αλλά δεν θα το παραδεχτεί).

Αν το ντοκιμαντέρ αυτό βοηθήσει κόσμο στη σεξουαλική του ζωή, μια χαρά! Απλά εγώ σαν χαρακτήρας δε θα ήθελα ούτε θα μπορούσα να φέρομαι έτσι, τύπου να πάω σε ένα μαγαζί με σεξουαλικά είδη και να συζητάω με την υπάλληλο για το τί θα ήθελα. Μού φαίνεται οτι πήγαμε λίγο γρήγορα στο άλλο άκρο. Παρ' όλα αυτά δεν είμαι κατά αν βοηθήσει κόσμο!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,572 μηνύματα.
Θα το δω τώρα
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το είδα και έχω να πω, ποιος ασχολείται ΤΟΣΟ πολύ με το σεξ εκτός από τις επαγγελματίες σεξουαλικής υγείας και τις ψυχολόγους που είχαν στην εκπομπή; Ποια κοπέλα θα πάει σε ένα μαγαζί με ερωτικά είδη και θα συζητάει επί μισάωρο με την υπάλληλο ποιο να διαλέξει; Δηλαδη οκ, κάποια πράγματα καλό είναι να παραμένουν ιδιωτικά και προσωπικά...
Ξέρεις τι . Το κατανοώ αυτό που λες και το δέχομαι. Δεν είναι όλοι ίδιοι και προφανώς δε θα το κάνει ο καθένας αυτό.
Εμένα πιο πολύ με νοιάζουν οι προσωπικές συζητήσεις μεταξύ ενός ζευγαριού που ΔεΝ γίνονται. Η ανοιχτή συζήτηση δηλαδή του τι μου αρέσει, τι σου αρέσει , τι κάνω σωστά και λάθος, τι κάνεις σωστά και λάθος.
Κι ότι οι γυναίκες ντρέπονται να μιλήσουν,.να ζητήσουν,.να απολαύσουν.
Δε θυμόμουν καν το κομμάτι των sex toys που έδειξε.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,572 μηνύματα.
Τι ωραία σειρά. Εστιάζει σε πολλά θέματα ταμπού, τα οποία πριν πολλά χρόνια δεν συζητιόντουσαν εύκολα. Και έχω παρατηρήσει γενικά ότι τα τελευταία χρόνια βγαίνουν πολλές σειρές, άρθρα, ταινίες, τα οποία επικεντρώνονται στην απενοχοποίηση της κουβέντας γύρω από το κομμάτι της απόλαυσης. Συμφωνώ με το ότι μερικά πράγματα ίσως θα ήταν καλύτερο να παραμένουν προσωπικά του καθενός, όμως there’s no harm στο να είμαστε ανοιχτοί σε νέες πληροφορίες. Εγώ έμαθα πολλά πράγματα που δεν ήξερα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top