To καφέ της χαράς επιστρέφει!

betonieras

Νεοφερμένος

Ο betonieras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι λέτε ...αλλά εγώ δυσκολεύομαι να "συνδεθώ" με την ιστοριά πλεον :P
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν πρόκειται να το ξαναδώ. Πολύ κακό σενάριο και σκηνοθεσία.
 

Διομήδης Κουκουβάγιας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα ποιό ήταν το καφέ της χαράς και πως επέστρεψε, αλλά είναι προφανές από τα λεγόμενα ότι πρόκειται για ξαναζεσταμένο φαγητό, οπότε :no:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Oι βασικοί συντελεστές έχουν γεράσει, όσο καλοί ηθοποιοί και να είναι, η εμφάνιση και η φωνή τους είναι κουρασμένη. Ζορίζονται να βγάλουν σενάριο και φαίνεται. Το φραπόγαλο της Χαράς. ;)
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχει καμία σχέση με το παλιό καφέ της χαράς. Αρχικά έχει αλλάξει στο στυλ και έχει μετατραπεί σε καθαρά κωμωδία τύπου κάτω παρτάλι και αλλά νεοελεηνικα άνευ ποιότητας σήριαλ. Η σκηνοθεσία είναι χάλια, καθώς και το σενάριο δεν υπάρχει μια φυσιολογική πορεία στην ιστορία. Δεν είναι δυνατόν να βλέπει ο ποπωτας την χαρά μετά από 15 χρόνια και να μην συγκινείται, αλλά να αστειεύεται κΙ να το θεωρεί φυσιολογικό. Έχει χαθεί δηλαδή το συγκινητικό- αισθηματικό κομμάτι της σειράς το οποίο ήταν και το μυστικό της επιτυχίας αυτής της σειράς. Από εκεί και πέρα το όλα έργο το κρατάει ο φατσεας που και αυτόν τον έχουν χαλάσει με τις λάθος προτάσεις κάθε φορά που μιλάει και ο Πωλημενεας που έχει διατηρήσει σχεδόν το ίδιο επίπεδο
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Το αισθηματικό κομμάτι καλύπτεται από τα τρίγωνα Μάνος-Βαλια-ανιψιά του Πολυμενεα που δεν ξέρω το όνομα της και Μάνος-Βαλια-καινούργιος παπάς. Αλλά και πάλι αρκετά ξενέρωτη η σειρά, άκουσα ότι θα πάει και για 5η σεζόν και απορώ τι θα δείχνουν. Πολύ κακή ιδέα το να γυρίσουν ολόκληρη σεζόν γιατί ουσιαστικά μιλάμε για καινούργια σειρά με απομεινάρια της παλιάς. Ένα επετειακό επεισόδιο όπως τα Φιλαράκια θα έφτανε.
 

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αρχικά έχει αλλάξει στο στυλ και έχει μετατραπεί σε καθαρά κωμωδία τύπου κάτω παρτάλι και αλλά νεοελεηνικα άνευ ποιότητας σήριαλ.

Εχμ το Κάτω Παρτάλι μια χαρά ήταν και σαν σειρά και σαν είδος (black humor).
Τώρα αυτό πάλι, δεν ξέρω σε τι κατηγορία ανήκει. Η "κωμωδία" που προσπαθούν να περάσουν είναι προκλητικά απαράδεκτη και μη κωμωδία φυσικά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Πωωω το σημερινό επεισόδιο δεν βλεπόταν.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,628 μηνύματα.
Έλα ρε είχε σήμερα νέο επεισόδιο και το έχασα; Κρίμα και το βλέπω. Τι εξελίξεις είχαμε;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Όντως μεγάλη παρακμή.

έχει γεράσει και ο Ρώμας, και η Τζώυς ... τι υπόθεση είχε; τόσο χάλια; :hmm:

Κάποια πράγματα στην Ελλάδα θα πρέπει να μένουν στην εποχή τους. Καταλαβαίνω ότι κάποιοι άνθρωποι ζουν από αυτή τη δουλειά και θα πρέπει να ζήσουν νέοι ηθοποιοί ...κάστ με 20 ανθρώπους. Όμως θα πρέπει και οι ηθοποιοί να αντιλαμβάνονται ότι και οι αντοχές τους δεν είναι ίδιες όπως πριν 20 χρόνια. Ήταν νεότεροι κατά 20 χρόνια λιγότερο.
 

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Εγώ πάντως το σημερινό επεισόδιο το βρήκα το καλύτερο του τωρινού κύκλου και μου έφερε στο μυαλό το πρώτο Καφέ της Χαράς. Χρησιμοποιήθηκαν και οι νέες ατάκες με πιο ωραίο τρόπο.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.
Όντως θύμιζε περισσότερο τους πρώτους κύκλους αλλά δεν μου αρέσει αυτή η επανάληψη που γίνεται με την φεμινίστρια που ήρθε στο χωρίο και τα βάζει με τον συντηρητισμό του δημάρχου. Αυτός ήταν ο ρόλος της Χαράς και απορώ αν θα υπάρχει χώρος για 2 "πρωτευουσιάνες" όταν επιστρέψει η Ρένια. Έπρεπε εξαρχής ο ρόλος της Στέλλας να έχει άλλη προσέγγιση ή και να έλειπε εντελώς, δεν νομίζω ότι προσφέρει τίποτα καινούργιο. Θα προτιμούσα να ξανά τάραζε τα νερά η Χαρά με την Βάλια μετά από 15 χρόνια ηρεμίας στο χωριό.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Παιδιά και το παλιό καφέ της χαράς δεν βλεπόταν αλλά αυτό το επεισόδιο το πήγε σε άλλο επίπεδο. Ειδικά στο τέλος που ο Φατσέας έκανε το αλογάκι αλλοίωσε τελείως το χαρακτήρα του.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Εγώ το είδα λίγο αλλά το βαρέθηκα. Το ίδιο έπαθα και με το ου φονεύσεις του Κοκκινόπουλου στο τέλος του επεισοδίου , έκανε την ''ανατροπή'' , όλο και όλο 3 ηθοποιοί , ήταν δύσκολο να καταλάβουμε ποιος είναι ο κακός. Αλλά μεγαλώνουμε κιόλας , δεν έχουμε τα ίδια κριτήρια .
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Είδα λίγο Πώποτα στο αρχική μορφή του σίριαλ και μου θύμισε Κατακουζήνο με παιδί. :dizzy2:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top