To laptop μου σβήνει ξαφνικά

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Μήπως ξερετε τη μπορεί να συμβαίνει?(Το λάπτοπ έχει βγάλει προειδοποίηση για βλάβη στη μπαταριά και έχω ήδη παραγγείλει καινουρια, η μπαταρία φταίει?)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μήπως ξερετε τη μπορεί να συμβαίνει?(Το λάπτοπ έχει βγάλει προειδοποίηση για βλάβη στη μπαταριά και έχω ήδη παραγγείλει καινουρια, η μπαταρία φταίει?)
Ναι αφού σου βγάζει προειδοποίηση.χρησιμοποισε το με το να τον έχεις στην πρίζα !

Να μπαίνεις εδώ γιατί είναι εξειδικευμένοι στο να λύνουν προβλήματα
www.tenforums.com
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Μήπως ξερετε τη μπορεί να συμβαίνει?(Το λάπτοπ έχει βγάλει προειδοποίηση για βλάβη στη μπαταριά και έχω ήδη παραγγείλει καινουρια, η μπαταρία φταίει?)

Αν η προειδοποίηση είναι για βλάβη στην μπαταρία όπως λές, ναι φταίει.Εγώ το έχω συνέχεια συνδεδεμένο στο ρεύμα 5 χρόνια τώρα . 😝

Εμένα χάλασε το πληκτρολόγιο,ελπίζω όταν αλλάξω άλλο να λειτουργεί.
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Εχω μετρήσει και τις θερμοκρασίες σε περιπτωση υπερθέρμανσης αλλα ήταν σε λογικα πλαίσια
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εχω μετρήσει και τις θερμοκρασίες σε περιπτωση υπερθέρμανσης αλλα ήταν σε λογικα πλαίσια
Πήγαινε στην σελίδα που σου είπα φτιάξε λογοριασμο και εξήγησε το θεμα ακριβώς τι συμβαίνει και θα σου δώσουν καμία λύση αυτοι
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μήπως ξερετε τη μπορεί να συμβαίνει?(Το λάπτοπ έχει βγάλει προειδοποίηση για βλάβη στη μπαταριά και έχω ήδη παραγγείλει καινουρια, η μπαταρία φταίει?)
Οταν το εχεις συνδεδεμένο με ρευμα δεν δειχνει να φορτιζει?
Οτι ειναι συνδεδεμένο με ρευμα?
Μπορεις να βγαλεις την μπαταρια αφου το εχεις απενεργοποιησει και να την ξανατοποθετησεις συνδεοντας την στο ρευμα ξανα.
Κοιταξες το καλωδιο του φορτιστη αν ειναι κάπου κομμενο ή δεν κανει καλη επαφη με το βυσμα του λαπτοπ?
Δεν ξεκινάει καν ή ενω ειναι ανοιχτο σβηνει?
Πες μας @T C
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Οταν το εχεις συνδεδεμένο με ρευμα δεν δειχνει να φορτιζει?
Οτι ειναι συνδεδεμένο με ρευμα?
Μπορεις να βγαλεις την μπαταρια αφου το εχεις απενεργοποιησει και να την ξανατοποθετησεις συνδεοντας την στο ρευμα ξανα.
Κοιταξες το καλωδιο του φορτιστη αν ειναι κάπου κομμενο ή δεν κανει καλη επαφη με το βυσμα του λαπτοπ?
Δεν ξεκινάει καν ή ενω ειναι ανοιχτο σβηνει?
Πες μας @T C
1. Οταν είναι συνδεδεμένο με το ρευμα φορτίζει κανονικά, ωστοσο οπως είπα η μπαταρία έχει προβλημα και η σταθμη της είναι φαινομενικά συνεχώς στο 100
2. Την έχω βγάλει αρκετές φορες την μπαταρία, για να δω το μοντελο της και να παραγγείλω μια καινουρια
3. το καλώδιο είναι καινουριο, δεν φερει καποιο προβλημα
4. ενω είναι ανοιχτό ξαφνικά σβήνει
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
1. Οταν είναι συνδεδεμένο με το ρευμα φορτίζει κανονικά, ωστοσο οπως είπα η μπαταρία έχει προβλημα και η σταθμη της είναι φαινομενικά συνεχώς στο 100
2. Την έχω βγάλει αρκετές φορες την μπαταρία, για να δω το μοντελο της και να παραγγείλω μια καινουρια
3. το καλώδιο είναι καινουριο, δεν φερει καποιο προβλημα
4. ενω είναι ανοιχτό ξαφνικά σβήνει
@T C εκει που ειναι το εικονίδιο της μπαταριας στη μπαρα κάτω αριστερα αν κανεις δεξι κλικ θα βρεις τις ρυθμισεις μπαταριας ενεργειας μηπως εχεις επιλεξει να απενεργοποιειται αυτοματα να ελεγξεις. Επισης σου βγαζει καποιο σφαλμα πχ μνημη δισκος σαν αστάθεια.
Να ελεγξεις εκει που ειναι η απενεργοποίηση σβησιμο οθονης και υπολογιστή αν εχεις επιλεξει να σβηνει μετα απο μιση ωρα αδρανειας για παραδειγμα.
Αλλιως μπορει να ειναι . Ιός, πρόβλημα στο λειτουργικό ή σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις κάποιο πρόβλημα στη τροφοδοσία (πιο πιθανό αν είναι Laptop με αχρηστευμένη μπαταρία).
Εκανες σκαναρισμα για ιους? Καποιο αντιβαιρους?
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,860 μηνύματα.
Τι μοντέλο είναι.
Αν η μπαταρία είναι αφαιρούμενη αφαίρεσε την να δεις αν ξανασβήνει.

Κατά τη γνώμη μου δύσκολα είναι μπαταρία. Τσέκαρε την RAM.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@T C στη σελιδα του λαπτοπ εψαξες μηπως εχει καποιες λυσεις?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι μοντέλος είναι.
Αν η μπαταρία είναι αφαιρούμενη αφαίρεσε την να δεις αν ξανασβήνει.
Το εκανε λεει δες τελευταία του απαντηση
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Oχι ιος δεν πρέπει να είναι (malwarebytes, avast free). Τ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μοντελο: Hp ProBook6570b
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Oχι ιος δεν πρέπει να είναι (malwarebytes, avast free). Τ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μοντελο: Hp ProBook6570b
@T C δες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δες κι αυτο @T C
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μηπως ειναι θεμα windows @T C δες και αυτο

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,860 μηνύματα.

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Oκ θα τσεκαρω οτι παραθεσατε ευχαριστώ! Μολις ποσταρα και στο αλλο φορουμ που μου παραθέσατε. Θα σας κρατήσω ενήμερους για οτιδήποτε!
Δεν κατάλαβα αν κάνει restart ενώ η μπαταρία έχει αφαιρεθεί.

Mε το event viewer μπορει να δεις logs από τα κρασαρίσματα.
Οχι η μπαταρία του είναι συνδεδεμένη και αφού το ανοίξω κανει ενα restart μονο του!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα αν κάνει restart ενώ η μπαταρία έχει αφαιρεθεί.

Mε το event viewer μπορει να δεις logs από τα κρασαρίσματα.
Εγω καταλαβα οτι ενω του ανοιγει κανονικα συνδεδεμενα ολα και λειτουργει κανει ξαφνικα απενεργοποίηση απο μονο του.
Μπορει να ειναι και τα windows 10 καποια ρυθμιση του εδωσα ενα λινκ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Oκ θα τσεκαρω οτι παραθεσατε ευχαριστώ! Μολις ποσταρα και στο αλλο φορουμ που μου παραθέσατε. Θα σας κρατήσω ενήμερους για οτιδήποτε!

Οχι η μπαταρία του είναι συνδεδεμένη και αφού το ανοίξω κανει ενα restart μονο του!
Το βιντεο με τα windows 10 που σου εβαλα το ειδες?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Oκ θα τσεκαρω οτι παραθεσατε ευχαριστώ! Μολις ποσταρα και στο αλλο φορουμ που μου παραθέσατε. Θα σας κρατήσω ενήμερους για οτιδήποτε!

Οχι η μπαταρία του είναι συνδεδεμένη και αφού το ανοίξω κανει ενα restart μονο του!
Ωραια. Ελπιζω να βρεις λυση να μην ειναι η αλλαγη μπαταριας
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Εγω καταλαβα οτι ενω του ανοιγει κανονικα συνδεδεμενα ολα και λειτουργει κανει ξαφνικα απενεργοποίηση απο μονο του.
Μπορει να ειναι και τα windows 10 καποια ρυθμιση του εδωσα ενα λινκ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το βιντεο με τα windows 10 που σου εβαλα το ειδες?
oχι καλα καταλαβες, δεν κάνει restart λαθος μου! Εκει που απλά παρακολουθω κατι, απενεργοποιείται!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω καταλαβα οτι ενω του ανοιγει κανονικα συνδεδεμενα ολα και λειτουργει κανει ξαφνικα απενεργοποίηση απο μονο του.
Μπορει να ειναι και τα windows 10 καποια ρυθμιση του εδωσα ενα λινκ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το βιντεο με τα windows 10 που σου εβαλα το ειδες?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ωραια. Ελπιζω να βρεις λυση να μην ειναι η αλλαγη μπαταριας
Η μπαταρία θα αλλάξει έτσι και αλλιώς μιας και το λάπτοπ βγάζει alert
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
oχι καλα καταλαβες, δεν κάνει restart λαθος μου! Εκει που απλά παρακολουθω κατι, απενεργοποιείται!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Η μπαταρία θα αλλάξει έτσι και αλλιώς μιας και το λάπτοπ βγάζει alert
@T C εχω κι εγω HP προηγουμενο μοντελο μου εβγαζε μηνυμα αλλαξτε την μπαταρια δεν φορτίζει.
Λοιπον εκει στις ρυθμισεις επελεξα να μη με ειδοποιει ξανα για αλλαγη μπαταριας.
Η μπαταρια φορτιζει κανονικα και δεν κλείνει.
Μου εκλεινε αυτοματα αλλαξτε την μπαταρια μου ελεγε και δεν ειχε προβλημα η μπαταρια.
Απενεργοποιησα την ειδοποιηση να μη με ξαναενημερωσει και λειτουργει κανονικα και ουτε αλλαξα μπαταρια.
Δεν το δοκιμαζεις να δεις?
Μπορει να ειναι και της hp για να αγοραζεις.
Εκτος αν υοαρχει οντως προβλημα αλλα αμα ηταν δε θα σου φορτιζε καν.
Δοκιμασε αυτο που εκανα. Ιδια μαρκα προηγουμενο μοντελο ιδιο προβλημα μου εκλεινε και μου εβγαζε αυτο.
Δες το
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Εγω καταλαβα οτι ενω του ανοιγει κανονικα συνδεδεμενα ολα και λειτουργει κανει ξαφνικα απενεργοποίηση απο μονο του.
Μπορει να ειναι και τα windows 10 καποια ρυθμιση του εδωσα ενα λινκ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το βιντεο με τα windows 10 που σου εβαλα το ειδες?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ωραια. Ελπιζω να βρεις λυση να μην ειναι η αλλαγη μπαταριας
To τσέκαρα και όντως ήταν ενεργοποιημένο, αλλα δεν πρόκειται για restart αλλα για απενεργοποίση
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξανα είδα στις ρυθμίσεις μπαταρίας, βλέπετε κάτι επιλήψιμο?
 

Συνημμένα

  • Στιγμιότυπο οθόνης (29).png
    Στιγμιότυπο οθόνης (29).png
    274.4 KB · Εμφανίσεις: 139
  • Στιγμιότυπο οθόνης (30).png
    Στιγμιότυπο οθόνης (30).png
    332.4 KB · Εμφανίσεις: 126

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
To τσέκαρα και όντως ήταν ενεργοποιημένο, αλλα δεν πρόκειται για restart αλλα για απενεργοποίση
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξανα είδα στις ρυθμίσεις μπαταρίας, βλέπετε κάτι επιλήψιμο?
Στη δεύτερη εικονα εκει που λεει απενεργοποίηση μετα απο πεντε λεπτα και σε ολες τις επιλογες μπορεις να επιλεξεις το ΠΟΤΕ? Να δουμε αν θα σβησει. @T C και απενεργοποιησε εκει που σου λεει να δεχεσαι ειδοποιησεις για τη μπαταρια να δουμε
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top