To laptop μου σβήνει ξαφνικά

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Έχουν επιλεχθεί παντού τα ΠΟΤΕ και τώρα γίνεται memory Diagnosic. Για την απενεργοποίηση της ειδοποίησης της μπαταρίας πάω απλά στις ρυθμίσεις?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραία, τώρα τρέχει χωρίς μπαταρία, να περιμένουμε να δούμε αν ξανά γίνει?
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Έχουν επιλεχθεί παντού τα ΠΟΤΕ και τώρα γίνεται memory Diagnosic. Για την απενεργοποίηση της ειδοποίησης της μπαταρίας πάω απλά στις ρυθμίσεις?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραία, τώρα τρέχει χωρίς μπαταρία, να περιμένουμε να δούμε αν ξανά γίνει?
@T C ναι μισο να σου δειξω απο το δικο μου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχουν επιλεχθεί παντού τα ΠΟΤΕ και τώρα γίνεται memory Diagnosic. Για την απενεργοποίηση της ειδοποίησης της μπαταρίας πάω απλά στις ρυθμίσεις?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραία, τώρα τρέχει χωρίς μπαταρία, να περιμένουμε να δούμε αν ξανά γίνει?
You are receiving Battery Saver notifications to help you prolong the battery life of your desktop. To help you resolve this concern, we would like to suggest these steps to turn off the notifications from battery saver:

  1. Open Settings app.
  2. Select System.
  3. Click on Notifications & actions tab.
  4. Scroll down and look for Battery Saver. Turn off the slider.
@T C ετσι απενεργοποιεις τις ειδοποιησεις τις μπαταριας.
Τα αλλα που επελεξες να μη σβηνουν στο ΠΟΤΕ τα αφηνεις οπως ειναι να δουμε αν θα σβησει.
Απενεργοποιησε και τις ειδοποιησεις και απλα το παρακολουθεις τι θα κανει,αν θα σου σβησει και μας γραφεις τι εγινε τελικα.
Εχω Windows 7 γιαυτο σου εβαλα τις οδηγιες αυτες.
Πες μας τι εγινε τελικα.

:thumbup:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
@T C ναι μισο να σου δειξω απο το δικο μου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


You are receiving Battery Saver notifications to help you prolong the battery life of your desktop. To help you resolve this concern, we would like to suggest these steps to turn off the notifications from battery saver:

  1. Open Settings app.
  2. Select System.
  3. Click on Notifications & actions tab.
  4. Scroll down and look for Battery Saver. Turn off the slider.
@T C ετσι απενεργοποιεις τις ειδοποιησεις τις μπαταριας.
Τα αλλα που επελεξες να μη σβηνουν στο ΠΟΤΕ τα αφηνεις οπως ειναι να δουμε αν θα σβησει.
Απενεργοποιησε και τις ειδοποιησεις και απλα το παρακολουθεις τι θα κανει,αν θα σου σβησει και μας γραφεις τι εγινε τελικα.
Εχω Windows 7 γιαυτο σου εβαλα τις οδηγιες αυτες.
Πες μας τι εγινε τελικα.

:thumbup:
Ωραία τωρα τρέχω το λάπτοπ χωρίς μπαταρία, για να δούμε αν θα ξαναγίνει.
Σας ευχαριστώ πολυ για την πολύτιμη βοήθειά σας!!!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ωραία τωρα τρέχω το λάπτοπ χωρίς μπαταρία, για να δούμε αν θα ξαναγίνει.
Σας ευχαριστώ πολυ για την πολύτιμη βοήθειά σας!!!
@T C τιποτα καλε! :thumbup: μακαρι να σου διορθωθει!
Ενημερωσε μας πως πηγε:thumbup:
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Οι αρχικές δυο ώρες περάσαν και το λαπτοπ ακόμη δεν έσβησε ξαφνικά. Κατα πάσα πιθανότητα είναι θέμα μπαταρίας!
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Οι αρχικές δυο ώρες περάσαν και το λαπτοπ ακόμη δεν έσβησε ξαφνικά. Κατα πάσα πιθανότητα είναι θέμα μπαταρίας!

Ε λογικό πιστεύω αλλά ξέρεις υπάρχουν περιπτώσεις που δεν είναι αυτό που φαίνεται, πχ εμένα δεν λειτουργεί το πληκτρολόγιο αλλά η ζημιά να μην έχει να κάνει αποκλειστικά με αυτό αν και λίγο τραβηγμένο.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Οι αρχικές δυο ώρες περάσαν και το λαπτοπ ακόμη δεν έσβησε ξαφνικά. Κατα πάσα πιθανότητα είναι θέμα μπαταρίας!
η μπορει να ειναι που αλλαξες τις επιλογες σβησιματος.αν σου δουλευει αστο να δεις,και αν βγαλει προβλημα τοτε αγοραζεις μπαταρια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε λογικό πιστεύω αλλά ξέρεις υπάρχουν περιπτώσεις που δεν είναι αυτό που φαίνεται, πχ εμένα δεν λειτουργεί το πληκτρολόγιο αλλά η ζημιά να μην έχει να κάνει αποκλειστικά με αυτό αν και λίγο τραβηγμένο.
λαπτοπ?
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
η μπορει να ειναι που αλλαξες τις επιλογες σβησιματος.αν σου δουλευει αστο να δεις,και αν βγαλει προβλημα τοτε αγοραζεις μπαταρια
Εφόσον μου βγάζει συνεχώς μήνυμα, και η μπαταρία μονη της δεν κραταει ουτε κατα διανοια πάνω από τέταρτο, λεω να μην αφήσω το λάπτοπ έτσι..
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,684 μηνύματα.
Μήπως ξερετε τη μπορεί να συμβαίνει?(Το λάπτοπ έχει βγάλει προειδοποίηση για βλάβη στη μπαταριά και έχω ήδη παραγγείλει καινουρια, η μπαταρία φταίει?)

Εξαρτάται αν το έχεις στην μπρίζα, το δικό μου που είναι χάλια η μπαταρία το έχω μόνιμα στην μπρίζα.
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,684 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εφόσον μου βγάζει συνεχώς μήνυμα, και η μπαταρία μονη της δεν κραταει ουτε κατα διανοια πάνω από τέταρτο, λεω να μην αφήσω το λάπτοπ έτσι..
σου ξαναεσβησε δηλαδη?το πας σε τεχνικο τι αλλο?γιατι αμα δεν ειναι θεμα μπαταριας?
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,864 μηνύματα.
Μαν τελικά σβήνει ακόμα και αν αφαιρέσεις την μπαταρία έχοντας το παράλληλα συνδεμένο με την μπρίζα;

Τις RAM τις ξέκαρες με τον διαγνωστικό έλεγχο;

Επόμενο στάδιo κάρτα γραφικών. Αφαίρεσε τελείως τους drivers και βάλε αυτους που υπαρχουν στην σελίδα του κατασκευαστή.

Κατέβασε κάποιο βαρύ bechmark να δεις αν το κάνει όταν ζορίζεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
υπερθερμενεται ο υπολογιστης καθαρισε το ανεμιστηράκι..
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top