Youth pass

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,137 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Το επίδομα αυτό αφορά όσους είναι γεννημένοι το 2003-4?
Στο ίντερνετ λέει όσοι ήταν το Δεκέμβριο του 2022 , 18 και 19 χρόνων
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,797 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,137 μηνύματα.
Καλημερα!
Πριν δύο χρόνια όταν είχα πάρει το freedom pass , τα χρήματα είχαν μπει στην ,viva wallet αλλά θυμάμαι ότι δεν μπορούσα να τα χρησιμοποιησω μόνο όπου θέλω , πχ είχα πάει να ψωνίσω ρούχα δεν το δέχτηκε το POS ούτε σε καφέ το είχε δεχτεί. Χτες που έκανα αίτηση για το youth pass είχε κάποιες επιλογές και διάλεξα την eurobank . Οπότε όταν μπουν τα χρήματα στην eurobank(έχω λογαριασμό εκεί ) που είναι κανονική τράπεζα θα μπορέσω να τα χρησιμοποιώ όπου θέλω ? Επίσης δεν μου ζήτησαν κάποιο ΙΒΑΝ .
 

Fernando_A

Δραστήριο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 520 μηνύματα.
Καλημερα!
Πριν δύο χρόνια όταν είχα πάρει το freedom pass , τα χρήματα είχαν μπει στην ,viva wallet αλλά θυμάμαι ότι δεν μπορούσα να τα χρησιμοποιησω μόνο όπου θέλω , πχ είχα πάει να ψωνίσω ρούχα δεν το δέχτηκε το POS ούτε σε καφέ το είχε δεχτεί. Χτες που έκανα αίτηση για το youth pass είχε κάποιες επιλογές και διάλεξα την eurobank . Οπότε όταν μπουν τα χρήματα στην eurobank(έχω λογαριασμό εκεί ) που είναι κανονική τράπεζα θα μπορέσω να τα χρησιμοποιώ όπου θέλω ? Επίσης δεν μου ζήτησαν κάποιο ΙΒΑΝ .
Εγώ όταν έκανα την αίτηση πριν μέρες, έγραφε οτι θα τα πάρω τα χρήματα στις 10 Δεκέμβρη. Στην σελίδα δήλωσης του youth pass έχει μια λίστα για το που μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις αυτά τα χρήματα.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,803 μηνύματα.
Καλημερα!
Πριν δύο χρόνια όταν είχα πάρει το freedom pass , τα χρήματα είχαν μπει στην ,viva wallet αλλά θυμάμαι ότι δεν μπορούσα να τα χρησιμοποιησω μόνο όπου θέλω , πχ είχα πάει να ψωνίσω ρούχα δεν το δέχτηκε το POS ούτε σε καφέ το είχε δεχτεί. Χτες που έκανα αίτηση για το youth pass είχε κάποιες επιλογές και διάλεξα την eurobank . Οπότε όταν μπουν τα χρήματα στην eurobank(έχω λογαριασμό εκεί ) που είναι κανονική τράπεζα θα μπορέσω να τα χρησιμοποιώ όπου θέλω ? Επίσης δεν μου ζήτησαν κάποιο ΙΒΑΝ .
Δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις παντού , κυρίως για εισιτήρια και τουριστικά είναι.
Παρεμπιπτόντως επέλεξα και εγώ viva wallet, ξέρεις αν πρέπει να κατεβάσω και να φτιάξω από τώρα λογαριασμό ;
 

Fernando_A

Δραστήριο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 520 μηνύματα.
Δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις παντού , κυρίως για εισιτήρια και τουριστικά είναι.
Παρεμπιπτόντως επέλεξα και εγώ viva wallet, ξέρεις αν πρέπει να κατεβάσω και να φτιάξω από τώρα λογαριασμό ;
Άν δεν είχες ξαναφτιάξει πριν τότε ναι. Εγώ επέλεξα eurobank, ασχέτως που είχα viva wallet επειδή δεν με άφηνε να συνδεθώ στον λογαριασμό μου και ήθελε κάτι έξτρα πιστοποιητικά.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις παντού , κυρίως για εισιτήρια και τουριστικά είναι.
Παρεμπιπτόντως επέλεξα και εγώ viva wallet, ξέρεις αν πρέπει να κατεβάσω και να φτιάξω από τώρα λογαριασμό ;
Λογικά θα σου στείλουν ένα email με το λινκ της viva wallet όπου θα είναι έτοιμος ο λογαριασμός σου, μόνο που βάζεις εσύ το pin
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.
Καλημερα!
Πριν δύο χρόνια όταν είχα πάρει το freedom pass , τα χρήματα είχαν μπει στην ,viva wallet αλλά θυμάμαι ότι δεν μπορούσα να τα χρησιμοποιησω μόνο όπου θέλω , πχ είχα πάει να ψωνίσω ρούχα δεν το δέχτηκε το POS ούτε σε καφέ το είχε δεχτεί. Χτες που έκανα αίτηση για το youth pass είχε κάποιες επιλογές και διάλεξα την eurobank . Οπότε όταν μπουν τα χρήματα στην eurobank(έχω λογαριασμό εκεί ) που είναι κανονική τράπεζα θα μπορέσω να τα χρησιμοποιώ όπου θέλω ? Επίσης δεν μου ζήτησαν κάποιο ΙΒΑΝ .
Δεν τα χρησιμοποιεις οπου θες. Γραφει που γινεται να τα βαλεις. Μεταφορες ταξιδια γυμναστηρια σινεμα κυριως
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,740 μηνύματα.
Παιδιά αυτό θέλει να έχεις τραπεζικό λογαριασμό;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,137 μηνύματα.
Παιδιά αυτό θέλει να έχεις τραπεζικό λογαριασμό;
Όχι ! Μπορείς από viva wallet
Δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις παντού , κυρίως για εισιτήρια και τουριστικά είναι.
Παρεμπιπτόντως επέλεξα και εγώ viva wallet, ξέρεις αν πρέπει να κατεβάσω και να φτιάξω από τώρα λογαριασμό ;
Όχι δεν χρειάζεται!!! Μπαίνω συχνά στο σάιτ της viva και είδα ότι έβγαλε ειδοποίηση ότι δεν χρειάζεται να έχεις λογαριασμό και πριν δύο χρόνια εγώ (κ πολλοί άλλοι ) δεν είχαμε λογαριασμό κ μια χαρά μπήκαν τα χρήματα !!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,137 μηνύματα.
Αν κάποιος δεν μπορεί να πληρώσει απευθείας με το κινητό (δηλαδή σαν κάρτα) σε POS μπορεί να χρησιμοποιήσει τα χρήματα μόνο σε ηλεκτρονική πληρωμή??? Eurobank.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,803 μηνύματα.
Αν κάποιος δεν μπορεί να πληρώσει απευθείας με το κινητό (δηλαδή σαν κάρτα) σε POS μπορεί να χρησιμοποιήσει τα χρήματα μόνο σε ηλεκτρονική πληρωμή??? Eurobank.
Δεν έχει nfc το κινητό ; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον άλλο τρόπο
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,137 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,803 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,374 μηνύματα.
Πάντως είστε υπερβολικά τυχεροί. Εν αντιθέσει με το freedom pass το youth pass έχει απείρως περισσότερες δυνατότητες. Μέχρι και βιβλιοπωλεία. Θα με είχαν δώσει εμένα 150 ευρώ και θα μπορούσα να αγόραζα βιβλία;; καταδρομική σε Πολιτεία, vendora, metabook, Πρωτοπορία και Ιανό ΧΘΕΣ.
 

Maria23667

Νεοφερμένος

Η Maria23667 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά ποτέ σταματάνε οι αιτήσεις για το youth pass πρέπει να πάω στο κεπ αύριο για ταυτοποίηση αριθμό τηλεφώνου προλαβαίνω να την κάνω αύριο πρωί ;
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,560 μηνύματα.
Παιδιά ποτέ σταματάνε οι αιτήσεις για το youth pass πρέπει να πάω στο κεπ αύριο για ταυτοποίηση αριθμό τηλεφώνου προλαβαίνω να την κάνω αύριο πρωί ;
Φαντάζομαι πως ναι. Καλό είναι βέβαια να μην τα αφήνουμε τελευταία στιγμή
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,331 μηνύματα.
Παιδιά ποτέ σταματάνε οι αιτήσεις για το youth pass πρέπει να πάω στο κεπ αύριο για ταυτοποίηση αριθμό τηλεφώνου προλαβαίνω να την κάνω αύριο πρωί ;
Αν το κάνεις αύριο, δεν ξέρω αν θα καταγραφεί στο σύστημα άμεσα, οπότε δεν ξέρω αν θα προλάβεις. Τί περίμενες τόσο καιρό;
 

Maria23667

Νεοφερμένος

Η Maria23667 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τελικά τα πήρα ξέρετε σε ποια βιβλιοπωλεία μπορώ να το χρησιμοποιήσω;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top