Κριτική για τις φωτογραφίες μας

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Που το 'ξερες ότι μου αρέσει το κοτόπουλο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Μιας και το κοτόπουλο μου το σνομπάρατε ορίστε μερικές ακόμα. Αλήθεια, έχει αρχίσει να κουράζει αυτό το είδος φωτογραφίας... βλέπετε κάτι;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αλήθεια, έχει αρχίσει να κουράζει αυτό το είδος φωτογραφίας... βλέπετε κάτι;
Τι εννοείς; :worry:



Πολύ ωραία, απ' όλες τις απόψεις. Μ' αρέσει πολύ και το κάδρο και το χρώμα και το φως... Σαν ζωγραφικός πίνακας.
Οι υπόλοιπες, αδιάφορες.
Την παραπάνω, θα την έβλεπα μαζί με αυτή: https://www.flickr.com/photos/51641403@N08/7093681607/in/photostream
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Isiliel αυτό που ρωτάω είναι αν αυτό το προσωπικό ύφος που έχω επιλέξει τελευταία κι νομίζω πως βγαίνει στις φωτογραφίες μου(άλλωτε καλές κι άλλωτε αδιάφορες) έχει κάποιο ενδιαφέρον για εσάς ως θεατές ή αν μοιάζει αδιάφορο θεματικά ή κενό περιεχομένου... ανάτρεξε στο photostream μου στο flikcr θα δείς πως το τελευταίο εξάμηνο σχεδόν η φωτογραφία που κάνω έχει μια συνέπεινα θεματική - υφολογική.
Απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει αλληλεπίδραση... κι επείδη υπάρχει πάντα η αμφιβολία της μανιέρας ρατάω αν βλέπετε συνολικά κάτι προσωπικό...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Προσωπική άποψη:
Θα προτιμούσα, όσοι ανεβάζουμε φωτογραφίες, είτε στην κριτική είτε στο "Φωτογραφίες που τραβήξαμε" να βάζουμε το πολύ δύο (2) φωτογραφίες, γιατί αλλιώς δεν προλαβαίνουμε να τις ανοίξουμε και να τις δούμε αν υπάρχει κατεβατό, και μένουν έτσι και ασχολίαστες.
Καλύτερα σε δύο ή περισσότερα μηνύματα, και αυτά αν είναι δυνατόν όχι συνεχόμενα, για να μπορούμε να τις δούμε όλες χωρίς να κουράζεται ο θεατής, και να έχουμε μία καλύτερη άποψη (γνώμη πάντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Η φωτογραφία με το κοτόπουλο θα μου έκανε το κλικ αν την έβλεπα αντί μέσα στο ψυγείο σε μια όμορφη πιατέλα με πατατουλες και μια σος.
:loltooth: Κατά τα αλλά φαίνεται φρέσκο και μαλλον το εχεις φάει.. :cry_x:
Επειδή έχει τύχει να περάσω από το Flickr έχω δει κάποιες φωτογραφίες σου. Δεν ξέρω γιατί αλλά όλες μου βγάζουν κάτι κοινο που δεν ξέρω τι είναι.. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Isiliel αυτό που ρωτάω είναι αν αυτό το προσωπικό ύφος που έχω επιλέξει τελευταία κι νομίζω πως βγαίνει στις φωτογραφίες μου(άλλωτε καλές κι άλλωτε αδιάφορες) έχει κάποιο ενδιαφέρον για εσάς ως θεατές ή αν μοιάζει αδιάφορο θεματικά ή κενό περιεχομένου... ανάτρεξε στο photostream μου στο flikcr θα δείς πως το τελευταίο εξάμηνο σχεδόν η φωτογραφία που κάνω έχει μια συνέπεινα θεματική - υφολογική.
Απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει αλληλεπίδραση... κι επείδη υπάρχει πάντα η αμφιβολία της μανιέρας ρατάω αν βλέπετε συνολικά κάτι προσωπικό...;
Χμμμ δεν νομίζω ότι το σκέφτεσαι ορθά. Θέλω να πω καλή η επικοινωνία με τον θεατή, αλλά καλύτερη η επικοινωνία με το μέσα μας. Αν έχεις βρει μέσα σου αυτό που θέλεις να εκφράσεις, θα βρεις σιγά-σιγά και τον τρόπο να το εκφράσεις και κατ' επέκταση και να το κοινωνήσεις και με τους υπόλοιπους.
Θα ήταν ίσως πιο ενδιαφέρον να διαλέξεις κάποια από τις φωτογραφίες σου που λέει κάτι σ' εσένα και να ρωτήσεις να μάθεις αν λέει κάτι και σε εμάς και εκεί να βγάλεις τα συμπεράσματά σου. Ας πούμε η τέταρτη με το δέντράκι ή αυτή με το κοτόπουλο, εσένα τι σου λέει; Εμένα, λυπάμαι, δεν με αγγίζουν.
Αυτή ας πούμε: https://www.flickr.com/photos/51641403@N08/6961718241/in/photostream γιατί την τράβηξες;
Η πρώτη με το γεράνι όμως μ' αρέσει σαν σύλληψη. Ίσως όχι σαν εκτέλεση αλλά το περιεχόμενό της μου λέει κάτι!
Η τρίτη πάλι, αυτή που διάλεξα, έχει πολύ καλή ισορροπία για τα δικά μου μάτια τουλάχιστον και με τραβάει να τη χαζέψω ακόμη κι αν δεν μου βγάζει κάποιο βαθύτερο νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Isiliel όταν τραβάω δεν σκέφτομαι τίποτε απ' όλα αυτά που συζητάω. Δρώ όσο πιο ενστικτοδώς μπορώ, άλλωστε δεν ξέρω κι άλλο τρόπο. Ότι μου γαργαλίσει το μάτι το φωτογραφίζω χωρίς να σκέφτομαι, σαν το κυνηγώ περιτριγυρίζω το θύραμα κάμποσες φορές κι αν κάτσει κάποια φωτογραφία έκατσε. Ελάχιστα πιο ήρεμα κάνω ένα γρήγορο ξεδιάλεμα στο Pc επεξεργαζομαι αν χρειάζεται αυτές που διάλεξα κι τις ανεβάζω για να πάρω γνώμες... έπειτα συνήθως ο χρόνος κρίνει...

Το αμάξι το τράβηξα προφανώς λόγο του παράδοξου πάρκινγκ στο πουθενά; Δεν ξέρω, μου γαργάλισε το μάτι κι το έβγαλα...

Το ίδιο γίνετε με όλες τις φωτογραφίες μου...

Απλά τελευταία βλέποντας την δουλειά μου αντιλαμβάνομαι οτι υπάρχει μια συνέπεια όπως προείπα, μια συνέπεια μάλιστα που άλλος μου την υπόδειξε και την είδα...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Επειδή έχει τύχει να περάσω από το Flickr έχω δει κάποιες φωτογραφίες σου. Δεν ξέρω γιατί αλλά όλες μου βγάζουν κάτι κοινο που δεν ξέρω τι είναι..

Νομίζω πως επιβεβαιώνεις αυτή την συνέπεια που προείπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ελάχιστα πιο ήρεμα κάνω ένα γρήγορο ξεδιάλεμα στο Pc επεξεργαζομαι αν χρειάζεται αυτές που διάλεξα κι τις ανεβάζω για να πάρω γνώμες... έπειτα συνήθως ο χρόνος κρίνει...
Εδώ είναι το θέμα. Ποιες επιλέγεις εσύ να δείξεις και ποιες όχι και τελικά ποιες από αυτές που ανεβάζεις είναι -ας το πούμε- οι αγαπημένες σου. Μια εικόνα που στην ουσία δεν έχει αγγίξει πρώτα εσένα, πώς να περιμένεις να αγγίξει τον θεατή σου;

Μη μου πεις πως ένιωσες το ίδιο όταν τράβηξες το γεράνι κι όταν τράβηξες το πάρκινγκ;;)

Γι' αυτό συμφωνώ με τον D_G. Καλύτερα ν' ανεβάζουμε 1-2 εικόνες κάθε φορά ώστε να είναι ευκολότερη και η κριτική και η αξιολόγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Όχι δεν ένιωσα το ίδιο όταν τράβηξα το γεράνι κι όταν το πάρκινγκ. Αλλά κι τα δύο μου γαργάλισαν το μάτι. Μετά στην επιλογή για το γεράνι ήμουν πιο σίγουρος, για το πάρκινκγ όχι. Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει... κι για τα δύο ένιωθα οτι θέλω να τα επικοινωνήσω, και για τα δύο ήθελα και γνώμη από άλλους...

Δεν ανεβάζω απλά για να σας δείξω κάτι έτοιμο... είμαι σε παραγωγική κατάσταση που ζητάω κυρίως γνώμες...

π.χ. όταν τράβηξα τούτη πριν καν την δώ γιατί ήταν μάλιστα κι μι λήψη με το τελευταίο καρέ φίλμ ήξερα οτι είχα μια πολύ καλή-δική μου εικόνα



Αλλά δεν ξέρω αν λένε αυτά κάτι... εγώ τραβάω οτι με τραβάει κι δείχνω οτι όταν το βλέπω έπειτα πιο ήρεμος συνεχίζει να με τραβάει. Όλες μου αρέσουν, ασφαλώς άλλες περισσότερο άλλες λιγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν ξέρω λοιπόν αν σε βοηθάει, πάντως κάποιες εικόνες σου μου είναι εντελώς αδιάφορες σε βαθμό να σκέφτομαι «μα καλά αυτή τώρα γιατί την τράβηξε, ή έστω, γιατί μας τη δείχνει», άλλες μου αρέσουν λόγω θέματος ακόμη κι αν δεν είναι πάντα του γούστου μου τεχνικά, κι άλλες είναι αρτιότατες τεχνικά, αλλά το θέμα τους δε με συναρπάζει. Υπάρχουν φυσικά και περιπτώσεις όπου θέμα και τεχνική δίνουν το τέλειο αποτέλεσμα, και μόνο τότε συνήθως σχολιάζω, έχω όμως την εντύπωση πως όταν συμβαίνει αυτό, το ξέρει ο φωτογράφος ακόμη κι αν δεν του το πουν οι θεατές του. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Isiliel τα έβαλες ωραία .
Άσεμε απλά να διαφωνήσω στο οτι τα πράγματα τουλάχιστον για μένα δεν είναι τόσο ξεκάθαρα... και στο τι σε ίδιες φωτογραφίες έχω ακούσει αυτό το "τι μας δείχνεις τώρα" κι το "εξαιρετική"... και το έχω νιώσει και ίδιος για φωτογραφίες μου μετά από κάποιοι χρονικό διάστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ηλία οι φωτογραφίες σου έχουν το προσωπικό σου στυλ. Αυτό το στυλ, όσο και αν δεν σκέφτεσαι πριν τραβήξεις, έχει επηρεαστεί από τις χιλιάδες εικόνες που βλέπεις καθημερινά. Απλά φιλτράρεις τις πληροφορίες που σου λένε κάτι παραπάνω...που είναι πιο ενδιαφέρουσες για σένα και τις αναπαράγεις με τον δικό σου τρόπο.

Πιστεύω πως έχεις πολύ ενδιαφέρουσα δουλειά, απλά νομίζω πως πρέπει να ξεκινήσεις να κάνεις και κάποιες άλλες επιλογές. Για αρχή, υποθέτω πως καλό θα ήταν από όλες αυτές τις φωτογραφίες που έχεις στο flickr ή στο pc σου να διαλέξεις 1/10 αυτών που πιστεύεις πως μαζί λένε αυτό που θες να πεις. Μην σε νοιάζει σε πρώτη φάση αν αυτό που λες δεν το καταλαβαίνουν όλοι. Απλά, συγκέντρωσε το μυαλό σου στην συλλογή αυτών των εικόνων. Έπειτα, δείξε μας την δουλειά αυτή...Θα έχουμε μία πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση και μπορεί να οδηγήσει κάπου... :)


Και επειδή βασανίζομαι τον τελευταίο καιρό με ένα project που δεν παει όσο καλά προσδοκούσα, σας παρουσιάζω τις παρακάτω εικόνες...και θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας... :)

Μετά θα σας πω ποια είναι η αγαπημένη μου...

υγ. Συμφωνώ D_G να ανεβάζουμε λίγες λίγες, αλλά αυτές "προσπαθώ" να τις εντάξω παρέα και ως παρέα θέλω να τις δείτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μάρω δεύτερη και η τρίτη μου αρέσουν πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Χμμ νομίζω πως το συγκεκριμένο project σου βρίσκεται αρκετά κοντά στην φωτογραφική μου ματιά...

Όπως είπα και στο flickr χωρίς συζήτηση την δεύτερη. Οι υπόλοιπες δεν τα καφέρνουν για μένα, ίσως κι η τελευταία παλεύει για κάτι παραπάνω.
Α κι αυτά τα άσπρα περιγράμματα τι τα θες;

Όσο για το ξεκαθάρισμα που μου πρότεινες... νομίζω πως με βρίσκω ανέτοιμο, δεν νιώθω πως έχω το υλικό που θα ήθελα για κάτι τέτοιο έστω και σε αρχική βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μάρω, κράτα 'τες παρέα αλλά αφαίρεσε την πρώτη. :P (Συμφωνώ, δεύτερη και τρίτη λένε περισσότερο απ' όλες).

Ηλία είσαι σίγουρος ότι όποιος άγνωστος σχολιάζει τη δουλειά σου στα διάφορα sites σου λέει αλήθεια; Προσωπικά έφυγα από μεγάλο φωτογραφικό group μόνο και μόνο επειδή το μόνο σχόλιο που έκαναν όλοι ήταν «τέλεια»,«υπέροχη»,«καταπληκτική», περιμένοντας φυσικά ν' ανταποδώσω τα σχόλια κάτω από τις δικές τους φωτογραφίες... Γι' αυτό καλοί κι οι θεατές, αλλά καλό είναι πρώτος εσύ να μπορείς ν' αξιολογήσεις τη δουλειά σου και να ξεχωρίσεις αυτές που αγαπάς εσύ από τις άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Χμμ νομίζω πως το συγκεκριμένο project σου βρίσκεται αρκετά κοντά στην φωτογραφική μου ματιά...

Συμφωνώ. Γι'αυτό...


Όσο για το ξεκαθάρισμα που μου πρότεινες... νομίζω πως με βρίσκω ανέτοιμο, δεν νιώθω πως έχω το υλικό που θα ήθελα για κάτι τέτοιο έστω και σε αρχική βάση.
...πιστεύω πως έχει πολύ υλικό για ξεσκαρτάρισμα και επιμένω πως αυτή η κίνηση θα σε βοηθήσει πολύ!

Α κι αυτά τα άσπρα περιγράμματα τι τα θες;

Γιατί μου δίνουν καλύτερη αίσθηση του χώρου της φωτογραφίας..."θυμίζουν" εκτυπωμένες...αν μπορώ να το πω αυτό...
Γιατί αυτές που επέλεξες;
Έχω προβληματιστεί πάρα πολύ με αυτό το project...Με δυσκολεύει αφάνταστα (λόγω χώρου, ώρας κτλ κτλ) και "πρέπει" να έχω αποτέλεσμα σε 4 βδομάδες...

@Isi, πόσο δίκιο έχεις για τα φωτο-groups ;) Γιατί όχι η πρώτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Όχι σίγουρα η γνώμη κάθε άγνωστου δεν λέει πολλά.

Όμως δεν δίνω το ίδιο βάρος σε όποιον σχολιάζει. Και έχω μια 10-20αριά που διαισθάνομαι πως λένε την αλήθεια...γιατί μου έχουν πεί πολλά χαλία κι κάποια καλή... και τους εκτίμώ από όσο μπορώ να ξέρω τις ιδέες τους και την αντίληψη τους φωτογραφικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Όχι σίγουρα η γνώμη κάθε άγνωστου δεν λέει πολλά.

Όμως δεν δίνω το ίδιο βάρος σε όποιον σχολιάζει. Και έχω μια 10-20αριά που διαισθάνομαι πως λένε την αλήθεια...γιατί μου έχουν πεί πολλά χαλία κι κάποια καλή... και τους εκτίμώ από όσο μπορώ να ξέρω τις ιδέες τους και την αντίληψη τους φωτογραφικά...

Και πάλι...ωραία και καλά να εξετάζεις μια μια τις φωτογραφίες σου, αλλά γιατί να αποκλείσεις μία πιο "αδύναμη" που παρέα με άλλες λένε πολλά; Στα περισσότερα projects που έχουν ένα ενιαίο θέμα αξίζουν 2/3 αυτών αλλά χωρίς το "αδύναμο" 1/3 η δουλειά δεν θα ήταν η ίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Συμφωνώ Μάρω.

Πάντως στο photomind που κυκλοφορώ διαδικτυακά τελευταία υπάρχουν άτομα που εκτιμώ φωτογραφικά κι αισθάνομαι πως λένε αυτό που πιστεύουν, όπως κι στο flickr υπάρχουν αντίστοιχα 2-3 άτομα... και μάλιστα το πολύ να έχουν σχολιάσει σε 7-8 φωτογραφίες μου αλλά έχουν άλλοι βαρύτητα.

Γιατί αυτές που επέλεξες;
Έχω προβληματιστεί πάρα πολύ με αυτό το project...Με δυσκολεύει αφάνταστα (λόγω χώρου, ώρας κτλ κτλ) και "πρέπει" να έχω αποτέλεσμα σε 4 βδομάδες...

Που να ξέρω γιατί; :D
Η δεύτερη έχει την ατμόσφαιρα, την ευθύτητα που αποζητώ, χμ όχι ίσως την ένταση που θα ήθελα... αλλά την κρατάω κι τις άλλες τις στέλνω στο κάδο.
Είναι για την σχολή; Αν ναι δεν μπορώ να βοηθήσω κι πολύ γιατι η γνώμη μου είναι πως τέτοια θεματολογία για κάτι πραγματικά καλό ως σύνολο θέλει πολύ υπομονή και χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top