Κριτική για τις φωτογραφίες μας

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μάρω σε περιμένουμε σύντομα ξανά !
Δύο κοντινές από εμένα (το μάκρο είναι η αδυναμία μου)

Πανέμορφες.. και οι δύο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
308250_2659340446199_1336532114_33130062_1572073016_n.jpg

308250_2659340446199_1336532114_33130062_1572073016_n.jpg


η μια είναι σημερινή (την έβγαλα στο δρόμο για το φροντιστήριο) και η άλλη από την Τρίτη που είχαμε πάει περίπατο :) πείτε μου και καμιά γνώμη αν θέλετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • IMG20111108_001.jpg
    IMG20111108_001.jpg
    98.6 KB · Εμφανίσεις: 130

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Η πρώτη έχει προοπτικές αλλά θα ήταν προτιμότερο να είχες βάλει όλη την πόρτα μέσα στο πλάνο. Μ'αρέσουν τα φύλλα.

Η δευτερη δε λεει κάτι, είναι και φλου το κεφάλι του πίσω γατιού :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Η πρώτη έχει προοπτικές αλλά θα ήταν προτιμότερο να είχες βάλει όλη την πόρτα μέσα στο πλάνο. Μ'αρέσουν τα φύλλα.

Η δευτερη δε λεει κάτι, είναι και φλου το κεφάλι του πίσω γατιού :P

Ναι το βρωμόγατο, όταν πήγα να τα βγάλω ήταν "αγκαλιασμένα" Μόλις πήγα να τα βγάλω φωτογραφία αποφάσισε να κουνηθεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Η πρώτη και η τρίτη μου αρέσουν.(Λάτρης του ασπρόμαυρου:D)
Η δεύτερη όχι και τόσο,δεν μου πάει ο φωτισμός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, η πρώτη είναι άψογη ειδικά από πλευράς φωτισμού, και το Α/Μ της πηγαίνει.

Στις άλλες δύο, το μοναδικό πρόβλημα νομίζω ότι είναι στο θέμα της εστίασης, αν είναι στο "auto" τότε εστιάζει στο πιο κοντινό αντικείμενο, εκτός αν την στρέψεις στο θέμα και κλειδώσεις την εστίαση.

Στις 2 τελευταίες λοιπόν, βλέπω την μηχανή να εστιάζει στο μικρόφωνο και όχι στον τραγουδιστή, ενώ από θέμα φωτισμού και οι τρεις είναι πολύ καλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Mπορεί η εστίαση του μικροφώνου στην τελευταία να είναι σκόπιμη!
Εμένα μου αρέσει πολύ η πρώτη και η τελευταία.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας. :)

Ναι στην 2η-3η η εστίαση έγινε σκόπιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Μαρία σαν επαγγελματικές προσπάθειες στέκοντε σε ένα αξιόλογο επίπεδο.

Στην πρώτη εκμεταλεύσαι στο έπακρο το φωτισμό. Θα την έβλεπα εύκολα και σε χρώμα αφού το χρυσαφί θα κλέβει εντυπώσεις σε συνδιασμό με μια μπλέ αίσθηση που πιθανόν να υπάρχει στον όλο φωτισμό πίσω.

Στην δεύτερη το μικρόφωνο μπλέκεται (άσχημα) οπτικά με το τραγουδιστή ενώ δεν βλέπω κι το λόγο να εστιάσεις σε αυτό. Προσωπικά θα έκανα λίγο πίσω ώστε να συμπεριλάβω τον τυπάκο αριστερά, την οθόνη(;) στα δεξιά , και θα 'εβγαζα το μικρόφωνο κι θα εστίαζει στο τραγουδιστή. Ο προβολέας δημιουργεί την ατμόσφαιρα που θες.

Στην τελευταία το παιχνίδι με την εστίαση στο "άδειο" μικρόφωνο κι με φλού τον τραγουδιστή πίσω πετυχαίνει καλύτερα. Όμως πάλι παίζει ένα οπτικό μπέρδεμα αν κι εδώ είναι καλύτερα από πριν γιατί το μεγαλύτερο φλουτάρισμα δίνει έναν όγκο στο μικρόφωνο κι το ξεκολά αλλά νομίζω πως πήγαινες λίγο πιο δξιά θα έβαζες το μικρόφωνο πιο αριστερά κι σε καθαρό φόντο ενώ θα έβαζες τον ερμνευτή φλού στα δεξιά και θα απαλαγόσουν εντελώς από το άκυρο κάπως κιθαριστά πάνω δεξιά.

Στο σύνολο οι φωτογραφίες είναι αξιόλογες. Οι "συμβουλές" πιθανόν άστοχες αφού δεν ξέρω τι περιορισμούς είχες απο το τριγύρω περιβάλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μαρία σαν επαγγελματικές προσπάθειες στέκοντε σε ένα αξιόλογο επίπεδο.

Στην πρώτη εκμεταλεύσαι στο έπακρο το φωτισμό. Θα την έβλεπα εύκολα και σε χρώμα αφού το χρυσαφί θα κλέβει εντυπώσεις σε συνδιασμό με μια μπλέ αίσθηση που πιθανόν να υπάρχει στον όλο φωτισμό πίσω.

Στην δεύτερη το μικρόφωνο μπλέκεται (άσχημα) οπτικά με το τραγουδιστή ενώ δεν βλέπω κι το λόγο να εστιάσεις σε αυτό. Προσωπικά θα έκανα λίγο πίσω ώστε να συμπεριλάβω τον τυπάκο αριστερά, την οθόνη(;) στα δεξιά , και θα 'εβγαζα το μικρόφωνο κι θα εστίαζει στο τραγουδιστή. Ο προβολέας δημιουργεί την ατμόσφαιρα που θες.

Στην τελευταία το παιχνίδι με την εστίαση στο "άδειο" μικρόφωνο κι με φλού τον τραγουδιστή πίσω πετυχαίνει καλύτερα. Όμως πάλι παίζει ένα οπτικό μπέρδεμα αν κι εδώ είναι καλύτερα από πριν γιατί το μεγαλύτερο φλουτάρισμα δίνει έναν όγκο στο μικρόφωνο κι το ξεκολά αλλά νομίζω πως πήγαινες λίγο πιο δξιά θα έβαζες το μικρόφωνο πιο αριστερά κι σε καθαρό φόντο ενώ θα έβαζες τον ερμνευτή φλού στα δεξιά και θα απαλαγόσουν εντελώς από το άκυρο κάπως κιθαριστά πάνω δεξιά.

Στο σύνολο οι φωτογραφίες είναι αξιόλογες. Οι "συμβουλές" πιθανόν άστοχες αφού δεν ξέρω τι περιορισμούς είχες απο το τριγύρω περιβάλλον.

Σ'ευχαριστώ πολύ Ηλία! :)

Η δεύτερη όντως είναι λίγο "συγκεχυμένη" αλλά για κάποιο λόγο...μου αρέσει πολύ! Ειδικά τα χρώματα που ξεχωρίζουν πάνω στο μικρόφωνο, μου αρέσουν πολύ!

Ευστοχες οι παρατηρήσεις σου. Απλά ο χώρος δεν επέτρεπε πολλές μετακινήσεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Η 1η και η τελευταία μου αρέσουν πολύ! Οι υπόλοιπες δεν μου πολυαρεσουν. Η 4η ειναι κάπως θολή και οι άλλες δυο δεν έχουν κάτι το ιδιαίτερο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Aν είχατε να διαλέξετε μια απο τις τρεις ποια θα ήταν αυτή; :hmm:
View attachment 44266
View attachment 44267
View attachment 44268
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Την πρώτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή έχω να ανεβάσω πολύ καιρό είπα να σας δείξω μερικές. Περιμένω αυστηρή κριτική.:redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μου αρέσουν τρεις. Και συγκεκριμένα αυτές οι τρεις...



Θες το φως που είναι καταπληκτικό; Θες το θέμα που σε αφήνει να φαντάζεσαι πολλά; Θες το κάδρο που είναι σχεδόν συμμετρικό; Θες όλα; Μπορεί γι'αυτό να μου αρέσουν... :redface:
και οι τρεις θα ήταν φοβερές για ένα θέμα που δουλεύω τελευταία :P

Οι υπόλοιπες δεν μου λένε και πολλά...Έτσι όπως μας τις παρουσίασες τις έχεις εντάξει όλες σε μία σειρά; ή είναι τυχαία η επιλογή τους, έτσι για να μας δείξεις τι έχεις κάνει τελευταία; Πως και δεν έχεις βάλει περίγραμμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Χριστός Ανέστη Μάρω,

όχι δεν ανήκουν σε κάποιο πορτοφόλιο. Της παρουσίασα ως ένας δείγμα τις πιο πρόσφατης φωτογραφικής μου πορείας.

Τα περιγράμματα τα έχω αφήσει στο παρελθόν. Από τότε ήξερα πως ήταν τις περισσότερες λανθασμένη επιλογή απλά τώρα το έχω ξεπεράσει, έχω ξεκολλήσει.
Αλήθεια τι θέμα δουλεύεις; Δεν μας καλείς κι μας για καμιά έκθεση...!:P

[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Αληθώς Λιάκο! :)

Ενδιαφέρουσες πολύ...Σε αυτό το εξάμηνο συνεχίζω μία εργασία από το προηγούμενο εξάμηνο στην Ουγγαρία με θέμα "Ανθρώπινα ίχνη" (κυρίως σε φυσικό περιβάλλον.)
Έκθεση;;; Έκθεση;;; What are you talking about?! Πάνε αυτά! Κοπήκανε! No money, no έκθεση! Αλλά άμα έχεις υλικό και money, σου διοργανώνω μία έκθεση μέχρι να πεις "τριανταπεντάρης φακός". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Αφιερωμένη στην Μάρω. :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top