Κριτική για τις φωτογραφίες μας

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γιατί όχι η πρώτη;
There's nothing there. Ούτε θέμα, ούτε τεχνική, ούτε φωτισμός, ούτε η στιγμή.... nada. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Που να ξέρω γιατί; :D
:ropalo:

Η δεύτερη έχει την ατμόσφαιρα, την ευθύτητα που αποζητώ, χμ όχι ίσως την ένταση που θα ήθελα... αλλά την κρατάω κι τις άλλες τις στέλνω στο κάδο.
Είναι για την σχολή; Αν ναι δεν μπορώ να βοηθήσω κι πολύ γιατι η γνώμη μου είναι πως τέτοια θεματολογία για κάτι πραγματικά καλό ως σύνολο θέλει πολύ υπομονή και χρόνο.
Ναι, γι'αυτό δυσκολεύομαι τόσο...περιορισμοί+επιλογές+έλλειψη χρόνου... :down:

Έχεις δουλέψει ποτέ ένα project σαν να σε κυνηγάνε;;;

Να την κάνεις την επιλογή...επιμένω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Έχεις δουλέψει ποτέ ένα project σαν να σε κυνηγάνε;;;

Ναι αλλά διαφορετικής φύσης. Προγραμματισμός τσαπατσούλικος, χωρίς σχόλια που μετά από ένα χρόνο ούτε εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη από ένα κώδικά που έτρεχε αλλά λόγο πίεσης είχα φτιάξει τσαπατσούλικα.

Έ δεν νομίζω πως γίνεται να αποζητήτα καλλιτεχνικό αποτέλεσμα κι εκεί να υπάρχει κι πίεση... είναι δύο αντίροπες δυνάμεις.

Σε θέμα χώρου ποιοί είναι οι περιορισμοί; Και πως σας βαθμολουγούν μου μοιάζει εξωφρενικά παράξενο.

Περιμένω την πρόταση-βοήθεια σου για την επιλογή... η ματιά κάποιου που είναι απ' έξω είναι πάντα αποσυμφορισμένη της γονεϊκής σχέσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να την κάνεις την επιλογή...επιμένω!
Να την κάνεις την επιλογή. Καλά κάνει κι επιμένει. Κι εγώ ειδικά στο flickr θα πρεπε να κάνω το ίδιο. 200 εικόνες είναι άλλωστε δωρεάν. Μετά πρέπει να πλερώσεις, ή να σβήσεις... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ναι αλλά διαφορετικής φύσης. Προγραμματισμός τσαπατσούλικος, χωρίς σχόλια που μετά από ένα χρόνο ούτε εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη από ένα κώδικά που έτρεχε αλλά λόγο πίεσης είχα φτιάξει τσαπατσούλικα.

Έ δεν νομίζω πως γίνεται να αποζητήτα καλλιτεχνικό αποτέλεσμα κι εκεί να υπάρχει κι πίεση... είναι δύο αντίροπες δυνάμεις.

Σε θέμα χώρου ποιοί είναι οι περιορισμοί; Και πως σας βαθμολουγούν μου μοιάζει εξωφρενικά παράξενο.

Περιμένω την πρόταση-βοήθεια σου για την επιλογή... η ματιά κάποιου που είναι απ' έξω είναι πάντα αποσυμφορισμένη της γονεϊκής σχέσης

;) Σκέψου ακριβώς αυτό...Τσαπατσουλιές, γι'αυτό και σχεδόν όλες οι δουλειές είναι μισοτελειωμένες...
Κι'όμως γίνεται να έχεις τέτοιο αποτέλεσμα. Σε αυτή την δουλειά δεν το βλέπω ακόμα (είναι κι άλλες φωτο που δεν έχω ανεβάσει) γι'αυτό αγχώνομαι...

Στο ότι μένω 1.5 ώρα μακρυά από κάθε θέμα μου και ουσιαστικά έχω επιλέξει να φωτογραφίζω την ώρα που δύει ο ήλιος και λίγο πριν... (δηλαδή μιλάμε για μισή ώρα διάρκεια φωτός)

Όταν βρω λίγο χρόνο, θα σου κάνω κανα δυο επιλογές...
Και γω πιστεύω πως εμείς οι ίδιοι δεν κάνουμε καθόλου καλές επιλογές για μας...για τους άλλους μπορεί! :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Το θέμα σου έχει να κάνει με θάλασσα, φύση είναι συγκεκριμένο δλδ; Κι αν ναι ποιό είναι; Αν δεν περιέχει αναγκαστηκά θάλασσα θα σου πρότεινα να πεταχτείς και Τατόι. Έχει αρκετό ενδιαφέρον... θα πάω κάποια στιγμή μόνο για φωτογραφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
1.
και 2.

να είστε επιεικείς παρακαλώ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Στην πρώτη μου αρέσουν τα χρώματα είναι πολύ ζωντανά ;) αλλά για κάποιο λόγο με ζαλίζει ίσως φταίει η γωνιά λήψης :redface:
Η δεύτερη μου αρέσει πολύ έχω προσπαθήσει πολλές φορές κάτι παρόμοιο αλλά πάντα τις τρομάζω και φεύγουν :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Δεν θα δείξω ελεος Chiyo.. :pfff:
Στην 1η τα κόκκινα λουλούδια ταιριάζουν απίστευτα με το μπλε από τα κάγκελα, το ροζ και το κόκκινο.
Στην 2η θα μου άρεσε η πεταλούδα να έχει άλλο χρωματακι γιατί τώρα φαίνεται να είναι ένα με το φόντο.
Αυτά! :D Κατά τα αλλά keep vgazing ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Στην πρώτη μου αρέσουν τα χρώματα είναι πολύ ζωντανά ;) αλλά για κάποιο λόγο με ζαλίζει ίσως φταίει η γωνιά λήψης :redface:|

αχα. ναι. έχεις δίκιο. :hmm:

να 'σαι καλά αμαλία :D

σας ευχαριστώωω ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
1.
και 2.

να είστε επιεικείς παρακαλώ :redface:

Η πρώτη δεν με τρελαίνει κιόλας αλλά έχει ωραία χρωματάκια

Η δευτερη είναι πολύ χαριτωμένη απλα το χρώμα της πεταλούδας δεν μαρεσει. Αλλά δεν φταις εσυ σε αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Chiyo μπράβο για την δεύτερη φωτογραφία. Μου αρέσει που δεν είναι τόσο κορεσμένα τα χρώματα (ίσως φταίει και η οθόνη μου βέβαια). Πιστεύω πως έχεις κάνει καλό κάδρο και δεν χρειάζεται να του βάλεις ανούσιους-επιφανειακούς "εντυπωσιασμούς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Κι εγώ ψηφίζω τη δεύτερη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
φχαριστώ παιδιά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Για δείτε και αυτές:

https://www.flickr.com/photos/dimrizo/7285711434/in/photostream

https://www.flickr.com/photos/dimrizo/7285816144/in/photostream

https://www.flickr.com/photos/dimrizo/7285861034/in/photostream

είπα να κάνω μία αρχή με τις φωτογραφίες,και να ανεβάσω στο flickr και βλέπουμε πως θα πάει!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Για δείτε και αυτές:

https://www.flickr.com/photos/dimrizo/7285711434/in/photostream

https://www.flickr.com/photos/dimrizo/7285816144/in/photostream

https://www.flickr.com/photos/dimrizo/7285861034/in/photostream

είπα να κάνω μία αρχή με τις φωτογραφίες,και να ανεβάσω στο flickr και βλέπουμε πως θα πάει!:whistle:

Η τρίτη είναι πολύ ωραία!!!! Και η κυρία απο κάτω με το βιβλίο... :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
View attachment 45071

View attachment 45072

Στη δευτερη προτιματε να βγει η μικρη θολουρα στα πλαγια; Πειραματιζομαι και ειπα δωσω περισσοτερη εμφαση στο δρομο.

Καθε αποψη δεκτη.:D Δεν ειναι αναγκη για επιεικειες. Χοχοχο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
View attachment 45071

View attachment 45072

Στη δευτερη προτιματε να βγει η μικρη θολουρα στα πλαγια; Πειραματιζομαι και ειπα δωσω περισσοτερη εμφαση στο δρομο.

Καθε αποψη δεκτη.:D Δεν ειναι αναγκη για επιεικειες. Χοχοχο.:D

Αααα η πρώτη είναι τόσο ωραία!!!!!!!!!! Πιατεύω η δεύτερη θα έδειχνε καλύτερα να χωρίς την θολούρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Την έχεις θολώσει τεχνητά και φαίνεται. Θα μου άρεσε περισσότερο σε τετράγωνο κάδρο χωρίς την τεχνητή θολούρα, εκτός κι αν μπορείς να την κάνεις καλύτερη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Η τρίτη είναι πολύ ωραία!!!! Και η κυρία απο κάτω με το βιβλίο... :happy:

σε ευχαριστώ!

ρε παιδιά γενικά αξίζει να πάω σε κανα μάθημα φωτογραφίας και έτσι; ή να το ψάξω στο ιντερνετ; σα χομπίστας πρέπει να ξέρω και photoshop? κάποιος άλλος editor? πιο εισαγωγικός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top