Θα σας πείραζε να πάει ο σύντροφος σας λίγες μέρες διακοπές χωρίς εσάς;

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γιατι το αναρωτιεσαι αυτο ;

Και οσοι ειπαν οτι θα στραβωναν αλλα οχι λογω θεματος εμπιστοσυνης, τοτε για ποιο λογο θα στραβωναν ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γιατί πολύ απλά δεν θα ήθελα (εγώ προσωπικά) να περάσω τόσες μέρες χωρίς τον άλλον. Θα μου έλειπε κι αυτό θα μου δημιουργούσε έναν εκνευρισμό.. απλό δεν είναι; :)

(και με βλέπω φέτος να κάνω ολιγοήμερες διακοπες alone :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Φλερταρει με το παθολογικο να μη μπορουμε ουτε 3-5 μερες χωρις τον ανθρωπο μας ομως, να το ξερεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όλοι μπορούμε ... ακόμα και μια ζωή χωρίς τον σύντροφο μας
πεθαίνει κόσμος και δεν πεθαίνουμε... συνεχίζουμε


άλλο το δε θέλω κι άλλο το δε μπορώ

δε θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Mε κάλυψε η Κουέ. Δεν θέλω είπα, όχι δεν μπορώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πολλα θελουμε, δε λεει κατι αυτο. Aμα ειναι να στραβωνουμε για ολα οσα θελουμε και δε γινονται , θα ειμασταν ολοι νευρωτικοι και καταθλιπτικοι.

Και προς τα κει παμε δηλαδη...

Οπως ελεγε πιο γενικα ο φιλος μου ο Carlin

People say "My needs arent being met"
well, DROP SOME OF YOUR "NEEDS"
:P

Point is : μαλλον καλυτερα να στραβωνουμε και να στενοχωριομαστε για αλλα πραματα και καταστασεις, εφοσον μιλαμε για αθωα καταναλωση χρονου χωρις εμας για τοσο μικρο χρονικο διαστημα. Και το λεω χωρις να θεωρω οτι εμενα δε θα με πειραζε. Αλλο αυτο και αλλο αν καλως θα με πειραξει ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Προσωπικά δεν εξέφρασα γνώμη ως το προς αν καλώς με πειράζει ή όχι. Έιπα απλά πως με πειράζει. Ε, οκ, δεν θα σκάσω κιόλας προφανώς, αλλά αυτό δεν θα αλλάξει και πολλά. Και ίσως κακώς να με πειράζει κιόλας, αλλά θεωρώ πως σε υγιείς σχέσεις είναι φυσιολογικό να σε πειράζει το να μη δεις τον άλλον κάποιες ημέρες (αλλά φυσικά αυτό είναι καθαρά προσωπική μου άποψη). Και για μένα το να μη σε πειράζει, είναι σαν να μη σου κάνει διαφορά αν θα δεις τον άλλο ή όχι και άρα ποιος ο λόγος να λέμε πως έχουμε σχέση; (κι όχι "ελεύθερη" σχέση ή απλά ..επαναλαμβανομένα κρεβάτια; :D) Και φυσικα εννοείται ΔΕΝ θα χώριζα ποτέ γι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ναι βρε, νταξει δε λεμε να μη σε απασχολησει και καθολου, αυτο ειναι το αλλο ακρο πλεον. Αυτο ειναι σαν να λεμε :


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Προσωπικά δεν νομίζω πως είναι κακό να φύγει ο αλλος μερικές μέρες...
Σκεφτείτε οτι και αυτός ειναι ανθρωπος και χρειάζεται ξεκούραση....;)

Τι θα γίνει δλδ αν σπασει ο διαολος το ποδαρι του και κάποιος απο τους 2 δεν πάρει αδεια??? :hmm:
Αν έχει την ευκαιρία να φύγει ενώ εσύ για του χψ λόγοθς πρεπει να μέινεις στην αθήνα??:hmm:

Αν θέλει να στην κάνει ο αλλός την στραβή μπορεί να την κάνει οπου και αν βρίσκεται....Το ενοχλητικό θα ήταν να έχει μην υπαρχει κανένα προβλημα στο να πάτε οι 2 σας καπου και αυτος/η να προτιμησει να πατε χωριστα(τότε εγω θα γινόμουν τούρκος).

Αυτό που μου έχει συμβεί και ειλικρινά τα είχα παρει πολυ ασχημα είναι κάνω τις διακοπές του πάσχα χωριστα γιατί ήθελα να πάω με τους γονείς μου μετα απο πολυ καιρό που δεν τους πολυεβλεπα και τετοια.....και εκεινη προφανώς πηγε ενα 4ημερο σε μια φιλη της(γιατι να τις το απογορεψω αλλωστε??) και με είχε επιεικώς γραμμένο......:mad::mad:

Είμαι πολύ ανοιχτός σε αυτα αρκεί να με υπολογίζει.....
Αν συμβαίνει αυτο και στην χαβαη θα την αφηνα να παει μονη της(μεγαλη μπουκια φαε μεγαλα λογια μην πεις:P:P:P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Χθες το βράδυ βγήκα και το 95% μην σας πω το 98% :P των ζευγαριών έπαιζε παιχνίδι με το βλέμμα με το υπόλοιπο (μην σας πω για τις αντιστοιχίες, η γκόμενα του ενός να κοιτάζει τον γκόμενο της άλλης και αντίστοιχα το ίδιο οι υπόλοιποι). Τέτοια βλέπουν πολλοί-ές και νιώθουν ότι δεν θέλουν να αφήσουν τον άλλο 1' μακριά του, εξ' ού και οι διακοπές κτλ. Όλα τα άλλα είναι βλακείες για μένα. Φόβος και ανασφάλεια ότι θα χάσεις τον άλλον. Ότι θα μείνει μόνος του και θα παρασυρθεί, θα φλερτάρει, θα πάει με άλλον/η, θα είναι με τους φίλους/ές και θα αφήσει τον εαυτό του/της... κ.ο.κ.

** Το μάτι δεν κάνει κακό, το χέρι κάνει:P ... χαλαρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Tελικα το "προβλημα" ολων η της πελιοψηφιας των ανθρωπων ειναι η απιστια και η εμπιστοσυνη και απ' οτι βλεπω και σε αυτο το θεμα εκει πηγαμε...εκει και μονο εκει.
Μηπως μας κερατωσει ή μηπως φλερταρει με αλλον...
Και προσωπικα χαμστερακι αυτο που λες μου φαινεται απιστευτα αυπερβολικο.
Να κανεις παιχνιδι κιολας!
Οχι απλως να κοιτας παρατηρεις καποιον αλλο,αλλα να κανεις παιχνιδι.Και μαλστα το 95%!
Τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Γιατί πολύ απλά δεν θα ήθελα (εγώ προσωπικά) να περάσω τόσες μέρες χωρίς τον άλλον. Θα μου έλειπε κι αυτό θα μου δημιουργούσε έναν εκνευρισμό.. απλό δεν είναι; :)

(και με βλέπω φέτος να κάνω ολιγοήμερες διακοπες alone :D)

Φλερταρει με το παθολογικο να μη μπορουμε ουτε 3-5 μερες χωρις τον ανθρωπο μας ομως, να το ξερεις !

όλοι μπορούμε ... ακόμα και μια ζωή χωρίς τον σύντροφο μας
πεθαίνει κόσμος και δεν πεθαίνουμε... συνεχίζουμε


άλλο το δε θέλω κι άλλο το δε μπορώ

δε θέλω.

Για να καταλαβω, οκ δεν ειναι και οτι θα αυτοκτονησετε αν δεν δειτε τον συντροφο σας για 3 μερες, αλλα θα ειστε πχ δυστυχισμενοι; Θα σκεφτεστε ολη μερα "που ειναι το μωρο μου; Τι να κανει τωρα;" Θα κλαιτε; :worry:

Προφανως και δεν ειναι ζητημα του "δεν μπορω", αλλα και και να υπαρχει μια σχεση εξαρτησης απο τον συντροφο μας, επειτα απο χ χρονια που ειμαστε μαζι, δεν ειναι καπως υπερβολικο; Και οι μανες πχ με τα παιδια τους εχουν τρελο δεσιμο, και πολυ πιο ισχυρο απο μια σχεση (δεν πιστευω να διαφωνει κανεις!) αλλα μεχρι και αυτες δεν παθαινουν αμοκ οταν τα παιδια τους πανε κατασκηνωση ενα μηνα! ;)

(Δεν λεω οτι τα παραπανω για "αμοκ" , κτλ ισχυουν για καποιον ή καποιους, απλα θελω να καταλαβω αν υπαρχει καποιος που οντως να νιωθει ετσι :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Για να καταλαβω, οκ δεν ειναι και οτι θα αυτοκτονησετε αν δεν δειτε τον συντροφο σας για 3 μερες, αλλα θα ειστε πχ δυστυχισμενοι; Θα σκεφτεστε ολη μερα "που ειναι το μωρο μου; Τι να κανει τωρα;" Θα κλαιτε; :worry:

Προφανως και δεν ειναι ζητημα του "δεν μπορω", αλλα και και να υπαρχει μια σχεση εξαρτησης απο τον συντροφο μας, επειτα απο χ χρονια που ειμαστε μαζι, δεν ειναι καπως υπερβολικο; Και οι μανες πχ με τα παιδια τους εχουν τρελο δεσιμο, και πολυ πιο ισχυρο απο μια σχεση (δεν πιστευω να διαφωνει κανεις!) αλλα μεχρι και αυτες δεν παθαινουν αμοκ οταν τα παιδια τους πανε κατασκηνωση ενα μηνα! ;)

(Δεν λεω οτι τα παραπανω για "αμοκ" , κτλ ισχυουν για καποιον ή καποιους, απλα θελω να καταλαβω αν υπαρχει καποιος που οντως να νιωθει ετσι :) )


μπα δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος από μας που αισθάνεται έτσι
είναι μάλλον λίγο υπερβολική η περιγραφή σου :P
απλό είναι βρε παιδί μου... όπως κάποιοι απλά θέλουν να πάνε μόνοι τους διακοπές, κάποιοι άλλοι δε θέλουν! μπαααααα :P
(ξέρω ότι σου χρωστάω μια απάντηση, όταν βρω χρόνο θα στη στείλω μάλλον με πμ ή θα ανοίξω άλλο θέμα γιατί εδώ είμαστε οφφ τοπικ :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Όχι γιατί στις διακοπές θέλω να κάνω πράγματα που δεν κάνω τον υπόλοιπο χρόνο. Εξάλλου για αυτό δεν λέγονται και διακοπές? Από τη λέξη διακοπή? Διακόπτεις την καθημερινότητά σου και κάνεις κάτι διαφορετικό. Θα ήθελα λοιπόν αν είχα 20 μέρες διακοπές, να πέρναγα τις 5-7 π.χ. μαζί της αλλά τις υπόλοιπες μόνος μου ή με άλλη παρέα ώστε να κάνω και κάτι άλλο.

Κοινώς, μη βλέπω τη φάτσα της όοοοοοοολο το χρόνο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraidoula08

Νεοφερμένος

Η Neraidoula08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Την στιγμή που έχω στον άλλον εμπιστοσύνη, δεν θα με πείραζε καθόλου. Δε μαρέσει να σκέφτομαι αρνητικά ή με καχυποψία, είναι ό,τι χειρότερο η ζήλια σε μια σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριελ

Νεοφερμένος

Η Αριελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
νεραιδουλα εχεις δικιο αλλα οταν καμια φορα σου μπαινουν ασχημες σκεψεις στο μυαλο και δεν σου βγαινουν τι κανεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ale3andros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τη νεραϊδούλα! Όταν αγαπάς έναν άνθρωπο δε ζητάς τα του εαυτού σου αλλά προσπαθείς να τον βλέπεις όσο γίνεται περισσότερο χαρούμενο.

Αν εμένα η γυναίκα μου ήθελε να πάει κάπου μόνη της διακοπές δε θα είχα κανένα πρόβλημα. Αυτό που σίγουρα θα με ανησυχούσε θα ήταν η ασφάλεια της κι αν χρειαζόταν κάποια βοήθεια και δεν ήμουν εκεί. Γι αυτό θα ανησυχούσα κ όχι μήπως με απατήσει.

Αριέλ αν σου μπαίνουν άσχημες σκέψεις κάνεις μια ανοιχτή και ειλικρινή συζήτηση μαζί του/της και προσθαπείς να απαλλαγείς απ αυτό το βάρος των άσχημων υποψιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
οταν καμια φορα σου μπαινουν ασχημες σκεψεις στο μυαλο και δεν σου βγαινουν τι κανεις???
Χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο, μέχρι να σου περάσουν. :P Επικαλείσαι τον καλό Θεό, να σε απαλλάξει από τους Λογισμούς. Σε τελική ανάλυση, αν δεν πιάσουν τα παραπάνω, ένας Εξορκιστής να διώξει τους Δαιμόνους, θα μπορούσε να σε βοηθήσει. :D

Αν κάποιος είναι τόσο ανασφαλής που δεν μπορεί να ανεχθεί την ιδέα του να βρίσκεται ο σύντροφός του κάπου αλλού για λίγες ημέρες, τότε κι ένας καλός ψυχολόγος ίσως να βοηθούσε. Καλό είναι να μη φορτώνουμε τις δικές μας αδυναμίες στην πλάτη του άλλου και να τον εξαναγκάζουμε να τις περιθάλπει, ενώ εμείς δεν νοιαζόμαστε καθόλου για το δικό του Θέλημα, αλλά μόνο για το δικό μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
νεραιδουλα εχεις δικιο αλλα οταν καμια φορα σου μπαινουν ασχημες σκεψεις στο μυαλο και δεν σου βγαινουν τι κανεις???

Δεν νομίζω ότι ο άλλος πρέπει να πάει διακοπές για να σου μπουν ιδέες...
Αν είναι να σου μπουν απλά θα σου μπούν...
Και τσάμπα ο μαζοχισμός βρε παιδί μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top