Τι θέλουν οι γυναίκες;

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι γυναίκες θέλουν και τον πρίγκηπα και το άλογο.
If you know what i mean
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ειλικρίνεια!!! Σταματήστε επιτέλους τα παιχνιδακια και πείτε καθαρά τι θέλετε!

Οι περισσότεροι αν σου απαντούσαν ειλικρινά θα σου έλεγαν σεξ. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμη πιστεύεις ότι είναι ανειλικρινείς. Απλώς προσπαθούν να βρουν κόσμιο τρόπο να το πουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
I think we have an agreement here. Μάλλον θα πρέπει να φτάσω 30 πρώτα ή απλά να αλλάξω 1)target group.


Από εκεί και πέρα, τα περί "πληθώρας επιλογών": 2)it's just a number. Σε ποιον αριθμό θα αποφασίσεις αν ξέρεις ποια είναι η κατάλληλη; 10; 20; 50; 70; Είναι arbitrary. Για μένα είναι θέμα τύχης και3) μόνο τύχης. Πώς κάποιοι βρήκαν το "τυχερό" τους δηλαδή σε 3-5 επιλογές;

Σίγουρα, άμα το δεις από στατιστική άποψη έχεις περισσότερες πιθανότητες να βρεις κάτι σοβαρό, άμα έχεις πληθώρα επιλογών. Ωστόσο, το βλέπουμε από άλλο point of view. Εσύ από τη σκοπιά του "γαμάτε γιατί χανόμαστε". Εγώ από τη σκοπιά του...
«How many of us ended up with the people we wanted to be with? Got stuck with the best of limited options. And why? Because the ones we really want, that we've really loved, are dead, dying, turned out to be Cylons and they didn't know it.»

-Chief Galen Tyrol​
ΑΥΤΟ είναι που είναι πάρα πολύ άσχημο. Να καταλήξεις να συμβιβαστείς όχι με το καλύτερο, αλλά με το "μη-χείρον", απλώς επειδή έχεις λίγες επιλογές και, εξ' αυτών, οι υπόλοιπες απεδείχθησαν χαζογκόμενες ή και πουτάνες. Εν τέλει και εσύ δεν θα είσαι καλά και η κοπέλα με την οποία θα είσαι μαζί. Εκεί σαφώς και είναι χρήσιμο να έχεις επιλογές.

Αλλά, κατά τα άλλα, I cannot share your point of view. Δεν έχω χρόνο, άλλωστε, απλά για να λέω ένα "counter ++", να ανεβάζω δηλαδή έναν μετρητή, που στην τελική δεν λέει και τίποτα. :)

1) και πψς θα αναγνωρισει ο εγκεφαλος σου φιλε γιωργο ποιο ειναι το καλυτερο δυνατο ταργκετ γκρουπ αν δεν ειχες πολλες εμπειριες με γυναικες στο παρελθον? λοιπον, επειδη μας το ιχαν ζητησει πολοι πελατες θα κανουμε ενα δωρεαν σεμιναριο για το ποια θα πρεπει να ειναι τα χαρακτηριστικα της γυναικας που πρεπει να παντρευτει καποιος, τι να κοιταει γιατι να κοιταει κλπ.. επειδη δεν θα εισαι εδω μπορω να σε πω 2 πραγματα στο σκαιπ.
2) παρτο σαν αξιωμα. ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ NUMBERS GAME.!!!
3)δεν υπαρχχει τυχη ποτε δεν υπηρχε στην ανθροπωτητα(the luck factor!! book... DOCTOR WISEMAN).. οι ανθρωποι που βρισκουν τις σωστες κοπελες ειναι αυτοι που εχουν πργραμματισει και εκπαιδευσει τον εγκεφαλο του σωστα η καποιοι εχου γενιθει με αναπτυγμενα καποια κεντρα στον εγκεφαλο.

Οι γυναίκες θέλουν και τον πρίγκηπα και το άλογο.
If you know what i mean
;) συμφωνω.. αυτο ελεγα πριν.. και τον alpha και το πουλ μποι ;)

Οι περισσότεροι αν σου απαντούσαν ειλικρινά θα σου έλεγαν σεξ. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμη πιστεύεις ότι είναι ανειλικρινείς. Απλώς προσπαθούν να βρουν κόσμιο τρόπο να το πουν...
μονο αυτο... γιαυτο ειναι προγραμματισμενος ο αντρικος εγκεφαλος.. και ο λογος που καποιοι βητα μιλανε για αγαπουλες και μαλακιες ειναι επειδη δεν μπορουν να παρουν πολλες.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Συμφωνω στα περισσοτερα του κειμενου γιατι το εχω παρατηρησει κι εγω.Οταν πας με το σταυρο στο χερι π.χ εισαι καλος μαζι τους, ευγενικος,ειλικρινεις, τους κανεις τα χατηρια κτλ σε εχουν χεσμενο...Αντε το πολυ πολυ να σε κανουν φιλαρακι τους αλλα για να κατι παραπανω ουτε λογος.
Αντιθετα εισαι αρεστος οταν το παιζεις μαγκας,τσαμπουκας,παραμυθατζης,τις πειραζεις,τις φτυνεις κτλ.Δεν ξερω:hmm::hmm: αλλα κατα καποιο τροπο γουσταρουν να τους επιβαλεσαι (δεν εννοω με τη βια), και να μην σε θεωρουν δεδομενο

Δυστυχώς αυτό είναι αλήθεια. Είναι το κλασσικό σύνδρομο που περνάνε οι γυναίκες στην ηλικία των 20-27 κατά το οποίο θέλουν να αλλάξουν έναν άντρα δύσκολο, καζανόβα, καρδιοκατακτητή, ναρκισιστή, μέχρι και ομοφυλόφιλο, και να τον φέρουν με τα νερά τους. Δεν ξέρω από πού προκύπτει αυτή η ανάγκη αλλά θεωρούν οτι αυτές είναι τόσο καλές, όμορφες, σέξι, πειστικές και λοιπά επίθετα ώστε ο άντρας αυτός θα γοητευθεί από αυτές τόσο ώστε να αλλάξει την κοσμοθεωρία του. Μερικές βέβαια σε αυτήν την ηλικία ακολουθούν τη σεξουαλική απελεύθερωση που με τόση επιτυχία εισήγαγε στην κοινωνία μας ο φεμινισμός, τύπου "αν πάω με πολλούς άντρες χωρίς συναίσθημα θα γίνω κι εγώ ίση με τους άντρες" (κούνια που μας κούναγε :whatever:). Η τρίτη κατηγορία βέβαια είναι αυτή των γυναικών που για διάφορους ψυχολογικούς λόγους νιώθουν ανασφάλεια και θεωρούν οτι τους αξίζει να έχουν σχέση με το κακό παιδί που τις φέρεται άσχημα, δεν τις εκτιμάει, τις δέρνει κλπ κλπ. (Και ναι, μου αρέσουν οι τσουβαλοποιήσεις, δε φαίνεται; Μην το χρησιμοποιήσετε σαν αντεπιχείρημα γιατί είμαι σίγουρη οτι έχω συγκεντρώσει τουλάχιστον το 80% των περιπτώσεων των γυναικών που επιλέγουν να είναι με κακά παιδιά.)

Και κάπου στα 27+ αρχίζεις να βλέπεις οτι τα χρόνια περνάνε, οτι όλες οι συμμαθήτριές σου έχουν σοβαρές σχέσεις και σε κοιτάνε με κάποια συγκατάβαση όταν τους διηγείσαι την τελευταία σου περιπέτεια που έληξε αυθημερόν, η μαμά σου έχει αρχίσει να βάζει στο λεξιλόγιό της όλο και περισσότερο τη λέξη "εγγόνια", όλο και ακούς σε έρευνες κλπ οτι μέχρι τα 35 το πολύ πρέπει να έχεις παιδί, και αποφασίζεις (αν είσαι ξύπνια) οτι ό,τι τρέλες έκανες έκανες, καιρός να βρεις ένα "καλό παιδί" για αλλαγή που μπορεί μεν να μη σου προσφέρει τις τρελές συγκινήσεις και να είναι κάπως προβλέψιμος, αλλά τουλάχιστον θα μπορέσεις να νιώσεις την ασφάλεια οτι σε αγαπάει πραγματικά, σε εκτιμάει, σε σέβεται και θα έχεις μέλλον μαζί του. Οπότε, όπως έχω πει και σε κάποιο φίλο στην ηλικία σου, θα βρεις σοβαρή κοπέλα στα 30, μην αγχώνεσαι. Ως τότε γλέντα τη ζωή σου. Δόξα τω Θεώ, πουτ@ν@κια υπάρχουν μπόλικα.;)

Ξέρω, οι γυναίκες θα πέσουν να με φάνε. Όσο κι αν διαμαρτύρεστε, εν τέλει έτσι είναι κι έτσι θα είναι. Αν εσείς είστε η εξαίρεση, μπράβο σας, με γεια σας με χαρά σας. Μην πατε όμως να παρουσιάσετε την εξαίρεση ως γενικό κανόνα, και σίγουρα μην εκφράσετε γνώμη πριν τα 40 σας, έχοντας πρώτα δει αν θα τα κάνετε κι εσείς αυτά που περιγράφω κι όλες τόσο σιχαίνεστε...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
1)Δυστυχώς αυτό είναι αλήθεια. Είναι το κλασσικό σύνδρομο που περνάνε οι γυναίκες στην ηλικία των 20-27 κατά το οποίο θέλουν να αλλάξουν έναν άντρα δύσκολο, καζανόβα, καρδιοκατακτητή, ναρκισιστή, μέχρι και ομοφυλόφιλο, και να τον φέρουν με τα νερά τους. Δεν ξέρω από πού προκύπτει αυτή η ανάγκη αλλά θεωρούν οτι αυτές είναι τόσο καλές, όμορφες, σέξι, πειστικές και λοιπά επίθετα ώστε ο άντρας αυτός θα γοητευθεί από αυτές τόσο ώστε να αλλάξει την κοσμοθεωρία του. Μερικές βέβαια σε αυτήν την ηλικία ακολουθούν τη σεξουαλική απελεύθερωση που με τόση επιτυχία εισήγαγε στην κοινωνία μας ο φεμινισμός, τύπου "αν πάω με πολλούς άντρες χωρίς συναίσθημα θα γίνω κι εγώ ίση με τους άντρες" (κούνια που μας κούναγε :whatever:). Η τρίτη κατηγορία βέβαια είναι αυτή των γυναικών που για διάφορους ψυχολογικούς λόγους νιώθουν ανασφάλεια και θεωρούν οτι τους αξίζει να έχουν σχέση με το κακό παιδί που τις φέρεται άσχημα, δεν τις εκτιμάει, τις δέρνει κλπ κλπ. (Και ναι, μου αρέσουν οι τσουβαλοποιήσεις, δε φαίνεται; Μην το χρησιμοποιήσετε σαν αντεπιχείρημα γιατί είμαι σίγουρη οτι έχω συγκεντρώσει τουλάχιστον το 80% των περιπτώσεων των γυναικών που επιλέγουν να είναι με κακά παιδιά.)

2)Και κάπου στα 27+ αρχίζεις να βλέπεις οτι τα χρόνια περνάνε, οτι όλες οι συμμαθήτριές σου έχουν σοβαρές σχέσεις και σε κοιτάνε με κάποια συγκατάβαση όταν τους διηγείσαι την τελευταία σου περιπέτεια που έληξε αυθημερόν, η μαμά σου έχει αρχίσει να βάζει στο λεξιλόγιό της όλο και περισσότερο τη λέξη "εγγόνια", όλο και ακούς σε έρευνες κλπ οτι μέχρι τα 35 το πολύ πρέπει να έχεις παιδί, και αποφασίζεις (αν είσαι ξύπνια) οτι ό,τι τρέλες έκανες έκανες, καιρός να βρεις ένα "καλό παιδί" για αλλαγή που μπορεί μεν να μη σου προσφέρει τις τρελές συγκινήσεις και να είναι κάπως προβλέψιμος, αλλά τουλάχιστον θα μπορέσεις να νιώσεις την ασφάλεια οτι σε αγαπάει πραγματικά, σε εκτιμάει, σε σέβεται και θα έχεις μέλλον μαζί του. Οπότε, όπως έχω πει και σε κάποιο φίλο στην ηλικία σου, θα βρεις σοβαρή κοπέλα στα 30, μην αγχώνεσαι. Ως τότε γλέντα τη ζωή σου. Δόξα τω Θεώ, πουτ@ν@κια υπάρχουν μπόλικα.;)

3)Ξέρω, οι γυναίκες θα πέσουν να με φάνε. Όσο κι αν διαμαρτύρεστε, εν τέλει έτσι είναι κι έτσι θα είναι. Αν εσείς είστε η εξαίρεση, μπράβο σας, με γεια σας με χαρά σας. 4) Μην πατε όμως να παρουσιάσετε την εξαίρεση ως γενικό κανόνα, και σίγουρα μην εκφράσετε γνώμη πριν τα 40 σας, έχοντας πρώτα δει αν θα τα κάνετε κι εσείς αυτά που περιγράφω κι όλες τόσο σιχαίνεστε...:/:
1) ετσι ειναι.. δεν ειναι ουτε καλο ουτε κακο.. ειναι ανθρωπινη φυση... ο λογος που μου τα χωνανε πριν οι γυναικες ειναι γιατι δεν τους αρεσει η αληθεια.. :worry: μαγκες.. ανοιξτε τα ματια σας.. !!!
2)οι γυναικες μεχρι τα 27 πιστευουνε οτι με το μουν.. τους μπορουνε να εξουσιαζουνε τον κοσμο.. μολιςmvcvbghm αρχιζει και ξεβαφει η μπογια τους ψαχνουν να βρουν ενα αβουλο ανθρωπακι να του χρεωσουν τις μαλακιες που εχουν κανει μεχρι τοτε.. και μολις τον βρουν θα τον κερατουν με εναν συναρπαστικο τυπο σαν και εμας.. σοορυ μαγκες :worry: dont hate the player.. hate the game. δεν τα εκενα εγω ετσι.. ημουν ενας αντρας που ηθελε να γαμ....ει και αυτο κανω.
3) το σημαντικοτερο πραγμα για μια γυναικα ειναι να προστατατεψει την υποληψη της(προερχετε απο εξελικτικους λογους, εξοστρακιζανε οποια γυναικα δεν ηταν πιστη στον αλφα) ακομα και αν ειναι η μεγαλητερη πουτ...α
4) the ugly truth.. ;)
οποιοι η οποιες θελετε να κανονισουμε καφε στειλτε μου pm.
p.s. εγραφα πιο πανω οτι ειμαι φεμινιστης.. δεν κανω πλακα.. ειμαι γιατι τις αγαπω και τις αποδεχομαι για αυτο που ειναι και οχι αυτο που παρουσιαζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Και κάπου στα 27+ αρχίζεις να βλέπεις οτι τα χρόνια περνάνε, οτι όλες οι συμμαθήτριές σου έχουν σοβαρές σχέσεις και σε κοιτάνε με κάποια συγκατάβαση όταν τους διηγείσαι την τελευταία σου περιπέτεια που έληξε αυθημερόν, η μαμά σου έχει αρχίσει να βάζει στο λεξιλόγιό της όλο και περισσότερο τη λέξη "εγγόνια", όλο και ακούς σε έρευνες κλπ οτι μέχρι τα 35 το πολύ πρέπει να έχεις παιδί, και αποφασίζεις (αν είσαι ξύπνια) οτι ό,τι τρέλες έκανες έκανες, καιρός να βρεις ένα "καλό παιδί" για αλλαγή που μπορεί μεν να μη σου προσφέρει τις τρελές συγκινήσεις και να είναι κάπως προβλέψιμος, αλλά τουλάχιστον θα μπορέσεις να νιώσεις την ασφάλεια οτι σε αγαπάει πραγματικά, σε εκτιμάει, σε σέβεται και θα έχεις μέλλον μαζί του. Οπότε, όπως έχω πει και σε κάποιο φίλο στην ηλικία σου, θα βρεις σοβαρή κοπέλα στα 30, μην αγχώνεσαι. Ως τότε γλέντα τη ζωή σου. Δόξα τω Θεώ, πουτ@ν@κια υπάρχουν μπόλικα.;

Όλα καλά και άγια και πιστεύω κι εγώ ότι ένα ορισμένο ποσοστό γυναικών μετά τα 26 αρχίζουν και συνέρχονται εγκεφαλικά, αλλά αυτά τα υπογραμμισμένα ξέρεις πως μου ακούγονται;

Ο χρόνος λέει...
Οι φίλες μου λένε...
Η μάνα μου λέει...
Οι έρευνες λένε...

Και κάπου εκεί αρχίζει να μη μετράει μόνο το πήξιμο του εγκεφάλου και η ηλικία, αλλά οι προθέσεις και το κατα πόσον μια γυναίκα είναι ανεξάρτητη όντως, ή απλά κάνει αυτά που της λένε όοοολοι οι άλλοι, με αμφίβολες πάντα συνέπειες...

Ο χρόνος μπορεί να μην έχει σημασία...

Οι φίλες μπορεί να έχουν άντρες και παιδιά αλλά μπορεί να σκυλοβαριόνται και να είναι "τα εν οίκω μη εν δήμω" ή να βαράνε κέρατα στους δικούς τους. Καμία δε θα ρίξει την υπόληψή της αλλά όλες οι φίλες αργά η γρήγορα θα κάνουν επίδειξη και τρίψιμο η μια στη μούρη της άλλης πχ. "εγω δε θα τα φτιαχνα με τόσο χοντρό άντρα" και τις βλέπεις μετά από λίγο να είναι τρισευτυχισμένες με κείνον τον εξαίρετο χοντρούλη (αλήθεια, τα πιό νόστιμα δικά τους είναι εκεί που φτύνανε για όλους τους άλλους) και τελικά ως δια μαγείας ακούς το "αποφάσισα να δω τα σημαντικά πράγματα στους ανθρώπους" (ναι αλλά όταν δίδασκες εμένα με κατήυθυνες στον στούρνο παιδαρά γυμασμένο Πολμουρόπουλο, όχι στον πανέξυπνο και τέλειο Πατσοκοιλάκη)

Η μάνα μπορεί να λέει εγγόνια αλλά πρακτικά τη ζωή της την έζησε, έκανε τις επιλογές της και μπορεί να σκέφτεται ότι μπούρδα θέλει, ειδικά αν πρόκειται για τη ζωή των άλλων. Άλλωστε η ίδια θα γεννήσει τα εγγόνια; Όχι, αυτή απλά θα χαριεντίζεται με μια πιπίλα αύριο και θα το παίζει γιαγιά. Άλλος θα μεγαλώσει το κουτσούβελο. Το ίδιο ισχύει και για κείνες που λένε "Ας είναι πλούσιος κι όλα τ' άλλα βράστα" ώστε να είναι σίγουρες ότι κάποιος θα τις γηροκομήσει. Δε θα κοιμηθεί καμία μάνα όμως με το σκάρτο γαμπρό που θα επιλέξει για την κόρη της.

Οι έρευνες τέλος μπορούν να λένε επίσης ότι μπούρδα θέλουν γιατί είναι πολύ απλά κατευθυνόμενες από κέντρα ή επιχειρήσεις που προμοτάρουν ιδέες, προϊόντα ή lifestyle προκειμένου να εξυπηρετήσουν τους στόχους τους.


Αν θέλουν όλοι αυτοί οι τρίτοι να λένε τη γνώμη τους, ας αγοράσουν ένα What's up και ας τηλεφωνήσουν στον εαυτό τους. Η σχέση δεν πρέπει να "αγοράζεται" και να πουλιέται στο φαινομενικά ασφαλέστερο τίμημα για όλους τους άλλους εκτός από τους άμεσα ενδιαφερόμενους.

Μια γυναίκα που άγεται και φέρεται από το Οικοσύστημά της, δεν είναι ανεξάρτητη, δεν είναι ενδιαφέρουσα, δεν είναι Γυναίκα. Η ταινία πρέπει να αρχίζει μετά το "πρωταγωνιστεί ο Δημοσθένης και η Ελπίδα..." και όχι το "Συμμετέχουν οι, Νίκος Τζιβελέκης (αποτυχημένος κολλητός που δε την πήδηξε), Κώστας Χρυσοκαδένας (κολλητός που πήδηξε τον Τζιβελέκη), Ελένη Στουρνορούφα (γυναίκα του Πατσοκοιλάκη και ταυτόχρονη γκόμενα του Πολμουρόπουλου), Επιφανία Σουλτανίδου (πεθερά που θέλει λεφτά και εγγόνια), Ιγνάτιος Σουλτανίδης (Του τελείωσε το εφάπαξ και ζεί με της Επιφανίας) και Τζίμης Ποπάυς (ο περιπτεράς που τον έπαιζε με τη νύφη από τα 11 της)....". Τελεία και παύλα.

ΥΓ: Αυτά τα ολίγα. Είπα να είμαι λακωνικός απόψε με τόση κούραση που έχω... Ο Άρμιν εγκρίνει αυτό το μήνυμα. Πάω να ετοιμάσω την εκπομπή στον Ικονοκλαστ μπας κι ακούσουμε κανα λαικό σε 20 λεπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι περισσότεροι αν σου απαντούσαν ειλικρινά θα σου έλεγαν σεξ. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμη πιστεύεις ότι είναι ανειλικρινείς. Απλώς προσπαθούν να βρουν κόσμιο τρόπο να το πουν...

Όταν σου πουλάει έρωτα ενώ θέλει σεξ είναι ανειλικρινής. Όταν σου δείχνει ότι θέλει σεξ είναι ξεκάθαρος.
Δεν το θεωρώ κακό ο άλλος να θέλει μόνο σεξ. Το θεωρώ κακό να πουλάει παραμύθι. Ειδικά σε άβγαλτες κοπέλες που πιστεύουν ακόμα σε αυτά.
Να μου πεις..αμα δεν πάθουν θα μείνουν κουτορνίθια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Μια γυναίκα που άγεται και φέρεται από το Οικοσύστημά της, δεν είναι ανεξάρτητη, δεν είναι ενδιαφέρουσα, δεν είναι Γυναίκα.

Όσο κι αν λατρεύω τον τρόπο που γράφεις, σου απαντάω μόνο σε αυτό: αυτή η γυναίκα όμως θα έχει κάνει τις τρέλες της μέχρι πχ τα 30, θα έχει κάνει τα παιδάκια της, θα έχει μια ασφάλεια και στα γεράματα θα χτυπάει και κάποιος την πόρτα της πού και πού να δει αν ζει ή αν τα κακάρωσε. :/:

Και δηλώνω με πολλή υπερηφάνεια οτι αν γυναίκα είναι αυτή που θακάνει καριέρα, θα πηδιέται με τον έναν και τον άλλον στο όνομα του φεμινισμού (χα χα) και στα 40 θα κοιτάει τα ενήλικα πια παιδιά της αδελφής της και θα προσπαθεί να πείσει τον εαυτό της οτι τουλάχιστον αυτή δεν καταπιέστηκε, τότε δε θέλω να λέγομαι γυναίκα!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο κι αν λατρεύω τον τρόπο που γράφεις, σου απαντάω μόνο σε αυτό: αυτή η γυναίκα όμως θα έχει κάνει τις τρέλες της μέχρι πχ τα 30, θα έχει κάνει τα παιδάκια της, θα έχει μια ασφάλεια και στα γεράματα θα χτυπάει και κάποιος την πόρτα της πού και πού να δει αν ζει ή αν τα κακάρωσε. :/:

Και δηλώνω με πολλή υπερηφάνεια οτι αν γυναίκα είναι αυτή που θακάνει καριέρα, θα πηδιέται με τον έναν και τον άλλον στο όνομα του φεμινισμού (χα χα) και στα 40 θα κοιτάει τα ενήλικα πια παιδιά της αδελφής της και θα προσπαθεί να πείσει τον εαυτό της οτι τουλάχιστον αυτή δεν καταπιέστηκε, τότε δε θέλω να λέγομαι γυναίκα!:mad:

Μην καταπιέζεστε από τα πρότυπα που εμείς έχουμε δημιουργήσει σαν κοινωνία.
Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι φτιαγμένοι για οικογένεια.
Η γυναίκα που θα κάνει καριέρα δεν σημαίνει ότι θα πηδιέται με τον έναν και τον άλλο.
Η γυναίκα που θα κάνει καφρίλες μέχρι τα 30 δεν σημαίνει ότι θα στήσει και μια οικογένεια σωστή μετά.
Και τελοσπάντων δεν το βλέπετε πια ότι όλα φτιάχνονται και καταστρέφονται στη στιγμή πια.
Και τι είναι οικογένεια στην τελική. Ένα διαζύγιο μετά τα 7 χρονια?
Δεν καταλαβαίνω. Αφήστε πια τον κόσμο να ακολουθήσει αυτό του λέει η καρδιά,η λογική,το βιολογικό ρολόι. Δεν ξέρω κι εγώ τι σκατά. Και χωνέψτε ότι κάποια πράγματα είναι δική μας δημιουργία. Εμάς των ανθρώπων. Δεν γράφει πουθενά ότι ο σκοπός του ανθρώπου είναι να κάνει οικογένεια.
Κάποιοι γεννιούνται μόνοι,ζουν μόνοι και πεθαίνουν μόνοι. Έτσι απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χιμ, παροτι αυτα που γραφεις, ισως να ισχυουν για ενα μεγαλο μερος του γυναικειου πληθυσμου, εντουτοις σιγουρα δεν ισχυουν για ολες τις γυναικες. Θεωρω πως το να εχει καποιος ανθρωπος γενικα αρκετες εμπειριες σχεσεων/γκομενων ειναι πολυ σημαντικο (δεν ξερω ποσες ακριβως, αυτα ειναι παντα σχετικα) και οπωσδηποτε χτυπαει κατι εκει κοντα στα 30 σε μια γυναικα αν δεν εχει ηδη παιδια (παλι ξεχασες να κλεισεις το ξυπνητηρι; :P), αλλα τελικα ολα ειναι επιλογων και ..εμπειριων. Προσωπικα πχ ακουω για "καλο παιδι" και προτιμω να φαω χαλασμενη φετα, παρα να (ξανα)κανω σχεση με ενα τετοιο! Και η επιθυμια μου να κανω οικογενεια δεν θα μου αλλαζε ποτε γνωμη-πολυ απλα γιατι θεωρω πως ενα παιδι θα μεγαλωσει πολυ καλυτερα με δυο τρελους, αλλα ευτυχισμενους γονεις, παρα με δυο συντηρητικα ατομα που συμβιβαστηκαν μονο και μονο γιατι αυτο ηταν το σωστο (;!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Χιμ, παροτι αυτα που γραφεις, 1)ισως να ισχυουν για ενα μεγαλο μερος του γυναικειου πληθυσμου, εντουτοις σιγουρα δεν ισχυουν για ολες τις γυναικες. Θεωρω πως το να εχει καποιος ανθρωπος γενικα αρκετες εμπειριες σχεσεων/γκομενων ειναι πολυ σημαντικο (δεν ξερω ποσες ακριβως, αυτα ειναι παντα σχετικα) και οπωσδηποτε χτυπαει 2)κατι εκει κοντα στα 30 σε μια γυναικα αν δεν εχει ηδη παιδια (παλι ξεχασες να κλεισεις το ξυπνητηρι; :P), αλλα τελικα 3)ολα ειναι επιλογων και ..εμπειριων. Προσωπικα πχ ακουω για 4) "καλο παιδι" και προτιμω να φαω χαλασμενη φετα, παρα να (ξανα)κανω σχεση με ενα τετοιο! Και η επιθυμια μου να κανω οικογενεια δεν θα μου αλλαζε ποτε γνωμη-πολυ απλα γιατι θεωρω πως ενα παιδι θα μεγαλωσει πολυ καλυτερα με δυο τρελους, αλλα ευτυχισμενους γονεις, παρα με δυο συντηρητικα ατομα που συμβιβαστηκαν μονο και μονο γιατι αυτο ηταν το σωστο (;!)
1) μαγκες παρτε ωμη αληθεια... Μηπως ειχα δικιο τελικα.. ;)
2) και ξαναλεω τα ιδια... Μετα τα 30 ψαχνει να βρει το θυμα που θα του χρεωσει τις μαλακιες που εχει κανει μεχρι τοτε..
3)φιλε γιωρο κοιτα την ωμη αληθεια... Οσο εισαι καλο παιδι κοιτα τα αποτελεσματα.. Λοιπον, προχτεσινη ιστορια. Εκανα σεξ με μια γκομενα στην ζωγραφου και οσο την επερνα απο πισω και φωναζε το ειναι το πουτ..ακι μου το αγορακι της ηταν απο κατω με λουλουδια και την περιμενε για να βγουν και να την παει σε γνωστο ξενοδοχειο να φανε... Σορρυ.. 8-) the ugly truth... Πρεπει να εχεις παμπολες επιλογες να καταλαβεις τα γυναικεια ενστικτα και απο τις γκομενες που εχεισ θα διαλεξεις την καλυτερη για να παντρευτεις. Οταν λεω να παντρευτης ενοω για κανα δυο χρονια κανεις κανα δυο παιδια και μετα την χωριζεις και συνεχιζεις την ζωουλα σου.. ;)
4) σταματηστε να ειστε καλα παιδια να προσπαθητε να τις καταλαβετε και να ειστε συναισθηματικουληδες... Οσο το κανετε αυτο καποιος θα ειναι μεσα στην ντουλαπα οπου 3 λεπτα πιο πριν τελειωνω στο προσωπακι της... Μαγκες οσο ειστε καλα παιδια καποιο κακο παιδι θα παιρνει την γκομενα σας. Σορυ. Ετσι δουλευει. Ποιος θελεις να εισαι? Pick a side mate... 8-)
p.s. Τοσες μερες ειχε κοσμο να με κραζει... Ρε... Μηπως ειχα δικιο... Ε φιλη γκιλντα? Μηπως ειχα δικιο μαγκες οταν ελεγα οτι δεν πρεπει να εχετε συναισθματα για καμια!? Δεν το αξιζουν. Σε λιγο θα παω για καφε με μια καλη μου φιλη και εκπαιδευτρια στην ομαδα μου. Ηταν η πρωτη κοπελα που αποδεκτικε αυτο το πραγμα.. Δεν ειναι ουτε καλο ουτε κακο... Ειναι ανθρωπινη φυση.. Ποιος θελεις να εισαι αυτος που τις πηδαει και του πληρωνουν ταξιδια στο μονακο η ο κερατας που τις πληρωνει και τα λεφτα του πανε σε μενα.. ? ;) δεν τα λεω μονο εγω τα λενε και γυναικες βλεπε πιο πανω.. 8-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οταν λεω να παντρευτης ενοω για κανα δυο χρονια κανεις κανα δυο παιδια και μετα την χωριζεις και συνεχιζεις την ζωουλα σου.. ;)
και ετσι γεμιζουμε μισοτρελους ψυχωτκους ανθρωπους με μυρια προβληματα

ε,,την ευχαριστηση μαςνα κοιταμε

φιλε εισαι ανθρωπος ,,οχι γατος..

δυστυχως ή ευτυχως..

Εκανα σεξ με μια γκομενα στην ζωγραφου και οσο την επερνα απο πισω και φωναζε το ειναι το πουτ..ακι μου το αγορακι της ηταν απο κατω με λουλουδια και την περιμενε για να βγουν και να την παει σε γνωστο ξενοδοχειο να φανε..
ασπρο μαυρο,,καλο,,κακο παιδι..
που ζεις ρε φιλε που ζεις?

σταματηστε να ειστε καλα παιδια να προσπαθητε να τις καταλαβετε και να ειστε συναισθηματικουληδες..
ή θα το παιζεις φίλη και θα εισαι συναισθηματικουλης -ασφαιρος
ή α εισαι κωλοπαιδο δηλαδη που θελει μονο να πηδαει να τον πληρωνουν και να φευγει
τριτη επιλογη δεν εχει..

Ποιος θελεις να εισαι αυτος που τις πηδαει και του πληρωνουν ταξιδια στο μονακο
και κατι μοντελα βιζιτουδες το κανουν αυτο..
πορνες λεγονται
πολυ αντρικο..
τιγκα τεστοστερονη..

αν εισαι ανδρας -οχι προσωπικα οποιοσδηποτε-
στηριζεις τη γυναικα ακομα και με δικο σου κινδυνο..δεν εισαι παρτακιας
δεν προσπαθεις να την καταλαβεις ως γυναικα,,αλλα να την βοηθησεις προστατεψεις οπου μπορεις ως ανδρας


και μετα λεμε γιατι ξεφτιλιστηκαν οι γυναικες σημερα και εκ πορνευτηκαν,,γιατι και οι ανδρες τους φερονται ακριβως ετσι.
σαν προσωρινες πορνες..
οπως φερθεις στη γυναικα ετσι θα σου φερθει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
1)και ετσι γεμιζουμε μισοτρελους ψυχωτκους ανθρωπους με μυρια προβληματα

ε,,την ευχαριστηση μαςνα κοιταμε

φιλε εισαι ανθρωπος ,,οχι γατος..

δυστυχως ή ευτυχως..

2)ασπρο μαυρο,,καλο,,κακο παιδι..
που ζεις ρε φιλε που ζεις?

3)ή θα το παιζεις φίλη και θα εισαι συναισθηματικουλης -ασφαιρος
ή α εισαι κωλοπαιδο δηλαδη που θελει μονο να πηδαει να τον πληρωνουν και να φευγει
τριτη επιλογη δεν εχει..

και κατι μοντελα βιζιτουδες το κανουν αυτο..
πορνες λεγονται
4)πολυ αντρικο..
τιγκα τεστοστερονη..

αν εισαι ανδρας -οχι προσωπικα οποιοσδηποτε-
5)στηριζεις τη γυναικα ακομα και με δικο σου κινδυνο..δεν εισαι παρτακιας
δεν προσπαθεις να την καταλαβεις ως γυναικα,,αλλα να την βοηθησεις προστατεψεις οπου μπορεις ως ανδρας

6)
και μετα λεμε γιατι ξεφτιλιστηκαν οι γυναικες σημερα και εκ πορνευτηκαν,,γιατι και οι ανδρες τους φερονται ακριβως ετσι.
σαν προσωρινες πορνες..
οπως φερθεις στη γυναικα ετσι θα σου φερθει..

1) ολοι μας ξερουμε πολους μισοτρελους ανθρωπους απο πολυ "καλες και δεμενες" οικογενειες.. ;)
2)φιλε μου ημουν πολυ καλο παιδι(οσον αφορα τις γυναικες.) εεε και δεν ειδα χαρα..
3)υπαρχουν 2 απαντισεις που διν ω αναλογα με το επιπεδο του καθενος. Μια ερωτησουλα μονο. Με ποσες γυναικες εχεις παει. ?
4)φιλε μου για να μοθυ δωσεις μαθηματα αντρισμου πρεπει να εχεις κανει απο αλεξιπτοτα μεχρι καταδυσεις ... Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση απλα γελαω..
5)το 93 τισ εατο των γυναικων δεν αξιζουν τη στυριξη σου.. Αλλα οκ αν θες στιριζε την και να στην πηδαει καποιος αλλος. ;) θα στηριξω μονο ααυτην που το αξιζει. 8-)
6) κανεις λαθος γιατι το 90 τις ακατο των αντρων δεν τους φερονατι ετσι.. Τις αγαπανε και τις στηριζουνε...( Εχω αδικο? Μονο ενα 10 στα εκατο ξερει τι παιζει.. Και απο τοσο μικρο ποσοστο δεν μπορει να υπαρξει κανονας.. Ο κανονας βγαινει απο το 90 σε καθε περιπτωση. Αυτο στα βλαχικα μαντεψε τι σημαινει για αντρες και φυναικες αντιστοιχα. Το 90 τις εκατω τοων γυναικων παει με το 10 τις εκατο των αντρων. Νομος του παρετο... )Τελεια. Ιαλεξε πλευρα. Επισεις Ενω αυτες πηδιουνται παντου.. Αρα οπως βλεπεις δεν ειναι αντιδραση στο πως τους φερονται αλλα ολα αυτα ειναι ενστικτα των γυναικων.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μια ερωτησουλα μονο. Με ποσες γυναικες εχεις παει. ?
με καμια
φιλε μου για να μοθυ δωσεις μαθηματα αντρισμου πρεπει να εχεις κανει απο αλεξιπτοτα μεχρι καταδυσεις ... Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση απλα γελαω..
5)το 93 τισ εατο των γυναικων δεν αξιζουν τη στυριξη σου.. Αλλα οκ αν θες στιριζε την και να στην πηδαει καποιος αλλος. ;) θα στηριξω μονο ααυτην που το αξιζει. 8-)
τιποτα απο τα παραπανω δεν ειναι προσωπικα εναντιον σου,,γιατι δεν σε ξερω κιολας
αλλα στον τροπο σκεψης και αυτων που λες
απλα αποψεις σχολιαζω..

2)φιλε μου ημουν πολυ καλο παιδι(οσον αφορα τις γυναικες.) εεε και δεν ειδα χαρα..
αν ησουν "καλο παιδι" για να αρεσεις στις γυναικες καλα εκανες και αλλαξες
ο καθενας εχει το χαρακτηρα που εχει οχι για τους αλλους,,αλλα γιατι ετσι γεννηθηκε

αυτοι που το παιζουνε στις γυναικες κατι αλλο απο αυτο που ειναι,,πραγματικα ,,την πατανε χειροτερα

ουτε να εισαι "καλο παιδι" δηλαδη μαλακας ουτε κακο παιδι τυπου κωλοπαιδο

90 τις ακατο των αντρων δεν τους φερονατι ετσι.. Τις αγαπανε και τις στηριζουνε...(
μπα
μακαρι να ηταν ετσι..
ετσι φαινεται απεξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Το καλό παιδί δεν σημαίνει πάντα φλώρος και φλούφλης, όπως και το "κακό" παιδί δεν σημαίνει σκατόψυχος και απόβρασμα. Υπάρχει ωραιότατος συνδυασμός και των δύο, ο φλώρος σκατόψυχος, που είναι οποιοσδήποτε χρησιμοποιεί γλοιώδεις, προμελετημένους, προκάτ τρόπους για να προσεγγίσει το άλλο φύλο και να εκμεταλλευτεί ο,τι μπορεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
James, ετσι για το τυπικό του θέματος, να σε ενημερώσω πως αυτά που είπα με όσα κατάλαβες, δεν έχουν καμία σχεση. Όχι πως έχει καποια ιδιαίτερη σημασία αυτό, απλως λεω :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πρέπει να ανοιχτεί άλλο θέμα με τίτλο "Τι νομίζουν διάφορα κακόμοιρα αγοράκια πως θέλουν οι γυναίκες" και να μπαίνουν εκεί τέτοιες απόψεις. Απαραίτητη προυπόθεση να υπάρχει ένα spell check για να μην μας βγαίνουν τα μάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Σορρυ αλλα απο τα λιγα σχολια που ειδα παραπανω κι απο αντρες κι απο γυναικες δεν μπορεσα να μην καταληξω στο συμπερασμα οτι ζω η μαλλον ζουμε σε μια κωλοκοινωνια:/:. Κι ας μη θελουν να το παραδεχτουν πολλοι:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
1. Μηπως ειχα δικιο... Ε φιλη γκιλντα?

Το nick μου δεν διαβάζεται "Γκίλντα", αλλά "Τζίλντα". Μάθε Αγγλικά.
Τώρα στην ερώτησή σου αν έχεις δίκιο, δεν θέλω να απαντήσω.
Ακόμα προσπαθώ να ξεπεράσω τους δράκους που γράφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
1) κυριες μου ξερετε οτι λεω αληθεια..
2) δυλεξια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top