Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,818 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;

Ποιά πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 124)
Αθήνα (γιατί εκτός από πρωτεύουσα στην Ελλάδα, είμαστε και πρωτεύουσα στο σουβλάκι)
25
20,16%
Θεσσαλονίκη (εμείς εδώ το λέμε σάντουϊτς και άμα σας αρέσει)
34
27,42%
Πάτρα (και μη μου πείτε για το LeCoq...)
11
8,87%
Ηράκλειο (είμαστε και βραβευμένοι...)
12
9,68%
Χανιά (έχουμε σίγουρα καλύτερο σουβλάκι από τους Ηρακλειώτες)
6
4,84%
Λάρισσα (μετά τα κοψίδια θέλεις κάτι πιο ...ελαφρό)
3
2,42%
Ρόδος (πιάσε ένα και μην ξεχάσεις το κύμινο
1
0,81%
Ιωάννινα (τρώγοντας σουβλάκι με θέα τη λίμνη)
4
3,23%
Βόλος (γιατί δεν έχουμε μόνο τσιπουράδικα...)
2
1,61%
Αλεξανδρούπολη (πού θα πάει να φάει ο φαντάρος στην έξοδο...)
5
4,03%
Σέρρες (εδώ μπορείς να φας σουβλάκι από τις 7 το πρωί)
3
2,42%
Άλλη πόλη (πες ποιά)
22
17,74%
Εκτός Ελλάδος (ανάφερε χώρα και μέρος)
0
0%
Δεν τρώω σουβλάκι
1
0,81%
Είμαι ο κουμπάκιας
13
10,48%

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 21:15, 22-09-13:

Και στο σουβλάκι υπάρχει ένας (τουλάχιστον) μύθος.
Πολλές φορές λέμε ή ακούμε να λένε: "ο Α φτιάχνει ωραία σουβλάκια", "ο Β έχει πιο καλό γύρο από τον Γ", "ο Δ τα φτιάχνει από πιο καλά κρέατα", και άλλα παρόμοια. Χε, χε, χε. Ποια είναι η πραγματικότητα; Ότι όλα τα σουβλάκια είναι βιομηχανοποιημένα προϊόντα. Σε όλη την Ελλάδα υπάρχουν καμιά 20ρια εργοστάσια τα οποία παράγουν και διανέμουν τα πάντα που καταναλώνονται σε ένα σουβλατζήδικο. Γύρος, σουβλάκια, καλαμάκια, μπιφτέκια, κεμπάπ, έρχονται έτοιμα στο μαγαζί για ψήσιμο. Από τι κρέατα παρασκευάζονται; Συνήθως (για να μην πω πάντα) εισαγόμενα. Επίσης με τον ίδιο τρόπο έρχονται οι πίτες, τα λάδια, οι ντομάτες, τα τζατζίκια και οι πατάτες. Κάποιοι που μπορεί να πούνε ότι το "δικό τους" σουβλατζήδικο χρησιμοποιεί κρέατα παραγωγής του και τα φτιάχνει μόνος του ο Μήτσος, ας περιμένουν έξω από το μαγαζί το πρωί και θα δουν το φορτηγό του εργοστασίου να ξεφορτώνει. Μπορεί ο Χ που έχει καλό σουβλάκι και ο Ψ που έχει μέτριο, να ψωνίζουν από το ίδιο εργοστάσιο. Υπάρχουν σίγουρα διαφορές στο σουβλάκι από μαγαζί σε μαγαζί. Αυτές όμως δεν οφείλονται στα υλικά, αλλά (κυρίως) στο ψήσιμο, στο πόσο συχνά αλλάζει το λάδι και στην παρουσίαση του προϊόντος. Κι όμως (παρ' όλα αυτά) είναι ωραίο το άτιμο. Έχω παραγγείλει σουβλάκια, έχουν αργήσει και πεινάω. Καλή μας όρεξη...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,640 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 00:19, 23-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από nikolaos p.
Για σουβλάκια (καλαμάκια) στη Νέα Χαλκηδόνα Θεσ/νίκης.
Εχεις πάει Χαλκηδόνα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Θησεύς
Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε στις 00:56, 23-09-13:

Το ζητημα σουβλακι ή καλαμακι πρεπει να εχει γινει πιο σημαντικο και απ το ζητημα της ονομασιας της Π.Γ.Δ.Μ. .Μην σκατε παντως, σουβλακι λεγεται.Ενταξει αυτο με το σαντουιτς το λεμε πραγματι λαθος, αλλα το σουβλακι δεν το διαπραγματευομαι!Δια το θεμα μας τωρα.Δεν ξερω.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BRUCE (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BRUCE
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O BRUCE έγραψε στις 13:07, 27-09-13:

Έχω φάει σουβλάκι σε αρκετά μέρη(Θεσσαλονίκη,Άθηνα,Λιβαδειά,Κομοτηνή κτλ), αλλά πιστεύω το καλύτερο είναι στον Άγιο Πρόδρομο Χαλκιδικής! Πραγματικά είναι ένα χωριό που έχει όλο και όλο ένα δρόμο γεμάτο με σουβλατζίδικα! Οι άνθρωποι εκεί ζουν για το σουβλάκι! Μακράν το κορυφαίο για εμένα!

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,969 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 15:38, 27-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από BRUCE
Έχω φάει σουβλάκι σε αρκετά μέρη(Θεσσαλονίκη,Άθηνα,Λιβαδειά,Κομοτηνή κτλ), αλλά πιστεύω το καλύτερο είναι στον Άγιο Πρόδρομο Χαλκιδικής! Πραγματικά είναι ένα χωριό που έχει όλο και όλο ένα δρόμο γεμάτο με σουβλατζίδικα! Οι άνθρωποι εκεί ζουν για το σουβλάκι! Μακράν το κορυφαίο για εμένα!
Επειδή Χαλκικιώτισσα μεν, αλλά μη έχοντας φάει καλό σουβλάκι στον Άγιο Πρόδρομο, θυμάσαι συγκεκριμένη ταβέρνα; Στη ζωή μου πάντως δύο σουβλάκια μέχρι στιγμής θεωρώ κορυφαία-αν και δεν επιδόθηκα σε έρευνα αγοράς: Αυτά που τρώω στον Άγιο Παντελεήμονα (Χαλκιδικής) και στην Πορταριά (επίσης Χαλκιδικής! )

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BRUCE (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BRUCE
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O BRUCE έγραψε στις 14:04, 01-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από aba
Επειδή Χαλκικιώτισσα μεν, αλλά μη έχοντας φάει καλό σουβλάκι στον Άγιο Πρόδρομο, θυμάσαι συγκεκριμένη ταβέρνα; Στη ζωή μου πάντως δύο σουβλάκια μέχρι στιγμής θεωρώ κορυφαία-αν και δεν επιδόθηκα σε έρευνα αγοράς: Αυτά που τρώω στον Άγιο Παντελεήμονα (Χαλκιδικής) και στην Πορταριά (επίσης Χαλκιδικής! )
Όχι ταβέρνα δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά έχω φάει σε 3-4 και έμεινα από όλες ευχαριστημένος! Γενικά Άγιο Πρόδρομο, ειδικά το καλοκαίρι πάω συχνά από Θεσσαλονίκη! Πιστεύω όλες οι ταβέρνες έχουν καλό σουβλάκι, δεν ξέρω από που έφαγες εσύ!
Από ότι βλέπω είσαι από Ν.Μουδανιά έτσι; Να ξές το αγαπάω το μέρος! Είναι πανέμορφα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,969 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 10:39, 03-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από BRUCE
Όχι ταβέρνα δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά έχω φάει σε 3-4 και έμεινα από όλες ευχαριστημένος! Γενικά Άγιο Πρόδρομο, ειδικά το καλοκαίρι πάω συχνά από Θεσσαλονίκη! Πιστεύω όλες οι ταβέρνες έχουν καλό σουβλάκι, δεν ξέρω από που έφαγες εσύ!
Από ότι βλέπω είσαι από Ν.Μουδανιά έτσι; Να ξές το αγαπάω το μέρος! Είναι πανέμορφα!
Δεν είμαι από τα Ν. Μουδανιά αλλά από τα πέριξ! Πραγματικά θα μπορούσαν να είναι πολύ όμορφα τα Μουδανιά, αλλά είναι αφημένα στο έλεος του θεού...
Τέλος πάντων, μικρή διόρθωση στο παραπάνω ποστ μου: Στο Ζωγράφου και όχι στον Άγιο Παντελεήμονα εννοούσα, δεν ξέρω γιατί μπερδεύτηκα!

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 14:03, 03-10-13:

Εγώ προσωπικά το καλύτερο σουβλάκι το 'χα φάει σε πενταήμερη με το σχολείο, στην Καβάλα, μεγάλο άρα και χορταστικό και πεντανόστιμο

Παράθεση

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Agria Indiana
H Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H Agria Indiana Θέλω να μπορώ να ονειρευτώ..!! έγραψε στις 15:42, 06-10-13:

Παιδιά η Καβάλα έχει σουβλάκι να γλείφεις τα δαχτυλά σου!!!!!

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 15:45, 06-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Agria Indiana
Παιδιά η Καβάλα έχει σουβλάκι να γλείφεις τα δαχτυλά σου!!!!!
Όταν ήρθα Καβάλα δεν πήγαμε για σουβλάκι ρε χαμένη
Θα δεις την άλλη φορά

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 15:47, 06-10-13:

Tα καλυτερα σουβλακια τα εχει με διαφορα η Κυπρος (διαφορετικα απο τα δικα μας πιο υγιεινα πιο μεγαλα αλλα και πιο ακριβα)

Παράθεση

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Agria Indiana
H Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H Agria Indiana Θέλω να μπορώ να ονειρευτώ..!! έγραψε στις 16:47, 06-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Όταν ήρθα Καβάλα δεν πήγαμε για σουβλάκι ρε χαμένη
Θα δεις την άλλη φορά
χαχαχαχαχα θα σε πάω καμάρι ΜΟΥ!!!! μην ανησυχείς και εγώ το ξέχασα τι να κάνω

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Agria Indiana : 06-10-13 στις 17:04.
Παράθεση

Pink Butterfly (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Pink Butterfly
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Pink Butterfly Dws mou na piw to dilitirio... έγραψε στις 21:52, 06-10-13:

Αλεξανδρούπολη_Σαντορίνη_Κομοτηνή_Αθήνα

Παράθεση

Vegasmaster (Σπύρος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vegasmaster
Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Vegasmaster έγραψε στις 11:58, 23-12-13:

Βασικά εγώ για την Λιβαδειά έχω ακούσει ότι έχει το καλύτερο, όποιος έχει φάει ας μας πει. Τώρα σύμφωνα με την δική μου εμπειρία η Θεσσαλονίκη είναι ίσως το καλύτερο μέρος..

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:07, 22-02-14:

Νομίζω η Θεσσαλονίκη. Έχει πολλά είδη, για όλα τα γούστα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mary_lou thess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mary_lou thess
H mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 225 μηνύματα.

H mary_lou thess έγραψε στις 20:11, 12-06-14:

Αν θες να ευχαριστηθεις και με το παραπανω,πρεπει να φας γυρο ή σουβλακι απο το food plaza στη Θεσσαλονικη(καλαμαρια)
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟ! :p

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dimitris_SM
Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε στις 01:19, 13-06-14:

Και στατιστικα να το παρεις..η Αθηνα εχει το καλυτερο σουβλακι

Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 09:07, 13-06-14:

Σερρες και Θεσσαλονικη..

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 13:38, 21-06-14:

Θεσσαλονικηηηη
Συγκεκριμενα αγαπαμε food plaza στην Πλατεια Σκρα της Θεσσαλονικης

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 13:47, 21-06-14:

Μην εκφέρετε άποψη πριν έρθετε Ηράκλειο.

Μισό κιλό ο ένας γύρος

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 20:22, 21-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dogie
Μην εκφέρετε άποψη πριν έρθετε Ηράκλειο.

Μισό κιλό ο ένας γύρος
Πολλές πατάτες βάζετε εσείς εκεί

Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη selc
H selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 489 μηνύματα.

H selc έγραψε στις 20:26, 21-06-14:

Το χειρότερο πάντως είναι της Κρήτης αφού και ποιοτικά και οικονομικά χωλαίνει. Το ότι τα γεμίζουν πατάτες κυρίως, δεν τα κάνει και άξια της τιμής τους που στα περισσότερα μαγαζιά αγγίζει τα 2,5 ευρώ. Τα πιο ωραία παραδοσιακά σουβλάκια (ή όπως αλλιώς θέλετε) τα έχω φάει στη βόρεια Ελλάδα και στον Πειραιά (ειδικά σε κάτι κεμπαμπτζίδικα)

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:08, 21-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
Πολλές πατάτες βάζετε εσείς εκεί
Γιατί εδώ βάζουν λιγότερες;

Παράθεση

Dimitris_Väinämöinen (Δημητρης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris_Väinämöinen
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 966 μηνύματα.

O Dimitris_Väinämöinen Όλα είναι ψευδαίσθηση... έγραψε στις 21:22, 21-06-14:

Mε διαφορα στο Αιγιο Αχαιας.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 21:52, 21-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Γιατί εδώ βάζουν λιγότερες;
Ναι ρε συ, σε σουβλατζήδικα στο Ηράκλειο που έχω φάει, παίζει να σου βάζουν ολόκληρη μερίδα πατάτες
Μιλάμε για αυτά που κάνουν 3 ευρώ το ένα, έτσι;

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 21:55, 21-06-14:

Έχει και πιο φτηνά και δεν τα έχω ανακαλύψει?

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:57, 21-06-14:

Ναι ρε συ, σε σουβλατζήδικα στο Ηράκλειο που έχω φάει, παίζει να σου βάζουν ολόκληρη μερίδα πατάτες
Ναι καλέ. Για τον ίδιο "άνθρωπο" μιλάμε.
Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Μάλλον.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 21:59, 21-06-14:

Ε δε θα χει; Νομίζω πως ναι.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 22:01, 21-06-14:

Ε δε θα χει; Νομίζω πως ναι.
Το πιο φτηνό που θυμάμαι είναι 2.80 πάντως. Θα ψάξω

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:03, 21-06-14:

Το πιο φτηνό που θυμάμαι είναι 2.80 πάντως. Θα ψάξω
Να μου φέρεις να δοκιμάσω ναι;

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 22:04, 21-06-14:

Να μου φέρεις να δοκιμάσω ναι;
Είπα ότι θα δοκιμάσω κουνουπίδι για να μείνουν υπολείμματα να φας κ εσύ?

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:25, 21-06-14:

Είπα ότι θα δοκιμάσω κουνουπίδι για να μείνουν υπολείμματα να φας κ εσύ?
Aπό πιτόγυρο και πάνω.

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,655 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 23:24, 21-06-14:

Αν και εδώ στον Βόλο δεν φημιζομαστε για τα σουβλάκια, ξέρω ένα μαγαζί που εχει ΥΠΕΡΟΧΟ σουβλάκι. Οποτε ξέρετε, αν περάσετε απο εδω, πείτε μου

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 617 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 23:32, 21-06-14:

Κι εγώ στο Βόλο είχα φάει φοβερό σουβλάκι!!! ίσως να τα ναι το μαγαζί που λες! πάντως ό,τι κι αν έφαγα στο Βόλο ήταν πεντανόστιμο! δύσκολη πόλη για δίαιτα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 21:11, 22-06-14:

Aπό πιτόγυρο και πάνω.
Να ρθεις να το φάμε μαζί. Εγώ σουβλάκια ΔΕ ΧΑΡΙΖΩ.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 21:22, 22-06-14:

ΑΑΑΑ να προσθεσω την Λευκαδα για τα Daltons

Παράθεση

mary_lou thess

Δραστήριο Μέλος

H mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 225 μηνύματα.

H mary_lou thess έγραψε στις 18:28, 24-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Θεσσαλονικηηηη
Συγκεκριμενα αγαπαμε food plaza στην Πλατεια Σκρα της Θεσσαλονικης
deutsch lover, ποτε πηγες και δοκιμασες?

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:30, 24-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από mary_lou thess
deutsch lover, ποτε πηγες και δοκιμασες?
Χαχα! Δεν χρειαστηκε να παω τωρα. Στην πλατεια σκρα μενει η αδερφη μου οποτε το τιμαω το μαγαζι οταν πηγαινω! Με εχουν μαθει κι ολας!!! Τι ωραιο σουβλακι

Παράθεση

mary_lou thess

Δραστήριο Μέλος

H mary_lou thess έγραψε στις 18:32, 24-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Χαχα! Δεν χρειαστηκε να παω τωρα. Στην πλατεια σκρα μενει η αδερφη μου οποτε το τιμαω το μαγαζι οταν πηγαινω! Με εχουν μαθει κι ολας!!! Τι ωραιο σουβλακι
Μενω σχεδον διπλα απ'την πλατεια σκρα
οντως, δεν υπαρχει καλυτερο και στην ποιοτητα και στην ποσοστητα

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:34, 24-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από mary_lou thess
Μενω σχεδον διπλα απ'την πλατεια σκρα
οντως, δεν υπαρχει καλυτερο και στην ποιοτητα και στην ποσοστητα
Να συναντηθουμε οταν κατεβω για σουβλακι
* Η ποσοτητα λεει... Μια μεριδα δεν μπορεις μονος σου μεχρι και η πατατοπιτα τεραστια ειναι

Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,310 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 21:17, 03-07-14:

Στο χωριο μου στην Βαρδα ηλειας οταν κατεβαινω καθε καλοκαιρι κατευθιαν παω σε ταβερνα να παπω σουβλακι και ενα πυτογυρο

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 14:21, 28-07-14:

Θέλω να καταγγείλω τα γυράδικα της Αθήνας για το μέγεθος του γύρου τους. Μιλάμε η πίτα τυλίγεται μέχρι και 2 φορές! Πρώτη φορά στη ζωή μου χρειάστηκα 1μιση γύρο (ή σουβλάκι ή καλαμάκι όπως το λέτε τέλος πάντων) για να χορτάσω

Παράθεση

blackorgrey

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη blackorgrey
Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 258 μηνύματα.

O blackorgrey έγραψε στις 14:50, 28-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Θέλω να καταγγείλω τα γυράδικα της Αθήνας για το μέγεθος του γύρου τους. Μιλάμε η πίτα τυλίγεται μέχρι και 2 φορές! Πρώτη φορά στη ζωή μου χρειάστηκα 1μιση γύρο (ή σουβλάκι ή καλαμάκι όπως το λέτε τέλος πάντων) για να χορτάσω
Καλά δεν νομίζω ότι είναι παντού έτσι εκτός κι αν το έχουμε συνηθίσει υπερβολικά.Υπάρχουν όντως σουβλατζίδικα στα οποία τα σουβλάκια είναι πολύ μικρά αλλά έχω την εντύπωση ότι σε γενικές γραμμές το μέγεθος είναι κανονικό.Μπορεί να έπεσες στην περίπτωση.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:00, 28-07-14:

Ρε παιδιά, η Λιβαδειά .

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 18:14, 28-07-14:

Στη Δράμα, με πεϊνιρλί του Σίμου!!!

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 13:21, 26-08-14:

ήμουν στο σπίτι του ξαδέρφου μου στην Αθήνα και σε κάποια φάση λέει να παραγγείλουμε γύρους. και μου κάνει την επική ερώτηση "ΠΟΣΟΥΣ θέλεις;" ε μόλις ήρθαν, κατάλαβα τι εννοούσε

αν και δεν είμαι καθόλου φαν του συγκεκριμένου φαγητού, μπορώ να παραδεχτώ πως η Ιεράπετρα κάνει πολύ ωραίο γύρο.
Ο "Γύρος του κόσμου" συγκεκριμένα.

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 13:37, 26-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από blackorgrey
Καλά δεν νομίζω ότι είναι παντού έτσι εκτός κι αν το έχουμε συνηθίσει υπερβολικά.Υπάρχουν όντως σουβλατζίδικα στα οποία τα σουβλάκια είναι πολύ μικρά αλλά έχω την εντύπωση ότι σε γενικές γραμμές το μέγεθος είναι κανονικό.Μπορεί να έπεσες στην περίπτωση.
Στο μοναστηράκι είχα πάει (δε θα πω όνομα, μην κάνω διαφήμιση, μάλλον δυσφήμιση) και μου φάνηκαν πολύ μικροί. Μπορεί για σένα να είναι κανονικοί που δεν τους έχεις συνηθίσει έλα μια βόλτα από Ηράκλειο που είναι φουλ στην πατάτα και μετά τα λέμε

Αρχική Δημοσίευση από aye
ήμουν στο σπίτι του ξαδέρφου μου στην Αθήνα και σε κάποια φάση λέει να παραγγείλουμε γύρους. και μου κάνει την επική ερώτηση "ΠΟΣΟΥΣ θέλεις;" ε μόλις ήρθαν, κατάλαβα τι εννοούσε

αν και δεν είμαι καθόλου φαν του συγκεκριμένου φαγητού, μπορώ να παραδεχτώ πως η Ιεράπετρα κάνει πολύ ωραίο γύρο.
Ο "Γύρος του κόσμου" συγκεκριμένα.
Χαχα σου ήρθε κάπως ε; Κι εμένα... Πάντως σε αυτό το μαγαζί ου λες έχω πάει αλλά δε μου άρεσε ιδιαίτερα...

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 13:42, 26-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Χαχα σου ήρθε κάπως ε; Κι εμένα... Πάντως σε αυτό το μαγαζί ου λες έχω πάει αλλά δε μου άρεσε ιδιαίτερα...
μα να πάρει 4 γύρους
έχω καιρό να περάσω από το συγκεκριμένο μαγαζί. βέβαια όπως είπα, δεν τους πολυσυμπαθώ τους γύρους οπότε η κριτική μου σίγουρα δεν είναι η καλύτερη.

Παράθεση

dimtennis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimtennis
Ο dimtennis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O dimtennis έγραψε στις 15:33, 26-08-14:

ΧΑΛΚΙΔΑ

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,110 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 00:49, 21-09-14:

Πάτρα ρε

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους