Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,047 μέλη και 2,411,865 μηνύματα σε 75,402 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 653 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 361)
Με το ζόρι έναν (Σπάνια πίνω καφέ)
73
20,22%
Έναν - Δύο
139
38,50%
Τρείς - Τέσσερις
29
8,03%
Τέσσερις - Πέντε
13
3,60%
Περίσσοτεροι
9
2,49%
Δεν πίνω καφέ
98
27,15%

Sotiria

Νεοφερμένος

H Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Sotiria έγραψε: στις 17:24, 03-09-06:

Το ξέρω...Ήδη προσπαθώ να τους μειώσω και τα έχω καταφέρει...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aria

Νεοφερμένος

H Aria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Aria έγραψε: στις 17:46, 03-09-06:

Μπράβο Sotiria, κάνεις πολύ καλά!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nina221

Νεοφερμένος

H nina221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nina221 έγραψε: στις 01:21, 04-09-06:

Πίνω από έναν εως τρείς, φραπέ το καλοκαίρι, νες τον χειμώνα. Αν και θέλω να τους κόψω μπας και κόψω το τσιγάρο, αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα.
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε: στις 09:35, 04-09-06:

Μέχρι τέλος Ιουλίου, έπινα 3-5 σκέτους τη μέρα....
(το στομάχι μου είχε γίνει....)
Τώρα πια έναν, κι αυτόν ελαφρύ για τη γεύση....
Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε: στις 09:40, 04-09-06:

Εδώ που τα λέμε τώρα τελευταία το έχω παραξηλώσει, πίνωντας τρείς φραπέδες τη μέρα. Ώρα να επιστρέψω στους δυο που πίνω ως συνήθως γιατί δε με βλέπω καλά.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 11:26, 04-09-06:

Παιδιά είχε μια έρευνα στα νέα νομίζω της προηγούμενης κυριακής που έλεγε ότι οι καφέδες έχουν καταντήσει να είναι τρομερά σαβούρα όπως είναι τα φάστ φοοντ αλλά αναφερόταν κυρίως για τους fredoccino κτλ κτλ.! Σε φάση ότι έλεγε ότι και σε λίπος αλλά και σε ενέργεια ξεπερνούσαν ένα νορμάλ hamburger!
http://www.tanea.gr/print_article.ph...626&m=N14&aa=1
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Demelene : 04-09-06 στις 11:38.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,450 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 14:17, 04-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Παιδιά είχε μια έρευνα στα νέα νομίζω της προηγούμενης κυριακής που έλεγε ότι οι καφέδες έχουν καταντήσει να είναι τρομερά σαβούρα όπως είναι τα φάστ φοοντ αλλά αναφερόταν κυρίως για τους fredoccino κτλ κτλ.! ...
Καλέ ναι!

http://www.starbucks.com/retail/nutrition_info.asp
Παράθεση

Sotiria

Νεοφερμένος

H Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Sotiria έγραψε: στις 14:23, 04-09-06:

Eίναι συνήθεια...
Ειδικά τώρα με την εξεταστική που κάνουν φασαρία στη γειτονιά μου, μόνο βράδυ μπορώ να διαβάσω...Πώς να μείνω ξύπνια να διαβάσω χωρίς καφέ;;
Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 483 μηνύματα.

O The Stand έγραψε: στις 07:36, 05-09-06:

Προσπαθώ να τους κόψω.Έχω φτάσει ευτυχώς στους 3-4 την βδομάδα
Παράθεση

Sotiria

Νεοφερμένος

H Sotiria έγραψε: στις 01:14, 07-09-06:

Σήμερα δεν ήπια καθόλου!!!!!!!!!
Παράθεση

SAMURAi

Νεοφερμένος

Ο SAMURAi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web designer . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O SAMURAi έγραψε: στις 06:42, 07-09-06:

πριν κάτι μήνες 3-4 κ 5 την μέρα..
τωρα τελευταία 2,3 )))))
Φραπέδες, Φυσικά...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:43, 07-09-06:

χθες ήπια μονο έναν, παρα την κούραση!!!
Τώρα λέω να πιω έναν δεύτερο... αλλα γενικά, ρε παιδιά, όταν πχ πίνω πολλούς, κάπου νιώθω ότι μου παίρνουν και λίγη ενέργεια.. ότι κάπως εξαρτώμαι από αυτούς και δεν είναι από μέσα μου η αντοχή...
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,431 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 15:52, 07-09-06:

ιγού δεν πίνω γκαϊφέ, αρκετά νευρόσπαστο είμαι και δίχως . ίσως σπάνια κάναν ελληνικό για να παπαριάσω κάνα κουλουράαατσι
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,255 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 12:31, 08-09-06:

Δεν ζω χωρίς καφέ!
Το στομάχι μου όμως δεν ζει με καφέ!
Οπότε πίνω μόνο ντεκαφεϊνέ.....
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:36, 08-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Δεν ζω χωρίς καφέ!
Το στομάχι μου όμως δεν ζει με καφέ!
Οπότε πίνω μόνο ντεκαφεϊνέ.....
τι εννοείς?
μήπως φταίει η ποιότητα καφέ που πίνεις (πχ nes)?
γιατί ο decaf είναι χειρότερος.

έχει και καφεΐνη και χημικά που την εξουδετερώνουν.
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 12:41, 08-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
τι εννοείς?
μήπως φταίει η ποιότητα καφέ που πίνεις (πχ nes)?
γιατί ο decaf είναι χειρότερος.

έχει και καφεΐνη και χημικά που την εξουδετερώνουν.
Έπινα περίπου 4 νες, 2 γαλλικούς και 1 εσπρέσσο καθημερινά. Με εξαίρεση το εσπρεσσάκι, όλα τα άλλα τα μετέτρεψα σε decaf διότι κατέληξα στο νοσοκομείο λόγω αφόρητων πόνων στο στομάχι. Πίστευα ότι ο de λίγο πολύ, όλο και από κάτι σε γλιτώνει. Λάθος? Έχει καφεϊνη?
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:45, 08-09-06:

Έπινα περίπου 4 νες, 2 γαλλικούς και 1 εσπρέσσο καθημερινά. Με εξαίρεση το εσπρεσσάκι, όλα τα άλλα τα μετέτρεψα σε decaf διότι κατέληξα στο νοσοκομείο λόγω αφόρητων πόνων στο στομάχι. Πίστευα ότι ο de λίγο πολύ, όλο και από κάτι σε γλιτώνει. Λάθος? Έχει καφεϊνη?
καλε ναι, κανονικός καφές είναι, αλλα με χημικά...

και, τι decaf πίνεις, αν είναι πάλι nes, είναι ο,τι χειρότερο. Ειδικά αν εξακολουθείς να πίνεις τόσους πολλούς!

Ο πιο ήρεμος είναι ο φίλτρου, αλλιώς espresso η ελληνικό!
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 13:05, 08-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
καλε ναι, κανονικός καφές είναι, αλλα με χημικά...

και, τι decaf πίνεις, αν είναι πάλι nes, είναι ο,τι χειρότερο. Ειδικά αν εξακολουθείς να πίνεις τόσους πολλούς!

Ο πιο ήρεμος είναι ο φίλτρου, αλλιώς espresso η ελληνικό!
Πίνω ακριβώς ότι έπινα πριν το στομάχι μου. Οπότε μάλλον θα πρέπει να κόψω εντελώς τον νες.....
Thanks Γιδάκι!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 13:52, 08-09-06:

Πίνω ακριβώς ότι έπινα πριν το στομάχι μου. Οπότε μάλλον θα πρέπει να κόψω εντελώς τον νες.....
Thanks Γιδάκι!
καλε, αλίμονο καλε!
κι εγώ έτσι νόμιζα, αλλα μου το είπε ένας φίλος που δούλευε στον τομέα...
είτε κόψε τους nes... η δοκίμασε και υποκατάστατο καφέ, από σιτάρι!

Παράθεση

tsus

Δραστήριο Μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O tsus έγραψε: στις 13:56, 08-09-06:

εγω παντος πινω ενα ή το πολυ δυο φραπεδακια την ημερα!πολλα ειναι?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος