Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,816 μέλη και 2,410,275 μηνύματα σε 74,999 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 184 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 11:09, 14-12-06:

Ωραια τωρα βαλε μουσικουλα να φτιαξει η διαθεση!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 11:13, 14-12-06:

Δεν μου αρεσει η πιτσα. Καθολου ομως.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 11:14, 14-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Hacuna Matata
Δεν μου αρεσει η πιτσα. Καθολου ομως.
αλήθειααα;;πόσο σε ζηλεύωωω! εγώ πάλι τρελλαίνομαι σε βαθμό να τρώω 8 κομμάτια άνετα, σνιφ!
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε: στις 11:19, 14-12-06:

Ολοι εχουμε τις αδυναμιες μας Εγω καπως ετσι ειμαι με την καρμποναρα ας πουμε!
Αλλα την πιτσα δεν την μπορω, κι ειναι το μονιμο προβλημα μου οταν ειμαι με την παρεα μου και θελουμε να παραγγειλουμε κατι να φαμε...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:20, 14-12-06:

Adespotouli μααας!!! Μην πτοείσαιιιι...!!!!!

Όσο για την πίτσα... Εμένα γενικά μου αρέσει, αλλά η ιταλική... Αυτές οι αμερικανοτέτοιες, τα delivery, μου κάνουν το στομάχι βίδες και το έντερο... μην πω!!!
Αν είναι ποιοτική η pizza, δεν είναι καν βαριά!!
Είχα φάει το καλοκαίρι στην Τοσκάνη, λεπτό φύλο, φρέσκια ντομάτα και λίγα "φύλλα" τυριού (κι άλλα πράγματα, αλλά δεν ήταν αυτό το βουτυρομείγμα το ντελιβεράδικο) και ήμουν χάρμα!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 14-12-06 στις 11:22.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 11:55, 14-12-06:

λοιπόν... έχουμε και λέμε...
σήμερα πρωινο φρυγανίτσα και φετουλα τυρακι...
αυτη τη στιγμή τσακίζω ένα μήλο κι ένα πορτοκάλι και για αργοτερα μέχρι να πάω σπίτι, έχω μαζί μου κι ένα τοστάκι με μαυρο ψωμακι γαλοπουλα και τυρακι και τοματουλα
Μετράμε πλέον -4
Βέβαια... είναι μακρυς ο δρόμος για την Ιθάκη μου
Παρέα με το αδεσποτούλι είμαστε μάλλον τα δυο στρουμπουλάκια
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:58, 14-12-06:

Γουτσουγουτσάκια, να λες!!!
Γερά καλέεε!!! Εύγεεε!!!!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 11:59, 14-12-06:

νταξ καλά πάω...
φοβάμαι βέβαια τώρα που θα φυγω ότι θα βγω πολυ εκτός αλλά τες πα...
ο στόχος μου για τις γιορτες είναι να μην πάρω βάρος κι όχι να χάσω
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:01, 14-12-06:

Χμ, λογικό είναι να σκέφτεσαι μη σε αποσυντονίσουν οι γιορτές... Αλλά είναι εφικτό έτσι, να λες ότι ας μην πάρω. Αλλοίμονο, μην πας Ορεστιάδα για να χάσεις... Το θέμα είναι να χαλαρώσεις κιόλας!!

Άλλωστε, πώς υπολογίζεις ότι θα περνάτε τις μέρες;
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε: στις 12:01, 14-12-06:

Σωστος και ρεαλιστικος ο στοχος σου! Καλυτερα ετσι παρα να βαζεις πολυ δυσκολους στοχους και να απογοητευεσαι οταν δεν τα καταφερνεις. Αλλωστε στις γιορτες ειναι ΟΝΤΩΣ κατορθωμα να μην παρεις κιλα!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 12:03, 14-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Άλλωστε, πώς υπολογίζεις ότι θα περνάτε τις μέρες;
ελπίζω ΟΧΙ τρώγοντας
εεε βόλτες... επιτραπέζια με τα παιδιά εκεί.... κάργα ύπνο (για μένα )... καφεδες και κόντρα καφέδες.... μπουζούκια .... εεε κάπως έτσι
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:08, 14-12-06:

Εεεε ωραία, δεν είναι food-defined διακοπές!!!
Άλλωστε θα μπορείς να επιλέγεις να μην τρως πολύ σε κάποιο από τα γεύματα, ώστε αν πείτε να πάτε κάπου για μάσα, να μη χρειάζεται να το πολυσκέφτεσαι!

Ε;
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 12:11, 14-12-06:

ΚουΕ σκέψου και το άλλο καλό, εξοχή θα είσαι όλο και κάπου θα περπατάτε. Οπότε όλα οκ ακόμη κι αν φας λιγάκι παραπάνω.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 12:12, 14-12-06:

εεε ναι
θα επιδιώξω όσο είναι ευφικτό φυσικά να κάνουμε και καθόλου βόλτες περπάτημα

edit
αδεσποτουλι μαζί γραφαμε για το περπάτημα
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover έγραψε: στις 14:12, 14-12-06:

σε όλα τα στερημένα παιδάκια καλή όρεξη κ καλή δύναμη
ετοιμάζομαι να χλαπακιάσω μια (κρύα- μα που να το ζεστάνω στη δουλειά) μικρή μερίδα αρακά με ρυζάκι!!
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε: στις 10:44, 15-12-06:

Καλημερα! ολα καλα;
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover έγραψε: στις 11:28, 15-12-06:

καλημέρα hucunomatataki! γουργουρίζον οι κοιλιες, βαράνε ντεφια τα στομάχια, κτα ταλλα καλα!!
ετοιμαζομαι για πρωινο, philadelfia cheese, ζαμπονακι καπνιστο, πρασινι πιπερια κ πολτό καυτερης πιπεριας. νομίζω το παράκανα! πως ναντισταθω;;
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 12:11, 15-12-06:

Πάντως υπάρχει ένα πολύ απλό πρόγραμμα γυμναστικής που μπορείς να κάνεις στο σπίτι 20 λεπτά + με καλά αποτελέσματα. Σας το γράφω :
1) Επιτόπιο τρέξιμο ρίχνοντας το βάρος πρώτα στο αριστερό και μετά στο δεξί και χωρίς να ακουμπάει η φτέρνα (αυτό βολέυει στο να κουραστούμε λίγο πιο γρήγορα και στο να πιεστούν οι γάμπες) 8- 10 λεπτά
2) Εκτάσεις : ταυτόχρονα ανοίγουμε τα χέρια και τα πόδια (πάλι στηρίζομαστε πιο πολύ στα μήλα του ποδιού (50 επαναλήψεις)
3) Εκτάσεις αλλα προς τα μπροστά (50 επαναλήψεις)
4) 5 - 10 ψηλά πηδήματα
5) Επιτόπιο τρέξιμο (σπρίντ) για 5-10 δευτερόλεπτα
6) Κοιλιακοί (3 σετ των 15)
7) Ραχαίοι (μια απο τα ίδια)
8) Πους άπς (3 χ 10)

Δεν είναι πολλά και είναι ένα καλό ζέσταμα, απο εκεί και πέρα μπορείτε να το συνεχίσετε ή να αυξήσετε τους χρόνους έτσι ώστε να φτάσετε στα 40 - 45 λεπτά που είναι το ιδανικό διάστημα για αερόβια άσκηση.
Ο οργανισμός καίει λίπος απο τα 20 λεπτά και μετά.
Ότι απορίες έχεται πείτε το!
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε: στις 12:12, 15-12-06:

Τσαμπα θερμιδες βρε συ, φιλαδελφεια και ζαμπον... Λιγο φορτωμενο το βρισκω, σορρυ κιολας... Εκτος αν ειναι καποιου ειδους επιβραβευση επειδη τα πας καλα κατα τ'αλλα!

Τεσπα κι εγω χτες εφαγα ποπ κορν, δεν εφαγα ομως βραδινο, "μετρησα" τα ποπ κορν ως βραδινο.
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε: στις 12:14, 15-12-06:

Γιαννη πολυ καλο το βρισκω το προγραμμα σου, και πολυ καλο για προθερμανση! Ευχαριστουμε! Εγω θα προσπαθησω να το κανω τις μερες που δεν πηγαινω γυμναστηριο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους