Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,831 μέλη και 2,410,642 μηνύματα σε 75,028 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 203 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κολώνιες και αρώματα

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 22:32, 12-12-06:

Όχι, ούτε ο ιχλίμπεντιχ φοράει!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 10:58, 13-12-06:

Εϊναι εδώ μέσα?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 12:04, 13-12-06:

Demelene…γιατί δεν φοράς κολόνια?
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 15:12, 13-12-06:

deselene γιατί δε φοράς το σκουφάκι σου?

το αφρουντους adidas για τους άντρες είναι μια χαρά πάντως, δε χρειάζεται να φορούν και κολώνια...
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 16:55, 13-12-06:

Αλήθεια… ρωτώ διότι δεν το ξανάκουσα. Όντος η προσωπική καθαριότητα είναι η καλύτερη κολόνια για όλους μας… απλά σαν άτομο που έχω αδυναμία στις κολόνιες, μου κινεί την περιέργεια να δω τους λόγους...
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 11:23, 15-12-06:

dooo δεν κατάλαβα τι θες να πεις.έχασα κάποιο επεισόδιο?

Ρουμάνα δεν ξέρω ακριβώς γιατί.
Ίσως γιατί δεν μαρέσουν τα ψώνια και το ψάξιμο. Δεν ήθελα να ασχοληθώ με το να βρω κάποιο που να μου αρέσει. Αν μια στο τόσο βάλω θα βάλω από ένα brutt (νομίζω δλδ) που κάπως έχει βρεθεί σπίτι μου αλλά σίγουρα δεν αγόρασα εγώ.

Επίσης δεν μαρέσουν οι έντονες μυρωδιές. Ίσως να μου έχει μείνει τραύμα από μια καθηγήτρια που είχαμε στο σχολείο που λουζόταν και όταν πλησίαζε και είχε τρελές ζέστες έψαχνες για οξυγόνο να αναπνεύσεις.

Από μικρός δεν μάρεσε όταν έμπαινα σε κάποιο ασανσέρ που είχε αφεθεί η υπογραφή ενός αρώματος. Με πνίγει όπως οι έντονες άσχημες μυρωδιές, η κάπνα από κάποιον που κάπνισε. Βέβαια πιστεύω τέτοιες υπογραφές αφήνονται μάλλον από φτηνά αρώματα καθώς τα καλά υποθέτω ότι είναι αρκετά διακριτικά και παραμένουν στο άτομο και σε μικρή ακτίνα και δεν χρησιμοποιούνται ώς αποσμητικά χώρου.

Τέλος χωρίς να έχω ψάξει τόσο πολύ για το τι,ποιο και πόσο ακριβό ήταν και πόσο χρόνος έχει περάσει από το ψέκασμα και αν η κοπέλα το έχει βάλει σε λάθος μέρος, δεν μαρέσει και πολύ η γεύση του. Ξυνίζει λίγο.

Όταν πάντως είναι σωστό στην γυναίκα, δεν λέω μαρέσει και όχι μόνο. Μέχρι να το γευτώ συνήθως βέβαια.

Εν κατακλείδι πιστεύω ότι το ζήτημα επιλογή και συνεπώς ψάξιμο ήταν ο κυριότερος παράγοντας και είναι ακόμα. Αν βρεθεί κάποιο σπίτι μου δεν θα σκοτωθώ να το φοράω αλλά υπο περιστάσεις (σπάνια) θα το χρησιμοποιήσω. Ας διαλέξουν άλλοι για μένα.
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 12:33, 15-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Ας διαλέξουν άλλοι για μένα.
Δηλαδη... πες μου τι κολόνια φοράς για να σου πω τι φίλους έχεις ε?
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε: στις 12:50, 15-12-06:

Υπάρχει σχέση? Το λέω σοβαρά κυρίως με την σκοπιά του αν το άρωμα που επιλέγεται πιστεύεται ότι δείχνει κάτι για αυτό που το επιλέγει ή φοράει?
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 13:35, 15-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
deselene γιατί δε φοράς το σκουφάκι σου?

το αφρουντους adidas για τους άντρες είναι μια χαρά πάντως, δε χρειάζεται να φορούν και κολώνια...
+1 ειδικά το καλοκαίρι,
Και αν θές πιο έντονο άρωμα......
.... Δεν ξεπλένεσε!
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 23:27, 15-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Υπάρχει σχέση? Το λέω σοβαρά κυρίως με την σκοπιά του αν το άρωμα που επιλέγεται πιστεύεται ότι δείχνει κάτι για αυτό που το επιλέγει ή φοράει?
Μάλλον αστειεύεσαι. Όπως και το ντύσιμο, η κολόνια πρέπει να εκφράζει την προσωπικότητα σου. Πρέπει να είναι επιλογή σου. (Διάλεξε εσύ κατι να σου αρεσει, και πες στους φιλους να σου την φέρουν δώρο.)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 23:56, 15-12-06:

Συμφωνω απολυτα με την ρουμανα οτι καλο ειναι να διαλεγεις ο ιδιος το αρωμα σου μιας και ειναι και αυτο (οπως το ντυσιμο σου κτλ κτλ κτλ) ενα στοιχειο για το στυλ σου, την προσωπικοτητα σου,την διαθεση σου κτλ κτλ.

Κι επεισης συμφωνω με τον demlene οτι το αρωμα οσο καλο και αν ειναι εαν το γευτεις "ξυνιζει" (σ'εμενα πικροξυνιζει μαλλον).
Π.Χ. αν εχει(ς) βαλει η κοπελα στο λαιμο.Αν εχει ριξει παραπανω ψεκασματα με το "ψεκ" και την φιλησεις εκει, τοτε η γευση σου ψιλοχαλαει...
Αλλα δεν μασαμε!Πινουμε μια γουλια νερο,την καταβρεχουμε και λιγο και εν παση περιπτωση μολις το φαμε ολο, μετα ειναι οκ!
Αρκει να μην αλλαξουμε μερια στο λαιμο!

Εχει δοκιμασει\μυρισει κανεις την καινουργεια "V" απο τον Versace;;;
Ρε gmt δεν την εψω πετυχει ακομα και θελω πολυ να δω πως ειναι, μπας και χτυπησω καμια!
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 00:04, 16-12-06:

Δεν ψεκάζουμε ποτέ μα ποτέ κολόνια στο δέρμα.
Λοιπόν. Πείτε στις φίλες σας να ψεκάσουν στον αέρα και να περάσουν από το σύννεφο μέσα. Δεν θα ξανά νιώθετε τη γεύση της κολόνιας.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε: στις 03:00, 16-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Μάλλον αστειεύεσαι. Όπως και το ντύσιμο, η κολόνια πρέπει να εκφράζει την προσωπικότητα σου. Πρέπει να είναι επιλογή σου. (Διάλεξε εσύ κατι να σου αρεσει, και πες στους φιλους να σου την φέρουν δώρο.)
Μα εδώ εστιάζεται το πρόβλημα.Αν ήξερα τι είναι να αγοράσω ακριβώς δεν θα είχα πρόβλημα με τα ψώνια. Η διαδικασία της έρευνας για την σωστότερη επιλογή με χαλάει.
Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε: στις 04:44, 16-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Δεν ψεκάζουμε ποτέ μα ποτέ κολόνια στο δέρμα.
Αυτό το έχω ξανακούσει. Κάνει όντως τόσο κακό στο δέρμα η κολόνια; Εγώ είχα την εντύπωση ότι με το να την ψεκάζεις στο δέρμα διαρκεί περισσότερο! Ειδικά στα γνωστά σημεία: καρπούς και κάτω από τα αυτιά.
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε: στις 10:03, 16-12-06:

Να ρωτήσω κάτι και εγώ ώς άσχετος

Εάν ψεκάζουμε πρώτα στον αέρα και μετά περνάμε από μέσα όπως είπε η ρουμάνα, δεν χάνεται σχεδόν όλη η κολώνια?
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 10:25, 16-12-06:

Εγώ Calvin Klein
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 15:04, 16-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από nikolas17
Να ρωτήσω κάτι και εγώ ώς άσχετος

Εάν ψεκάζουμε πρώτα στον αέρα και μετά περνάμε από μέσα όπως είπε η ρουμάνα, δεν χάνεται σχεδόν όλη η κολώνια?
Όχι. Παίρνεις όσο χρειάζεται. Και δεν παθαίνουν ασφυξία οι γύρο σου...
Άλλωστε η διακριτικότητα και η απλότητα είναι που σου δίνουν στιλ. Και στον αντρα...το στιλ ειναι πολυ πιο σημαντικο απο την ομορφια...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 17-12-06 στις 23:32.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 01:04, 18-12-06:

Χμμ, κι αυτό θέμα δέρματος δεν είναι όμως;
Εγώ κάνω δύο ψιτ στο λαιμό, ένα στο δέρμα, δηλαδή, κι ένα πιο γενικό...
Αλλά είμαι κοϊσάκι και το άρωμά μου απαλό!
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 01:11, 18-12-06:

Ακύρωσε το στο λαιμό. Είναι καρκινογόνα τα αρώματα, αγάπη μου. Κάποιες ουσίες που βάζουν δηλαδή. Μόνο αυτά που έχουν φυσικά έλαια είναι καλά. Και δεν ξέρεις πλέον αν αυτό που δηλώνουν ότι βάζουν μέσα, είναι όντος ετσι …
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 01:19, 18-12-06:

Ναι ε;;;;;;;;;;;;;;;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    alcyone

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους