Το κλείνεις το κινητό ή απλά ψοφάει από μπαταρία;

Κλείνεις καθόλου το κινητό σου;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 153)

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Δεν το κλείνω ποτέ...Δεν βρίσκω λόγο βασικά...Αν κάποια στιγμή τύχει να θέλω να μείνω μόνη μου και να μην υπάρχει περίπτωση να επικοινωνήσω με κάποιον τότε ναι μπορεί να το κλείσω...Αλλά και πάλι εντάξει δεν χτυπάει πια και συνεχώς. :/:

Θέλω όταν με θέλουν κάτι, να είμαι σε θέση να το δω και να απαντήσω αμέσως...δεν μου αρέσει να αφήνω τον άλλον να περιμένει.
Από μπαταρία σπάνια να μου κλείσει...συνήθως από συνήθεια και μόνο το βάζω για φόρτιση κάθε βράδυ γιατί έχω ένα ανώμαλο κινητό που η τη μπαταρία τη κατεβάζει σαν νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το κλείνω κάθε βράδυ, αν δεν το έκλεινα θα ήταν στο αθόρυβο οπότε δε βρίσκω καμία χρησιμότητα να μείνει ανοιχτό. Άλλωστε και κλειστό που είναι δε χάνω κλήσεις και sms. Υπάρχουν βέβαια στιγμές που είτε βαριέμαι να το ανοίξω είτε δε θέλω να μιλήσω, οπότε παραμένει κλειστό για ένα διαστηματάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Δεν το κλεινω ποτε!:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
το κλείνω οταν κοιμαμαι και το χω στο αθόρυβο σχεδόν πάντα!Γενικά δεν ψοφάει πο μπαταρία αλλα το φορτίζω μόνο όταν παρακαλάει για λίγη ενέργεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ψήφισα την τρίτη επιλογή αλλά πρέπει να εξηγήσω και το γιατί :P Δεν είναι ότι δεν έχω κινητό. Απλώς είναι σαν να μην υπάρχει. Ξεχνάω μονίμως να το πάρω μαζί μου, ξεχνάω να το φορτίσω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εγω το ξεχναω συνεχεια στο σπιτι, το ξεχναω αφορτιστο, με βριζουν που το εχω συνεχεια κλειστο, με βριζουν που το εχω συνεχεια στο αθορυβο και τους απανταω 3 ωρες αργοτερα και γενικα δεν εχω καλη σχεση με το κινητο μου. Προτιμω την επικοινωνια με email και απαντω πιο γρηγορα με αυτο τον τροπο :P Τα κινητα τα βρισκω παρα πολυ ενοχλητικα και δεν εχω καμια ορεξη να με παιρνουν τηλεφωνο οταν δεν θελω να με ενοχλησουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sis

Νεοφερμένος

Η sis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
πω πω πραγματικα αυτο ειναι τ θεμα μου! οι φιλες μου μονιμως με βριζουν για τη σχεση μου με το κινητο. να δεν ειναι οτι δεν τ παιρνω μαζι μου. καθε αλλο σπανια τ ξεχναω. απλα τ εχω παντα μα ΠΑΝΤΑ αθορυβο. δε ξερω- με ενοχλει απιστευτα να χτυπαει οποτε τ αφηνω αθορυβο και οταν αξιωθω το κοιταω και βλεπω κλησεις μνμτα κλπ. βεβαια γιαυτες αυτο ειναι σπαστικο γτ το να βρισκεις 10 κλησεις απο καποιον μαλλον σημαινει πως αυτος ο καποιος σε εψαχνε ΕΚΕΙΝΗ τη στιγμη και η βοηθεια σου 3 ωρες μετα δεν ειναι και τοσο χρησιμη πια... αν ηταν στο χερι μου δε θα χα κινητο. η μονη χρησιμοτητα του κατα τη γνωμη μου ειναι το να βρεθεις σε καποια αναγκη, να πεις οτι θα καθυστερησεις κλπ αλλα μεχρι εκει. τωρα πια το χουμε παρακανει 100 διαφορετικα πακετα παροχων. οκ ναι κι εγω εχω τα απεριοριστα λεπτα ( π στν πραγματικοτητα ειναι 1500 λολ και στο τελος τ μηνα εχω υπολοιπο 1450 και παλι λολ ) για να συμβαδιζω με την εποχη αλλα ολο αυτο βρε παιδια δεν ειναι τλκ πολυ κουραστικο? θελω να πω το κινητο προσδιδει και ενα αγχος... γτ δν τ σηκωνει? και π ειναι? και τι επαθε? παλια π δεν ειχαμε κινητα ειχαμε τουλαχιστον την ψυχικη μας ηρεμια και τη λογικη. και το να παιρνεις τν αλλον καθε 3 και λιγο ξεπερναει τα ορια της ''κοινωνικοτητας'' και της επικοινωνιας και φτανει στην ανασφαλεια και στην πληξη... ας κανουμε λιγο πιο ομαλη και ευκολη τη ζωη μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Δεν λες, άλλο.
Το ίδιο πράγμα λέμε.
Η οικογένεια σου έχει μάθει οτι το κινητό σου δεν το κλείνεις ποτέ. Κακώς.
Εμένα η οικογένειά μου και κάποιοι φίλοι, ξέρουν οτι το κινητό πολλές φορές είναι κλειστό, ή δεν το έχω μαζί μου, οπότε καταλαβαίνουν οτι προφανώς, θέλω την ησυχία μου.

Δεν το κλείνω ποτέ και δεν ψοφάει και ποτέ από μπαταρία.
Το φορτίζω συνεχώς όποτε είμαι σπίτι από τον υπολογιστή, στο αυτοκίνητο, και τώρα ψάχνω να βρω τρόπο να το φορτίζω και στη μηχανή.

:hmm:


οφφτοπικ : ο κουμπακιας που πηγε ρε παιδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Μάλλον ξεχνάω να το κλείσω... :P
(μιλάμε για αριθμό γνωστό σε οικογένεια - φίλους και εργασία)

Απλά μια επανεκκίνηση κάνω κάθε φορά που έχω εγκαταστήσει ή απεγκαταστήσει κάποια εφαρμογή, πιστή στις παραδόσεις των υπολογιστών.:)


Αλλά δε με πειράζει που είναι ανοιχτό και έχω δηλώσει παγκοίνως ότι όταν δε μπορώ ή δε "μπορώ" (βλ. δεν θέλω) δεν απαντώ και θα καλέσω αργότερα.
Εξ΄ου και να φροντίζουν να καλούν από αριθμό με αναγνώριση και όχι από απόκρυψη. ;)
Όποιος καίγεται και δεν του απαντήσω, στέλνει μήνυμα και το λύνουμε ;)

(ψιλοπαθαίνω μόνο μια υστερία μη μου πέσει η μπαταρία αλλά, αφού το ξεπέρασα με το θέμα της στάθμης της βενζίνης στο τουτού, πού θα μου πάει, θα θεραπευθώ και από αυτό:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πραγματικα το κινητο μου δεν κλεινει ποτε μα ποτε.... Κι ουτε μενει ποτε απο μπαταρια...

Σε σημειο που καμια μερα θα το πεταξω στα σκουπιδια για να ηρεμησω...

Γιατι πραγματικα ερχονται στιγμες που θελω να βγω ας πουμε με την παρεα και να το κλεισω τελειως να μην με ενοχλησει κανενας μα κανενας... Και μετα ερχεται η σκεψη αν ειναι κατι σοβαρο???

Κι οσο παει αρχιζουμε να γινομαστε δεσμιοι των κινητων... Ισως τελικα να ηταν καλυτερα να μην υπηρχαν...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Παλια το εκλεινα πολλες φορες αλλα μετα καταλαβα οτι οταν μου εστελναν μυνηματα ή με επερναν τηλεφωνο και το ειχα κλειστο επειδη το κινητο μου δεν ειναι και τελευταιας τεχνολογιας μου τα εμφανιζε την επομενη μερα απο την μερα που με καλουσαν και γι'αυτο ολο αργουσα να απαντησω και ετσι σκεφτηκα πως αν με καλουν για κατι σημαντικο τοτε την εχω βαψει οποτε σταματησα να το κλεινω τοσο συχνα και τωρα παλι δεν το εχω συνεχως ανοιχτο αλλα σε λιγοτερο τακτικα χρονικα διαστηματα το απενεργοποιω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το κινητό πέφτει ηρωικά σαν τους 300 του Λεωνίδα: μόνο όταν μείνει από μπαταρία.

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
δεν κλεινει ποτε.. τελευταια ομως μπαινει πολυ στο αθορυβο..:P ενα σαββατοκυριακο το εκλεισα και πιστεψτε με ηταν το πιο ηρεμο σαββατοκυριακο που περασα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
το αφηνω να "ψοφησει" το ατιμο.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Το βράδυ πάντα κλειστό.
Επίσης μερικές φορές που είμαι κουρασμένος και δεν θέλω να με ενοχλούν το κλείνω. Στο κάτω-κάτω έχω ειδοποίηση κλήσεων.

Μην το αφήνετε όμως να αδειάσει τελείως, γιατί η μπαταρία χαλάει και πρέπει να φορτίζεται πριν εξαντληθεί.
Προσωπικά το φορτίζω σχεδόν κάθε βράδυ και ας μην θέλει, για το καλό της μπαταρίας, και δεν έχω και τον φόβο μήπως μείνω όταν είμαι κάπου και το χρειάζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ανετα το κλεινω ειδικα στις διακοπες. Το χειμωνα θελω δε θελω ειναι ανοιχτο, ειναι αγχωτικο οπως το ρολοι.
Υπαρχει και η ειδοποιηση αλλωστε. Παλιοτερα δε με ενοιαζε, σημερα θελω την ησυχια μου και με το στρες εχουμε αποκτησει σχεση κακη, δε το θελω και μου κολλαει, που θα παει θα το στειλω εντελως αργα η γρηγορα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Δημοσκόπηση: Κλείνεις καθόλου το κινητό σου;
Του δίνω ένα διάλειμμα πού και πού.

Το κινητό πέφτει ηρωικά σαν τους 300 του Λεωνίδα: μόνο όταν μείνει από μπαταρία.
του δίνω ένα διάλειμμα συνέχεια , αλλιώς θα έπεφτε μόνο του
this is vodafoneeeeeeeeeeeeee



Κινητό; Τρώγεται;
πού τους βρίσκετε ρε αυτούς τους δημοσκοπησιάκηδες ; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Το κλείνω κι εγώ όταν κοιμάμαι,αλλά είναι σα να το 'χω συνέχεια κλειστό αφού δεν το (πολυ)χρησιμοποιώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Καλά αυτό είναι θέμα για μενα :D

Το κινητό είναι κλειστό πάντα όταν κοιμάμαι- δεν υπάρχει καμία περίπτωση στον κόσμο να αρχίσει να τραγουδάει μέσα στη νύχτα, αφού και ανοιχτό να το έχω ξεχάσει, θα είναι στο αθόρυβο, στο οποίο παραμένει και όλη την υπόλοιπη μέρα. :angel:
{Για κάποιο περίεργο λόγο πάντως, πάντα με βρίσκουν οι άλλοι (ή μάλλον τους βρίσκω εγώ αφού τους πάρω πίσω), παρότι δεν χτυπάει ποτέ κανονικά όπως όλου του υπόλοιπου φυσιολογικού κόζμου!}

Από μπαταρία δεν μου έχει κλείσει ποτέ, αφού το αφήνω 2-3-4 μέρες και όταν δω ότι δεν ζει πολύ τότε το φορτίζω- συνήθως βράδυ που είναι ούτως ή άλλως κλειστό.

Μα καλά συνεννοημένοι είμαστε.....χαχαχαχ...:P
Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ.....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δε το κλείνω ποτέ. Τα βράδια το έχω στην δόνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top