Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το τέζα δε κάνει τίποτα ρε. Ποιο τέζα. Θα ρωτήσω και θα σου πω άμα είναι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Έχω ακούσει κι εγώ γι αυτό το "φάρμακο" και κάνει δουλειά, για περιορισμένο χρονικό διάστημα βέβαια. Το είχε βάλει μια φίλη μου γιατί το σπίτι της είναι σε παμπάλαια πολυκατοικία σε πυκνοκατοικημένη γειτονιά, τα υδραυλικά κάθε λίγο και λιγάκι κλατάρουν κτλ. Εγώ σε πολυκατοικία 8ετίας or so, στο πρώτο έτος έβλεπα κάποιες, στην αρχή του δεύτερου έτους γινόταν κατσαρίδα-πάρτι στην πολυκατοικία. Μετά έφυγε ο βρωμύλος του ισογείου που άφηνε μισοτελειωμένες μπύρες και ανοιχτά σκουπίδια στο μπαλκόνι, κάλεσα τον σπιτονοικοκύρη να διορθώσει τα υδραυλικά, έβαλα μεταλλικές σίτες στα σιφώνια και από τότε δεν έχω δει καμία, ούτε δείγμα εδώ και 2 χρόνια σχεδόν. Εννοείται δεν αφήνουμε σκουπίδια εντός του σπιτιού και τα πετάω αμέσως. Μπορεί να τις τρώει κι ο γάτος τώρα που το σκέφτομαι, αλλά πόσες να φάει κι αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Το τέζα δε κάνει τίποτα ρε. Ποιο τέζα. Θα ρωτήσω και θα σου πω άμα είναι.:P
εχμ... γρηγορα ομως...

οπου να ναι φευγω για λαρισα εγω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή δεν έχω ποιον να ρωτήσω. Πήγαινε στο φαρμακείο και ζήτα το φάρμακο που εξαφανίζει τις κατσαρίδες, σίγουρα θα ξέρουν, και θα στο παραγγείλουν και θα το' χεις την άλλη μέρα, γιατί δεν παίζει να το' χουν έτοιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και το όνομα αυτού, φαστλάειν.
Λοιπον επειδη το πουλάω (γεοπονικο μαγαζί, αλλα έχω και τέτοια) , ξέρω να σου πω για το φαστλαειν. Ειναι ενα τζελ σε σύριγγα που βάζεις πολυ μικρες σταγόνες σε διάφορα σημεία και όποτε περνάει κατσαριδα απο πάνω διοχετεύεται το φάρμακο μεσα της, ψοφαει αργότερα και ος κανίβαλοι οι φιλενάδες κατσαρίδες της την τρώνε την ψόφια και τρώνε και αυτές ετσι το φαρμακο. Απλα θα σου πω οτι το περνουν τα περισσότερα εστιατορια/καφε/μαγαζια και ερχονται και το ξαναζητανε. Ειναι σιγουρα καλο και αξιζει τα λεφτα του. Αλλα ειναι πιο πολύ για την μικρη κατσαριδα. Εμεις εδώ το χαμε κοντα στα 19 ευρώ και μεσα σε 1,5 χρονο εχει φτασει στα 23. Αν και απο οτι ξέρω αθηνα το βρίσκεις και 30 ευρώ! Αν δεν κάνω λαθος αυτο που πρότεινε ο Ηαμερζ και του κανε δουλειά εχει την ιδια δραστικη με το φαστλαειν
Πηγή


-------------------------------------

Βρήκα και αυτό αλλά το πάνω μοιάζει πιο πολύ στην περιγραφή της Λάουρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Αν είναι γομάρια οι κατσαρίδες δεν νιώθουν; :/:

Θα πω, να το πάρουμε και εμείς...είδα σήμερα μια, μεγαλούτσικη...
Πάντως ένας φίλος, μου είχε πει ότι αν χρησιμοποιούμε συνεχώς ας πούμε τέζα, είναι σαν να παθαίνουν ανοσία, και μετά δεν τις πιάνει. :confused: Και ότι χρειάζεται να γίνεται αλλαγή στη μάρκα =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σας επαναφέρω στο θέμα μου :P
Πολύ καλή για το τσίμπημα από τα κουνούπια είναι και η κρέμα Phenergan. Δροσίζει κατευθείαν την περιοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και το fenistil gel κάνει δουλειά. Σταματάει η φαγούρα.:P


Και το όνομα αυτού, φαστλάειν.
Πηγή


-------------------------------------

Βρήκα και αυτό αλλά το πάνω μοιάζει πιο πολύ στην περιγραφή της Λάουρας.

Μάλλον αυτό πρέπει νά ναι.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σε εμένα δεν κάνει, έχω πάθει ανοσία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι; Μήπως δε σε τσιμπάνε κουνούπια;:worry:
Όχι εμένα μια χαρά μου κάνει.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Nop, απλά θέλει να βάζω συνέχεια, η άλλη μου φαίνεται πιο καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ααα. Ε ναι συνέχεια. Εγώ στη τσέπη του τζην το κρατάω, ακόμα και όταν δεν είμαι χόμ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
η σπιτονοικοκυρα μου θα παει να ελεγξει το εδαφος πριν την αφιξη μου στο σπιτι του τρομου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Έζησα μια φρικιαστική εμπειρία:'(
Χθες αποφάσισα να βγω έξω στο μπαλκόνι να διαβάσω (μένουμε σε ισόγειο) και ήταν όλα τέλεια μέχρι που........
εμφανίστηκε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΗ νυχτοπεταλούδα. Πού να σας τα λέω καθόμουν ήσυχα ήσυχα διάβαζα το βιβλιαράκι μου και βλέπω αυτό το τέρας να τριγυρνάει στο φως και να χτυπάει στην τέντα! Να διευκρινίσω ότι δε φοβήθηκα όσο αηδίασα, μέχρι εκεί που δεν πάει. Επίσης δεν ήθελα να τη σκοτώσω, γιατί ήταν τόσο μεγάλη που θα ένιωθα σαν να σκοτωνα ζώο. Ευτυχώς ανέλαβε η αδερφή μου να την απομακρύνει και φύγαμε άρον-άρον.

Σήμερα. Πεπεισμένη ότι έχει φύγει αυτή η βλακεία, βγήκα πάλι στο μπαλκόνι και τι να δω! Πάλι εκεί ήταν! Ασχολιότανε με κάτι (επίσης μεταλλαγμένα) αγριολούλουδα! Πάλι έφυγα, από το δρόμο αυτή τη φορά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Μπορεί να μου πεί κάποιος τι έχουν πάθει τα κουνούπια και κάνουν τέτοιες καντήλες?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
σημερα κοντεψε να ερθει μια χοντρη και τεραστια αραχνη στο προσωπο μου καθως εψαχνα ενα σημειο σε ενα χαρτη ενος παρκου. Ηταν απο αυτες τις σιχαμερες... με τεραστιο opisthosoma (το πισω μερος τους σωματος τους). Εξαφανιστηκα απο την περιοχη σε χρονο dt. Αν δω αλλη τετοια αραχνη μπροστα μου θα παθω καρδιακο επεισοδιο:/:. Αφοτου γλιτωσα απο την αραχνη, αρχισε να με περιτριγυριζει μια σφηκα αργοτερα. Μυρισε φαγητο και ετρεξε και κοντεψα να το χασω εξαιτιας της... ευτυχως οι απωλειες περιοριστηκαν στα κρεμμυδια του hot dog :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eumorfia95

Νεοφερμένος

Η eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
πω πω πω παιδια ακουστε τ επαθα σημερα.... καθομουν μια χαρα στην ταξη και ξαφνικα βλεπω μια αραχνη να κατεβαινει απο τ ταβανι και ερχεται και καθεται πανω στην μυτη μου...πατησα μια τσιριδα με ακουσε ολο τ λυκειο:redface:!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
πω πω πω παιδια ακουστε τ επαθα σημερα.... καθομουν μια χαρα στην ταξη και ξαφνικα βλεπω μια αραχνη να κατεβαινει απο τ ταβανι και ερχεται και καθεται πανω στην μυτη μου...πατησα μια τσιριδα με ακουσε ολο τ λυκειο:redface:!!!!!
Πλάκα κάνεις;:eek: Σε καταλαβαίνω. Γενικά οι αράχνες ή απο ταβανι σου έρχονται ή απο το πάτωμα. Αηδιαστικο!:P
Το σπαστικο με τις αράχνες είναι οτι έρχονται πάνω σου και γενικά στα μαλλιά :mpliaks:, ή wherever και αντε μετα να τη διωξεις!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
μαθηματικος με αραχνη στο κεφαλι να τριβυριζει και να μην τον εχει παρει χαμπαρι...δεν λεω τιποτα αλλο....

πεθαναμε στο γελιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Τολμώ να πω πως έχω τις χειρότερες εμπειρίες όσον αφορά στα έντομα!!:( Πραγαματικά τα μισώ τα σιχαίνομαι δεν μπορείτε να φανταστείτε!! Μια φορά πέρσι αν θυμάμαι καλά, ήταν βράδυ και πήγα στο δωμάτιο μου να κοιμήθω... Μπαίνω στο δωμάτιο, κοιτάω στο χαλί και τι βλέπω!!!!!!! μία ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΔΑΡΟΥΣΑ ΝΑ!! γιγάντια λέμε!!!! Έμφραγμα είχα πάθει και να τη σκοτώσω φοβόμουν, φωνάζω τον μπαμπά μου να την σκοτώσει δεν άκουγε... Τι να κάνω πάω να την σκωτώσω εγώ μου ξέφυγε αφού έκανε τα τρελά της πρώτα(δεν ξέρω πως αλλά την αναποδογύρισα καταλάθος αφήστε...) και που πήγε??????? ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ε τότε άρχισα να κλαίω, πάω στη μαμά μου να χτυπιέμαι στο πάτωμα.... Δεν ήθελα να πάω πίσω στο δωμάτιο και έτσι πήγα να κοιμηθώ στη γιαγιά μου... Το πρωί πήγα στο σχολείο κανονικά (είχα και διαγωνισμα αρχαία) γυρνάω το μεσημέρι μου λέει η μαμά μου που είχε ψεκάσει το προηγούμενο βράδυ ότι την βρήκε πίσω από τον υπολογιστή και ησύχασα... Το θέμα είναι ότι μένω σε πολυκατοικία και πως στην ευχή κατάφερε και σκαρφάλωσε τόσο ψηλά ένας θεός το ξέρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top