Κινηματογραφικές σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

Μια σιωπηλή αλληλουχία σκηνών από την ταινία 'Ντάμπο το Ελεφαντάκι', με έχει φέρει πολύ κοντά...




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Γενικα το Requiem for a dream ηταν εξαιρετικη ταινια,αλλα η τελευταια σκηνη ηταν οτι πιο συγκινητικο υπηρχε...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex S

Νεοφερμένος

Ο Alex S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δύο ταινίες με έχουν κάνει να δακρύσω και σας τις προτείνω ανεπιφύλακτα, η μια είναι το "King of devil's island" (η τελευταία σκηνή στον πάγο), αληθινή ιστορία που αναφέρεται στις συνθήκες διαβίωσης του αναμορφωτήριου στο νησί Bastoy της Νορβηγίας το 1920 (η ταινία δεν εκβιάζει συναισθήματα με κλισέ) και φυσικά το "Into the wild" επίσης αληθινή ιστορία, η ζωή του Christopher McCandless που στα 22 του και έχοντας αποφοιτήσει από το Harvard, καίει τα λεφτά του, καταστρέφει την ταυτότητα του και δραπετεύει από μια ζωή που δεν τον γεμίζει ξεκινώντας ένα ταξίδι ως την Αλάσκα σε αναζήτηση του εαυτού του και της ευτυχίας. Δείτε τα και δεν θα χάσετε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δύο ταινίες με έχουν κάνει να δακρύσω και σας τις προτείνω ανεπιφύλακτα, η μια είναι το "King of devil's island" (η τελευταία σκηνή στον πάγο), αληθινή ιστορία που αναφέρεται στις συνθήκες διαβίωσης του αναμορφωτήριου στο νησί Bastoy της Νορβηγίας το 1920 (η ταινία δεν εκβιάζει συναισθήματα με κλισέ) και φυσικά το "Into the wild" επίσης αληθινή ιστορία, η ζωή του Christopher McCandless που στα 22 του και έχοντας αποφοιτήσει από το Harvard, καίει τα λεφτά του, καταστρέφει την ταυτότητα του και δραπετεύει από μια ζωή που δεν τον γεμίζει ξεκινώντας ένα ταξίδι ως την Αλάσκα σε αναζήτηση του εαυτού του και της ευτυχίας. Δείτε τα και δεν θα χάσετε..

Σχετικα με το 2ο ο Mikus εριξε τρελο κραξιμο:P Νταξ φυσικα δεν συμφωνω με το να βριζεις εναν νεκρο:/:



Οσον αφορα το θεμα μια συγκνητικη ταινια ειναι το Braveheart! Ειδικα στο τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex S

Νεοφερμένος

Ο Alex S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Σχετικα με το 2ο ο Mikus εριξε τρελο κραξιμο:P Νταξ φυσικα δεν συμφωνω με το να βριζεις εναν νεκρο:/:



Οσον αφορα το θεμα μια συγκνητικη ταινια ειναι το Braveheart! Ειδικα στο τελος.

Καλά όσον αφορά τον συγκεκριμένο, ο τύπος έχει μαλώσει με το χιούμορ και τα έφτιαξε με την καφρίλα οπότε δεν έχω να σχολιάσω κάτι για το εντελώς άκυρο βιντεάκι του, στο ίντερνετ όλοι μάγκες είναι, το ζήτημα είναι ποιος σηκώνεται από την καρέκλα του PC. Όσον αφορά το Braveheart θα συμφωνήσω απόλυτα πως η σκηνή του αποκεφαλισμού και το "FREEDOM" είναι ανεπανάληπτα στην ιστορία του κινηματογράφου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλά όσον αφορά τον συγκεκριμένο, ο τύπος έχει μαλώσει με το χιούμορ και τα έφτιαξε με την καφρίλα οπότε δεν έχω να σχολιάσω κάτι για το εντελώς άκυρο βιντεάκι του, στο ίντερνετ όλοι μάγκες είναι, το ζήτημα είναι ποιος σηκώνεται από την καρέκλα του PC. Όσον αφορά το Braveheart θα συμφωνήσω απόλυτα πως η σκηνή του αποκεφαλισμού και το "FREEDOM" είναι ανεπανάληπτα στην ιστορία του κινηματογράφου..
Την είδαμε περσι στο φρο γιατί ειναι η αγαπημένη του καθηγητή μου. Όλοι έλεγαν οτι θα κλάψουμε
γιατί ειναι φοβερή ταινία κ.λπ αλλα εγω από αντίδραση ( επειδή ήταν λες και μου έλεγαν κλαψε) γελοιοποίησα υπερβολικά αυτή τη σκηνή.
Εκ τότε δεν έχω καθίσει να την δω μόνη μου.

Όσο για το Into the wild όντως ήταν υπερβολικό το επεισόδιο του ΜΠΡΑΦ. Πολύ καλή ταινία.


Εγω κλαίω ( δακρύζω-βουρκωνω) σε κάθε συγκινητική σκηνή ταινίας.

Το Forrest Gump με εχει συγκινήσει ιδιαίτερα. Το the eternal sunshine of the spotless mind. Se7en το τέλος.Donnie darko επίσης το τέλος.


Και πολλές άλλες. :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το Forrest Gump με εχει συγκινήσει ιδιαίτερα.
Tι κλάμα είχα ρίξει. Δες και το Φιλαδέλφεια με τον αγαπημένο-λατρεμένο Τομ Χανκς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Tι κλάμα είχα ρίξει. Δες και το Φιλαδέλφεια με τον αγαπημένο-λατρεμένο Τομ Χανκς!

Δε νομίζω να το έχω δει. Οταν βρω χρόνο θα το κοιτάξω :)

Το Forrest Gump οταν το βάζει στην τηλεόραση δε το χάνω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δε νομίζω να το έχω δει. Οταν βρω χρόνο θα το κοιτάξω :)

Το Forrest Gump οταν το βάζει στην τηλεόραση δε το χάνω .
Και το Πράσινο Μίλι!


Λατρεμένος Τομ Χανκς.:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Και το Πράσινο Μίλι!


Λατρεμένος Τομ Χανκς.:inlove:


Το έχω δει αν και σε μικρή ηλικία και δε το θυμάμαι καλα κ οπότε πάω να το δω κάτι γίνεται.
Ειναι καλός και σε ρομαντικές ταινίες.. You 've got mail. Sleepless in Seattle.


On topic θα φανεί γελοίο αλλα το θυμήθηκα από το avatar μου.
Έκλαψα στο Peter pan στην ταινία εκεί που πέθανε η Tinkerbell κ έλεγαν όλοι " I do believe in fairies.I do.I do" :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
και φυσικά το "Into the wild" επίσης αληθινή ιστορία, η ζωή του Christopher McCandless που στα 22 του και έχοντας αποφοιτήσει από το Harvard, καίει τα λεφτά του, καταστρέφει την ταυτότητα του και δραπετεύει από μια ζωή που δεν τον γεμίζει ξεκινώντας ένα ταξίδι ως την Αλάσκα σε αναζήτηση του εαυτού του και της ευτυχίας. Δείτε τα και δεν θα χάσετε..


Aπιστευτη ταινια την εχω δει δυο φορες...και η καταληξη τοσο τραγικη...

Ωστοσο δεν εκλαψα.
Σε αυτην που κλαιω οσες φορες και αν τη δω ειναι ''στη πολη των αγγελων'' και κλαιω πολυ ...ειναι η μοναδικη που με συγκινει τοσο μα τοσο πολυ, εχω και το soundrack tης ταινιας, λιγο καταθλιπτικο.
Το ''περηφανια και προκαταληψη'', στη σκηνη που της κανει ερωτικη εξομολογηση
το ''amour'' (2012)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Hachiko
https://www.youtube.com/watch?v=bEOB9V8PwYo

Κλααμα η δικιά σου..Δεν μπορούσα να συνέλθω όλο το βράδυ.Μπαα δεν είμαι για τέτοιες ταινίες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.




Το σκυλάκι Ακίτα το οποίο περίμενε το αφεντικό του πάντα έξω από το σταθμό των τρένων!!Ακόμα και χρόνια μετά το θάνατό του περίμενε να τον βρει εκεί!!! Η ιστορία είναι αληθινή!!Δεν σταμάτησε ποτέ να πηγαίνει!!! Πολύ συγκινητικό!!:worry::no::bye::ermm:

Hachiko
https://www.youtube.com/watch?v=bEOB9V8PwYo

Κλααμα η δικιά σου..Δεν μπορούσα να συνέλθω όλο το βράδυ.Μπαα δεν είμαι για τέτοιες ταινίες..

Έβαλα ακριβώς το ίδιο δεν είχα δει ότι το έχεις βάλει και εσύ!!! Μάλλον δεν είσαι η μόνη που έκλαψε!!! Πολύ συγκινητικό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Nομιζω παιδια αυτη η σκηνη μας ''στοιχειωνει'' ολους:P Ακομα και μετα απο χρονια ενα τσιμπηματακι στην καρδια το νιωθεις (αναπολωντας παραλληλα τα χρονια της παιδικης αθωοτητας που βλεπαμε αυτες τις ''αθανατες'' ταινιες της Ντισνευ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Nομιζω παιδια αυτη η σκηνη μας ''στοιχειωνει'' ολους:P Ακομα και μετα απο χρονια ενα τσιμπηματακι στην καρδια το νιωθεις (αναπολωντας παραλληλα τα χρονια της παιδικης αθωοτητας που βλεπαμε αυτες τις ''αθανατες'' ταινιες της Ντισνευ).

Kαι εγώ ήθελα να βάλω αυτό το απόσπασμα από το Lion King αλλά με πρόλαβες! :pfff: :P Μαζί με το παραπάνω βίντεο:



:cry_x: :'(

Μία από τις καλύτερες ταινίες αναμφισβήτητα. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.


Nομιζω παιδια αυτη η σκηνη μας ''στοιχειωνει'' ολους:P Ακομα και μετα απο χρονια ενα τσιμπηματακι στην καρδια το νιωθεις (αναπολωντας παραλληλα τα χρονια της παιδικης αθωοτητας που βλεπαμε αυτες τις ''αθανατες'' ταινιες της Ντισνευ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Forrest Gump!!!
Από τις λίγες ταινίες που με έχουν συγκινήσει, αξίζει πραγματικά να την δει κάνεις!

Η αγαπημένη μου σκηνή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Forrest Gump!!!
Από τις λίγες ταινίες που με έχουν συγκινήσει, αξίζει πραγματικά να την δει κάνεις!

Η αγαπημένη μου σκηνή...

Νταξ για εμενα πολυ υπερεκτιμημενη. ΜΕΓΑΛΗ Αμερικανια που θελει να περασει το μυνημα οτι για να πετυχεις -κυριως στο προπυργιο του καπιταλισμου που λεγεται ΗΠΑ- το μονο που χρειαζεται ειναι να ακολουθεις πιστα το συστημα. Ακομα και αν το iq σου ειναι -200. Και φυσικα ολοι οι αντιδραστικοι και αυτοι που αμφισβητησαν το συστημα ηταν πρεζονια, ελευθερων ηθων και φορεις AIDS, ηπατιτιδας κτλ που μετανιωσαν στην συνεχεια για οτι εκαναν στην ζωη τους. Για εμενα αξιζαν μονο οι ερμηνειες (ειδικα του Τομ Χανκς που ειναι εξαιρετος ηθοποιος) και η μουσικη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ενταξει, εγω ετσι κι αλλιως κλαιω με ολες τις ταινιες (ε σχεδον ολες :P), αλλα το μεγαλυτερο κλαμα νομιζω το εχω ριξει στην τελευταια ταινια Harry Potter...στη σκηνη με τις αναμνησεις του Snape.

P.S. Οι ταινιες της Disney δε μετρανε, σταματηστε. Εννοειτε οτι ΟΛΟΙ εχουμε στερεψει απο το κλαμα με αυτες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top