Κινηματογραφικές σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
εμενα μου ερχονται 2-3 στο νου!
1ον: Η σκηνη που ανεφερε ο Αffliction
2ον: Στο My name is Sam ηταν ιδιαιτερα συγκινητικες καποιες φασεις στο δικαστηριο ή οσο προσπαθουσε να πεισει τη δικηγορο
3ον: Στην ταινία "Τα παιδια των ανθρωπων" (αν θυμαμαι καλα) στο τελος που βγηκαν με το μωρακι στην αγκαλια και ολοι παθαιναν πλακα μολις το αντικρυζαν!

(οκ ειμαι ευσυγκινητη....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos5588

Νεοφερμένος

Ο nikolaos5588 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το πρασινο μιλι,Το αγορι του ουρανου,Donnie Darco
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Τα κλιπάκια από τραγούδια πιάνονται; (εικόνα + ήχος. music video αν θέλει να τα δει κανείς από youtube).

November Rain (Guns N' Roses)

Turn the page (Metallica)

Από ταινίες η κραυγή του Δράκουλα όταν μαθαίνει το θάνατο της γκόμενας.

Υ.Γ. Δλδ εμείς που μας αρέσει ο Τιτανικός είμαστε γκέι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empyrium

Νεοφερμένος

Ο Empyrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Δεν εχω κλαψει σχεδον ποτε σε ταινια.

Η μονη φορα που θυμαμαι τον εαυτο μου να κλαει με μαυρο δακρυ ηταν σε μια τηλεταινια με την αξεπεραστη Emma Thompson με τον τιτλο Wit. Αυτη ηταν και η τελευταια φορα που εκλαψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagelia

Νεοφερμένος

Η evagelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Έχω συγκινηθεί πολλές φορές σε ταινίες. Σπάνια κλαίω.
Την πρώτη φορά ήταν στο Moulin Rouge στη σκηνή που
του λέει ψέματα για να τον σώσει και μετά στη στιγμή που πεθαίνει.
Έκλαψα στο The Notebook στη σκηνή στο τέλος που
τον ξεχνάει ενώ τον είχε ξαναθυμηθεί...
Και επίσης πολύ συγκινητικές ταινίες είναι το The city of angels στο τέλος και το A walk to remember επίσης στο τέλος.
Αυτα..κλαψ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.


Oταν ειχα δει για πρωτη φορα την ταινια δεν ειχα συγκινηθει
γιατι δεν ηξερα ακομη το μυστικο που αποκαλυπτεται στο τελος της ταινιας. Οτι ο βοηθος του μαγου ειναι ο ενας απ'τους διδυμους αδερφους και οτι πανω σ'αυτο το μυστικο στηριζαν ολα τους τα κολπα.

Σ'αυτη τη σκηνη συναντιουνται για τελευταια φορα αφου αυτος που ειναι φυλακη επροκειτο να εκτελεστει. Αλλα ακομη και την τελευταια στιγμη κρατανε τις ισσοροπιες, πνιγουν τα συναισθηματα τους για να μην αποκαλυφθει το μυστικο τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
"Η πρώτη μέρα της υπόλοιπης ζωής μου"

Η σκηνή όπου
η γυναίκα αφού έχασε τον άντρα της από καρκίνο αρχίζει να ξεφουσκώνει ένα μαξιλαράκι για την μέση που το είχε φουσκώσει ο αντρας της...Είχε την ανάγκη να μυρίσει την ανάσα του αντρα της...
Υπέροχη σκηνή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
την είδα χθες αυτή την ταινία και τολμώ να πω ότι μου χάλασε τη διάθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
την είδα χθες αυτή την ταινία και τολμώ να πω ότι μου χάλασε τη διάθεση
Αλήθεια?εμένα ομολογώ πως με άφησε με μία πολύ αισιόδοξη διάθεση!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
animal house

Η πρώτη εκ μιας μακριάς σειράς ταινιών που ακολούθησαν με φοιτητές να ξεσαλώνουν ψάχνοντας το νόημα της ζωής
Όσο και αν οι ταινίες που ακολούθησαν ήταν συνήθως σκουπίδια , αυτή ξεχώρησε χάρη στο ταλέντο του πρόωρα χαμένου john belushi , την φρέσκια σκηνοθετική ματιά και φυσικά ότι έκανε αυτό το κλικ στον σιντ:pfff:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
remember me: απλα φοβερη ταινια..συγκινιτικη παρολο που δεν εκλαψα ...και τραγικο τελος:(Παιζει και ο Robert pattinson ,θα σας αρεσει σιγουρα..Μια ακομη πολυ καλη ταινια απο πραγματικο γεγονος :battle in Saettle...και εδω δεν εκλαψα αλλα ηταν πολυ συγκινιτικη..Τελος, η ταινια Requiem for a dream...Μιλαμε με στιγματισε...Παντως και τις τρεις ταινιες οταν τις ειδα ημουν μετα μελαγχολικη...Δειτε και θα καταλαβετε,δεν αποκαλυπτω τιποτα. Οποιος τις δει θελω εντυπωσεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,051 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το έχετε πει. Στον Τιτανικό.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Και εγώ στον Τιτανικό αν και όχι την πρώτη φορά που το είδα. Επίσης, στα:

Bonnie and Clyde
Όταν στην τελευταία περίπου σκηνή η Faye Dunaway (Bonnie) κοιτάει τον Warren Beatty (Clyde) λίγο πριν τους λιανίσουν οι μπάτσοι, με ύγρα μάτια και ένα θλιμένο χαμόγελο γνωρίζοντας τι θα γίνει.

Blood Diamond
Όταν ο Leonardo DiCaprio λίγο πριν πεθάνει δίνει το διαμάντι στον Djimon Hounsou και μετά τηλεφωνεί για τελευταία φορά στη Jeniffer Connelly

Inception
Όταν ο DiCaprio (Cobb) αποκαλύπτει πως φύτεψε στη Cotillard (Mal) την ιδέα που της στοίχισε τη ζωή.

American History X
Όταν ο Εdward Norton βρίσκει τον αδερφό του νεκρό και κλαίει στις τουαλέτες του σχολείου πάνω από το πτώμα του αδερφού του

Seven
Όταν ο ψυχάκιας (Kevin Spacey) αποκαλύπτει στον Brad Pitt ότι σκότωσε τη γυναίκα του η οποία ήταν έγκυος

My sister's keeper
Σε όλο σχεδόν το έργο. Όποιος το έχει δει με καταλαβαίνει.

Και σίγουρα σε πολλά άλλα έργα που δεν μου έρχονται τώρα. Βέβαια δεν έκλαιγα σε όλες αυτές τις σκηνές, απλά συγκινήθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έτυχε να ακούω το soundtrack της ταινίας τώρα και τη θυμήθηκα. Από την ταινία Great Expectations (1998):


(είναι κακή η ποιότητα αλλά δυστυχώς δεν το βρήκα σε καλύτερη)

Ίσως η πιο συγκινητική και αληθινή έκφραση έρωτα/infatuation που έχω δει σε ταινία, πολύ περισσότερο από cheesy κλισέ ερωτικές εξομολογήσεις ταινιών τύπου Notebook (δώστε βάση στις 2 τελευταίες γραμμές):
Αρχική Δημοσίευση από Finn:
I did it! I did it! I'm a wild success!
I sold them all! All my paintings.
You don't have to be embarrassed by me anymore. I'm rich!
Isn't that what you wanted? Isn't it great? Are we happy now?
Don't you understand that everything I do, I do it for you?
Anything that might be special in me is you.

Πολύ δυνατή και η σκηνή με τη γριά που ακολουθεί (επίσης συμπεριλαμβάνεται στο παραπάνω βιντεάκι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Ρεεεε πώς δεν το είχα δει εγώ αυτό το θέμα τόσο καιρό;;; Είναι το θέμα μου!!! Κλαίω συχνά σε ταινίες, βιβλία, θεατρικές παραστάσεις.. γενικώς κλαίω :P

Ευσυγκινησία, αφού.

Καλά όχι σε φάση κλασικής χαζογκόμενας που μυξοκλαίει με πακέτα χαρτομάντηλα δίπλα και αγκαλιάζει το αρκουδάκι της
σε αισθηματικές κομεντί με προδιαγεγραμμένο χάπι εντ (έχω συγκινηθεί και σε τέτοιες, τι γυναίκες θα είμεθα αλλιώς; )

Παραθέτω τις ταινίες που θυμάμαι να με συγκίνησαν, από ένα απλό δάκρυ έως κλάμα ανα δύο σκηνές ή στο τέλος:

Goodbye Lenin
Todo sombre mi madre
Gran Torino
Frozen River
The Bucket List
Das Leben der Anderen
Hachi: A dog's tale
The cinderella man
Liliaj4ever
Mar adentro
Blow
Ps. i love you
Million dollar baby
Πολίτικη κουζίνα
Die Welle
Amores Perros
21 gramms
Man on fire
My sister's keeper
The notebook
Terminal
La vita e bella
Eternal Sunshine of a spotless mind
American history X
Ρέκβιεμ
The pursuit of happyness
Moulin Rouge

σίγουρα είναι κι άλλες που ξεχνάω :worry:

Αυτάααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Πολύ δυνατή και η σκηνή με τη γριά που ακολουθεί (επίσης συμπεριλαμβάνεται στο παραπάνω βιντεάκι)

Και ότι το σκεφτόμουν χθες οτι η https://en.wikipedia.org/wiki/Miss_HavishamMiss Havisham είναι από τις ποιο αδικημένες ηρωίδες ever στην παγκόσμια φιλμογραφία. :eek: Ενώ στο βιβλίο περιγράφεται σαν μια γκροτεσκ και πονεμένη φιγούρα που έχει ζήσει το απόλυτο προσωπικό δράμα, στην ταινία εμφανίζεται σαν να είναι μια ημίτρελη τζαζόγρια (:P) που τους έκανε όλους μύλο...

Για να μην βγω οφφτοπικ, δύο σκηνές από την ταινία που νομίζω οτι με έχει στιγματίσει περισσότερο στην ζωή μου...




:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ενώ στο βιβλίο περιγράφεται σαν μια γκροτεσκ και πονεμένη φιγούρα που έχει ζήσει το απόλυτο προσωπικό δράμα


Τι έπαθε...; :confused:
Έχασε τις εκπτώσεις στου ΖΑRA; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Εχω κλάψει με το Χουτς, στη σκηνή που πεθαίνει ο πυροβολημένος σκύλος του αστυνομικού, ο Χουτς. Σίγουρα έχω κλάψει και με άλλες ταινίες, αλλά δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Mε το changeling είχα παθει την πλάκα μου...
Εκει που βρήκαν το άλλο αγοράκι και τους διηγιόταν την ιστορία οτι ο γιος της τζολι τον έσωσε... η μάνα να ακούει όλα αυτά και κατα βάθος να ξέρει οτι το παιδί της είναι νεκρό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Η τελευταία σκηνή στο Πάντα μόνος (Issiz adam). :'(:'(:'(


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top