Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Το Immortel. Πατάτα ολκής, αλλά το περίμενα. Την είδα μόνο και μόνο γιατί είναι μία από τις 3-4 ταινίες (μαζί με Sin City, Casshern και Sky Captain νομίζω) που είναι γυρισμένη σε digital backlot και μ' αρέσει πολύ αισθητικά αυτή η τεχνοτροπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Μια σαχλαμαρα με τη Jennifer Aniston. Το Friends With Money :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μια σαχλαμαρα με τη Jennifer Aniston. Το Friends With Money :|

Συμφωνω απολυτα...πολυ ρηχη-ξενερωτη ταινια...:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Mario δεν την ειδα καν μεχρι το τέλος :P
Στο τέλος τι έγινε? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
δες τον όμως και στην αυτοκρατορία των λύκων ;)(περιπετειοθρίλερ)

Tι κατάλαβες από αυτή την ταινία; :hmm: Εμείς δύο ζευγάρια ήμασταν και μας πήρε ο ύπνος ουκ ολίγες φορές :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
13 going on 30 > Πολυ Μετρια

Garfield 1 > Καλη

Κρυφος ερωτας > Μετρια

Γλυκος μπελας > Ο Ben Affleck ειναι κουκλος.. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ο Διάβολος φοράει Prada.
OK, δεν τρελάθηκα, το βιβλίο μου άρεσε πολύ περισσότερο. Τα αρσενικά της παρέας θα σκυλοβαρεθούν, τα θηλυκά θα πάθουν μια παράκρουση με τα ρούχα, τα παπούτσια, τις τσάντες. Βγαίνοντας από τον κινηματογράφο, ευχόμουν να ήταν ανοιχτά τα μαγαζιά για να πάω να τα τσακίσω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ελπζω φυσικα να εχεις δει το "Νightmare Before Christmass" ε;;;;)
Παντως συμφωνω απολυτα μαζι σου Μaggie μου!;)
Τοσο το Corpse Bride, oσο και το N.B.C. ειναι αριστουργηματα κατα την γνωμη μου.
Ο Tim Burton ειναι απλως αξεπεραστος.Η μαεστρια του φαινεται και στο Charlie and the Chocolate Factory οπου υποψην χρησιμοποιησε πραγματικα σκηνικα και οχι κομπιουτεριστικα.:)
Να διαφωνήσω λίγω στο Charlie.... Δεν ξέρω αλλά αυτή η ταινία ή άρεσε πολύ ή δεν άρεσε καθόλου. Προσωπικά όπως κατάλαβες καθόλου.
Corpse Bride όμως πολύ ωραίο. Εγώ έχω απορία για την υπομονή που έχουν στα γυρίσματα καρέ καρέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Over The Hedge.Καλό;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Να διαφωνήσω λίγω στο Charlie.... Δεν ξέρω αλλά αυτή η ταινία ή άρεσε πολύ ή δεν άρεσε καθόλου. Προσωπικά όπως κατάλαβες καθόλου.
Corpse Bride όμως πολύ ωραίο. Εγώ έχω απορία για την υπομονή που έχουν στα γυρίσματα καρέ καρέ.

Gια την σοκολατοβιομηχανια ετσι ειναι φιλε demelene...ή αρεσε πολυ ή καθολου.
Εμενα σε ορισμενες σκηνες με κουρασε οντως, απλως το σχολιο μου ηταν κυριως για την μαεστρια γενικοτερα του Burton που ενα παραμυθακι το "αναπλαθει" με τοση μαεστρια και μαλιστα χρησημοποιοντας πραγματικα σκηνικα κτλ κτλ.Ειναι μοναδικος σε αυτον τον τομεα (σκηνοθεσια) αλλα και στο γενικοτερο στησιμο των ταινιω του.(ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον)
Και μαι και ξανα ανεφερα τον Burton προτεινω ανεπιφυλακτα σε οσους δεν το εχουν δει (αλλα και σε εμας του παλαιοτερους) να γυρισουμε τα ημερο-ρολογια μας 18 συναπτα ετη πισω και να δουμε τον "Beetle Juice" ή αλλιως "Ο σκαθαροζουμης".
Απο τις καλυτερες dark κωμωδιες στο γνωστο υφος του Burton με τρομερα σκηνικα και απιστευτο make up (ειχε παρει και οσκαρ make up,κοστουμιων ή σε κατι αλλο νομιζω) και φυσικα με μια απιστευτη ερμηνεια απο τον Michael Keaton!Πολυ καλοι ηταν και οι Alec Baldwin και η Geena Davis, αλλα ο Keaton εδινε ρεστα!;)

Την απορια που εχεις για τα γυρισματα demelene πιστεψε με...ακριβως την ιδια εχω κι εγω...Χαρα στην υπομονη τους!
Αλλα το αποτελεσμα τους διακαιωνει!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
εγώ είδα χθες το "Leon" και μ'άρεσε πολύ.. :) (παρεπιπτόντως,τι άντρας αυτός ο jean jack reno.. :inlove: )
Το Leon ή το Ronin είναι με κάτι καταπληκτικές σκηνές στο τέλος με αμάξια να πηγαίνουν πραγματικά γρήγορα σε κάτι σοκάκια και κάμερες στους προφυλακτήρε μπροστά. Όποια είναι ΠΟΡΩΣΗ

Το Immortel. Πατάτα ολκής, αλλά το περίμενα. Την είδα μόνο και μόνο γιατί είναι μία από τις 3-4 ταινίες (μαζί με Sin City, Casshern και Sky Captain νομίζω) που είναι γυρισμένη σε digital backlot και μ' αρέσει πολύ αισθητικά αυτή η τεχνοτροπία.
Και εγώ μαζί σου. Το έργο ήταν μάπα. Αλλά οπτικά μια απόλαυση. Εγώ γιαυτό τις βλέπω.

Gια την σοκολατοβιομηχανια ετσι ειναι φιλε demelene...ή αρεσε πολυ ή καθολου.
Εμενα σε ορισμενες σκηνες με κουρασε οντως, απλως το σχολιο μου ηταν κυριως για την μαεστρια γενικοτερα του Burton που ενα παραμυθακι το "αναπλαθει" με τοση μαεστρια και μαλιστα χρησημοποιοντας πραγματικα σκηνικα κτλ κτλ.Ειναι μοναδικος σε αυτον τον τομεα (σκηνοθεσια) αλλα και στο γενικοτερο στησιμο των ταινιω του.(ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον)
Και μαι και ξανα ανεφερα τον Burton προτεινω ανεπιφυλακτα σε οσους δεν το εχουν δει (αλλα και σε εμας του παλαιοτερους) να γυρισουμε τα ημερο-ρολογια μας 18 συναπτα ετη πισω και να δουμε τον "Beetle Juice" ή αλλιως "Ο σκαθαροζουμης".
Απο τις καλυτερες dark κωμωδιες στο γνωστο υφος του Burton με τρομερα σκηνικα και απιστευτο make up (ειχε παρει και οσκαρ make up,κοστουμιων ή σε κατι αλλο νομιζω) και φυσικα με μια απιστευτη ερμηνεια απο τον Michael Keaton!Πολυ καλοι ηταν και οι Alec Baldwin και η Geena Davis, αλλα ο Keaton εδινε ρεστα!;)

Την απορια που εχεις για τα γυρισματα demelene πιστεψε με...ακριβως την ιδια εχω κι εγω...Χαρα στην υπομονη τους!
Αλλα το αποτελεσμα τους διακαιωνει!;)

Πράγματι ο Burton είναι παραμυθάς. Το Beetle juice δεν μάρεσε καθόλου αλλά όλα όσα λες σωστά. Σχετικά με την υπομονή ή τους πληρώνουν απίστευτα λεφτά ή αυτό σημαίνει να λατρεύεις το επάγγελμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
νοίκιασα σήμερα τον κώδικα ντα βίντσι....
δεν ξέρω τι ώρα θα το δω αλλά θα σας ενημερωσω για το ποιά ειναι η γνωμη μου :P (υποψιάζομαι βέβαια, ότι το βιβλίο ως συνήθως θα ειναι καλυτερο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Είδα πρόσφατα το έγκλημα στο Γκόσφορντ Πάρκ, ωραίο ήτανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν... τον είδα τον κώδικα και δε με απογοήτευσε....
ήταν ακριβώς ότι περίμενα να δω.... ούτε κάτι περισσότερο ούτε κάτι λιγότερο απ όσα θα μπορούσαν να βάλουν απ το βιβλίο σε μια ταινία....
για όποιον δεν εχει διαβάσει το βιβλίο βέβαια, υπάρχουν σημεια που χολαινει σαν ταινία γιατι σου αφήνει κενα και ερωτηματικα που όμως στο βιβλίο καλύπτονται....
στην ταινία φαίνονται καποια πραγματα πολύ πιο εξωπραγματικά να συμβουν απ όσο φαίνονται στο βιβλίο....
το δε τέλος του, δεν είναι και ακριβώς ακριβώς όπως το βιβλίο....
αυτό είναι κάτι που μάλλον ήταν λάθος που το άλλαξαν....
στέκει περισσότερο όπως ήταν στο βιβλίο (για τους γνωρίζοντες, αναφέρομαι στον βαθμό συγκένειας με τον τύπο στην εκκλησια, την γιαγια κλπ)

ήταν όμως μια ευχάριστη περιπέτεια, με όχι κακες ερμηνίες που προσωπικά μου άρεσε....
δεν ξετρελάθηκα κι όλας να πω ω παναγία μου, αλλά δεν ηταν κακή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Είδα το "snatch''. Την είχα δεί και cinema οταν βγήκε (θα χει 4-5 χρόνια) και μου άρεσε πολύ.
Απίστευτο σενάριο και σκηνοθεσία Guy Ritchie και με Brad Pitt όλα τα λεφτά. Μαύρο χιούμορ, βία και πολύ πολύ γέλιο.
Παρόμοιο στυλ ταινίας το "Lock, stock and two smoking barrels" (απίστευτη ταινία και αυτή):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Είδα το "snatch''. Την είχα δεί και cinema οταν βγήκε (θα χει 4-5 χρόνια) και μου άρεσε πολύ.
Απίστευτο σενάριο και σκηνοθεσία Guy Ritchie και με Brad Pitt όλα τα λεφτά. Μαύρο χιούμορ, βία και πολύ πολύ γέλιο.
Παρόμοιο στυλ ταινίας το "Lock, stock and two smoking barrels" (απίστευτη ταινία και αυτή):D
Που το ξέθαψες ρε θηρίο? Πώπω μου θύμισες φοιτητικά χρόνια 2-3 φορές την ταινία αν μας άρεσε. Και αυτές μας αρέσαν. Τι τρελό γέλιο. Κρίμα που δεν βγάλαν και άλλες. Αλλά πρέπει να σαρέσει το βρετανικό χιούμορ.

ΚΟΥΕ η τουτού πρέπει να παίζει μόνο σε ταινίες που είναι ή ονειροπαρμένη, ή φαντσιώπληκτη, ή στην κοσμάρα της γενικά.:whistle: :whistle: Δεν της πήγαινε το σοβαρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Που το ξέθαψες ρε θηρίο? Πώπω μου θύμισες φοιτητικά χρόνια 2-3 φορές την ταινία αν μας άρεσε. Και αυτές μας αρέσαν. Τι τρελό γέλιο. Κρίμα που δεν βγάλαν και άλλες. Αλλά πρέπει να σαρέσει το βρετανικό χιούμορ.

Κι εγώ φοιτητής την είχα δει και τώρα που τη ξαναπέτυχα μου ξύπνησε αναμνήσεις. Όσο για το χιούμορ, έχεις δίκιο... ώρες ώρες πολύ βρετανικό,αλλά άλλο να το λέει ο Μπλέρ και άλλο ο Vinnie Jones:D .Και πάλι πάντως γέλασα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Crazy : https://www.imdb.com/title/tt0401085/
Έριξα πολύ κλάμα κατά την διάρκεια της ταινίας...και ακόμα δεν την έχω δει όλη καν:redface: Την συνιστώ ανεπιφύλακτα..μου άρεσε πάρα πολύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Είδα τη «Μάυρη Ντάλια». Μπερδεμένη ταινία. Περίμενα κάτι πολύ καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
To 1984. Αρκετά καλό αλλά δε φτάνει στο επίπεδο του ασύγκριτου βιβλίου του Orwell. Εξαιρετικός όμως ο John Hurt στον κεντρικό ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top