Τι κάνετε όταν έχετε τα νεύρα σας;

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απομονώνομαι και δε μιλάω σε κανέναν. Δεν το παίζω θιγμένη ή κάτι τέτοιο. Είναι απλά ο δικός μου τρόπος επανάκτησης της αυτοκυριαρχίας μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Χτυπάω οτι βρω.
Αντιδράω πολύ άγρια όταν είμαι μόνη μου, όταν είμαι με άλλους απλώς σωπαίνω και τα κρατάω για αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πηδάω από το παράθυρο.
.................................................................................................................................
.................................................................................................................................
Λεπτομέρεια: Το σπίτι μου είναι στο ισόγειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Α, Δία είσαι πολύ ριψοκίνδυνος... Τς,τς,τς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χαχαχαχα Δία είσαι είδωλο. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Αν κάποιος σας έχει σπάσει τα νεύρα(επειδή πχ σας συκοφάντησε πίσω απο την πλάτη σας ή επειδη σας προσβαλε χωρις λογο κλπ) το καλύτερο που μπορειτε να κανετε για να ξεσπασετε είναι να τον σκεφτεστε πως θα αντιδρούσε εν ώρα βασανισμού, φανταστείτε να του δίνεται έναν πολύ αργό και επώδυνο θάνατο(ως προς αυτό πρέπει να "ενημερωθείτε" απο αρκετες ταινιες τρομου)...Στην αρχη θα έχετε πολύ έντονο το δολοφονικο ένστικτο αλλά μεσα σε λιγα λεπτα θα εχετε ξεθυμάνει...Επίσης είναι και επιστημονικά αποδεδειγμενο πως όταν κάποιος βρίζει δυνατα ή χτυπάει τα αντικειμενα και τους τοιχους γυρω του ξεσπάει ενώ παραλληλα ανακουφιζεται και απο τον σωματικό πόνο....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Σημερα με εκνευρισε φοβερα ενας μουσουλμανος που μου εκανε κηρυγμα κι ηταν κι επιμονος. Ημουνα υπομονετικος, γιατι ηταν πελατης στο ξενοδοχειο της γυναικας μου. Το πιο εξοργιστικο ειναι οτι αυτοι οι φανατικοι σε κοιτανε με οικτο και σε λυπουνται που δεν εχεις γνωρισει την αληθεια και δειχνουν να ειναι μια χαρα επαναπαυομενοι σε μια δυναμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εκνευρίζομαι σε δημόσιες υπηρεσίες, όταν η μια υπηρεσία με στέλνει στην άλλη. Κάποια φορά, πήγα σε ένα γραφείο και με έστειλαν αλλού, και μετά περίμενα επί 1 ώρα στην ουρά και μου είπαν ότι αυτό που ζητούσα δε γινόταν εκεί. Τότε κόντεψα να βάλλω τα κλάματα και μου έκαναν ειδική εξυπηρέτηση. :P

Συνήθως είμαι πολύ ψύχραιμη, εκείνη η βδομάδα είχε πάει εντελώς στραβά εξ' αρχής (κόντεψε να με πατήσει αυτοκίνητο, ξέμεινα από κλειδιά κ είχα κλειδωθεί μέσα στην πολυκατοικία, μπήκα σε ένα μαγαζί και χτυπούσε ο συναγερμός και με ψάχνανε, έως ότου τελικά χάλασε ένα μηχάνημα στο αιματολογικό και έπρεπε να πάρω τα αποτελέσματα την επόμενη βδομάδα). Πόσες ηλίθιες αναποδιές πια; #first_world_problems

Γενικά, σε τέτοιες στιγμές χρησιμοποιώ απρεπές λεξιλόγιο όταν έχω τη δυνατότητα κι αρχίζω να χοροπηδάω και να τσιρίζω σιγανά. Ωραίες στιγμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
libre, επρεπε να του πεις οτι πιστευεις στον σατανα ή στο flying spaghetti monster... μπορει να σε αφηνε ησυχο μια ωρα αρχιτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
libre, επρεπε να του πεις οτι πιστευεις στον σατανα ή στο flying spaghetti monster... μπορει να σε αφηνε ησυχο μια ωρα αρχιτερα :P
Πόσο δικιο εχεις! Προσπαθωντας να κρατησω μια επαγγελματικη σταση (λογω που ειναι η δουλεια της γυναικας μου και δεν μπορω να αντιδρω οπως ναναι) το μονο που καταφερα ηταν να χαλασω τη διαθεση μου. Με πιασαν κατι υπαρξιακα ερωτηματα μετα κι αρχισα να αμφιβαλλω για μενα. Ειμαι τυπος που προβληματιζομαι με αυτα που συμβαινουν στην κοινωνια και εξαιτειας αυτου εχω καταληξει να ειμαι απαισιοδοξος για τον κοσμο, πραγμα που επηρεασε αρκετες προσωπικες μου αποφασεις οπως πχ το να μην κανω παιδια, γιατι δεν βλεπω νοημα στο να ταλαιπωρουνται σε μια κοινωνια ζουγκλα. Το να εχεις απεναντι σου εναν μπετοβλακα τρισχαρουμενο λογω της προστασιας καποιου θεου ειναι αρκετα αποσταθεροποιητικο. Δηλαδη προβληματιστηκα σε τι με ωφελει να καταλαβαινω καποια πραγματα, οταν ενας βλακας, ακριβως επειδη δεν καταλαβαινει ειναι πιο ευτυχισμενος.
Ασε το ειρωνευτικο του υφος που ηταν σαν να μου ελεγε: καποια μερα θα ανοιξουν και σενα τα ματια σου χαζουλη, και θα δεις τι εχανες τοσον καιρο που δεν πιστευες στο θεο.

Ολο αυτο κατεληξε τελικα ασχημα, γιατι ξεσπασα σε κατι γλυκα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ξερω ακριβως πως ενιωσες. Τα ιδια τραβαω οταν κατεβαινω στην Ελλαδα και λεω σε κατι θεουσες θειες οτι ειμαι αθεη :lol: Μια φορα ειχε τραβηξει πολυ το σχοινι και αρχισα να της λεω για την απατη της θρησκειας και αλλα τετοια και στο τελος εβαλε τα κλαμματα :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακουστικά,metal και λίγη ώρα μόνος μου για να μην τη πληρώσει κανείς που δεν φταίει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Την ξεβολεψες απο την σιγουρια της την καημενη. Ξερεις τι καταφυγιο ειναι η θρηκεια για τα ασθενη πνευματα; Ερχονται στιγμες που σκεφτομαι οτι κακως λενε μερικοι οτι πρεπει να απαλλαγουμε απο τη θρησκεια. Μετα θα πρεπει να αυξηθουν οι φοροι κατακορυφα για να μπορουν ολα αυτα τα ανθρωπακια να εχουν κοινωνικη περιθαλψη σε ψυχολογους. Ασε που εγκυμονουνται και κινδυνοι κοινωνικων αναταραχων. Καπου διαβασα οτι με την εκρηξη του ηφαιστειου της Θηρας τα θυματα ηταν πολυ λιγοτερα σε σχεση με τη σφαγη που ακολουθησε μετα, οταν καταλαβαν οτι επειδη κανενας θεος δεν τους προστατεψε απο το ηφαιστειο, προφανως δεν υπηρχε θεος και δεν ειχαν τιποτα να φοβουνται.

Για μενα το θεμα δεν ειναι τι πιστευει ο καθενας, ας πιστευει οτι τον βολευει. Η ενοχληση ξεκιναει οταν αρχιζουν το κηρυγμα και την ειρωνια. Ρωτησα τη γυναικα μου τι λογαριασμο εκαναν αυτοι οι δυο παπάρες (δυο ηταν αλλά ο ενας δεν μιλαγε, απλως σιγονταριζε με νοηματα το φιλο του). Μου ειπε γυρω στα 100Ε. Οκ, παρηγορηθηκα καπως, απο τη βλακεια τους τα οικονομαμε.

Ουτε εμενα με ενοχλουν αυτοι που πιστευουν σε κατι, αρκει να μη προσυλητιζουν. Δεν αντεχω το πρηξιμο. Το ιδιο φυσικα ισχυει και με αρκετους χορτοφαγους και με αλλους που εχουν περιεργες ιδεολογιες, πχ κουμουνια. Κατεβηκα μια φορα Ελλαδα και ενας φιλος μου ειχε στραφει σε ακρο αριστερο κομμα (πολυ ακρο ομως) και ολη την ωρα με επρηζε με την ιδεολογια που τους διδασκουν στα καφενεια τους. Περιττο να πω οτι δεν ξαναβγηκα μαζι του.

Σε γενικες γραμμες αυτα τα ατομα θεωρω οτι εχουν πολυ αδυναμη προσωπικοτητα και ειναι προβατοποιημενα με αποτελεσμα να πεφτουν πολυ συχνα θυματα εκμεταλλευσης απο διαφορες οργανωσεις, θρησκειες, πολιτικα κομματα, κοκ. Το χειροτερο ειναι οτι μπορει να σε εκνευρισουν τοσο πολυ σε σημειο να τους αρχιζεις στα καντηλια. Θελουν να περναει συνεχεια το δικο τους και δεν σε αφηνουν να αναπνευσεις. Εχει τυχει να ξεσπασω πολλες φορες σε τετοιους ανθρωπους (λεκτικα εννοειται) γιατι και τα νευρα μου εχουν τα ορια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
H αλήθεια είναι ότι όταν συναναστρέφομαι με άλλους ανθρώπους, έναν λόγο παραπάνω αν δεν τους ξέρω και καλά κιόλας, δύσκολα να εκδηλώσω ότι με έχουν τσατίσει πάρα πολύ. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν τσατίζομαι, ίσα-ίσα.

Π.χ. μια φορά είχα πάει τον μπαμπά μου στην εφημερία του Γεννηματάς, ο άνθρωπος ήταν με στραμπουληγμένο αστράγαλο, και ο γιατρός που τον είχε δει το πρωί είχε πει να ξαναέρθει το απόγευμα και να μην πάρει νούμερο, απλά να μπει κατευθείαν. Εμένα αυτά δεν με αρέσουν καθόλου γιατί κάνω αυτά που κοροϊδεύω και του το είχα πει ξεκάθαρα, αλλά ήταν ανένδοτος, και έτσι φτάνουμε στα επείγοντα της Ορθοπαιδικής, μπαίνω μέσα και βλέπω έναν ειδικευόμενο με φάτσα και ηλιθιότητα επιπέδου Φρανκενστάιν και κάτω. Προφανώς μόλις είχε αλλάξει η βάρδια γιατί ο συγκεκριμένος ειδικευόμενος, με έστειλε κανονικά να πάρω νούμερο προτεραιότητας (αν και του εξήγησα πολλάκις ότι ερχόμαστε συστημένοι και ότι και αν είχα τους ίδιους ενδοιασμούς, δεν ήταν η κατάλληλη ώρα να αυτοεπιβεβαιωθώ), περιμέναμε περίπου 1 ώρα, και όταν ήρθε η σειρά μας και μπήκαμε μέσα, με το που άκουσε ότι μας εξέτασε ο Χ γιατρός, απλά είπε "Είναι στον 2ο. Πάτε να τον βρείτε". "Μήπως να τον πάρετε τηλέφωνο?", ρωτάω ευγενικά, "γιατί ο μπαμπάς μου είναι με πρησμένο πόδι". "Όχι βέβαια, να τον δει από κοντά, θα πάτε να τον βρείτε". "Μα, να κατέβει αυτός τουλάχιστον πέντε λεπτά; Μας ξέρει, δεν είμαστε άσχετοι". "Να πας να τον βρεις και να του πεις αυτά που μου είπες". Και έτσι πήγαμε στον 2ο με τα 1000 ζόρια και κουτσαίνοντας, ο γιατρός με το που άκουσε την ιστορία κόντεψε να σκίσει το πτυχίο του, πήρε τηλέφωνο τον Φρανκενστάιν, τον έβρισε, και είπε απλά να πάμε και να μπούμε όπως είμαστε. Πάμε, άλλα 20 λεπτά να κατέβουμε 2 ορόφους (δεν είχε ασανσέρ), μπαίνουμε μέσα, και με το που ακούω πάλι το θεϊκό "ξαναπάρε νούμερο", ε εντάξει κάτι έσπασε μέσα μου και ξεκίνησα να τσιρίζω ότι αν μέσα στα επόμενα 5 λεπτά δεν έχει κοιτάξει τον αστράγαλο του πατέρα μου θα του τραβήξω μια μήνυση για αμέλεια όλη δική του, και κάτι άλλα έλεγα δεν μπορώ να τα θυμηθώ ούτε να ξέρω αν όντως έστεκαν, πάντως μέσα σε μισή ώρα ήμασταν στο ταξί της επιστροφής με μπανταρισμένο πόδι.

Θα γίνω και γω επαγγελματίας υγείας το προσεχές διάστημα, σίγουρα ο φόρτος και η κούραση θα είναι τεράστια, αλλά αν ποτέ στείλω έναν άνθρωπο που με το ζόρι στέκεται όρθιος, πόσο μάλλον να περπατήσει, να ανέβει και να ξανακατέβει 2 ορόφους με τα πόδια σε ένα νοσοκομείο δεκαετίας '30, ελπίζω ότι κάποιος νοήμων συνάδελφος θα έχει τα κότσια τουλάχιστον να με βρίσει για την μαλακία μου.

Τώρα γενικά, έχω καταλάβει ότι αν ανεβαίνω στον διάδρομο και περπατάω/τρέχω βυθισμένη σε αυτό που με εκνευρίζει και το αναμοχλεύω ακριβώς στο σημείο που με κάνει να τσιτώνομαι, μαζί με τον ιδρώτα και τις τοξίνες εν μέρει βγαίνει και αυτό. Κάνω μετά και ένα ζεστό μπάνιο και είμαι (σχεδόν) κομπλέ.:D Δοκιμάστε το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Πάω Πειραιά και προσπαθώ να βρω παρκινγ εκνευρίζομαι ακόμα περισσότερο που δεν βρίσκω και μου περνάνε όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

Η SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Τα σπαω ολα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ουτε σπαω ουτε φωναζω ουτε τιποτα..... μονο κλαιω....μονο ετσι μπορω να ηρεμησω....ξεσπαω σε λυγμους και μετα ολα καλα,σαν να μην συμβαινει τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
τελευταία όταν νευριάζω με κάποιον άγνωστο σκέφτομαι μήπως έχει κάποιο πρόβλημα υγείας,ψυχολογικό ή σωματικό,που να δικαιολογεί την συμπεριφορά του.
Σε κάποιες περιπτώσεις σκέφτομαι πως επιβαρύνει και το περιβάλλον και αν ήμουν στην θέση του πιθανόν να συμπεριφερόμουν το ίδιο

μοιραια ομως ολοι οι ανθρωποι εχουμε καποιες φορες τα νευρα μας,αρκει να τα ελεγχουμε,να μην ξεσπαμε σε αλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Με λένε Γιώργο

Νεοφερμένος

Ο είπαμε.. Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εμένα μου μάθανε πάντα όταν έχω νεύρα να πέφτω και να κοιμάμαι :O και όντως όταν ξυπνάω είμαι ήρεμος και μπορώ να σκεφτω πιο καθαρα και δεν εχω νευρα! δοκιμαστε τοοοοοοοο αυτό έκανα και σημερα.. 8 ωρα το απογευμα κοιμηθηκα επειδη μαλλωσα με τον αδερφο μου και απο τις 4 ειμαι στο ποδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Συντρόφια, δεν πρέπει να αφήνουμε τους/τις άλλους/ες να μας θρέφουν τα καρκινικά κύτταρα με τις χοντράδες τους. Ο θυμός επιβαρύνει την υγεία μας. Εγώ προσωπικά γράφω ποιήματα όταν νιώθω εκνευρισμό και μετά είμαι πολυ καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top