Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
α και μια αλλη φραση θυμηθηκα που λει σωπα ρε..... πλακα εχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εμενα παλι μου την δινει να σιχαινεται ο κοσμος καθημερινες φρασεις... Σε σημειο που να ανησυχω για το τι μπορω να πω και τι οχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Σου τα 'λεγα εγώ (από τις χειρότερες μου φράσεις πραγματικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Τρελλαινομαι απο τα νευρα οποτε ακουω καποιον να λεει σε καποιον αλλον που εχει γιορτη"να χαιρεσαι το ονομα σου"
Ειλικρινα θελω να τον σκοτωσω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
"μα τι διαολο πια,τον μαλακομαγνητη εχω?" ο.Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
με ενοχλεί στη ροή του λόγου να επαναλαμβάνει συνέχεια μια λέξη στην αρχή, στη μέση και στο τέλος της πρότασης....
να (π)ούμε..... το π δεν ακούγεται
έτσι
σωστά;;;;
κοίτα να δεις.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Εμενα παλι μου την δινει να σιχαινεται ο κοσμος καθημερινες φρασεις... Σε σημειο που να ανησυχω για το τι μπορω να πω και τι οχι...
κοιταξε εχουν πλακα!δεν μπορω να πω οτι με νευριαζουν γενικα,αλλα αν την ακους σε καθε μια προταση που κανει ο αλλος ειναι ψιλοσπαστικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι αλλα εχουμε αρχισει να ξεφευγουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν είναι δικό μου, αλλά θα το γράψω για την ιστορία.
Χθες λοιπόν σε συζήτηση που 'χα στη σχολή για το κάπνισμα, μας αναφέρει ένας απ' την παρέα ότι σιχαίνεται να του λένε να .... κόψει το τσιγάρο. :confused:

Πραγματικά αδυνατώ να το καταλάβω... Θα το εκτιμούσα αν κάποιος που μπορεί να μπει στην ψυχολογία του μου το εξηγήσει. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είναι δικό μου, αλλά θα το γράψω για την ιστορία.
Χθες λοιπόν σε συζήτηση που 'χα στη σχολή για το κάπνισμα, μας αναφέρει ένας απ' την παρέα ότι σιχαίνεται να του λένε να .... κόψει το τσιγάρο. :confused:

Πραγματικά αδυνατώ να το καταλάβω... Θα το εκτιμούσα αν κάποιος που μπορεί να μπει στην ψυχολογία του μου το εξηγήσει. :hmm:
Mάλλον δεν καπνίζεις. :hmm:
Γενικά, όταν κάτι μας ευχαριστεί, κυρίως όταν κάνουμε κατάχρηση, και ο άλλος είναι από πάνω μας και λεει να το κόψουμε καταντάει σπαστικό. (βλ. καφέδες, ομιλία στο κινητό κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν είναι δικό μου, αλλά θα το γράψω για την ιστορία.
Χθες λοιπόν σε συζήτηση που 'χα στη σχολή για το κάπνισμα, μας αναφέρει ένας απ' την παρέα ότι σιχαίνεται να του λένε να .... κόψει το τσιγάρο. :confused:

Πραγματικά αδυνατώ να το καταλάβω... Θα το εκτιμούσα αν κάποιος που μπορεί να μπει στην ψυχολογία του μου το εξηγήσει. :hmm:
Α ουγκ;
Θέλεις να σου κάνει ο οποιοσδήποτε συστάσεις για το πως και πόσο ντύνεσαι, κουρεύεσαι, μιλάς, διαβάζεις, διασκεδάζεις, τρως κτλ; Προφανώς και όχι, εσύ τότε γιατί κάνεις στον οποιοδήποτε συστάσεις για το τι βάζει στο στόμα του ή γενικότερα για το τι κάνει, πόσο μάλλον από την στιγμή που δεν έχεις την παραμικρή ιδέα για πιο πράγμα μιλάς;

Υ.γ.: Πόσο συχαίνομαι τις απορίες προϊόντα του καθωσπρεπισμού ...

Offtopic: Μπορούμε να θεωρήσουμε τον καθωσπρεπισμό υπερσύνολο του πουριτανισμού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Offtopic: Μπορούμε να θεωρήσουμε τον καθωσπρεπισμό υπερσύνολο του πουριτανισμού;

Βασικα θα ελεγα πως ειναι χειροτερος απο τον πουριτανισμο, μιας και ειναι καθωσπρεπει πουριτανισμος... Αλλα ναι, πιστευω θα μπορουσε να θεωρηθει υπερσυνολο του... Και δυσδιακριτο μαλιστα, κατι που τον κανει πιο επικινδυνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σιχαίνομαι τις φράσεις:
Kλάιν Μάιν
Ντεμέκ

Και άλλες που θα μου ρθουν αργότερα::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neo

Νεοφερμένος

Ο Πραγματικό όνομα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Περιβαλλοντολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
λεφτα υπαρχουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Βγαίνω πριν καιρόοοο ραντεβού με έναν τύπο(το 2ο), κι εκεί που μιλάγαμε για διάφορα ξαφνικά μένει και με κοιτάει για κάποια λεπτά... τον ρωτάω λοιπόν, συμβαίνει κάτι? και μου απαντά μια φράση που βασικά την ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ !!! Δεν την έχω ακούσει ξανά, και με το που την άκουσα έπαθα σοκ !!! μου λέει... "καλά ε, είσαι ΤΟΥΜΠΑΝΟ" !!!!!!!!!!! ΕΛΕΙΝΌΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!:mad:

άλλες φράσεις που σιχαίνομαι είναι ότι του τύπου "δεν υπάρχουν άνρες", "δεν υπάρχουν γυναίκες" κλπ
σιχαίνομαι επίσης την υβριστική διάλεκτο με χαρακτηρισμούς του τύπου "μ@Λ@κ@, γ@μώ, γ@Μ@το, άντε γ@Μ.... κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Independent

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς Σπιτιέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
"φασώνω" δεν εχω βρει ετοιμολογια και μου φαίνεται φραση τύπου ειμαι-και-γα**-τους-υπεργκομενους
"ξενερώνω" δεν μου ακούγεται ωραια και μου την σπάει... :)

αυτες απο εμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όντως το φασώνω και μένα μου ακούγεται άσχημα.Το ξενερώνω το χρησιμοποιώ μερικές φορές.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Οποιαδηποτε φραση ξεκινα με ...''μωρη''.



Αυτοματα βγαζω πεταλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Όταν λένε ότι "Αυτό είναι πολύ ΓΟΥΤΣΟΥΥΥΥΥ". :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top