Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
χρονια και ζαμανια!!! βαρετη φραση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ψιτ, γιαγιά (για να της την σπάσεις) :hehe:
και αν αυτη απαντησει.."Νιάουυ":rofl::upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ελεος... Μονο αυτο θα πω... Παρατηρω αυτο το θεμα απο την μερα που φτιαχτηκε... Κι εχω δει 163 ποστ... γραφω το 164ο...

Κι κοντευουν να μου πεσουν τα μαλλια... Μα ειναι δυνατον??? Δεν σας αρεσουν οι μισες φρασεις που χρησιμοποιουνται στην καθομιλουμενη...

Και τι να κανουμε, να το γυρισουμε στην καθαρευουσα ή να μιλαμε λες και ειμαστε πολιτικα κλπ κλπ εγγραφα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Εμένα μου τι σπάει να 'ούμε όταν συμφωνάμε και καλά μερικές φορές με τον Άγγελο (τυχαίο; δεν νομίζω) να μου απαντάει στο επόμενο ποστ:

"σωστόοοοος"

Θέλω να του απαντήσω "σκασμόοοοοοος" :P αλλά έχω επίπεδο να 'ούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,836 μηνύματα.
"Ε κοπελιά!"
"Ε παιδί!"
"Καλό εεε;;;" (ευτυχώς έχει εξαφανιστεί τελευταία η σεφερλίαση)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εμένα μου τι σπάει να 'ούμε όταν συμφωνάμε και καλά μερικές φορές με τον Άγγελο (τυχαίο; δεν νομίζω) να μου απαντάει στο επόμενο ποστ:

"σωστόοοοος"

Θέλω να του απαντήσω "σκασμόοοοοοος" :P αλλά έχω επίπεδο να 'ούμε


σωστόοοςς...:hehe::hehe::hehe:8):teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
"Τι έχεις νινί μου;"
"Νινί μου εσύ"
"Νινί μου σ' αγαπάω"
"Κούκλα είσαι νινάκι μου"
"Τι κάνεις νινί μου;"


το νινί σέρνει καράβι.
-.-''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλος ο κόσμος συνωμοτεί για να το πετύχεις
Ρεαλισμός μηδέν! :wall:


Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος
Παρακαλώ; Αν δεν τα κάνεις όλα αυτά, ουσιαστικά δεν υπάρχεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλος ο κόσμος συνωμοτεί για να το πετύχεις
Ρεαλισμός μηδέν! :wall:
Δεν είναι θέμα ρεαλισμού, είναι θέμα απαισιόδοξου/αισιόδοξου χαρακτήρα.

Τελευταία για να νευριάσω κάποιον λέω το ''Σοβαρά;''. :P
Δε μ'αρέσει όταν μου το λένε. :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα ρεαλισμού, είναι θέμα απαισιόδοξου/αισιόδοξου χαρακτήρα.
Για μένα είναι θέμα ρεαλισμού.
Αλλά έχω γράψει κάπου αλλού για το θέμα και πραγματικά βαριέμαι να τα επαναλαμβάνω:D :sleep:

Εσύ πως το κολλάς με την αισιοδοξία/απαισιοδοξία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ο αισιόδοξος θα πει: Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το πετύχεις.
Ο απαισιόδοξος θα πει:
Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν θα συνωμοτήσει εναντίον σου.

Δεν είναι σίγουρο ούτε το ένα, ούτε το άλλο. :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
σπάσε, μη σε σπάσω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο αισιόδοξος θα πει: Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το πετύχεις.
Ο απαισιόδοξος θα πει:
Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν θα συνωμοτήσει εναντίον σου.
ο ρεαλιστης θα πει..

οτι οταν θελω κατι πολυ ,,δεν εχω ιδεα τι θελει το συμπαν..:P


οταν κανουμε σχεδια ο Θεος γελαει κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το πρώτο, πρώτη φορά το ακούω.
Για το δεύτερο ''Συν Αθηνά και χείρα κίνει'' έλεγαν οι αρχαίοι. ;)

Μου την σπάει και το ''γκεγκε;''.
Σιγά βρε μάγκα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλος ο κόσμος συνωμοτεί για να το πετύχεις
Ρεαλισμός μηδέν! :wall:
Βασικά υπάρχει μία παραπληροφόρηση γύρω από αυτήν την φράση. Η αρχική φράση ήταν η εξής:
Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν θα συνωμοτήσει για να σου σπάσει τ' αρχίδι@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Γράψτε εδώ όλες τις σιχαμερες αργκο ή μη φράσεις ή λέξεις που θέλετε να εξαφανίσετε τους δημιουργούς τους μαζί με αυτές.Βγάλτε όλη σας τη κακία!

my top:
1.Μαλ@κας (οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι αλλο!:mad:::wall:)
2.ντεμεκ,σε λεω,με λες,πλάκα με κάνεις,σαλονικα (όχι άλλη ηλίθια καγκουρίστικη-μάγκικη θεσσαλονικιώτικη διάλεκτος..)
2.Τζαμάουα,Σούξου μούξου μανταλάκια,Τζάμι (δημιουργήματα αποτυχημένων συγραφέων που νομίζουν οτι είναι στο παλμό των εφήβων με χρονικό λάθος 1-2 δεκαετίες)
3.Μπερδεγουέι,χαλαρουίτα,Τζάμι,αγορίνα μου (γεροντίστικα)
4.ναι δηλαδή έλεος! (έλεος λέω εγώ,πλύση εγκεφάλου καταντά!)
5.Τα “θέλω” μου (χαζή γυναικία φράση)
6.Τάχα μου και καλά (καγκουρέ:mad:)
7.Τσάγια (βλαχοκικιρίμπικο)
8.μπάνισα,τη βρίσκω (90 s υπολείματα)
9.ewwww (χαζογκομενίστικο)
10.και το κλασσικό ''δεν υπάρχουν άντρες'' (no comment)

τώρα,ναι μπορώ να ξεράσω..:sick::mpliaks:

υγ.:σορρυ αν προσβάλω κάποιο..

εμεις ετσι μιλαμε στη Σαλονικη γιατι σε ενοχλει ?και δεν ειναι ηλιθια διαλεκτος απλα συνηθισαμε να μιλαμε ετσι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εμενα μου την δινει το ταμαμ !το λεμε καποιες φορες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Το άϊντα...μου θυμίζει την δασκάλα που είχαμε στην ΣΤ' δημοτικού γιατί το έλεγε συνέχεια (ήταν πάρα πολύ αυστηρή και απαιτητική,μέχρι και αρχαία μας έκανε!:mad:) και μου έχει δημιουργήσει μια κακή ανάμνηση αυτή η λέξη.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
"Να πούμε...", κάθε λίγο και λιγάκι να ακούς αυτή τη φράση, ή σε κάθε φράση όταν μιλάει κάποιος για κάποιον ή κάτι να χρησιμοποιεί την λέξη "λέει"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
''Σαββάτο''
''εμεις οι ανθρώποι''
οταν λεει καποιος την συνομιλια καποιου αλλου σε εμας και λεει την εκφραση..'' και μου κανει....""

οπως επισης και ολα εκεινα τα φερεφωνα σχολειο που λενε σαν παπαγαλακια τις φρασεις των ραδιο αρβυλα....ενταξει ρε φιλε εισαι φαν..αλλα μην μας το πετας συνεχεια πιστευοντας πως ειναι το πιο καλο πραγμα που εχεις ακουσει.....με πληρωμη και ολη την απαραιτητη βοηθεια (ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ)μπορω ακομα και εγω να τα πω..........αμαν!

σορρι αν ειμαι οφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top