Λεπτό ζήτημα: οργασμός

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Λοιπόν. Πριν σας πω τι σκέφτομαι, έχετε υπ' όψιν τα εξής...

Παρακαλώ μην αρχίσουμε τα "ε, τι τα 'θελε (το υποθετικό πρόσωπο)"
και παρακαλώ πολύ, προσπαθήστε όντως βαθιά να μπείτε στη θέση του όποιου τέτοιου ατόμου.

Με μία αφορμή, απόρησα:
Πες ότι είσαι σε μία σχέση, κάποιο καιρό. Όχι δηλαδή 3-4 μήνες, άρα είναι αρχή ακόμα. Μιλάμε ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ.

Και αν είσαι η κοπέλα, μπήκες για κάποιο λόγο (ας μην κολλήσουμε εκεί, έστω η ντροπή, έστω μία παρεξήγηση...) στη διαδικασία του να προσποιείσαι οργασμό. Άρα ο φίλος σου δεν είχε την ευκαιρία να μάθει το σώμα σου και τι σου αρέσει, μπορεί να μην το ξέρεις κι εσύ η ίδια...
Αν είσαι ο άντρας, έστω ότι η κοπέλα σου είναι έτσι... Και στο λέει..

Τι θα κάνατε στη θέση της κοπέλας, θα το λέγατε; Πώς, αλά εξομολόγηση, "μωρό μου ένα/δύο/πέντε χρόνια τώρα προσποιούμαι;"
Και πόσο καλά θα νιώθατε μετά, να του δείξετε, ή να ανακαλύψετε μαζί, τι σας απογειώνει; (ειδικά αν για κάποιο λόγο έχετε δυσκολία να ολοκληρώσετε με άντρα- έστω μόνο με αυνανισμό)

Κι αν ερχόταν το έτερον ήμισυ και έκανε τέτοια εξομολόγηση.. θα απογοητευόσαστε; Θα θυμώνατε; Θα σας ιντρίγκαρε; Θα ρωτούσατε κάτι;

Αν θέλει κάποια κοπέλα να απαντήσει και για το τι θα έκανε στη θέση του αγοριού, οκ... και vice versa...

Αλλά για πείτε μου παρακαλώ ολοκληρωμένες απαντήσεις, ψαγμένες...
Γιατί βλέπω ότι "φοριέται" πολύ αυτή η "μάστιγα"...

Εdit: για δείτε λίγο και το άλλο...
Ξέρω για κοπέλες, που δεν ολοκληρώνουν με τη σεξουαλική επαφή, παρά με στοματικό μόνο. Ή με δάχτυλο μόνο (μάλλον γιατί "θυμίζει" πιο πολύ τον πιο οικείο σε αυτές αυνανισμό).
Δεν το θεωρώ κακό.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
To να θυμηθείς να το πεις μετά απο 5 χρόνια είναι κάπως:/:
Αυτά τα πράγματα, ειδικά εφόσον πολύ κακώς έχει αφήσει τον άλλον τόσο καιρό να πιστεύει πως την στέλνει στα ουράνια, δεν τα λέμε τα δείχνουμε.
Κοινώς κάπου γράφεις ότι η κοπέλα καταφέρνει να τελειώσει μόνο με αυνανισμό(ή λάθος κατάλαβα) οπότε πάνω κάτω έχει βρει τα κουμπιά της.Την επόμενη φορά που θα κάνουν σεξ ας του δείξει τι ακριβώς θέλει και πως, όχι να του το υπαγορεύσει με δασκαλίστικο ύφος αλλά να τον καθοδηγήσει.
Αν έχω καταλάβει λάθος και δεν έχει βρει το κουμπί της να φροντίσει να το βρει και δαχτυλάκια μας έδωσε η φύση και βοηθήματα η τεχνολογία, ένα ζεστό αφρόλουτρο και λίγη προσωπική ενασχόληση θα της δείξουν το δρόμο.Δεν είναι ντροπή να προσπαθεί να ανακαλύψει τι την φτιάχνει, χειρότερο είναι να μην χαίρεται το σώμα της και τον σύντροφο της;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οκ... πλέον δεν είναι παιχνίδι και θα απαντήσω σοβαρά ;)



Μάλλον θα ακουστεί άσχημα αλλά... αν είχα κάνει κάτι τέτοιο, όχι στην πορεία δεν θα του το έλεγα....
Θα το κρατούσα για δικό μου μυστικό... δεν πειράζει αν δεν τα ξέρει και όλα βρε παιδί μου ο αγαπημένος μου!
Για ποιό λόγο να τον στεναχωρήσω?
Για ποιό λόγο να μειώσω την αυτοπεποίθηση του στο κρεβάτι?
Γιατί πιστεύω ότι θα το πάθει.. εγώ τουλάχιστον θα κόμπλαρα άσχημα αν μου έλεγε ο καλός μου μετά από ένα χρόνο παράδειγμα ότι ξέρεις.. επιτέλους το κάνεις καλά αυτό τώρα (παράδειγμα στοματικό) ενώ μέχρι τώρα με πονούσες βαριόμουν ή δεν ξέρω και γω τι άλλο εν κατακλείδι ΔΕΝ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΜΟΥΝ!
Για ποιό λόγο να κλονήσω τη σχέση... πιστεύω ότι θα κλονηστεί η σχέση μετά από μια τέτοια κρίση ειλικρίνιας που ειλικρινά δεν βρίσκω τον λόγο γιατί να του το πω....

Οχι, δεν θα ήθελα να το ξέρω εκ των υστέρων αν συνεβαινε το αντίθετο...
Θα ήθελα να το συζητήσουμε απ την αρχή ώστε να πειραματιστούμε...
Μετά, θα απογοητευόμουν οικτρά από τον καλό μου που τόσο καιρό... "με κορόιδευε" :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κι εγώ είμαι εναντίον στο να του το πει μετά από χρόνια σχέσης. Θα είναι μεγάλο πλην για την αυτοπεποίθησή του, για να μην αναφέρω το θέμα "με κορόιδευες". Νομίζω ότι αυτό που είπε η Κλέφτρα, για προσπάθειες καθοδήγησης, είναι η καλύτερη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...
Κοινώς κάπου γράφεις ότι η κοπέλα καταφέρνει να τελειώσει μόνο με αυνανισμό(ή λάθος κατάλαβα) οπότε πάνω κάτω έχει βρει τα κουμπιά της.Την επόμενη φορά που θα κάνουν σεξ ας του δείξει τι ακριβώς θέλει και πως, όχι να του το υπαγορεύσει με δασκαλίστικο ύφος αλλά να τον καθοδηγήσει.
Αν έχω καταλάβει λάθος και δεν έχει βρει το κουμπί της να φροντίσει να το βρει και δαχτυλάκια μας έδωσε η φύση και βοηθήματα η τεχνολογία, ένα ζεστό αφρόλουτρο και λίγη προσωπική ενασχόληση θα της δείξουν το δρόμο.Δεν είναι ντροπή να προσπαθεί να ανακαλύψει τι την φτιάχνει, χειρότερο είναι να μην χαίρεται το σώμα της και τον σύντροφο της;)

Δεν έχω καμία υπ' όψιν, ήθελα να δω εσείς τι θα κάνατε.

οκ... πλέον δεν είναι παιχνίδι και θα απαντήσω σοβαρά ;)



Μάλλον θα ακουστεί άσχημα αλλά... αν είχα κάνει κάτι τέτοιο, όχι στην πορεία δεν θα του το έλεγα....
Θα το κρατούσα για δικό μου μυστικό... δεν πειράζει αν δεν τα ξέρει και όλα βρε παιδί μου ο αγαπημένος μου!
Για ποιό λόγο να τον στεναχωρήσω?
Για ποιό λόγο να μειώσω την αυτοπεποίθηση του στο κρεβάτι?
Γιατί πιστεύω ότι θα το πάθει.. εγώ τουλάχιστον θα κόμπλαρα άσχημα αν μου έλεγε ο καλός μου μετά από ένα χρόνο παράδειγμα ότι ξέρεις.. επιτέλους το κάνεις καλά αυτό τώρα (παράδειγμα στοματικό) ενώ μέχρι τώρα με πονούσες βαριόμουν ή δεν ξέρω και γω τι άλλο εν κατακλείδι ΔΕΝ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΜΟΥΝ!
Για ποιό λόγο να κλονήσω τη σχέση... πιστεύω ότι θα κλονηστεί η σχέση μετά από μια τέτοια κρίση ειλικρίνιας που ειλικρινά δεν βρίσκω τον λόγο γιατί να του το πω....

Οχι, δεν θα ήθελα να το ξέρω εκ των υστέρων αν συνεβαινε το αντίθετο...
Θα ήθελα να το συζητήσουμε απ την αρχή ώστε να πειραματιστούμε...
Μετά, θα απογοητευόμουν οικτρά από τον καλό μου που τόσο καιρό... "με κορόιδευε" :/:

Άρα, Κουέ, στη θέση της κοπέλας τι θα έκανες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Άρα, Κουέ, στη θέση της κοπέλας τι θα έκανες;


κατά πάσα πιθανότητα - γιατί πάντα υποθετικά μιλάμε - θα έπαιρνα το μυστικό μου στον τάφο μου... (κι εγώ κι η κολλητή μου :P)
Δε έλεγα τίποτα... απλά θα απολάμβανα πλέον τον έρωτα μαζί του και ΑΝ κάποια στιγμή χώριζα και έκανα νέα σχέση, θα φρόντιζα να ΜΗΝ επαναλάβω το ίδιο λάθος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...ναι, μα αν κατάλαβα καλά, το θέμα της κοπέλας δεν έχει λυθεί. Δηλαδή ξεκίνησε να προσποιείται και δεν σταμάτησε ποτέ με αποτέλεσμα να περάσουν χ χρόνια χωρίς να ευχαριστιέται!
Να συνεχίσει να είναι σε μια σχέση και να προσποιείται?
Από την άλλη βέβαια δεν νομίζω πως κάποια ή κάποιος θα μπορούσαν να προσποιούνται για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. :hmm: Έπειτα, μέσα στην προσποίηση και έστω εξ αιτίας της, δεν έτυχε ποτέ να αφεθεί και να νιώσει όμορφα?... Δε ξέρω. Δε μπορώ να μπω στη θέση της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
...ναι, μα αν κατάλαβα καλά, το θέμα της κοπέλας δεν έχει λυθεί. Δηλαδή ξεκίνησε να προσποιείται και δεν σταμάτησε ποτέ με αποτέλεσμα να περάσουν χ χρόνια χωρίς να ευχαριστιέται!
Να συνεχίσει να είναι σε μια σχέση και να προσποιείται?
Από την άλλη βέβαια δεν νομίζω πως κάποια ή κάποιος θα μπορούσαν να προσποιούνται για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. :hmm: Έπειτα, μέσα στην προσποίηση και έστω εξ αιτίας της, δεν έτυχε ποτέ να αφεθεί και να νιώσει όμορφα?... Δε ξέρω. Δε μπορώ να μπω στη θέση της...


α εγώ κατάλαβα ότι οκ λύθηκε το θέμα....

ΑΝ δεν έχει λυθεί το "πρόβλημα" θα το έλυνα αλλιώς....
θα του έδειχνα με τον τρόπο μου ότι υπάρχει κάτι άλλο από αυτό που μου κάνει που μου αρέσει καλύτερα...
Η... even better θα του έλεγα... "ξέρεις.. αυνανίστηκα τις προάλες και ανακάλυψα ότι αυτό με τρελαίνει και θα ήθελα να μου το κάνεις κι εσύ"
Θα το έβαζα στη ζωή μας σαν εμπλουτισμό στην ερωτική μας σχέση.. κάτι νέο, κάτι επιπλέον....

Όπως και να έχει, το μυστικό θα το κράταγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, άρα πριν απαντήσω εγώ, να πω πάλι:

Δεν είναι υπαρκτό πρόσωπο, εσείς τι θα κάνατε!

Εγώ... δε νομίζω να το έλεγα.
Βασικά γιατί δε θα είχα τα κότσια, κατά δεύτερον γιατί μετά θα το σκεφτόμουν όταν το κάναμε, άρα πάλι δύσκολα θα το ευχαριστιόμουν... και πέρα από το αν και πόσο τον κλονίζεις τον άλλον... την ενέργεια και τη motivation να σε ψάξει και να σε στείλει στα ουράνια, πού θα τη βρει;;;

Η λύση της Κουέ είναι κοντά στη δική μου νοοτροπία. Θα έριχνα αλατοπίπερο...

Αλλά είναι δύσκολο. Ξέρω πολλές περιπτώσεις κοριτσιών, που προσποιήθηκαν, τουλάχιστον.

Εdit: για δείτε λίγο και το άλλο...
Ξέρω για κοπέλες, που δεν ολοκληρώνουν με τη σεξουαλική επαφή, παρά με στοματικό μόνο. Ή με δάχτυλο μόνο (μάλλον γιατί "θυμίζει" πιο πολύ τον πιο οικείο σε αυτές αυνανισμό).
Δεν το θεωρώ κακό.

Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εdit: για δείτε λίγο και το άλλο...
Ξέρω για κοπέλες, που δεν ολοκληρώνουν με τη σεξουαλική επαφή, παρά με στοματικό μόνο. Ή με δάχτυλο μόνο (μάλλον γιατί "θυμίζει" πιο πολύ τον πιο οικείο σε αυτές αυνανισμό).
Δεν το θεωρώ κακό.

Τι λέτε;

ούτε εγώ το βρίσκω κακό... δεδομένου πάντα ότι το έχουν μοιραστεί με τον σύντροφο τους αυτό....
και οκ... αυτό δεν είναι ίσως κάτι που το λες απ την πρώτη φορά αλλά... στην τέταρτη πέμπτη το λες! δεν το κρατας επτασφράγιστο μυστικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δε θα ελεγα τιποτα, θα προσπαθουσα απλως με την προφαση "να δοκιμασουμε κατι αλλο", να κανω κατι περα απ'το συνηθες προγραμμα που συνηθως υπαρχει σε μια σχεση οταν ο ενας εχει μαθει τι αρεσει στον αλλον (η τι υποτιθεται οτι του αρεσει), κι εκει πια να δειξω αν πραγματικα το ευχαριστιεμαι, ωστε κι ο αλλος να προσπαθησει, κτλ κτλ ;)
Παντως μετα απο 5 χρονια (και μισο χρονο λεω εγω) να πεις στον αλλον οτι τοσο καιρο δεν ειχες ποτε οργασμο νομιζω οτι ειναι ο,τι χειροτερο (και για εκεινον και για σενα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν υπήρχε περίπτωση να κάτσω 5,6,10 χρόνια προσποιούμενη:no:
Το σεξ δεν είναι κάτι που κάνεις απο υποχρέωση(απο υποχρέωση φέρεσαι καλά στην μαμά του ας πούμε:P) αλλά για να το ευχαριστηθείς κι εσύ κι αυτός.
Θα έβρισκα τρόπο να δω τι μου αρέσει όπως σου εξήγησα παραπάνω.
Τώρα αυτό που γράφεις στο τέλος για το δάχτυλο κλπ είναι απολύτως φυσιολογικό, ελάχιστες γυναίκες έρχονται σε οργασμό μόνο απο τον κόλπο πάντα χρειάζεται και ερεθισμός της κλειτορίδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bonbonaki

Νεοφερμένος

Η bonbonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εγώ,δυστυχώς ή ευτυχώς,δεν θα άντεχα για πολύ.Δηλαδή,αν για τον α' ή β' λόγο,το ξεκινούσα ,κάποια στιγμή θα το έλεγα.Και ισως όχι από επιλογή,αλλά από μπούχτισμα.Απλώς,μάλλον θα έλεγα τη μισή αλήθεια.Δηλαδή όχι ότι 5χρόνια προσποιούμαι οργασμό.Ειναι πολύ βαρύ και σοκαριστικό για τον άλλον νομίζω.Θα έλεγα ότι αρκετές φορές τον τελευταίο καιρό έχω προσποιηθεί κι ότι το λάθος είναι δικό μου,διότι θα έπρεπε να το είχα πει τότε για να το λύσουμε.Θα εξηγούσα ότι μου αρέσει αυτό κι αυτό αλλά ίσως θέλω πιο πολυ χρόνο,υπομονη κλπ.Με λίγα λόγια δε θα άφηνα να εννοηθεί ότι τραβάει πολύ καιρό όλο αυτό.
Τώρα αν ήμουν άντρας...δύσκολα:confused: .Θα είχα φρικάρει μάλλον,δεν μπορώ να σκεφτώ ακριβή αντίδραση,γιατί δεν μπορώ να μπω στην ψυχολογία αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αν μου το έλεγε κοπέλα αυτό μετά απο 3-4-5 χρόνια, το πιθανότερο είναι οτι θα ξενέρωνα τη ζωή μου!!!
Θα ήθελα με τον τρόπο της (αν είμαι τόσο γκανιας και δεν μπορώ να καταλάβω) οτι θα ήθελε κάτι παραπάνω, κάτι διαφορετικό, κάτι που θα ήθελε πραγματικά να της δώσω ή να κάνω και δεν το έχω κάνει απο μόνος μου. Άλλωστε ο έρωτας είναι παιχνίδι για δύο (ενίοτε και για τρεις και τέσσερις και πέντε και πάει λέγοντας, αλλά αυτή είναι κουβέντα για άλλο thread) και παίζουν ενεργά και οι δυο. Η επικοινωνία μεταξύ ενός ζευγαριού είναι το παν και στο θέμα σεξ που καλώς ή κακός αποτελεί ενα πολύ σημαντικό κομμάτι μιας σχέσης, είναι πολύ σημαντικό να υπάρχει επικοινωνία με την ευρύτερη έννοια της λέξης!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Κοίτα είναι λίγο περίεργη κατάσταση. Εγώ πχ δεν θα το έκανα για καιρό. Πιστεύω πως αν αυτό συνέβαινε μεγάλο διαστημα, δεν θα το αποκάλυπτα στον άλλο. Θα ήταν σαν να του λέω πως 1. είναι άχρηστος(δεν μπορεί να μου προσφέρει αυτό που θέλω) 2. πως τον δουλεύω τόσο καιρό. Βέβαια κι ο άλλος δεν πρέπει να πειραματιστεί από μόνος του να προσφέρει στην συντροφό του περισσότερη υδωνή, ακόμα κι αν δεν καταλαβαίνει πως εκείνη προσποιήται.
Για'μένα μια καλή λύση θα ήταν να το φέρω πχ σαν παιχνίδι, να πειραματιστούμε με διάφορους τρόπους για να εμπλουτίσουμε την σεξουαλική μας ζωή και έτσι να του δείξω όχι πως ως τώρα δεν έφτανα σε οργασμό, αλλά οτι μπορώ να φτάσω και πιο "ψηλά" και πιο πολλές φορές! Μια φορά να έβλεπε την διαφορά κάθε φορά θα προσπαθούσε κάθε φορά και περισσότερο!
Πάντως μου φαίνεται κάπως να προσποιήται τόσο καιρό και να μην έχει τύχει κάν να έρθει σε οργασμό. Μήπως αυτό σημαίνει κάτι άλλο? Μήπως δεν φταίει μόνο οτι δεν έχει δείξει στον άλλο τι θέλει? Μήπως δεν έχουν και τόσο καλή χημεία στο θέμα? Μπορεί να' μαι και λάθος. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ πάντα προσπαθώ να βρω μια χρυσή τομή σε όλα. Οπότε στην προκειμένη περίπτωση, θα του ομολογούσα οτι ΚΑΠΟΙΕΣ φορές προσποιούμαι, δηλαδή οτι έχω οργασμό πολύ σπανιότερα απ'ότι νόμιζε μέχρι τώρα (αλλά όχι οτι δεν έχω ποτέ). Κατά τα άλλα θα έκανα ο,τι και οι παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μα'ιστα.
Κι αν ρωτησει ο τυπος
"γιατι προσποιεισαι ρε κουκλα μου σε καποιες φασεις?"
τι θα του πεις? Κανω εξασκηση το ρολο μου ως παντρεμενη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μα'ιστα.
Κι αν ρωτησει ο τυπος
"γιατι προσποιεισαι ρε κουκλα μου σε καποιες φασεις?"
τι θα του πεις? Κανω εξασκηση το ρολο μου ως παντρεμενη?

υποθετικό είναι το σενάριο.... δεν συμβαίνει στην κοπέλα....
έτυχε κι άκουσε μια συζήτηση από αλλού και το βάζει εδώ για κουβέντα :P


πάντως η απάντηση σε αυτή την ερώτηση είναι

γιατί προφανώς νομίζω ότι σε ενδιαφέρει....
αν ήξερα ότι δεν σε ενδιαφέρει τότε θα είχα καταλάβει νωρίτερα και γιατί δεν έρχομαι σε οργασμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
υποθετικό είναι το σενάριο.... δεν συμβαίνει στην κοπέλα....
έτυχε κι άκουσε μια συζήτηση από αλλού και το βάζει εδώ για κουβέντα :P


πάντως η απάντηση σε αυτή την ερώτηση είναι

γιατί προφανώς νομίζω ότι σε ενδιαφέρει....
αν ήξερα ότι δεν σε ενδιαφέρει τότε θα είχα καταλάβει νωρίτερα και γιατί δεν έρχομαι σε οργασμο :P
Μπράβο βρε ΚΟΥΕ ειναι η καλύτερη απάντηση που εχω ακούσει και η πιο εύστοχη!:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroula_z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Οκ, εμννοείται οτι δεν ερχόμαστε κααααααααααααααααααάθε φορά σε οργασμό, και καλό θα είναι να το ξέρει αυτό ο εκάστοτε σύντροφος!!
1ον για να προβληματιστεί και να........το ψάξει το θέμα;)
και 2ον για να μη χρειάζεται προσποίηση!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top