Λεπτό ζήτημα: οργασμός

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
....... όταν φτάνεις σε οργασμό δεν το φχαριστιέσαι καλύτερα?
Τώρα αν συντρέχουν άλλοι λόγοι που σε εμποδίζουν να φτάσεις εκεί σίγουρα ο σκοπός σου θα είναι να περάσεις καλά ;) (για'μένα όμως αξίζει να το ψαξεις, να το κυνηγήσεις και να βρείς τρόπο να ξεπεράσεις το εκάστωτε πρόβλημα που σου στερεί την μέγιστη ηδονή τον οργασμό)

:thumbup:
Αυτό λέμε!Το καλύτερο είναι να ολοκληρώνεται κάθε επαφή με οργασμό,εε αλλά και αν δεν συμβεί δεν πειράζει.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αλλο παιδια το να μην συμβει μερικες φορες (ασχετο ποσες ειναι αυτες) για τον "Α", "Β" λογο και αλλο μια γυναικα να μην εχει οργασμο συνεχεια για μια εκτεταμενη χρονικη περιοδο.
Στην δευτερη περιπτωση ισως ειναι καλο να επισκευτει και γυναικολογο (κατα την γνωμη μου πιβαλεται) μιας και περαν απο τις στασεις,οραξη,παρτενερ, μπορει να υπαρχουν και αλλα προβληματα τα οποια να την εμποδιζουν να ερθεισ σε οργασμο.
Και μην ξεχναμε οτι ο οργασμος ειναι μια απο τις πιο σημαντικες μορφες ευχαριστης ψυχοσωματικης "εκτονωσης" και η ελλειψη του μονο αρνητικα αποτελεσματα εχει στην "υγεια" της κοπελας και κατ' επεκταση της σχεσης-ζευγαριου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε παιδιά, για να μην κάνουμε τώρα δημοσκόπηση, ποίες έρχονται πάντα, ποίες 60%, ποίες 20% και ποίες ποτε...
Εγώ έχω κάνει σχέση, όπου δεν είχα οργασμούς. Η έστω πολύ δύσκολα. Γιατί ήμουν μικρή, γιατί κι αυτός δεν ήταν πρόθυμος... Anyway.

Τελικά ξέρω, πάντα μπορώ να μάθω περισσότερο το σώμα μου, το ίδιο κι αυτός...

E, δε θα σκάσω αν δεν έρθω, και ΔΕΝ έρχομαι πάντα. Μου αρέσει όμως παρ' όλα αυτά. Έχει σημασία γιατί? Εγώ είμαι ευτυχισμένη.
Ας καταλάβουν όσες έρχονται πάντα, ότι γίνεται και είναι θεμιτό, να μένει μια κοπέλα στη σχέση, ακόμα κι όταν δεν τελειώνει πάντα.

Και, υπενθύμιση: Μιλάμε για υποθετικό σενάριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
:thumbup:
Αυτό λέμε!Το καλύτερο είναι να ολοκληρώνεται κάθε επαφή με οργασμό,εε αλλά και αν δεν συμβεί δεν πειράζει.:D
Ξερεις απλά το τόνισα γιατί πολλές γυναίκες δυστυχώς το θεωρουν taboo και φοβούνται είτε να πειραματιστούν είτε να δείξουν τι θέλουν στον συντροφο τους, υιοθετούν και την αποψη πως δεν ειναι απαραίτητος και πέφτουν στην παγίδα της προσποίησης στερόντας από τον εαυτό τους τον οργασμό!:worry:
Πάντως όσο λάθος κι αν θεωρώ το οτι αυτή η κοπέλα προσποιούνταν τόσο καιρό, το καταλαβαίνω απόλυτα! Πιστεύω πως όλες έχουμε πέσει σε αυτή την παγίδα κάποια στιγμή της ζωής μας. Κι εγώ σε μια μακροχρόνια σχέση που είχα το ίδιο έπαθα 2,5 χρόνια προσποιόμουν και φοβόμουν να πω τι ήθελα. Κατάληξη? Κάποια στιγμή πειραματίστηκα με κάποιον άλλο:redface: (ωραία το παρουσίασα το κέρατο:P ) εκεί είδα πως όχι απλά μπορώ να έχω οργασμό αλλά οργασμούς! Ετσι πήρα την απόφαση να πάψω να προσποιούμαι και να διεκδικήσω τον οργασμό μου. Τι τα θες μετά από 2,5 χρόνια ξαφνικά να λες προσπαθείς να εκπαιδεύσεις τον άλλο είναι κωμματάκι δύσκολο έως αδύνατο. Το παίδεψα καιρό , μέχρι που με είπε ανοργασμική και πως έχω πρόβλημα εγώ και σταμάτησε να ασχολείται με το αν έχω τελειώσει ή όχι. /αν προλάβαινα μέχρι να τελειώσει εκείνος καλώ αν όχι, δικό μου πρόβλημα :mad: . βρε τι προσπαθήσαμε να υιοθετήσουμε το μισό καμα σουτρα τι sex toys μπηκαν στο παιχνίδι τίποτα! Ο λόγος? Οταν βλέπεις τον άλλο να κάνει ότι κάνει και να σου λέει να 5 δευτερα -"τελείωσες?" Και μετά από 7-8 λεπτά συνέβρεσης -"αντε ακόμα?" Ε πώς να λειτουργήσεις. Ετσι λοιπόν για να σιγουρευτώ ξανα-πειραματίστηκα:redface: και μάλιστα με κάποιον που δεν ένιωθα κάτι ούτε τον είχα ξαναδεί ποτε one-nigh! Και πάλι ναι τα είδα όλα!:jumpy: :jumpy: Οπότε η συνέχεια είχε ως εξής του είπα πως αφού μόνη μου μπορώ και όχι μαζί του, το πρόβλημα δενήταν δικό μου, ούτε είμαι ανοργασμικιά!(βέβαια δεν αποκάλυψα το κέρατο) του ζήτησα αν θέλει να είμαστε μαζί να κάνει πιο φιλότιμες προσπάθειες αλλιώς θα φύγω να βρω αλλού αυτό που χρειάζομαι! (για'μένα η κακή χημεία στο sex είναι αιτία χωρισμού!) Ετσι μετά από μερικούς ψυχοφθώρους μήνες, γιατί εκτως των άλλων ένιωθα κι ενοχές που δεν μπορούσα να βοηθήσω κάπως την κατάσταση. Χωρήσαμε! Ε! Από τότε δεν ξανακανα το ίδιο λάθος από την αρχή διεκδικούσα τον οργασμό μου και αν ο άλλος δεν ενδιαφερόταν και κοίταγε την πάρτη του :bye: !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
E, δε θα σκάσω αν δεν έρθω, και ΔΕΝ έρχομαι πάντα. Μου αρέσει όμως παρ' όλα αυτά. Έχει σημασία γιατί? Εγώ είμαι ευτυχισμένη.
Ας καταλάβουν όσες έρχονται πάντα, ότι γίνεται και είναι θεμιτό, να μένει μια κοπέλα στη σχέση, ακόμα κι όταν δεν τελειώνει πάντα.

Και, υπενθύμιση: Μιλάμε για υποθετικό σενάριο.


εννοείται ρε συ αυτό... δε χωρίζεις από μια σχέση επειδή δεν έρχεσαι πάντα σε οργασμό :P
αν περνάς καλά και είσαι ευτυχισμένη τότε όλα καλά, ακόμα κι αν δεν έρθεις ποτέ σου σε οργασμό! (λέμε τωρα!)
απλά εγώ πιστεύω ότι όσο περισσότερο εξοικιωμένη είναι κάποια με το σώμα της τόσο καλύτερες πιθανότητες έχει....

Φυσικά αυτό δε σημαίνει και τίποτα.... πάντα θα υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις απ όποια πλευρά κι αν το δει κάποιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν φτάνω όταν ειναι μέσα πάντα με προκαταρτικά μπορώ αφού τελειώσει εκείνος ποτέ δεν κατάλαβα τι φτέει, άκουσα σε κάποιο εγχιρίδιο καμα σούτρα ότι αυτό μπορείνα φτυαχτεί με κάποια άσκηση την οποία δεν θυμάμε που βοηθάει εσωτερικά στην καλύτερη όμαλή λειτουργεία του κόλπου για να φτάσει στο επιθημιτό αποτέλεσμα:redface:
Πάντως το καλό ειναι ότι το έχω πάρει απόφαση και ξέρω ότι πρέπει να γίνει αφού τελειώσει εκείνος, παρ'ολα αυτά το ευχαριστιέμε καλύτερα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν φτάνω όταν ειναι μέσα πάντα με προκαταρτικά μπορώ αφού τελειώσει εκείνος ποτέ δεν κατάλαβα τι φτέει, άκουσα σε κάποιο εγχιρίδιο καμα σούτρα ότι αυτό μπορείνα φτυαχτεί με κάποια άσκηση την οποία δεν θυμάμε που βοηθάει εσωτερικά στην καλύτερη όμαλή λειτουργεία του κόλπου για να φτάσει στο επιθημιτό αποτέλεσμα:redface:
Πάντως το καλό ειναι ότι το έχω πάρει απόφαση και ξέρω ότι πρέπει να γίνει αφού τελειώσει εκείνος, παρ'ολα αυτά το ευχαριστιέμε καλύτερα:redface:
Μια πολύ καλή άσκηση είναι εκεί που κάθεσε να σφίγκεσαι σαν να κατουριέσαι και να θες να κρατηθείς αν το κάνεις αυτό 5-10 φορές και κρατιέσαι μερικά δευτερόλεπτα κάθε φορά, θα δεις μεγάλη αλλαγή! Είνα ιασκηση για να γυμνάζεις το εσωτερικό του κόλπου κατι που κάνει πιο έντονη την αισθηση στο sex, είναι πολύ εύκολο και αποτελεσματικό;) (μου το συστησε και η γυναικολόγος μου όταν ήμουν έγκυος για να δυναμώνουν οι μυς εκεί κάτι για την γέννα):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μια πολύ καλή άσκηση είναι εκεί που κάθεσε να σφίγκεσαι σαν να κατουριέσαι και να θες να κρατηθείς αν το κάνεις αυτό 5-10 φορές και κρατιέσαι μερικά δευτερόλεπτα κάθε φορά, θα δεις μεγάλη αλλαγή! Είνα ιασκηση για να γυμνάζεις το εσωτερικό του κόλπου κατι που κάνει πιο έντονη την αισθηση στο sex, είναι πολύ εύκολο και αποτελεσματικό;) (μου το συστησε και η γυναικολόγος μου όταν ήμουν έγκυος για να δυναμώνουν οι μυς εκεί κάτι για την γέννα):)

Ευχαριστώ πολλύ, δεν θα κάνει κακό να δοκιμάσω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Παιδια εγω μια ερωτηση θελω να κανω.Λοιπον οταν η γυναικα δεν μπορει να τελειωσει και ας ειναι παρα πολυ κοντα, εχω ακουσει οτι δεν εχει συνυθισει ο οργανισμος της ακομα και ας εχει παει με 3-4 αντρες.Αν δεν εχετε καταλαβει κατι μπορω να σας το εξηγησω καλυτερα.Περιμενω..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Σας ειχε ερθει η ιδεα αντι να υποκριθειτε σε παρασταση να υποκριθειτε στο κρεβατι;;;Για πιο λογο το κανουμε ;;;Αυτο ευχαριστει τον αντρα;;;;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν μας πειραζει να υποκρινεστε..φτανει να το κανετε καλα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ααααα μαλιστα πως σας αρεσει;;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πως βλεπουμε θεατρο..με την προσποιηση σιγα σιγα ερχεται και η απο καρδίας...
ολα καλα ειναι..φτανει να ανεβαινει η θερμοκρασια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
παντως εμενα η παρελαση πανω σε ψηλοτακουνα κατι μου κανει.....μια θερμοκρασια της ανεβαζει το μηχανημα τι να κανουμε..:P
πως βλεπουμε θεατρο..με την προσποιηση σιγα σιγα ερχεται και η απο καρδίας...
ολα καλα ειναι..φτανει να ανεβαινει η θερμοκρασια...:P

Πρόσεξε μην κάψεις τη μηχανή Άγγελε με τόση θερμοκρασία.

Στο θέμα.. φαντάζομαι ότι γίνεται για τους λάθος λόγους.
Για να τονωθεί το εγώ του άντρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ελα μου ντε αυτο καλε το κανουν οι γυνακες για να μην καταλαβετε οτι ειστε βαρετοι και οτι δεν τους αρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πρόσεξε μην κάψεις τη μηχανή Άγγελε με τόση θερμοκρασία.
οι μηχανες που λειτουργουν σε υψηλη θερμοκρασια ζουν περισσοτερο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iriniem

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
δεν φταινε οι ανδρες....αλλα εμείς οι ίδιες που δεν τους το λεμε καταμουτρα...
πολλες φορες βέβαια οταν ειμαστε με κάποιον για αρκετο καιρο δεν γίνεται να το πουμε..του δίνουμε ευκαιρία για ''επανόρθωση'' ...μέτα όμως οφείλουμε να το συζητήσουμε μαζί του..
με τον διάλογο λυνονται αν οχι ολα αρκετα + κατανοηση και από τις 2 πλευρές...εξάλλου εκει θα φανεί η ισότητα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
εκει ηθελα να καταληξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η γυναικα πρεπει να κανει οτι μπορει για να ικανοποιησει τον ανδρα (εκει μπαινει και η προσποιηση τις περισσοτερες φορες,οχι παντα θεμιτα βεβαια..) και ο ανδρας πρεπει να κανει οτι μπορει για να ικανοποιησει τη γυναικα...απλα τα πραγματα...
αυτο σημαινει ζευγαρι και αγαπη..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι αν ο καθενας προσπαθει να ικανοποιησει μονο τον εαυτο του τοτε υπαρχουν προβληματα...και επισης πιστευω οτι αυτο συμβαινει και σε ζευγαρια που δεν συζητανε πανω σ'αυτο το θεμα και ουτε μενουν μαζι...δλδ ειναι αυτο που λεμε οτι βρισκονται μονο για καφε/ποτο κρεβατι και μετα γεια σας....αυτη ειναι η αποψη μου.....οσο για καποιες που λενε οτι και να το εκανα δε θα το λεγα..δε θα σας αρεσε να συνεβαινε αυτο σε σας..το πολυ πολυ δε θα σας ελεγε και τπτ γιατι θα τον ικανοποιουσε καποια αλλη....μπορει να σας βαριεται κιολας και να μη τα δινει ολα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top