Λεπτό ζήτημα: οργασμός

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Οκ, εμννοείται οτι δεν ερχόμαστε κααααααααααααααααααάθε φορά σε οργασμό, και καλό θα είναι να το ξέρει αυτό ο εκάστοτε σύντροφος!!
1ον για να προβληματιστεί και να........το ψάξει το θέμα;)
και 2ον για να μη χρειάζεται προσποίηση!!!!


:worry: απο που εννοείται?
μια γυναίκα που ξέρει το σώμα της μπορεί να έρθει σε οργασμό κάθε φορά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ρε παιδια,
η ερωτηση που εκανα ηταν πολυ απλη (και δεν ειχα σκοπο να ξυπνησω παθη - μουαχαχα):

Θα πειραξει αν δεν τελειωνει ΚΑΘΕ φορα που το κανουν?
Απ: Τσουκου.
Ερ: τοτε, γιατι πρεπει να προσποιειται σε καποιες φασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ρε παιδια,
η ερωτηση που εκανα ηταν πολυ απλη (και δεν ειχα σκοπο να ξυπνησω παθη - μουαχαχα):

Θα πειραξει αν δεν τελειωνει ΚΑΘΕ φορα που το κανουν?
Απ: Τσουκου.
Ερ: τοτε, γιατι πρεπει να προσποιειται σε καποιες φασεις?

:confused: ποιόν ΔΕΝ θα πειράξει? τον άντρα? γιατί πίστεψε με, τη γυναίκα την πειράζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroula_z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ρε παιδια,
η ερωτηση που εκανα ηταν πολυ απλη (και δεν ειχα σκοπο να ξυπνησω παθη - μουαχαχα):

Θα πειραξει αν δεν τελειωνει ΚΑΘΕ φορα που το κανουν?
Απ: Τσουκου.
Ερ: τοτε, γιατι πρεπει να προσποιειται σε καποιες φασεις?



συμφωνωωωωωωώ!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σορρυ αλλλα εγώ που έρχομαι σε οργασμό ΚΑΘΕ φορά, διαφωνώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroula_z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ρε παιδια,
η ερωτηση που εκανα ηταν πολυ απλη (και δεν ειχα σκοπο να ξυπνησω παθη - μουαχαχα):

Θα πειραξει αν δεν τελειωνει ΚΑΘΕ φορα που το κανουν?
Απ: Τσουκου.
Ερ: τοτε, γιατι πρεπει να προσποιειται σε καποιες φασεις?



συμφωνωωωωωωώ!!!!!!:P Δεν είναι και τόσο κακό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroula_z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω παλι, επειδη οταν κανω ερωτα με την -εκαστοτε- κοπελα μου δεν το κανω μονο και μονο για προσωπικη ευχαριστηση, (αλλα περισσοτερο για την απο κοινου μας ευχαριστηση μιας και το να ξερω οτι απολαμβανει κατι τοσο σημαντικο οσο ειναι η ερωτικη επαφη,τοσο οσο εγω, ειναι κατι πολυ σημαντικο κι ευχαριστο), θα ηθελα αν δεν μπορουσε να ερθει γενικα σε οργασμο να το συζητησει μαζι μου.
Οσο το δυνατον νωριτερα.Δεν μιλαω σε μερικες περιπτωσεις για τον "Α","Β" λογο να μην εχει οργασμο, αλλα να ειναι γενικοτερο το προβλημα.
Κακα τα ψεματα το να το κραταει μεσα της και να προσποιειται κτλ κτλ, μονο κακο κανει τοσο στην ιδια οσο και το ζευγαρι.
Οποτε ναι θα ηθελα να μου το πει και να το συζητησουμε και να ψαξουμε να βρουμε την λυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε ΚΕ εσύ είσαι και 36 χρονών!! Λογικό είναι να τα πας καλύτερα σε αυτό τον τομέα απο μια 20χρονη!

Μη μας κομπλεξάρεις τώρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Βρε ΚΕ εσύ είσαι και 36 χρονών!!

Xa,xa,xa,xa,:P:P:P:P:P:P
Έτσι,έτσι.....για να μάθεις που τελειώνεις κάθε φορά και μας το δηλώνεις κιόλας:P:P:P:P:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βρε ΚΕ εσύ είσαι και 36 χρονών!! Λογικό είναι να τα πας καλύτερα σε αυτό τον τομέα απο μια 20χρονη!

Μη μας κομπλεξάρεις τώρα! :P

δεν θεωρώ ότι είναι θέμα ηλικίας....
και σόρρυ δεν το κάνω επίτηδες, δεν έχω πρόθεση να σας πικάρω! :P


έχω οργασμό σε κάθε μου συνεύρεση απ τα 20 και μετά μου που ανακάλυψα πραγματικά το σώμα μου....

Οι εξαιρετικά σπάνιες φορές από τότε ως σήμερα πρέπει να μετριούνται στα δάχτυλα... (πχ πριν μια βδομάδα κατουριόμουν και δεν μπορούσα :P)

Το θέμα όμως είναι ότι η κάθε κοπέλα, σε όποια ηλικία κι αν είναι απ τη στιγμή που έχει ερωτική επαφή, πρέπει να καταλάβει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει οργασμό ΟΤΑΝ μάθει κι ανακαλύψει το τι την φτιάχνει...
Αντί λοιπόν να προσποιείται, καλύτερα να το βρει αυτό!
Αυτή ήταν η ουσία του μηνύματος μου... δεν υπάρχει αυτο
"οι γυναίκες δεν έρχονται πάντα σε οργασμό όπως οι άντρες"

αυτό είναι ΜΥΘΟΣ

οι γυναίκες που ξέρουν το σώμα τους έρχονται ΠΑΝΤΑ σε οργασμό!

μάθετε το σώμα σας! ;)



κλέφτρα... κι εσύ τέκνο βρούτε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι να σου πω, προσωπικά θεωρώ οτι ξέρω αρκετά καλά το σώμα μου, αλλά ΔΕΝ έρχομαι κάθε φορά σε οργασμό. Φυσικά δεν προσποιούμαι, αλλά το θεωρώ αδύνατο να έρχομαι ΚΑΘΕ φορά, ειδικά με τις παρούσες συνθήκες που δεν έχουμε πάντα την άνεση μας. Επίσης είσαι η πρώτη που ακούω που έρχεται ΚΑΘΕ φορά σε οργασμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Τι να σου πω, προσωπικά θεωρώ οτι ξέρω αρκετά καλά το σώμα μου, αλλά ΔΕΝ έρχομαι κάθε φορά σε οργασμό. Φυσικά δεν προσποιούμαι, αλλά το θεωρώ αδύνατο να έρχομαι ΚΑΘΕ φορά, ειδικά με τις παρούσες συνθήκες που δεν έχουμε πάντα την άνεση μας. Επίσης είσαι η πρώτη που ακούω που έρχεται ΚΑΘΕ φορά σε οργασμό!

Same here. & για το οτι εισαι η πρωτη που ακουω και εγω ως προς το συγκεκριμενο, & ως προς το οτι καποιες φορες & οι συνθηκες δεν το "επιτρεπουν". :)

Υ.Γ: Καποιες γυναικες ερχονται πιο ευκολα σε οργασμο, καποιες πιο δυσκολα. Εξ'ου και η ευκολια πχ η δικη σου, να τελειωνεις "παντα", και καποιων να μην τελειωνουν παντα. Επισης, ακομα και να ξερεις εσυ το σωμα σου, μπορει για τους χ,ψ λογους να μην ειναι ο αλλος καλος εραστης (και πχ σε οne night stand, δεν μπορεις να τον εκπαιδευσεις! :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
(και πχ σε οne night stand, δεν μπορεις να τον εκπαιδευσεις! :P )
ποιό το νόημα ρε συ του να κάνω ons αν δεν έρθω σε οργασμό? :confused:
για να τελειώσει ο άλλος? :confused:


τες πα... σορρυ.... δεν είμαι η μόνη που ξέρω....
ίσως να είμαστε εξαιρέσεις...

τυχερές κι όλας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ίσως να είμαστε εξαιρέσεις...

τυχερές κι όλας :P

πέστα πέστα:P


εγώ του αφιερώνω οργασμούς. θυμάστε τη διαφήμιση "δικό σας!!!";;;
αυτό λέει ο ένας στον άλλο:hehe:


Γιατί και η κρεβατοκάμαρα χρειάζεται γέλιο.-

ευγενική προσφορά ΜΟΥ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δεν είχα σκοπό να απαντήσω σε αυτό το θέμα αν και το διαβάζω, τα είπατε όλα πολύ ωραία, αλλά νομίζω ότι πρέπει κάποια στιγμή να πούμε γιατί προσποιείτε μια γυναίκα. Μια γυναίκα προσποιητέ για να είναι ευχαριστημένος ο άντρας.
Προσπαθεί να αντιμετωπίζει την ανασφάλεια του άντρα για το μέγεθος, οποία ανασφάλεια δημιούργησε δυο παραμύθια:
1)[FONT=&quot] [/FONT]αν δεν έχει οργασμός η γυναίκα δεν είναι αρκετά καλός στο σεξ, δεν είναι αρκετά «άντρας».
2)[FONT=&quot] [/FONT]Αν δεν έχει οργασμός η γυναίκα είναι ανοργασμικη.

Οι περισσότερες γυναίκες δεν έχουν οργασμός κάθε φορά που κάνουν σεξ. Το να έχει οργασμός η γυναίκα οφείλετε σε πιο πολλούς παράγοντες και όχι μόνο στο μέγεθος. Οπότε μιλάω στους άντρες που όπως βλέπω διαβάζουν το θέμα. Οι γυναίκες έχουν 1000 κουμπιά. Μπορεί να έχει οργασμός και με ένα βλέμμα και με μια λέξη. Αν δεν έχουν οργασμός, δεν σημαίνει ότι δεν τους άρεσε το σεξ που κάνανε ή ότι ο άντρας δεν είναι καλός στο κρεβάτι.

Τώρα…αν δεν το είπε επί 5 χρόνια θα είχε τους λογούς της. Για μένα είναι σίγουρο χωρισμό αν του λέει ότι ποτέ δεν είχε οργασμός. Άσε που σημαίνει ότι δεν ήθελε να μάθει ο άλλος ποια είναι στην πραγματικότητα και τι ανάγκες έχει. Προφανώς δεν αισθάνθηκε οτι μπορει άνετα να του μιλήσει για το τι θέλει στο θέμα σεξ. Αν θέλει παρόλο αυτά να κρατήσει την σχέση της, να του πει ότι «τώρα τελευταία» έχει ανάγκη να πειραματιστεί σε καινούρια πράγματα. Τίποτα άλλο δεν θα την βοηθήσει να σώσει την σχέση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Για 5 χρόνια προσποίηση είναι λυπηρό και χαντάκωμα.:(
Τoo much!.Είναι απόλυτα δικαιολογημένο να προσποιηθεί μία γυναίκα οργασμό.
Το καλύτερο είναι να μάθει πρώτα το σώμα της και στη συνέχεια να μπεί σαν παιχνίδι στη διάρκεια του σεξ, οπότε θα περάσει αρκετά ανώδυνα.
Αν λοιπόν τα πράγματα έχουν καλή εξέλιξη και η κοπέλα θέλει να το κρατήσει για μυστικό δικό της, τότε ok.
Εγώ το παραδέχτηκα, εξήγησα τους λόγους που δεν έιχα οργασμό(καθαρά ψυχολογικοί) και δεν μπορώ να πω οτι θίχτηκε ο αντρισμός του.Το είπα γιατί ένιωθα τύψεις που δεν έλεγα όλη την αλήθεια.
Η μόνη απάντηση ήταν γιατί δεν το ομολόγησα νωρίτερα για να βρίσκαμε τη λύση μαζί.
Άρα όλα ξεκινάνε απο τη βάση της σχέσης, αν υπάρχει πραγματικό ενδιαφέρον, κατανόηση και ανοιχτό μυαλό.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Βρε ΚΕ εσύ είσαι και 36 χρονών!! Λογικό είναι να τα πας καλύτερα σε αυτό τον τομέα απο μια 20χρονη!

Επίσης είσαι η πρώτη που ακούω που έρχεται ΚΑΘΕ φορά σε οργασμό!!

Ενσταση!
Κι εγώ είμαι 23 και έχω κάθε φορά οργασμό μην σου πω οργασμούς, που ειναι το περίεργο? Δεν το λέω για να πικάρω καμία σας απλά γιατί δεν πιστεύω πως είμαστε οι εξαιρέσεις! Θα συμφωνήσω με την ΚΟΥΕ πως πρέπει μια γυναίκα να ξερει καλά το σώμα και τις ανάγκες τις και να ξέρει να διεκδικεί τον οργασμό της και αυτό ειναι κάτι που ΔΕΝ εξαρτάται από την ηλικία της!
Και μια ερωτησούλα προς τις κοπέλες που λένε οτι δεν χρειάζεται πάντα: Δλδ δεν σας νοιάζει, δεν θέλετε πάντα να έρχεστε σε οργασμό? Σορρυ αλλά μου φαίνεται κάπως. Αλλο να μην κάτσει λόγω κουρασης ή κακής ψυχολογίας (που είναι καλυτερα αν δεν σου βγαίνει να πεις οχι αντί να προσπαθείς να φτιαχτείς) κ άλλο θελω, εχω κάνει κάθε στάση που γνωρίζω και δεν φτάνω αλλά δεν με πειράζει κιόλας.Δλδ γιατί χτυπιόμαστε τόση ώρα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Ενσαταση!
Κι εγώ είμαι 23 και έχω κάθε φορά οργασμό μην σου πω οργασμούς, που ειναι το περίεργο?
Και μια ερωτησούλα προς τις κοπέλες που λένε οτι δεν χρειάζεται πάντα: Δλδ δεν σας νοιάζει, δεν θέλετε πάντα να έρχεστε σε οργασμό? Σορρυ αλλά μου φαίνεται κάπως. Αλλο να μην κάτσει λόγω κουρασης ή κακής ψυχολογίας (που είναι καλυτερα αν δεν σου βγαίνει να πεις οχι αντί να προσπαθείς να φτιαχτείς) κ άλλο θελω, εχω κάνει κάθε στάση που γνωρίζω και δεν φτάνω αλλά δεν με πειράζει κιόλας.Δλδ γιατί χτυπιόμαστε τόση ώρα?:hmm:

Εννοείται ότι ο οργασμός δεν πρέπει να γίνεται αυτοσκοπός.Αν υπάρχουν πάντα οργασμοί,καλώς και πάντα ευπρόσεκτοι, όμως αυτή η μανία να μπαίνει η ερωτική πράξη σε καλούπια με αρχή, μέση και τέλος είναι μονότονη και επινόηση των σεξολόγων.
Νομίζω το σεξ είναι πάντα exciting με έναν άνθρωπο που τον θέλεις πολύ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εννοείται ότι ο οργασμός δεν πρέπει να γίνεται αυτοσκοπός.Αν υπάρχουν πάντα οργασμοί,καλώς και πάντα ευπρόσεκτοι, όμως αυτή η μανία να μπαίνει η ερωτική πράξη σε καλούπια με αρχή, μέση και τέλος είναι μονότονη και επινόηση των σεξολόγων.
Νομίζω το σεξ είναι πάντα exciting με έναν άνθρωπο που τον θέλεις πολύ.:D
Οταν λές αρχή μέση και τέλος εννοείς πχ προκαταρκτικά , σσυνουσία, οργασμός? :hmm: Χμ ετσι όπως το λές φαίνεται άσχημο στην πράξη όμως? Και στην τελική το τι θα κάνεις και με ποιά σειρά δεν έχει σημασία, σημασία έχει να το φχαριστιέσαι και διαψαευσέ με αν θες αλλά όταν φτάνεις σε οργασμό δεν το φχαριστιέσαι καλύτερα?
Τώρα αν συντρέχουν άλλοι λόγοι που σε εμποδίζουν να φτάσεις εκεί σίγουρα ο σκοπός σου θα είναι να περάσεις καλά ;) (για'μένα όμως αξίζει να το ψαξεις, να το κυνηγήσεις και να βρείς τρόπο να ξεπεράσεις το εκάστωτε πρόβλημα που σου στερεί την μέγιστη ηδονή τον οργασμό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top