Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Μιας και το θεμα ακομα θεωρειται ταμπου στην "πραγματικη" ζωη, ειπα μηπως μεσω διαδικτυου ειναι πιο ελευθερα τα πραγματα! ;)

Αυνανιζεστε λοιπον; Ποσο συχνα περιπου και ποσες φορες ηταν οι πιο πολλες (σε μια μερα) ; Το κανετε μονο οταν δεν εχετε συντροφο ή και τοτε; Σε ποια ηλικια ξεκινησατε; Συνηθως "χρησιμοποιειτε" καποια φαντασιωση σας ή "οπτικο-ακουστικο" υλικο; :P ...Και (κυριως για γυναικες, αν και ομολογουμενως ανταποκρινεται και σε αντρες) χρησιμοποιειτε μονο τα χερια σας για τον ερεθισμο της...περιοχης;

Φυσικα, μπορειτε να αναφερετε και οτιδηποτε σχετικο με το θεμα, απλα αυτες ειναι καποιες δικες μου αποριες...
(αν δεν φαινεται στο προφιλ σας, αναφερετε και ηλικια/φυλο για να ξερουμε και τι περιπου παιζει (sic) )

Ελπιζω να μην ντρεπεται κανενας ακομα και στο ιντερνετ να τα "ομολογησει" αυτα! :worry::redface:

P.S: Ειναι το πρωτο μου θεμα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ξερω αν επιτρεπετε απο τον κανονισμο οποτε δεν θα απνατισω ακομα, αμα επιτρεπετε θα απαντισω μετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Με ανησυχησες τωρα... :(:worry:

Γιατι να μην επιτρεπεται; Ειναι στο φορουμ του Ερωτας& Σεξ, δεν νομιζω να χρησιμοποιησα καμια ασχημη εκφραση και το ιδιο το γεγονος δεν νομιζω να χαρακτηριζεται απο κανεναν κακο, ανωμαλο, κτλ...Θα μου φανει πολυ παραξενο, ιδιαιτερα για ενα φορουμ οπου "οι ιδεες βρισκουν την ηρεμια τους"! ;)
Anyway, καλυτερα να περιμενουμε τον mod!

P.S: Τουλαχιστον βλεπω οτι θα απαντησουν καποιοοι/καποιος, αν το θεμα δεν κλειδωθει. Θετικο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κοιτα να δεις, εδω βεβαια ειναι το e-steki και εχουμε αρκετα θεματα που ειναι τετιου στυλ που λειτουργουν χωρις θεματα. Αλλα στα περισοτερα forum κατι τετιο απαγορευετε, εδω δεν νομιζω αλλα κραταω τα ρουχα μου να εχω τα μισα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν η συζήτηση παραμείνει σε κόσμιο επίπεδο τότε φυσικά και επιτρέπεται. Άλλωστε υπάρχουν και τα ψιλά γραμματάκια στο συγκεκριμένο υποφόρουμ που προιδοποιούν τους κάτω των 18 για το περιεχόμενο του. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λοιπον, αφου δοθικε το οκ τοτε παμε!

Εγω αυνανιαζομαι, συνιθος καθε μερα, 1-2 φορες. Βεβαια υπαρχουν και οι περιπτοσεις που δεν αυνανιαζομαι για 1-2 μερες οι και παραπανω και οι περιπτοσεις που αυνανιαζομαι 3-4 ή και 5 (πολυ σπανια) φορες την ημερα. Η πιο πολλες φορες που θυμαμε ητανε 6 φορες σε μια μερα. Δεν ειχα ποτε συντροφο οποτε καταλαβενεις.... Ξεκινισα 2 μηνες πριν κλεισω τα 11, ξερω...νωρις... η φαντασιοση και το οπτικο ακουστικο (η ενα απο τα δυο) ειναι κατι που παντα χρησιμοποιητε.... ετσι ξερα δεν γινετε... Ναι, μονο τα χερια... τι αλλο δλδ; (ενταξει για γυνεκες καταλαβενω...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Dark kronos στα 11 δεν είναι μικρή ηλικία. Είναι η συνηθισμένη για αγορία.
Για γυναίκες δεν νομίζω οτι υπάρχει συνηθισμένη ηλικία έναρξης, άλλες ξεκινούν στα 5 κι άλλες στα 25.
Α κι όσο για το αντικείμενο, ακόμα και για αγόρια υπάρχούν διάφορες... "εναλλακτικές". Δες το american pie, πηγαινε και σε κανένα sex-shop (όταν μεγαλώσεις λίγο για το δευτερο,ε?) και θα καταλάβεις τι εννοώ! :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ναι, μονο τα χερια... τι αλλο δλδ; (ενταξει για γυνεκες καταλαβενω...)

Δες τη νεα διαφημιση του Free (αυτη με τη μηχανη) και θα καταλαβεις! :clapup: :P
Ειπα, ομως, και εγω εκ των προτερων οτι μαλλον σε γυναικες απευθυνεται η συγκεκριμενη ερωτηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απο οτι ακουω και σιζιταμε με φιλους εγω το εκανα νωριτερα απο ολους. Τωρα που να ξερω γενικοτερα, για 5 ατομα ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Dark_Kronos πρώτος σε όλα. Συγχαρητήρια φίλε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ο αυνανισμός είναι μια υγιής εκτόνωση του οργανισμού.

Ξεκίνησα στα 14 και συνέχισα ακάθεκτος! :P Κατά μέσο όρο πρέπει να το κάνω πέντε φορές την εβδομάδα. Το ότι έχω σύντροφο δεν είναι κάτι που με αποτρέπει μιας και αφενός μεν στα "καθήκοντά" μου είμαι συνεπέστατος, αφετέρου δε της αρέσει να μου το κάνει η ίδια. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Όντως δεν πρέπει να είναι ταμπου. Ο αυνανισμός είναι μια απόλυτα φυσιολογική λειτουργία και σε κάποιες καταστάσεις μπορει να είναι και καλύτερα απο την σεξουαλική επαφή. Μην το παρακάνουμε όμως ας το αφήνουμε να ξεκουράζεται και λίγο. Αραγε ισχύει ότι τυφλώνει? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Να εδω ενα link για τον αντρικο αυνανισμο.
https://www.jackinworld.com/
Λεει τεχνικες, τι απο ολα οσα ακουγονται ειναι μυθοι και πολλα αλλα. Ειναι ακετα ενδιαφερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nimuro

Νεοφερμένος

Ο Nimuro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Λοιπον, αφου δοθικε το οκ τοτε παμε!

Εγω αυνανιαζομαι, συνιθος καθε μερα, 1-2 φορες. Βεβαια υπαρχουν και οι περιπτοσεις που δεν αυνανιαζομαι για 1-2 μερες οι και παραπανω και οι περιπτοσεις που αυνανιαζομαι 3-4 ή και 5 (πολυ σπανια) φορες την ημερα. Η πιο πολλες φορες που θυμαμε ητανε 6 φορες σε μια μερα. Δεν ειχα ποτε συντροφο οποτε καταλαβενεις.... Ξεκινισα 2 μηνες πριν κλεισω τα 11, ξερω...νωρις... η φαντασιοση και το οπτικο ακουστικο (η ενα απο τα δυο) ειναι κατι που παντα χρησιμοποιητε.... ετσι ξερα δεν γινετε... Ναι, μονο τα χερια... τι αλλο δλδ; (ενταξει για γυνεκες καταλαβενω...)

[εδώ υπήρχε προσβλητικό μήνυμα για μέλος του φόρουμ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Όντως δεν πρέπει να είναι ταμπου. Ο αυνανισμός είναι μια απόλυτα φυσιολογική λειτουργία και σε κάποιες καταστάσεις μπορει να είναι και καλύτερα απο την σεξουαλική επαφή. Μην το παρακάνουμε όμως ας το αφήνουμε να ξεκουράζεται και λίγο. Αραγε ισχύει ότι τυφλώνει? :)

1. Οπως λενε και τα Ημισκουμπρια: "Σαν πετυχει η μ..ια τυφλα να 'χει το μαμησι;" :P :bleh: Σοβαρα, παντως, προσωπικα δεν θεωρω το σεξ και τον αυνανισμο ως "ανταγωνιστικα" πραγματα. Ειναι αρκετα διαφορετικα ως αισθηση (και ως αισθημα προφανως!)

2. Τι; :blink: Μηπως μπορεις να γραφεις με μεγαλυτερη γραμματοσειρα γιατι δεν βλεπω καλα το Post σου;; :stupid: :teasing:

...
[εδώ υπήρχε προσβλητικό μήνυμα για μέλος του φόρουμ]
Ελεος ρε παιδια, πρεπει καποιοι να ειναι τοοοσο ανωριμοι;! :mad: Δεν διαβασα τι ελεγε το εν λογω post, αλλα προφανως καποιοι δεν μπορουν να κανουν μια πολιτισμενη συζητηση για τετοια θεματα...Κριμα! :(

Παρεμπιπτοντως παρατηρω τα εξης:
1. Δεν εχει απαντησει καμια γυναικα!Γιατι; :whistle: :worry: :hmm:

2. Καποιοι παροτι εχουν απαντησει στο θεμα, δεν εδωσαν "παραπανω στοιχεια" ;)

3. Μολις συνειδητοποιησα οτι ουτε εγω εχω πει! :redface:
Λοιπον κι εγω αυνανιζομαι - obviously!- , αρκετα συχνα, περιπου 5-6 φορες την εβδομαδα, ακομα και οταν εχω συντροφο. Ξεκινησα γυρω στην πρωτη- δευτερα γυμνασιου (τωρα ειμαι 22) και συνηθως, αν και οχι παντα, "χρησιμοποιω" καποιο "οπτικο-ακουστικο" υλικο. Αυτα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα απαντούσα εδώ Insomniac αλλά υπάρχουν άτομα που με ξέρουν και απο κοντά και όσο να πεις, υπάρχει ένα ταμπού σε αυτό το θέμα στην ελληνική κοινωνία. δεν συμφωνώ αλλά δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς. :/:

Πάντως για οτιδήποτε δεν είναι προσωπικό αλλά γενικό περι του θέματος ευχαριστώς να απαντήσω αν δω ότι έχω κάτι να πω όπως παραπάνω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Θα απαντούσα εδώ Insomniac αλλά υπάρχουν άτομα που με ξέρουν και απο κοντά και όσο να πεις, υπάρχει ένα ταμπού σε αυτό το θέμα στην ελληνική κοινωνία. δεν συμφωνώ αλλά δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς. :/:

Πάντως για οτιδήποτε δεν είναι προσωπικό αλλά γενικό περι του θέματος ευχαριστώς να απαντήσω αν δω ότι έχω κάτι να πω όπως παραπάνω ;)

...Χμ. :hmm: Επομενως, επαληθευεται το αρχικο μου post στο οποιο λεω οτι υπαρχει ακομα ταμπου οσον αφορα το θεμα. :(
EDIT: -> Τωρα παρατηρησα και τα στατιστικα του thread: 17 απαντησεις,6 απο τις οποιες ειναι δικες μου, και 190 views! ... :(

Δηλαδη, εσυ το οτι αυνανιζεσαι - αν το κανεις - δεν το εχεις πει σε φιλους/φιλες σου; :worry:

Προσωπικα, εγω τα συζηταω αυτα τα θεματα (οπως και τα σεξουαλικα) με τους φιλους μου, αλλα και με τις φιλες μου, γιατι ειμαι της αποψης οτι εφοσον κατι δεν ειναι κακο, γιατι να το κρυψω; ;) Βεβαια, γενικοτερα και η παρεα μου ειναι αρκετα free και αναλογης νοοτροπιας. Θεωρω παντως καπως χαζο (γενικα! Δεν αναφερομαι στην περιπτωση σου συγκεκριμενα, ουτε και στο αν θα απαντησει καποιος στο thread ή οχι) να κρυβεις κατι γιατι ο αλλος ειναι κομπλεξικος και δεν μπορει να το κατανοησει!

- Ελπιζω να μην παρεξηγηθει κατι απο τα παραπανω, ειδικα απο την Michelle απο την οποια πηρα αφορμη! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φυσικά και το έχω πει σε κοντινά μου πρόσωπα αλλά για φαντάσου τώρα ο κάθε συμφοιτητής μου που πιθανόν να μπει να δει πως το κάνω κλπ! Δεν είναι "κάπως"? Για τη λογική των περισσοτέρων άλλωστε ήδη είπα πολλά. Και όσο κι αν με εκνευρίζει, υπάρχει μια μεγαλύτερη ελευθερία των αντρών σε αυτό το θέμα. Όλοι οι αντρες παραδέχονται ότι το κάνουν, ανοιχτά μάλιστα και κάνουν και πλάκα για το θέμα πολλές φορές. Οι γυναίκες έχεις ακούσει να λένε κάτι παρόμοιο?
Ακόμα κι εγώ που με θεωρώ αρκετά ανοιχόμυαλη, ξέρω οτι αν βγω και το λέω τόσο ανοιχτά όσο ένας αντρας το αναμενόμενο είναι να με αντιμετωπίσουν σαν ούφο και ακόμα και...ανώμαλη! Γι'αυτό λοιπόν και όσο κι αν διαφωνώ, όσο κι αν εκνευρίζομαι απίστευτα όταν βλέπω αυτή τη διάκριση, δεν μπορώ να αλλάξω εγώ τον κόσμο.
Γι'αυτό μάλλον και δεν έχει απαντήσει καμιά γυναίκα μέχρι στιγμής. Για τις περισσότερες είναι ένα απο τα μεγαλύτερα μυστικά τους! Θα σου αναφέρω ένα παράδειγμα:
Μια φίλη μου με την οποία τα λέμε σχεδόν όλα και την ξέρω 7 χρόνια, είχε πιάσει μια φορά (δεν ήμουν μπροστά) 4 κορίτσια απο την παρέα και τους λεει (όχι στο άσχετο, συζητούσαν και πριν για σεξουαλικά και ταίριαζε):
-Παραδεχτείτε το, είμαι σίγουρη ότι το κάνετε!
Αυτές να αρνούνται όλες, σε στύλ "Εγώ τέτοιο πράγμα??? Ποτέ!!!" μέχρι που στο τέλος το παραδέχτηκαν όλες! Μετά βεβαια άρχισαν τα "Ναι αλλά έχω μήνες να το κάνω" κλπ.
Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατι τέτοια διαφορά με τους άντρες. Γιατί δηλαδή εκείνοι το παραδέχονται τόσο ανοιχτά και οι γυναίκες ντρέπονται τόσο? Απο που προήλθε αυτό?

PS: Ο,τι και να σας λένε, γυναίκα άνω των 25 που δεν το έχει κάνει δεν υπάρχει. Ψευδονται ασυστόλως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ακόμα κι εγώ που με θεωρώ αρκετά ανοιχόμυαλη, ξέρω οτι αν βγω και το λέω τόσο ανοιχτά όσο ένας αντρας το αναμενόμενο είναι να με αντιμετωπίσουν σαν ούφο και ακόμα και...ανώμαλη! Γι'αυτό λοιπόν και όσο κι αν διαφωνώ, όσο κι αν εκνευρίζομαι απίστευτα όταν βλέπω αυτή τη διάκριση, δεν μπορώ να αλλάξω εγώ τον κόσμο.

Θα σου απαντουσα "δικο τους προβλημα" & " αν αυτοι ειναι συντηρητικοι (για να μην πω τιποτα αλλο... ;) ) εσυ τι φταις" αλλα ειναι αληθεια οτι για μενα θα ηταν ευκολο, για σενα προφανως οχι... Επομενως, χαιρομαι που τουλαχιστον εισαι ειλικρινης για τους λογους σου! :D
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Γι'αυτό μάλλον και δεν έχει απαντήσει καμιά γυναίκα μέχρι στιγμής. Για τις περισσότερες είναι ένα απο τα μεγαλύτερα μυστικά τους! Θα σου αναφέρω ένα παράδειγμα:
Μια φίλη μου με την οποία τα λέμε σχεδόν όλα και την ξέρω 7 χρόνια, είχε πιάσει μια φορά (δεν ήμουν μπροστά) 4 κορίτσια απο την παρέα και τους λεει (όχι στο άσχετο, συζητούσαν και πριν για σεξουαλικά και ταίριαζε):
-Παραδεχτείτε το, είμαι σίγουρη ότι το κάνετε!
Αυτές να αρνούνται όλες, σε στύλ "Εγώ τέτοιο πράγμα??? Ποτέ!!!" μέχρι που στο τέλος το παραδέχτηκαν όλες! Μετά βεβαια άρχισαν τα "Ναι αλλά έχω μήνες να το κάνω" κλπ.

Οντως για αυτο δεν εχει απαντησει καμια... τουλαχιστον ετσι πιστευω και εγω. Απλα ειναι τουλαχιστον χαζο εκ μερους σας να μην "σπατε " αυτο το ταμπου. Δηλαδη ειναι πιο αισχρο να συζητας για μαστιγια, στασεις, κτλ , που στο κατω κατω δεν το κανουν ολοι, παρα για αυτο που το κανουν (σχεδον ,εστω) ολοι;! :worry:

Για το αλλο, εχεις δικιο. Και η παρεα της κοπελας μου τα ιδια κανει. Οι φιλες μου, τα πρωτα χρονια το αρνουνταν και ελεγαν μαλιστα πως αηδιαζουν κιολας. Πλεον λεμε τα παντα, και νιωθουν και αυτες πιο ανετα που το ξερω και δεν το κρατουν μυστικο (Παρεμπιπτοντως, ξερω πααααρα πολλες κοπελες που το κανουν. Και ο λογος μαλλον ειναι οτι ολες βλεπουν ποσο cool ειμαι με το θεμα)

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατι τέτοια διαφορά με τους άντρες. Γιατί δηλαδή εκείνοι το παραδέχονται τόσο ανοιχτά και οι γυναίκες ντρέπονται τόσο? Απο που προήλθε αυτό?
...Πιθανως οι γυναικες, λογω καθυστερημενης απελευθερωσης ενιωθαν λιγοτερο ανετα με το να εξερευνησουν το σωμα τους και να το λενε, ενω οι αντρες οχι. Ασε που οι αντρες ειναι λιγο πιο χυμα γενικοτερα σε αυτα τα θεματα.

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
PS: Ο,τι και να σας λένε, γυναίκα άνω των 25 που δεν το έχει κάνει δεν υπάρχει. Ψευδονται ασυστόλως!
Υπερβολες! Ολο και καποια θα υπαρχει! :teasing: :tongue: (Εγω ξερω μονο μια και για αυτην αμφιβαλλω κιολας!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Michelle: μην νομίζει οτι και οι αντρες το παραδέχονται πάντα. Και στους άντρες υπάρχουν τα ανάλογα σχόλια. Στο σχολείο μου ξέρω κάποιον που λέει οτι δεν βρίσκει νοήμα σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top