Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι αν προσπαθήσει κάποια να το σπάσει στα μάτια των περισσότερων (ακόμα και ανδρων) θα γίνει απο γελοία έως ...ανώμαλη!
Όσον αφορά αυτό περι μαστίγιων και στάσεων τι να πω... Κι εγώ δεν το καταλαβαίνω γιατί όντως έχεις δίκιο και συζητάμε πολύ πιο άνετα γι'αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
@Michelle: μην νομίζει οτι και οι αντρες το παραδέχονται πάντα. Και στους άντρες υπάρχουν τα ανάλογα σχόλια. Στο σχολείο μου ξέρω κάποιον που λέει οτι δεν βρίσκει νοήμα σε αυτό.

:lol: :vava: :eek: Καρα lol μιλαμε!!! Ποοοσο ψευτης πια! Ενταξει, να το πει κοπελα στα 16 να το καταλαβω. Αλλα αγορι...τοτε που χτυπανε κοκκινο οι ορμονες;! Ελεος!


Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Το θέμα είναι ότι αν προσπαθήσει κάποια να το σπάσει στα μάτια των περισσότερων (ακόμα και ανδρων) θα γίνει απο γελοία έως ...ανώμαλη!
Όσον αφορά αυτό περι μαστίγιων και στάσεων τι να πω... Κι εγώ δεν το καταλαβαίνω γιατί όντως έχεις δίκιο και συζητάμε πολύ πιο άνετα γι'αυτά!

1. Δεν ξερω αν το νομιζεις εσυ αυτο ή αν οντως συμβαινει, παντως εμενα δεν μου φαινονται ουτε ανωμαλες ουτε γελοιες. Προφανως πρεπει να εισαι συντηρητικος (και αμορφωτος) για να πιστεψεις το πρωτο και...χμ, το δευτερο ουτε που μπορω να φανταστω γιατι! :D Πιο πιθανο μου φαινεται να τη θεωρησουν που...κι, γιατι μας εχετε δημιουργησει την εντυπωση οτι μονο οι αντρες το κανουν (που να τους πει οτι το κανει και συχνα! :P )

2. ...No comment. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
:lol: :vava: :eek: Καρα lol μιλαμε!!! Ποοοσο ψευτης πια! Ενταξει, να το πει κοπελα στα 16 να το καταλαβω. Αλλα αγορι...τοτε που χτυπανε κοκκινο οι ορμονες;! Ελεος!
Ελεγε οτι ειναι χασιμο χρόνου και κτλ. Ε ενταξει παντως εγω πιστευω οτι οι αντρες συνηθως λενε απλως οτι το κανουν ποτε δενε λενε ποσοτητα, γιατι τοτε θα τους κολησουν την ταμπέλα "μ$%$%$#"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι όμως αυτό που σου λέω το έχω επιβεβαιώσει. δεν μπορεις να φανταστεις τι έχουν ακούσει τα αυτιά μου για αυτό το θέμα! (εννοείται συζητώντας με άτομα που δεν ήξεραν για μένα καθώς σιγά μην μου το έλεγαν αλλιώς, απλά θα το σκέφτονταν)
Και αυτό για το που***κι ισχύει, το έχω ακούσει να το λένε. :rolleyes:
To γελοίο είναι οτι πολλές φορές ακούω γυναίκες που συζητάνε για αυτό το θέμα μιλώντας λες και δεν ξέρουν καν οτι υπάρχει γυναικείος αυνανισμός! Δεν μου έρχεται παράδειγμα τώρα αλλά έχω ακούσει αρκετές φορές τέτοιες συζητήσεις απο κοπέλες και αν μπορούσα θα είχα σκάσει στα γέλια για την υποκρισία τους! Καλά να μην το κάνουν (πχ μια φίλη μου απο τις πολλές παραπλανητικές ταινίες που κυκλοφορούν νόμιζε ότι γίνεται αλλιώς, το είχε δοκιμάσει και δεν της άρεσε. Πρόσφατα έμαθε πως να το κάνει και πορώθηκε!) αλλά να μην ξέρουν καν ότι υπάρχει??
Α και μιας και το ανέφερα, έχω παρατηρήσει σε πολλά αγόρια μικρής ηλικίας (ή γενικά χωρίς ολοκληρωμένες σχέσεις) ότι όταν μιλάνε για αυτό το θέμα νομίζουν οτι οι γυναίκες το κάνουν τελειως διαφορετικά απο τον τρόπο που όντως γίνεται. Δεν θα επεκταθώ αλλά αν έχεις δει γυναίκα να το κάνει θα καταλάβεις τι εννοώ. Μάλλον φταίνε οι πολλές ερωτικές ταινίες (sic) που το παρουσιάζουν τελειώς διαφορετικά το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ελεγε οτι ειναι χασιμο χρόνου και κτλ. Ε ενταξει παντως εγω πιστευω οτι οι αντρες συνηθως λενε απλως οτι το κανουν ποτε δενε λενε ποσοτητα, γιατι τοτε θα τους κολησουν την ταμπέλα "μ$%$%$#"

Γιατι αλλωστε πολλοι το κανουμε για να κερδισουμε κατι (χρονο, χρημα, κτλ) :P Τι χασιμο χρονου βρε συ; Κατι που θελεις/χρειαζεσαι να κανεις ειναι, και το κανεις! So simple!

Ε μπα , μην νομιζεις, δεν λεμε μονο αυτα... Ισως εισαι μικρος ή απλα ειναι πιο "σφιγμενα" τα ατομα στην παρεα σου

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Κι όμως αυτό που σου λέω το έχω επιβεβαιώσει. δεν μπορεις να φανταστεις τι έχουν ακούσει τα αυτιά μου για αυτό το θέμα! (εννοείται συζητώντας με άτομα που δεν ήξεραν για μένα καθώς σιγά μην μου το έλεγαν αλλιώς, απλά θα το σκέφτονταν)
Και αυτό για το που***κι ισχύει, το έχω ακούσει να το λένε. :rolleyes:
To γελοίο είναι οτι πολλές φορές ακούω γυναίκες που συζητάνε για αυτό το θέμα μιλώντας λες και δεν ξέρουν καν οτι υπάρχει γυναικείος αυνανισμός! Δεν μου έρχεται παράδειγμα τώρα αλλά έχω ακούσει αρκετές φορές τέτοιες συζητήσεις απο κοπέλες και αν μπορούσα θα είχα σκάσει στα γέλια για την υποκρισία τους! Καλά να μην το κάνουν (πχ μια φίλη μου απο τις πολλές παραπλανητικές ταινίες που κυκλοφορούν νόμιζε ότι γίνεται αλλιώς, το είχε δοκιμάσει και δεν της άρεσε. Πρόσφατα έμαθε πως να το κάνει και πορώθηκε!) αλλά να μην ξέρουν καν ότι υπάρχει??
Α και μιας και το ανέφερα, έχω παρατηρήσει σε πολλά αγόρια μικρής ηλικίας (ή γενικά χωρίς ολοκληρωμένες σχέσεις) ότι όταν μιλάνε για αυτό το θέμα νομίζουν οτι οι γυναίκες το κάνουν τελειως διαφορετικά απο τον τρόπο που όντως γίνεται. Δεν θα επεκταθώ αλλά αν έχεις δει γυναίκα να το κάνει θα καταλάβεις τι εννοώ. Μάλλον φταίνε οι πολλές ερωτικές ταινίες (sic) που το παρουσιάζουν τελειώς διαφορετικά το θέμα...

Πως γινεται να μην ξερει; Οταν το εκανε "αλλιως" δεν της ηρθε να κανει και τιποτα αλλο που θα της εδινε περισσοτερη ευχαριστηση; :worry:
(Επισης, επειδη εδω οι αποψεις διιστανται...οταν λες οτι πορωθηκε, εννοεις...οσο συχνα "πορωνεται" ενας αντρας ή...ως γυναικα; :worry: :redface: :stupid: μιας και αφορα τη φιλη σου προφανως αν θες απαντας! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Γιατι αλλωστε πολλοι το κανουμε για να κερδισουμε κατι (χρονο, χρημα, κτλ) :P Τι χασιμο χρονου βρε συ; Κατι που θελεις/χρειαζεσαι να κανεις ειναι, και το κανεις! So simple!
Εμ αυτό λεω και εγώ...

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Ε μπα , μην νομιζεις, δεν λεμε μονο αυτα... Ισως εισαι μικρος ή απλα ειναι πιο "σφιγμενα" τα ατομα στην παρεα σου
Μαλλον ειναι λόγου ηλικιας , πολλα παιδια ξέρω οτι έχουν την ταμπελα του μ%^$%^$% επειδη το κάνουν συχνά!:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ αυνανίζομαι 1-2 φορές την ημέρα, προτιμώ να βλέπω εικόνες και ακόμα καλύτερα βίντεο εκείνη την ώρα, και δεν ντρέπομαι καθόλου να το πω δεν θα με ένοιαζε το τι θα πει ο κάθε κομπλεξικός που νομίζει ότι όποιος αυνανίζεται είναι ανώμαλος και 1002 άλλωστε και τα ζώα αυνανίζονται δηλαδή κάνουν αυτό που τους λέει η φύση, άσχετα που άλλοι λένε ότι τα ζώα δεν είναι τίποτα μπροστά στον άνθρωπο γι’ αυτό όταν κάποιος είναι τρελαμένος (σαν και εμένα) τον αποκαλούν ζώο.



ΥΓ : Επειδή κάποιοι κομπλεξικοί λένε πως ο αυνανισμός είναι αμαρτία σημαίνει πως είναι; ΌΧΙ βέβαια είναι φυσική ανάγκη εφόσον δεν υπάρχει το άλλο φύλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
άλλωστε και τα ζώα αυνανίζονται
Δεν το ηξέρα αυτό:|

Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
ΥΓ : Επειδή κάποιοι κομπλεξικοί λένε πως ο αυνανισμός είναι αμαρτία σημαίνει πως είναι; ΌΧΙ βέβαια είναι φυσική ανάγκη εφόσον δεν υπάρχει το άλλο φύλο.
Απο την στιγμή που η αμαρτία έχει να κάνει με την θρησκεία , ναι είναι αμαρτία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Γιατί είναι αμαρτία ; Η φύση δεν έχει τον πρώτο λόγο; Και αυτό γιατί η φύση είναι υπαρκτή ενώ η θρησκεία ανύπαρκτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Δεν εχεις δει το πασιγνωστο χιουμοριστικο βιντεο που ενας πιθηκος (εστω πιθηκοειδες) αυνανιζεται, και μετα...τρωει το σπερμα του! :tongue: :eek: :P (με τη λογικη οτι περιεχει πρωτεινες,κτλ, οποτε γιατι να παει χαμενο)

(παντως, εκτος απο το παραπανω βιντεο, γνωριζω απο επιστημονικα βιβλια, οτι οι χιμπαντζηδες μπονομπο αυνανιζονται. Πραγμα φυσιολογικο και αναμενομενο δεδομενου του οτι εχουν γενικοτερα παρομοιες σεξουαλικες συνηθειες με τους ανθρωπους και μοιραζομαστε γυρω στα 98,5- 99% του DNA μας)

Αυτα για σημερα. Παω για υπνο...zzzzZZZzzzzz
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Γιατί είναι αμαρτία ; Η φύση δεν έχει τον πρώτο λόγο; Και αυτό γιατί η φύση είναι υπαρκτή ενώ η θρησκεία ανύπαρκτη.
Προφανώς εννοεί οτι για τους θρησκευόμενους είναι αμαρτία όχι γενικώς.

ΥΓ: Αχ βρε Παναγιώτη, και σου είπα να το γράψεις αλλιώς γιατί δίνει λάθος εντυπώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Τωρα το ειδα και δεν μπορουσα να μην το σχολιασω:Προφανως και μονο για τους θρησκευομενους το εννοει. πως αλλιως υφισταται η εννοια της αμαρτιας; :worry:

Παντως, το ολο θεμα της αμαρτιας δεν εχει νοημα. Με αυτη τη λογικη ουτε σεξ δεν θα επρεπε να κανεις πριν τα 30 σου (ή εστω πριν παντρευτεις) ουτε να δοκιμαζεις πραγματα στο σεξ περαν του ιεραποστολικου...Πραγματα προφανως ανεφικτα. Τεσπα, μεγαλο θεμα, περασμενη ωρα= οχι καλος συνδυασμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Γιατί είναι αμαρτία ; Η φύση δεν έχει τον πρώτο λόγο; Και αυτό γιατί η φύση είναι υπαρκτή ενώ η θρησκεία ανύπαρκτη.
Όμως στην μαρτία τον πρώτο λόγο τον έχει η θρησκεία. Αυτό που θέλω να πω η αμαρτία είναι κάτι θρησκευτικό αρά αν κάτι είναι αμαρτία το κρίνει η θρησκεία.
Προφανως και μονο για τους θρησκευομενους το εννοει. πως αλλιως υφισταται η εννοια της αμαρτιας; :worry:
Η αμαρτία απεθύνεται μόνο σε αυτούς που πιστεύουν.

(Προσωπικα δεν πιστεύω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Ολόκληρη παρεξήγηση (λέμε τώρα) έγινε από λάθος λόγου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Το κακό δεν είναι στον αυνανισμό η σε ότι ξεπερνάει τα όρια του "φυσιολογικού" αλλα το θέμα είναι ότι η κοινωνία είναι έτοιμη να καταδικάσει οτιδήποτε ξεπερνάει έστω τα όρια του κανονικού. Ο αυνανισμός είναι κάτι φυσιολογικό και ειδικά σε μικρές ηλικίες απαραίτητο. Ο άντρας καθημερινά παράγει σπέρμα και αν αυτό δεν φύγει απο τον οργανισμό μπορεί να προκαλέσει εκνευρισμό, πόνο στα γενητικά όργανα, φλεγμονές κτλ. Με την άποψη της εκκλησίας τώρα ο άντρας πρέπει να έχει την πρώτη του επαφή την πρώτη νύκτα του γάμου. Εδώ μια εβδομάδα να κάνεις αποχή και αρχίζουν να πρίζονται πράγματα φαντάσου τόσα χρόνια. Τεσπα εγώ καταρχήν να συνχαρώ όσα άτομα ανοικτά δεν ντράπηκαν να παραδεκτούν αυτό που κάνουν. Ο dark έβαλε στην αρχή του post ένα link για τον αυνανισμό όποιος δεν το είδε ας το δει είναι πολύ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εμένα μου φαίνεται λίγο παράξενο να έχεις σύντροφο και να αυνανίζεσαι... Όπως είπε και ο yiannis πριν, πρέπει να ξεκουράζεται και καμιά φορά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Εμένα μου φαίνεται λίγο παράξενο να έχεις σύντροφο και να αυνανίζεσαι... Όπως είπε και ο yiannis πριν, πρέπει να ξεκουράζεται και καμιά φορά :P

Οπως ανεφερα και παραπανω, δεν τα θεωρω ακριβες υποκαταστατο το ενα του αλλου, οποτε γιατι να μην το κανω και οταν εχω συντροφο; :hmm: Οσο για το να ξεκουραζεται, οντως η υπερβολικη "χρηση" στους αντρες προκαλει προβληματα (στον προστατη κυριως) το θεμα ειναι ποση ειναι η υπερβολικη χρηση! ;) Συγκεκριμενα, δεν ειναι καλο να εχεις σεξουαλικη δραστηριοτητα δυο φορες σε λιγοτερο απο μια ωρα (καλα! Αντε να το τηρησεις αυτο! :P ), ουτε να εχεις σεξουαλικη δραστηριοτητα για αρκετη ωρα, χωρις να εχεις οργασμο στο τελος (για αντρες μιλαμε ετσι;!) Παρολα αυτα, ουρολογος μου εχει πει οτι πρεπει να "τελειωνεις" αρκετα συχνα, το οποιο προσδιορισε ως "τουλαχιστον μερα παρα μερα, να μη σου πω καθε μερα"! :jumpy: :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Οπως ανεφερα και παραπανω, δεν τα θεωρω ακριβες υποκαταστατο το ενα του αλλου, οποτε γιατι να μην το κανω και οταν εχω συντροφο; :hmm: Οσο για το να ξεκουραζεται, οντως η υπερβολικη "χρηση" στους αντρες προκαλει προβληματα (στον προστατη κυριως) το θεμα ειναι ποση ειναι η υπερβολικη χρηση! ;) Συγκεκριμενα, δεν ειναι καλο να εχεις σεξουαλικη δραστηριοτητα δυο φορες σε λιγοτερο απο μια ωρα (καλα! Αντε να το τηρησεις αυτο! :P ), ουτε να εχεις σεξουαλικη δραστηριοτητα για αρκετη ωρα, χωρις να εχεις οργασμο στο τελος (για αντρες μιλαμε ετσι;!) Παρολα αυτα, ουρολογος μου εχει πει οτι πρεπει να "τελειωνεις" αρκετα συχνα, το οποιο προσδιορισε ως "τουλαχιστον μερα παρα μερα, να μη σου πω καθε μερα"! :jumpy: :thumbsup:

Και πάρα μα πάρα πολύ σημαντικό για να συνεχίσω τις συμβουλές είναι μετά την εκπσπερμάτωση να ακολουθεί ούρηση. Ίσως κάπιοι παραξενευτούν με αυτό που έγραψα αλλα πιστέψτε με είναι πολύ σημαντικό καθώς ξεραμένο σπέρμα μέσα στην ουρίθρα μπορεί να προκαλέσει φλεγμονή. Τα αποτελέσματα είναι
-Συχνοουριά
-Μικρή απώλεια ούρων
-Τακτικές επισκέψεις
- Συναίσθημα ότι θες να ξαναπάς μόλις τελειώσεις κτλ
Δεν είναι τίποτα σοβαρό, κολλητός μου το είχε και αντιμετωπίζεται με φαρμακευτική αγωγή (αντιφλεγμονόδες) αλλα είναι ενοχλητικο. Και μιας και το ανέφερα το θέμα, θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή σε όλα τα αγοράκια του forum, ότι για οποιοδήποτε πρόβλημα έχεται σε εκείνη την περιοχή να μην αμελείτε να επισκέπτεστες τον ανάλογο γιατρό (ουρολόγο, αφροδισιολόγο κτλ) δεν είναι να παίζουμε με τέτοια θέματα. Σορρυ για το off topic!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Και πάρα μα πάρα πολύ σημαντικό για να συνεχίσω τις συμβουλές είναι μετά την εκπσπερμάτωση να ακολουθεί ούρηση. Ίσως κάπιοι παραξενευτούν με αυτό που έγραψα αλλα πιστέψτε με είναι πολύ σημαντικό καθώς ξεραμένο σπέρμα μέσα στην ουρίθρα μπορεί να προκαλέσει φλεγμονή. Τα αποτελέσματα είναι
-Συχνοουριά
-Μικρή απώλεια ούρων
-Τακτικές επισκέψεις
- Συναίσθημα ότι θες να ξαναπάς μόλις τελειώσεις κτλ
Δεν είναι τίποτα σοβαρό, κολλητός μου το είχε και αντιμετωπίζεται με φαρμακευτική αγωγή (αντιφλεγμονόδες) αλλα είναι ενοχλητικο. Και μιας και το ανέφερα το θέμα, θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή σε όλα τα αγοράκια του forum, ότι για οποιοδήποτε πρόβλημα έχεται σε εκείνη την περιοχή να μην αμελείτε να επισκέπτεστες τον ανάλογο γιατρό (ουρολόγο, αφροδισιολόγο κτλ) δεν είναι να παίζουμε με τέτοια θέματα. Σορρυ για το off topic!

Πολυ σωστος και στα δυο!! :thumbsup: Πραγματικα οποιος αισθανθει το οποιοδηποτε προβλημα δεν θα πρεπει να ντραπει αφενος γιατι δεν παιζουμε με την υγεια μας, αφετερου γιατι εν υπαρχει λογος να ντρεπεστε το γιατρο σας. Ειναι εκπαιδευμενοι να ειναι διακριτικοι, να δημιουργουν φιλικο περιβαλλον και γενικα οτιδηποτε χρειαζεται για να νιωσετε ανετα!

On topic: Σημερα ειχα συζητηση με μια φιλη μου, η οποια παροτι η ιδια αυνανιζεται, ντρεπεται να το παραδεχτει σε αλλους και μαλιστα πιστευει οτι οτι γυρω στο 50% των γυναικων το κανει...(λογικο, μιας και ολες οι φιλες της το αρνουνται... :whistle: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πρέπει να τις πιέσεις πάρα πολύ τις περισσότερες για να το παραδεχτούν και να σε νιώθουν και πολύ κοντά τους! Άσε που σε ηλικίες κάτω των 20-25 παίζει να μην το έχουν ανακαλύψει ακόμα, αν και μερικές το ξεκινούν απο τα 5...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top