Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,796 μέλη και 2,440,814 μηνύματα σε 76,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 301 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι γυναίκες θέλουν να εξουσιάζουν τους άνδρες...

eyeshine

Νεοφερμένος

Ο eyeshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O eyeshine eyeshine έγραψε: στις 18:21, 18-08-12:

ή μάλλον να νομίζουν ότι εξουσιάζουν τους άνδρες.
Σχολιάστε....
2
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε: στις 18:33, 18-08-12:

Λίγες είναι αυτές (και συνήθως ελαχιστότατα χαζές) που θα ''νομίζουν'' πως τον εξουσιάζουν ενώ κάτι τέτοιο δεν θα συμβαίνει.
Πραγματικά αν θέλει κάποια να σας εξουσιάσει θα το κάνει και με το παραπάνω. Κι αν εσύ ξεγελάς τον εαυτό σου πως η κοπελιά σου δεν το έχει καταφέρει τότε όπως σωστά το έθεσα, απλώς τον ξεγελάς.
Είναι γελοίο ξέρεις αγαπητέ (που δεν σε ξέρω κιόλας) eyeshine πόσο εύκολο είναι να βρει η γυναίκα ''το λουρί σου''.

σήμερα είμαι σκληρή
7
1
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,368 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε: στις 18:38, 18-08-12:

Θελουν να εξουσιαζουν τους ανδρες,διοτι τοσα χρονια οι ανδρες εξουσιαζαν αυτες
2
2
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε: στις 18:38, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
Λίγες είναι αυτές που θα ''νομίζουν'' πως τον εξουσιάζουν ενώ κάτι τέτοιο δεν θα συμβαίνει.
Πραγματικά αν θέλει κάποια να σας εξουσιάσει θα το κάνει και με το παραπάνω. Κι αν εσύ ξεγελάς τον εαυτό σου πως η κοπελιά δεν το έχει καταφέρει τότε όπως σωστά το έθεσα, απλώς τον ξεγελάς.
Είναι γελοίο ξέρεις αγαπητέ (που δεν σε ξέρω κιόλας) eyeshine πόσο εύκολο είναι να βρει η γυναίκα ''το λουρί σου''.

σήμερα είμαι σκληρή
Συμφωνώ. Πως λέει το τραγούδι "μια γυναίκα σε πάει με δυο κόλπα παλιά, με λυγμούς και φιλιά;"
Και να προσθέσω και το χιλιοαποδεδειγμένο σοφό ρητό "η καρδιά του άντρα περνάει από το στομάχι"
Δεν είναι κακό αν το καλοσκεφτείς, όταν ο ένας "εξουσιάζει" τον άλλον (σε μία σχέση) για τα καθημερινά και χαζά πράγματα, που στην ουσία δεν έχουν και τόσο μεγάλο βάρος.

Απεναντίας, σε μία σχέση νομίζω που υπάρχει σωστή επικοινωνία και αλληλοσεβασμός, την εξουσία την μοιράζονται οι δύο.

Ε τώρα αν θα φάνε φασολάκια την τετάρτη ή μακαρόνια είναι άλλο θέμα
1
Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε: στις 18:52, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Συμφωνώ. Πως λέει το τραγούδι "μια γυναίκα σε πάει με δυο κόλπα παλιά, με λυγμούς και φιλιά;"
Και να προσθέσω και το χιλιοαποδεδειγμένο σοφό ρητό "η καρδιά του άντρα περνάει από το στομάχι"
Δεν είναι κακό αν το καλοσκεφτείς, όταν ο ένας "εξουσιάζει" τον άλλον (σε μία σχέση) για τα καθημερινά και χαζά πράγματα, που στην ουσία δεν έχουν και τόσο μεγάλο βάρος.

Απεναντίας, σε μία σχέση νομίζω που υπάρχει σωστή επικοινωνία και αλληλοσεβασμός, την εξουσία την μοιράζονται οι δύο.

Ε τώρα αν θα φάνε φασολάκια την τετάρτη ή μακαρόνια είναι άλλο θέμα
Εγώ αυτό που θέλω να πώ είναι ότι ανεξάρτητα άν είναι μοιρασμένες οι δουλειές του σπιτιού, οι γυναίκες θέλουν να νομίζουν ότι έχουν τον έλεγχο.Το εξουσιάζουν ίσως φαίνεται υπερβολικό, αλλά ισχύει και αυτό. Τώρα οι γυναίκες ξέρω ότι δεν θα το παραδεχθούν αλλά έτσι είναι....
2
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 18:55, 18-08-12:

Όχι.
Εκτός κι αν είναι αρχηγοί σε καμιά υπηρεσία ,διεθύντριες κτλ και δίνουν εντολές σε άντρες. Νομίζω εκεί την καταβρίσκουν.
3
Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε: στις 18:56, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
Λίγες είναι αυτές (και συνήθως ελαχιστότατα χαζές) που θα ''νομίζουν'' πως τον εξουσιάζουν ενώ κάτι τέτοιο δεν θα συμβαίνει.
Πραγματικά αν θέλει κάποια να σας εξουσιάσει θα το κάνει και με το παραπάνω. Κι αν εσύ ξεγελάς τον εαυτό σου πως η κοπελιά σου δεν το έχει καταφέρει τότε όπως σωστά το έθεσα, απλώς τον ξεγελάς.

σήμερα είμαι σκληρή
αυτό εννοώ καλή μου.Είδες το παραδέχεσαι και μόνη σου.
1
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε: στις 19:05, 18-08-12:

Βασικα νομιζω πως το όλο θέμα του ισχυρου φυλου ή της εξουσιας-όπω λες-του ενος φυλου στο αλλο πηγαζει απο την καταπιεση τον ρατσισμο και να το πω σταρατα το''πεταγμα στα σκουπιδια σ;αν στιμμενη λεμονοκουπα''.Οι γυναικες ποτε δεν εξουσιασαν και ποτε δεν θα εξουσιασουν τον κοσμο.Ούτε όμως και οι ανδρρες.απλα πρεπει να καταλαβουν οτι καποιες γυναικες ειναι θυματα και καποιοι ανδρες ειναι θυματα.ποτε δε θα ναι μονο ανδρες η μονο γυναικες τα θυματα
Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε: στις 19:09, 18-08-12:

Εγώ πάντως, με όσες γυναίκες τα είχα και καταλάβαν ότι δεν μπορούν να με βάλουν στο βρακί τους, την έκαναν.
4
Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε: στις 19:20, 18-08-12:

Εγω νομιζω οτι δεν προκειτε να βρουμε ακρη με το ερωτημα του θεματοθετη....διοτι το πρισμα εχει πολλες πλευρες...
Δηλαδη αλλες γυναικες θελουν να εξουσιαζουν,αλλες θελουν να εξουσιαζουν αναλογα με τη περιπτωση...και αλλες θελουν να εχει
την εξουσια αποκλειστικα ο ανδρας...
Και επειδη ειναι και καλοκαιρακι...αντι να βασανιζουμε τον εγκεφαλο μας με τετοια θεματα...λεω να πιουμε το ριξουμε στα
μπυρονια.......Σαλουτε !!!
1
Παράθεση

@nn@

Νεοφερμένος

H @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H @nn@ έγραψε: στις 20:21, 18-08-12:

Ναι θέλουμε να εξουσιάζουν οπως και καθε άνθρωπος. 'Ασχετα όμως αν είναι γυναίκα ή άντρας εξουσιάζει πάντα ο πιο δυναμικός.
1
Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O Iratus έγραψε: στις 21:42, 18-08-12:

0 κάθε άνθρωπος προσπαθεί να εξουσιάσει.Εγώ προσωπικά στη σχέση μου έχω τόση εξουσία όση και η κοπέλα μου,αν και στην αρχή έκανα το λάθος να προσπαθώ να της επιβάλλομαι,ευτυχώς το κατάλαβα και το σταμάτησα νωρίς.
1
Παράθεση

φρι

Περιβόητο Μέλος

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,288 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 22:02, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Iratus
0 κάθε άνθρωπος προσπαθεί να εξουσιάσει.Εγώ προσωπικά στη σχέση μου έχω τόση εξουσία όση και η κοπέλα μου,αν και στην αρχή έκανα το λάθος να προσπαθώ να της επιβάλλομαι,ευτυχώς το κατάλαβα και το σταμάτησα νωρίς.
Σεβασμος πανω απ'ολα

μια απορια..γιατι εβαλες μηδεν στην αρχη;
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε: στις 23:42, 18-08-12:

eyeshine ισως δεν εχεις γνωρισει την καταλληλη γυναικα

φρι το μηδεν ειναι κοντα στο ομικρον και μπερδευθηκε ο ανθρωπος
Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O Iratus έγραψε: στις 00:43, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
Σεβασμος πανω απ'ολα

μια απορια..γιατι εβαλες μηδεν στην αρχη;
Είναι λίγο πάνω από το Ο και τα μπέρδεψα.
Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε: στις 00:46, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nancaki@papaki
eyeshine ισως δεν εχεις γνωρισει την καταλληλη γυναικα

φρι το μηδεν ειναι κοντα στο ομικρον και μπερδευθηκε ο ανθρωπος
Δεν είναι θέμα καταλληλότητας, είναι θέμα της φύσης της γυναίκας.Από τότε που υποτίθεται πήρε μια θέση μέσα στην κοινωνία
οι κοινωνίες χαλάσαν.Γιατί ή θα σε κάνει σκυλάκι του καναπέ ή θα είναι αμαζόνα.Μέση λύση δεν υπάρχει.Κυκλοφορώ μέσα στην κοινωνία και βλέπω τους άντρες που τους έχουν περάσει χειροπέδες τα θηλυκά.Σου κάνουν και ένα παιδί και μετά τέλος ο ανδρισμός.Γι' αυτό πάμε όπως πάμε.
2
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 01:15, 19-08-12:

Αν πέφτετε με νάζια σημαίνει ότι σας εξουσιάζουμε?
Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε: στις 01:28, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Αν πέφτετε με νάζια σημαίνει ότι σας εξουσιάζουμε?
Όταν ο άλλος, ο οποιοσδήποτε άλλος γίνεται σκυλάκι του καναπέ, ναί είναι εξουσιασμός πάνω στον ανδρισμό και την φύση του άνδρα.
1
1
Παράθεση

GetOuttaMyWay (Johnson)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε: στις 01:28, 19-08-12:

Αν είναι δυνατόν!!!!!!! Τι σεξιστικές, σεπερατιστικές μαλακίες ακούω νυχτιάτικα!!!!!!!!!
3
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H SoZi έγραψε: στις 01:54, 19-08-12:

Δεν σε κόβω για πολύ φίλο της ισότητας εσένα.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος