Ποιο φύλο έχει το πιο δύσκολο έργο;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μ, οκ, αλλά και πάλι πολλές πρέπει είτε να ερεθίσουν με το δάχτυλο την κλειτορίδα, ή δεν τα καταφέρνουν ούτε έτσι... Και ισχύει ότι τα άρθρα που βλέπω είναι για τον οργασμό γενικά, όχι για το upgrade σε κολπικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι οκ....σε καταλαβαινω...
Αλλα νομιζω οτι θα επρεπε να γινεται αυτος ο διαχωρισμος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νι, αλλά στην τελική είναι απλά πιο περίπλοκο για τις γυναίκες... Αν θα έχουν οργασμό at all, αν θα είναι κολπικός ή κλειτοριδικός, αν θα είναι όντως στη διάρκεια του σεξ ή με χάδια, πότε θα καταφέρει να έχει οργασμό με παρέα, πόση ώρα θα πάρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καταρχήν να πω οτι εχουμε ενα τοπικ οπου καμποσες γυναικες μιλανε για τον οργασμο....how better than that can it get ?


Εγω θα συμφωνησω λιγο περισσοτερο με michelle,Γιδι,fandago. Εξηγω :

Θεωρώ όμως ότι και μια γυναίκα με μια Α εμπειρία (και αυτό ΔΕΝ μεταφράζεται "με έναν Α (μεγάλο) αριθμό συντρόφων)) ξέρει πλέον τα "κουμπιά" της και μπορεί να έρθει σε οργασμό (οκ, απορρίπτονται περιπτώσεις που ο άλλος έχει τσακωθεί με το μπάνιο/καθαριότητα, της είναι αποκρουστικός κοκ--βέβαια in that case γιατί βρέθηκε μαζί του στο κρεβάτι είπαμε? :hmm:, ή μιλάμε για τον πλέον ατζαμή που πραγματικά δεν ξέρει τι να κάνει και πως να αγγίξει καθόλου).
Αθηνα συμφωνω, αλλά πρακτικά δε συγκρινουμε εμπειρες γυναικες με το μεσο ορο ανδρων. Να συγκρινουμε μεσο ορι γυναικων με μεσο ορο ανδρων. Και οι αντρες εχουν κουμπια, και ολοι μας. Και τα ανακαλυπτουμε στην πορεια. Ομως καθε δεδομενη στιγμη, με καθε αντρα και καθε γυναικα στον πλανητη, συμβαινει το ενα πολυ περισσοτερο απο το αλλο. Διαφωνουμε σε αυτο ; Αν οχι, γιατι λες να ισχυει ; Αν διαφωνουμε, τότε να κοιταξουμε καμια ερευνα να δουμε μηπως τελικά τα % ανδρων που δυσκολευονται ειναι παραπλησια/ιδια.

Από κει και πέρα όμως είναι θέμα ... χημείας... Τι να το κάνω να πρέπει να "παιδευτώ" μόνη μου κατά τη διάρκεια της...πράξης και να το...ζορίσω το ζήτημα ώστε κάάάάάποια στιγμή να το ... πετύχω σωματικά το...ζητούμενο? (αυτό ισχύει και για τα 2 φύλα πιστεύω). Το θέμα είναι να λειτουργήσει η ... χημεία και να ... έρθει και εγκεφαλικά, αν μπορώ να το πω έτσι.
Το να πετυχουμε τη χημεια και να ταιριαξουν ολα, ειναι το ιδανικο θα ελεγα. Ομως βλεπω οτι γινεται πολυς λογος περι χημειας, για κατι, που απο τη φυση του χρειαζεται και επικτητη γνωση/εμπειρια. Καλα καλα δε ξερουμε το σωμα μας και τα κουμπια τα δικα μας, κι ομως εχουμε το σκεπτικό "αν δεν πανε ολα καλα στο σεξ εξαρχης,δεν υπαρχει χημεια". Για την χημεια εγω δε θα εψαχνα σε τεχνικες σεξ, αλλά στο ποσο θελει και ποθει ο ενας τον αλλο. Σιγουρα καποια πραγματα ερχονται απο τη φυση τους, ομως αυτο δε σημαινει οτι μαθαινοντας και τον αλλον, αλλα και τον εαυτο μας μεσα απο αυτον, μπορουμε να ανεβασουμε την ποιοτητα και να το χαιρομαστε περισσοτερο. Σκεψου οτι ο ποθος ειναι το ταλεντο ή η διαθεσιμη ενεργεια, και η λεγομενη "χημεια" (δλδ καλο αποτελεσμα στο σεξ), ειναι κατι που ναι μεν μπορει και να ειναι εξαρχης σε καλο επιπεδο, αλλά σιγουρα βελτιωνεται καθως με την εμπειρια και το ψαξιμο, βρισκεις τροπους να διοχετευσεις και να καλλιεργησεις αυτο τον ποθο, το "ταλεντο".

Εν ολίγοις, θεωρώ ότι τόσο άντρες όσο και γυναίκες (απλώς για μας ίσως χρειάζεται να έχει προηγηθεί...τριβή με το άθλημα ;)) μπορούμε σωματικά να το ... πετύχουμε άμα θέλουμε με παρόμοια ευκολία, αλλά δεν είναι αυτό το ...δυσκολο σημείο της ολοκλήρωσης ;)
Πολλα ματακια μας κλεινεις και τελικα δεν ειμαστε σιγουροι τι εννοεις :P Αυτο το "απλως..." που λες στην παρενθεση σιγουρα ισχυει, αλλά δεν ειναι μονο αυτο νομιζω. Ειναι και το πως σκεφτεται το καθε μυαλο. Οτι μπορει ο καθενας να το πετυχει, ναι. Ομως το ποσο ευκολα κουβεντιαζουμε.

Συμφωνώ με την Ηρώ απόλυτα όμως
όταν σε ενδιαφέρει να φτιάξεις τον άλλον, απλά βρίσκεις το σωστό κουμπί
Αν ο αλλος ειναι αντρας το "απλα" το καταλαβαινουμε. :P Αν ειναι γυναικα, θα λεγες οτι ειναι εξισου απλό ; Και επισημαινω οτι χρησημοποιησες πολυ σωστα τη λεξη "βρισκεις". Αρα ψαχνεις. Δε περιμενεις οτι απο την αρχη θα ειναι ολα στο 100% τέλεια.

για τον άντρα "φαίνεται" ότι είναι πιο εύκολο να τον φέρεις σε διάθεση γιατί θεωρητικά όλο κι όλο αρκεί ένα στοματικό και μια παγωμένη μπύρα (με όποια σειρά θέλετε :P)
για τη γυναίκα "φαίνεται" να είναι δύσκολο γιατί δεν της αρκεί ένα στοματικό... θέλει και μια αγκαλιά η σιχαμένη ... ενίοτε και κανα χάδι :P
Δηλαδη κατα την αποψη σου, η διαφορά στη δυσκολια απλα "φαινεται" ετσι, ειναι πλασματική και οχι πραγματικη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν ο αλλος ειναι αντρας το "απλα" το καταλαβαινουμε. :P Αν ειναι γυναικα, θα λεγες οτι ειναι εξισου απλό ; Και επισημαινω οτι χρησημοποιησες πολυ σωστα τη λεξη "βρισκεις". Αρα ψαχνεις. Δε περιμενεις οτι απο την αρχη θα ειναι ολα στο 100% τέλεια.

Δηλαδη κατα την αποψη σου, η διαφορά στη δυσκολία απλα "φαίνεται" ετσι, ειναι πλασματική και οχι πραγματικη ;

ναι... όταν υπάρχει -το λιγότερο- αμοιβαίο ενδιαφέρον για τον άλλον και τις ανάγκες του
δεν χρειάζεται απαραίτητα να ψάξεις.. νομίζω ότι μπορείς και να ρωτήσεις ευθέως

πάντως ναι, δεν είναι όλα τέλεια στο 100% στην αρχή συνήθως
και δεν πιστεύω ότι αυτό αφορά περισσότερο τις γυναίκες, αφορά το ζευγάρι σαν ζευγάρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το θέμα είναι να το δουν έτσι και οι δύο, Κουεδίνω'μ.
Προσωπικά μου έχει τύχει να νιώσω και ότι ο άλλος το κάνει "για μένα", και "έλα να σ' ευχαριστήσω μανάρα'μ", κατά βάθος ελπίζοντας να μην πάρει πολλή ώρα για να προλάβουμε να δούμε ένα επεισόδιο friends, αλλά και ότι απλά δεν τίθεται θέμα, του αρέσει όσο μου αρέσει και μόνο αυτό έχει σημασία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ε εντάξει... εγώ μιλάω απ τη δική μου σκοπιά και οπτική...
ότι έχω δει κι έχω βιώσει την τελευταία ...δεκαετία :P

με αυτό πορεύομαι... άντε και με τις εμπειρίες από φιλενάδες που γνωρίζω
δεν μπορώ να μιλάω για το πανελλήνιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ναι... όταν υπάρχει -το λιγότερο- αμοιβαίο ενδιαφέρον για τον άλλον και τις ανάγκες του δεν χρειάζεται απαραίτητα να ψάξεις.. νομίζω ότι μπορείς και να ρωτήσεις ευθέως
Ναι, κι αυτο στο ψαξιμο το συγκαταλεγουμε βρε. Και μη ξεχναμε και το οτι υπαρχει και ψαξιμο για εμας τους ιδιους. Υπαρχουν ατομα που γνωριζουν (γιατι δεν εχουν ασχοληθει) πολυ λιγα για το τι τους αρεσει. Πως λοιπον θα χαρουν, και ποσο μαλλον να το μεταδωσουν στο/στην συντροφο.

Αφου λες οτι ειναι πλασματική η διαφορα δυσκολιας, τοτε που πιστευεις οτι οφειλεται ολη η φασαρια γυρω απο το οτι τεραστιο ποσοστο γυναικων δεν εχουν, ή εχουν δυσκολα οργασμο (ενω αντιστοιχα πολλοι αντρες παραερχονται ευκολα) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αφου λες οτι ειναι πλασματική η διαφορα δυσκολιας, τοτε που πιστευεις οτι οφειλεται ολη η φασαρια γυρω απο το οτι τεραστιο ποσοστο γυναικων δεν εχουν, ή εχουν δυσκολα οργασμο (ενω αντιστοιχα πολλοι αντρες παραερχονται ευκολα) ;

στα ταμπού των γυναικών :/:
δεν απολαμβάνουν τον έρωτα γιατί έχουν μεγαλώσει με την πεποίθηση ότι είναι κακό πράγμα
καθώς επίσης και δεν γνωρίζουν το σώμα τους επίσης από ταμπού (Δεν αυνανίζονται) ώστε να δώσουν και στον άλλον να καταλάβει τι είναι αυτό που τις ικανοποιεί
απλά δεν ξέρουν ούτε οι ίδιες!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όντως δεν αυνανίζονται, μία γνωστή μου μας έλεγε ότι μετάνιωσε που έκανε την πρώτη της σχέση στα 25, μετανιώνει που έπρεπε να φτάσει σε αυτήν την ηλικία για να νιώσει οργασμό.




Έπρεπε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σιγουρα εχουν την πεποιθηση οτι ειναι κακο πραγμα ; Να επισημανω να μην κοιταμε την Ελλαδα μονο ε ; Παγκοσμιες ειναι οι μελετες περι δυσκολιας γυναικειου οργασμου. Και μπορει να κανω και λαθος, αλλα οι γυναικες ολο και πιο ευκολα και επιφανειακα κανουν σεξ οσο περνανε οι γενιες...

Το οτι δεν αυνανιζονται καμποσες ή αρκετα, και δεν ασχολουνται με το σωμα τους με αυτην την εννοια, συμφωνω, και ειναι κριμα. Αναρωτιεμαι αν δικαιολογει απο μονο του ολη την υποθεση ομως. Καπου ειχα δει μια μελετη οτι περιπου το 50% αυνανιζεται (ανδρες 95%) πχ., αν και δε θυμαμαι τη συχνοτητα που αντιστοιχουσε σε αυτο το %.

Αυνανιστειτε λιγο ρε κοπελιες ! Δε το λεγε "προπονηση" τυχαια ο Λαζοπουλος ! :P Mετα παραπονιουνται οι γυναικες, οτι οι ανδρες δε κανουν καλο στοματικο. ...well big f**king surprise there ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ρε συ αν δεν ξέρεις τι είναι αυτό που σε ανάβει κι άλλος πρέπει να πάει στα ψαχτά... ε πως να έχει οργασμό η άλλη
σε συνδυασμό όπως είπες ότι πλέον γίνονται και πολλές εφήμερες σχέσεις, δλδ δεν υπάρχει μακροχρόνια σχέση ώστε να υπάρχουν τουλάχιστον τα περιθώρια χρόνου να ψαχτεί μέσα απ την ίδια τη σχέση η κατάσταση... ε έδεσε το νερατζάκι

προσωπικά ναι πιστεύω ότι είναι πιθανό να είναι ο βασικότερος παράγοντας παγκοσμίως
δεν είμαστε μόνο εμείς "πουριτανοί"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αθηνα συμφωνω, αλλά πρακτικά δε συγκρινουμε εμπειρες γυναικες με το μεσο ορο ανδρων. Να συγκρινουμε μεσο ορι γυναικων με μεσο ορο ανδρων. Και οι αντρες εχουν κουμπια, και ολοι μας. Και τα ανακαλυπτουμε στην πορεια. Ομως καθε δεδομενη στιγμη, με καθε αντρα και καθε γυναικα στον πλανητη, συμβαινει το ενα πολυ περισσοτερο απο το αλλο. Διαφωνουμε σε αυτο ; Αν οχι, γιατι λες να ισχυει ; Αν διαφωνουμε, τότε να κοιταξουμε καμια ερευνα να δουμε μηπως τελικά τα % ανδρων που δυσκολευονται ειναι παραπλησια/ιδια.
Τι εννοώ... Δεν θυμάμαι να ξέρω κανέναν άντρα (και στο λύκειο-πρώτα έτη ήξερα αρκετούς που με είχαν για ... εξομολόγο δεν ξέρω γιατί! :confused:) που να μου είπε ότι είχε πρόβλημα να τελειώσει, ακόμα και αν δεν ήταν τόσο "έντονο" όσο θα ήθελαν (δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει αυτό στην πράξη αλλά υποθέτω) σε καμία του φορά, από τις πρώτες φορές που έκανε σεξ. Αντίθετα, οι περισσότερες κοπέλες που ξέρω (Including me) χρειάστηκε να περάσουν κάποιες εμπειρίες και κάποιος καιρός σεξουαλικής ζωής για να έχουμε τα ίδια αποτελέσματα :). Υποθέτω λοιπόν, ότι εφόσον το...μάθουμε τέσπα τι μας εξιτάρει, μπορούμε να το εφαρμόσουμε με οποιονδήποτε παρτενέρ. Το να βρούν αυτά τα κουμπιά για τους άντρες, πιστεύω ότι είναι ευκολότερο, επομένως είναι πιο εύκολη η επίτευξη του...στόχου(:P) από τις πρώτες ήδη φορές.


Αυτό που είπα απλώς είναι ότι έχει διαφορά το (να το πω "χοντρά") "κάνω σεξ γιατί θέλω να ... κάνω σεξ και ξέρω ότι άμα κάνω αυτά τα 5 πράγματα θα τελειώσω" από το "κάνω έρωτα και τελειώνω". Το πρώτο θεωρώ ότι ναι, από μια εμπειρία και μετά είναι εύκολο για όλους (για τους άντρες ευκολότερο από πολύ νωρίτερα) ενώ το 2ο αρκετά δυσκολότερο για όλους :)

that's all :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Τι εννοώ... Δεν θυμάμαι να ξέρω κανέναν άντρα (και στο λύκειο-πρώτα έτη ήξερα αρκετούς που με είχαν για ... εξομολόγο δεν ξέρω γιατί! :confused:) που να μου είπε ότι είχε πρόβλημα να τελειώσει, ακόμα και αν δεν ήταν τόσο "έντονο" όσο θα ήθελαν
καλό μου, στα 18 δεν έχουν πρόβλημα τα αγόρια να τελειώσουν:P
το πρόβλημα έρχεται καθώς αυξάνεται η ηλικία, στα 35-40 (απ'ότι έχω ακούσει δηλαδή, δεν μου χει τύχει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ετσι οπως το εξηγεις τωρα Αθηνα, συμφωνουμε οτι υφισταται μια διαφορά.


ΚΕ : ενταξει κι αλλοι ειναι πουριτανοι, αλλά οι ερευνες αφορουν ανεπτυγμενα και αναπτυσομενα κρατη. Δεν ειμαστε και πολυ "μπροστα" σαν Ελληνες σε κατι τετοια. Θεωρεις οτι ο μεσος ορος αυτων των κρατων, τελικα βγαζει οτι οι γυναικες εχουν ταμπου οτι το σεξ ειναι κακο, και γιαυτο δε νιωθουν ανετα και δυσκολευονται ; Πως εξηγουνται οι τοσες περισσοτερες ελευθερες/εφημερες σχεσεις σεξ που κανουν τα τελευταια χρονια τοτε ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ΚΕ : ενταξει κι αλλοι ειναι πουριτανοι, αλλά οι ερευνες αφορουν ανεπτυγμενα και αναπτυσομενα κρατη. Δεν ειμαστε και πολυ "μπροστα" σαν Ελληνες σε κατι τετοια. Θεωρεις οτι ο μεσος ορος αυτων των κρατων, τελικα βγαζει οτι οι γυναικες εχουν ταμπου οτι το σεξ ειναι κακο, και γιαυτο δε νιωθουν ανετα και δυσκολευονται ; Πως εξηγουνται οι τοσες περισσοτερες ελευθερες/εφημερες σχεσεις σεξ που κανουν τα τελευταια χρονια τοτε ; :hmm:

στο ότι τελικά το συνεχές ντεκαπάζ καίει τελικά τα εγκεφαλικά κύτταρα :P

οκ σοβαρά :P
Γιατί εφήμερες σχέσεις κάνουν οι ηλικίες 15-25... από κει και πέρα ή έχουν "τακτοποιηθεί" στην πλειοψηφία τους ή απλά δεν τις ενδιαφέρει πλέον αυτό το "παιχνίδι"
όμως αυτή τη στιγμή οι ηλικίες 15-25 δεν έχουν τα ταμπού που είχαν οι περασμένες γενιές 25-65 που όμως περιλαμβάνονται στην έρευνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ρε συ δε νομιζω οι ερευνες να αφορουν συγκεκριμενες ηλικιες. Αυτες τις κανουν με μοιρασμενες κατηγοριες για πιο πληρη εικονα. Πιστευω θα περιλαμβανουν ηλικιες 18-50 περιπου.

Και...σιγουρα εφημερες κανουν μονο μεχρι περιπου 25 ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Διαφωνώ με το ότι οι εφήμερες σχέσεις εξαρτώνται από την ηλικία, καθώς πιστεύω ότι εξαρτώνται από το χαρακτήρα κάποιου, άσχετα με το αν είναι 15, 25 , 35 κ.ο.κ. Εφήμερη σχέση σημαίνει ότι θέλω κάποιον για αυτό που δείχνει, δεν ψάχνω βαθύτερα γιατί δεν πρόκειται να δεσμευτώ μαζί του, οπότε δε με ενδιαφέρει να ψάξω βαθύτερα. Για μένα είναι καλό να έχεις περάσει από μερικές εφήμερες σχέσεις, όταν είσαι σε μικρή ηλικία όμως. Εγώ προσωπικά έχω κάνει μόνο 2 σχέσεις και οι 2 κράτησαν για περισσότερους από 6 μήνες, οπότε θεωρούνται "σοβαρές".

Σχετικά με το θέμα, όντως μια γυναίκα φτάνει σε οργασμό πιο δύσκολα από κάποιον άντρα, αλλά ο γυναικείος οργασμός διαρκεί ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ περισσότερο από τον αντρικό. Στη δεύτερη σχέση μου, όταν άρχισα να γίνομαι λίγο πιο έμπειρος, θυμάμαι την πρώην μου να "σπαρταράει" για πάνω από 10 λεπτά;). Απαραίτητο είναι και το "στοματικό" για να υγρανθεί η κοπέλα, αλλίως έχω ακούσει από πολλές κοπέλες ότι πονάει πολύ :eek:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
καλό μου, στα 18 δεν έχουν πρόβλημα τα αγόρια να τελειώσουν:P
το πρόβλημα έρχεται καθώς αυξάνεται η ηλικία, στα 35-40 (απ'ότι έχω ακούσει δηλαδή, δεν μου χει τύχει)


οκ... να το θέσω αλλιώς :P

στα 20 ο άντρας έχει πιο δύσκολο έργο να επιτελέσει.

Στα 30 δεν υπάρχει διαφορά.

Στα 40 έχει πιο δύσκολο έργο η γυναίκα να επιτελέσει.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
στα ταμπού των γυναικών :/:
δεν απολαμβάνουν τον έρωτα γιατί έχουν μεγαλώσει με την πεποίθηση ότι είναι κακό πράγμα
καθώς επίσης και δεν γνωρίζουν το σώμα τους επίσης από ταμπού (Δεν αυνανίζονται) ώστε να δώσουν και στον άλλον να καταλάβει τι είναι αυτό που τις ικανοποιεί
απλά δεν ξέρουν ούτε οι ίδιες!:/:
Ο αυνανισμός δεν σε κάνει απαραίτητα να έχεις οργασμό κατά την διάρκεια της σεξουαλικής πράξης. Εννοώ πως μπορεί μια χαρά να μπορείς να τελειώνεις μόνη σου και με άλλον να σου βγαίνει η πίστη ή να μη τελειώνεις καθόλου, ενώ και τον θες και είχες την διάθεση. Απλά να μη μπορείς.

(Επίσης ο αυνανισμός δεν σε βοηθά απαραίτητα να μάθεις το σώμα σου, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Βασικά όχι ο αυνανισμός καθεαυτός, το να έχεις γενικά οργασμό μόνη σου).

ΥΓ: Ρεζιντεντ διαφωνώ κάθετα, οριζόντια και διαγώνια με όσα λες στο τελευταίο σου ποστ. Θεωρώ πως ο άντρας όσο μεγαλύτερος είναι (και μέχρι τα 55 περίπου), τόσο λιγότερο κόπο χρειάζεται να καταβάλλει η γυναίκα (με δεδομένο ότι τον φτιάχνει). Μεγαλύτερες πιθανότητες έχεις να αντιμετωπίσεις κάποια δυσκολία με ένα 25άρη που δεν έχει εμπειρία ιδιαίτερη κι έχει και άγχος, παρά με ένα 50άρη που είναι χαλαρός και ξέρει ακριβώς τι χρειάζεται και θέλει για να περάσει καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top