Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,244 μέλη και 2,424,418 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 356 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε: στις 16:53, 22-10-11:

εγω ξηροφθαλμια δεν ειχα..ισως νομιζω στην αρχη λιγο ενιωθα τα ματια μου ξηρα αλλα μετα ημουν μια χαρα..

τα χειλη σου θα ξεραθουν γυρω στη 3η μερα γι αυτο να τα ενυδατωνεις απο τη πρωτη μερα που θα παρεις τα χαπια..στην αρχη ισως παθεις ενα σοκ που θα βλεπεις μερη του σωματος σου να εχουν ξηροδερμια αλλα σιγα σιγα θα το συνηθισεις..
επισης εμενα τα φθηνα λιποζαν(και οχι μονο σε μενα) δεν εκαναν τιποτα απολυτως..εβαζα ενα πολυ καλο που βεβαια εχει 11 ευρω αλλα καμια σχεση με τα κλασικα λιποζαν που δεν μενουν πανω ουτε λεπτο..τα χειλη σου θα θελουν συνεχεια ενυδατωση..ολα τα αλλα παλευονται πιστευω
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 16:57, 22-10-11:

Είχες επιδείνωση της ακμής; Πώς ήταν;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε: στις 17:06, 22-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Είχες επιδείνωση της ακμής; Πώς ήταν;
oχι δεν ειχα ειδεινωση της ακμης ημουν μια χαρα..βεβαια εγω δεν ειχα ποτε τεραστιο προβλημα τα σπυρακια μου ηταν 3-4 στο προσωπο και αλλα τοσα στην πλατη..ποτε δεν φουντωσα δηλαδη οπως αλλες περιπτωσεις..βεβαια μου ειχε πει η γιατρος οτι αυτο συνηθως γινεται οταν καποιος εχει μεγαλο προβλημα..
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε: στις 17:40, 22-10-11:

Α ωραία!! Θα δείξει....!
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε: στις 19:04, 22-10-11:

παιδια να σας ρωτησω......ολοι εσεις που παιρνετε τα χαπια της ακμης εχετε μιλησει με τον γιατρο σας για το μακιγιαζ?
θελω να πω επιτρεπεται?? διαφωτιστε με λιγο!!!!
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε: στις 19:29, 22-10-11:

Κι εγώ έχω αυτήν την απορία. ^
Παράθεση

gkm

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gkm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O gkm έγραψε: στις 20:34, 22-10-11:

μακρια απο χαπια και κρέμες!
οι λόγοι που κρύβονται είναι συνήθως διατροφης, ασκησης και γενικότερα lifestyle οπως επίσης και του self-image του καθενός.
ελπίζω να βοήθησα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε: στις 22:14, 22-10-11:

Δε σε κατάλαβα η αλήθεια είναι.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 191 μηνύματα.

O prwteas έγραψε: στις 22:47, 22-10-11:

Υπάρχει κανείς εδώ μέσα που ενώ είναι πάνω από 20 εξακολουθεί να ταλαιπωρείται από ακμή; Δεν αντέχω πια! Βλέπω τους συνομιλήκους μου με λαμπερές επιδερμίδες και ζηλεύω. Εγώ στο πηγάδι κατούρησα;
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna έγραψε: στις 15:44, 23-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από karotenia
παιδια να σας ρωτησω......ολοι εσεις που παιρνετε τα χαπια της ακμης εχετε μιλησει με τον γιατρο σας για το μακιγιαζ?
θελω να πω επιτρεπεται?? διαφωτιστε με λιγο!!!!
μου ειπε οτι οσο λιγοτερο τοσο το καλυτερο..καλυτερα οχι μεικ απ πουδρα κλπ μονο τα σημεια που θες να καλυψεις..
Αρχική Δημοσίευση από gkm
μακρια απο χαπια και κρέμες!
οι λόγοι που κρύβονται είναι συνήθως διατροφης, ασκησης και γενικότερα lifestyle οπως επίσης και του self-image του καθενός.
ελπίζω να βοήθησα
ουτε εγω σε καταλαβα
Αρχική Δημοσίευση από prwteas
Υπάρχει κανείς εδώ μέσα που ενώ είναι πάνω από 20 εξακολουθεί να ταλαιπωρείται από ακμή; Δεν αντέχω πια! Βλέπω τους συνομιλήκους μου με λαμπερές επιδερμίδες και ζηλεύω. Εγώ στο πηγάδι κατούρησα;
εγω ημουν 20 και δυστυχως ειχα ακομα!
Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

O prwteas έγραψε: στις 17:48, 23-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
εγω ημουν 20 και δυστυχως ειχα ακομα!
Και πότε σου εξαφανίστηκαν; Επίσης τι μορφής ήταν; 2-3 φρέσκα μαζί με κάμποσα σημάδια και κοκκινιές από παλιότερα;
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna έγραψε: στις 18:08, 23-10-11:

Και πότε σου εξαφανίστηκαν; Επίσης τι μορφής ήταν; 2-3 φρέσκα μαζί με κάμποσα σημάδια και κοκκινιές από παλιότερα;
μου εξαφανιστηκαν τωρα με τα χαπια..ειχα κυστικη ακμη..δεν προλαβαινε να φυγει το παλιο κι εβγαινε καποιο καινουριο..και φυσικα ειχα και τα σημαδια που μου αφηνε..στο προσωπο ειχα αρκετα τα οποια τωρα ουτε καν φαινονται αφου εδω και 6 μηνες δεν εχω βγαλει αλλο..οπως επισης και στη πλατη ενω φαινονταν πολυ τωρα φαινονται λιγο αν και θα χρειαστει να κανω χημικο peeling
Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

O prwteas έγραψε: στις 18:16, 23-10-11:

μου εξαφανιστηκαν τωρα με τα χαπια..ειχα κυστικη ακμη..δεν προλαβαινε να φυγει το παλιο κι εβγαινε καποιο καινουριο..και φυσικα ειχα και τα σημαδια που μου αφηνε..στο προσωπο ειχα αρκετα τα οποια τωρα ουτε καν φαινονται αφου εδω και 6 μηνες δεν εχω βγαλει αλλο..οπως επισης και στη πλατη ενω φαινονταν πολυ τωρα φαινονται λιγο αν και θα χρειαστει να κανω χημικο peeling
Α, μάλιστα. Επειδή το είχα υπόψιν μου, ρώτησα το δερματολόγο αν μπορώ να ακολουθήσω αγωγή με αυτά τα χάπια και μου το απαγόρευσε, αφενός γιατί βρίσκομαι εν μέσω peeling και αφετέρου γιατί η περίπτωσή μου δεν αποτελεί βαριά μορφή ακμής. Το μόνο που μου συνέστησε ήταν να κάνω υπομονή έως ότου σταματήσει η ανάπτυξη. Μέχρι τότε θα τα αντιμετωπίζω με αλοιφές και κρέμες.
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna έγραψε: στις 18:21, 23-10-11:

ναι εννοειται οτι οταν κανεις peeling δεν γινεται να κανεις θεραπεια και το αντιστροφο..
ενας φιλος μου ο οποιος ειχε ακμη προσπαθησε να την αντιμετωπισει με peeling και τελικα τα εκανε χειροτερα τα πραγματα του δημιουργηθηκαν και ουλες..
ουτε κι εγω ειχα βαριας μορφης ακμη αλλα αυτο που μου εξηγησε ειναι οτι εφοσων εχω κυστικη ακμη θα με ταλαιπωρουν συνεχεια..και οντως παλευα απο τα 16 με κρεμες και δεν εγινε τιποτα..ελπιζω να σου φυγουν
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε: στις 18:22, 23-10-11:

Κι εγώ κυστική... Ευτυχώς δεν είναι πολλές!
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna έγραψε: στις 18:24, 23-10-11:

ναι εννοειται οτι οταν κανεις peeling δεν γινεται να κανεις θεραπεια και το αντιστροφο..
ενας φιλος μου ο οποιος ειχε ακμη προσπαθησε να την αντιμετωπισει με peeling και τελικα τα εκανε χειροτερα τα πραγματα του δημιουργηθηκαν και ουλες..
ουτε κι εγω ειχα βαριας μορφης ακμη αλλα αυτο που μου εξηγησε ειναι οτι εφοσων εχω κυστικη ακμη θα με ταλαιπωρουν συνεχεια..και οντως παλευα απο τα 16 με κρεμες και δεν εγινε τιποτα..ελπιζω να σου φυγουν
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε: στις 18:30, 23-10-11:

Κι εγώ. Είναι σπαστικό να φουσκώνουν συγκεκριμένα σημεία και να πονάνε κιόλας!! -.-
Πέρα από τα χάπια χρησιμοποιώ μια κρέμα που μου 'χει γραψει από το καλοκαίρι και τις κρατά σε ύφεση κάπως.
Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

O prwteas έγραψε: στις 18:42, 23-10-11:

Μάλλον τα χάπια θα χορηγούνται μόνο στην περίπτωση της κυστικής. Κι εγώ το ελπίζω όσο τίποτα άλλο. Μέχρι στιγμής, δεν είχα καμία βελτίωση στα σημάδιά μου τουλάχιστον. Ίσως να ξεθώριασαν κάποια, αλλά κι αυτό μπορεί να είναι της ιδέας μου. Σύμφωνα με το γιατρό, η κολλαγονογένεση θα ξεκινήσει αρκετούς μήνες μετά. Οπότε θα περιμένω πολύ μήπως και κάνω τίποτα πιο αποφασιστικό
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna έγραψε: στις 18:45, 23-10-11:

Μάλλον τα χάπια θα χορηγούνται μόνο στην περίπτωση της κυστικής. Κι εγώ το ελπίζω όσο τίποτα άλλο. Μέχρι στιγμής, δεν είχα καμία βελτίωση στα σημάδιά μου τουλάχιστον. Ίσως να ξεθώριασαν κάποια, αλλά κι αυτό μπορεί να είναι της ιδέας μου. Σύμφωνα με το γιατρό, η κολλαγονογένεση θα ξεκινήσει αρκετούς μήνες μετά. Οπότε θα περιμένω πολύ μήπως και κάνω τίποτα πιο αποφασιστικό
και σε μια αλλη περιπτωση χορηγουνται αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται
τα σπυρακια σου ειναι εσωτερικα?
Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

O prwteas έγραψε: στις 18:49, 23-10-11:

και σε μια αλλη περιπτωση χορηγουνται αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται
τα σπυρακια σου ειναι εσωτερικα?
Μήπως λέγεται φαγεσωρική; Αν είναι να επιμείνω ή να αποταθώ σε άλλον.
Τι εννοείς εσωτερικά;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες