Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Δεν ειναι μονο προσωπικη μου αποψη είναι αποψη πολλών!Κατεληξα στο εξης συμπερασμα.Ειμαστε σκ@τ@ και τα δυο φυλα.Δεν βγαινει ακρη!Φταιμε φταιτε!!
ReSpeCT νουμερο 1!
Δυστυχως πλεον εχει χαθει η επικοινωνια αναμεσα στα δυο φυλα...(η μαλλον χανεται σιγα σιγα)

Εχω τραβηξει τοσα πολλα απο τις γυναικες με εχουν παιξει τοσο πολυ μονο και μονο επειδη ειμαι συναισθηματικος καλουνατος και γενικως μλκ@ς.Αλλα εχω αλλάξει νοοτροπια και εμαθα ποια να σεβομαι οποιες με σεβονται και τις αλλες μεχρι να τις ξεφωνιζω μπροστα σε αλλους.(Σε καμια περιπτωση δεν χτυπαω γυναικα)
ReSPecT νουμερο 2!
Οχι τιποτα αλλο αλλα κι εγω τετοιος τυπος ειμαι.
ReSPecT νουμερο 3! (για τα bold)
Προσωπικα τις δευτερες δεν τις πολυξεφωνιζω πλεον*καταλαβα πως το λες* (εκτος και αν με φερουν στο αμην), απλος παιρνουν τον δρομο που τους πρεπει το αγυριστο!By N.Sfakianakis:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Βρες μου ένα ποστ σου που να μην εκφράζει κακία,υποτίμηση και κατώτερότητα από όλα όσα έχεις κάνει.Αυτό το κάνεις σε όλους.Εγώ είμαι ειδική περίπτωση επειδή ξέρω την συμπάθεια σου προς εμού.

Αλλά έτσι είναι η Michelle,όταν βρίσκει άτομα που πάνε με τα νερά της και έχουν τα ίδια μυαλά με την ίδια,τότε ΟΛΑ καλά και ανθηρά.

Όταν όμως βρεις κάποιον ή κάποια που δεν συμφώνει με το αλάθητο σου και τυγχάνει να ξέρει 5 πράγματα παραπάνω από σένα,με την μία να τον κατήγορήσουμε ότι είναι φαλλοκράτης,εγώιστης,νάρκισσος,ρατσιστής κτλ κτλ...τα ίδια και τα ίδια...

Ένα στέκι γεμάτο με απτές αποδείξεις του αίσθηματος κατωτερότητος που έχεις και των όλων κόμπλεξ που κουβαλάς.

Are you talking to you?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Dare devil κάνε λίγο υπομονή και θα δεις οτι όσο μεγαλώνεις τόσο λιγότερες τέτοιες περιτπώσεις θα συναντάς. Αρκεί να μην αλλοιωθεί ο χαρακτήρας σου απο τις απογοητευσεις και γίνεις κάφρος. Προσπάθησε να μείνεις αυτός που είσαι και θα δεις οτι θα δικαιωθείς ;)

Covenant όπως είπες, scripta manent. Το ποιά είμαι και ποιός είσαι φαίνεται όχι μόνο απο το παρόν θέμα αλλά απο πολλά άλλα μηνύματα στο στέκι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Παρακαλώ να λοίπουν οι προσωπικές επιθέσεις και να ηρεμήσουν τα πνεύματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Εσύ μεγάλωσες δηλαδή και ωρίμασες τόσο ώστε να μπορείς να προσβάλεις και να την λες τον καθένα με τον οποίο δεν συμφωνείς ! ααα...και να υποθέσω ότι το σύνδρομο του ¨ξερόλα" είναι δείγμα ωριμότητας σωστά?

Grow up!
Aκόμη ένας κλώνος της admin καθώς τα ίδια Παντελή μου,τα ίδια Παντελάκη μου...

Εγώ δεν διαφώνησα με κανέναν,εσείς το "αδύναμο" φύλο ορμήξατε να κατακρίνεται όπως πάντα τα πόστ μου.
Εσύ είσαι μια κλασική περίπτωση που θα σε βρώ ένα πόστ σου,συνήθως λακώνικο (ότι μπορεί ο καθένας),που ΟΛΩΣ τυχαίως πάντα θα έχει κάτι μέσα από το πόστ μου,εμμέσως ή με quote.
Μήπως θα ήταν καλά να υποθέτεις κάποια πράγματα για τον ευατό σου και μέτα για τους άλλους;Στο λέω γιατί μου μιλάς λες και με ξέρεις χρόνια,έτσι κάνεις σε όλους τους άντρες ή απλά όπου σου βγαίνει καλύτερα;

Σε ευχαριστώ skoulikadera πολύ που και εσύ μου δίνεις τόσο αξία,ειλικρινά με συγκινείς με το ενδιαφέρον σου τόσο καιρό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Όταν όμως βρεις κάποιον ή κάποια που δεν συμφώνει με το αλάθητο σου και τυγχάνει να ξέρει 5 πράγματα παραπάνω από σένα,με την μία να τον κατήγορήσουμε ότι είναι φαλλοκράτης,εγώιστης,νάρκισσος,ρατσιστής κτλ κτλ...τα ίδια και τα ίδια...
Nα κλείσουμε ένα ραντεβού δάσκαλε θα έρθει και η Μιchelle και θα κρατά σημειώσεις μήπως και το τσαμένο μάθει τίποτα από 5 πραγματάκια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Dare devil κάνε λίγο υπομονή και θα δεις οτι όσο μεγαλώνεις τόσο λιγότερες τέτοιες περιτπώσεις θα συναντάς. Αρκεί να μην αλλοιωθεί ο χαρακτήρας σου απο τις απογοητευσεις και γίνεις κάφρος. Προσπάθησε να μείνεις αυτός που είσαι και θα δεις οτι θα δικαιωθείς ;)

Nαι, αλλα οχι αναγκαστικα γιατι θα αλλαξουν τοσο δραστικα εκατερωθεν (το βιασα;:whistle: ) τα μυαλα, αλλα γιατι ο ιδιος ο dare devil θα γινει πολυ πιο "κριτικος" και θα μπορει να ξεχωριζει.;)
Τωρα για αυτους τους καφρους αλλα και αυτες τις καφρισες*μιας και υπαρχου και πολλες τετοιες ε!* (οπως να 'ναι) που επειδη την εχουν πατησει απο δυο τρεις επιλογες τα κανουν ολα μπαχαλο, ειναι αλλουνου παπα τροπαριο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Nαι, αλλα οχι αναγκαστικα γιατι θα αλλαξουν τοσο δραστικα εκατερωθεν (το βιασα;:whistle: ) τα μυαλα, αλλα γιατι ο ιδιος ο dare devil θα γινει πολυ πιο "κριτικος" και θα μπορει να ξεχωριζει.;)
Τωρα για αυτους τους καφρους αλλα και αυτες τις καφρισες*μιας και υπαρχου και πολλες τετοιες ε!* (οπως να 'ναι) που επειδη την εχουν πατησει απο δυο τρεις επιλογες τα κανουν ολα μπαχαλο, ειναι αλλουνου παπα τροπαριο.;)
Συμφωνώ απόλυτα. Γενικά πιστευω οτι δεν υπάρχει σχεδόν κανείς που να μην έχει ζήσει απογοητευσεις σε εφηβική κυρίως ηλικία. Το θέμα είναι να μην αλλοιωθεί και αρχίσει να κατηγορεί το άλλο φύλο, τη ρημάδα την κοινωνία κλπ και γίνει κι αυτός σαν αυτούς/ες που τον πλήγωσαν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Συμφωνώ απόλυτα. Γενικά πιστευω οτι δεν υπάρχει σχεδόν κανείς που να μην έχει ζήσει απογοητευσεις σε εφηβική κυρίως ηλικία. Το θέμα είναι να μην αλλοιωθεί και αρχίσει να κατηγορεί το άλλο φύλο, τη ρημάδα την κοινωνία κλπ και γίνει κι αυτός σαν αυτούς/ες που τον πλήγωσαν ;)
Η αλλοίωση γίνεται μέσα στην εφηβεία,καθώς όλοι και όλες είχαμε τις απογοητεύσεις μας.
Το αν θα γίνουμε "κολλημένα"/κομπλεξικά μυαλά σαν ενήλικες με το άλλο φύλο θα μας συνοδεύσει για το υπόλοιπο της ζωής μας.
Η παροιμία,για τον λύκο που γερνάει και το τρίχωμα αλλάζει την ξέρεις ;)

Ο χαρακτήρας μας πλάθεται κατά τεράστιο ποσοστό στην εφηβεία και μένει σχεδόν αναλλοίωτος για πάντα.
Γιαυτό λέμε ότι με την σωστή παιδεία γίνεται καλός κάποιος άνθρωπος,από τα παιδικά χρόνια εξαρτάται και μόνο,από κει κ πέρα πορευόμαστε με ότι έχουμε διδαχτεί σαν παιδιά και είναι πολύ δύσκολο να αποβάλλουμε ότι κακό κρατήσαμε από μικροί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Το θέμα είναι να μην αλλοιωθεί και αρχίσει να κατηγορεί το άλλο φύλο, τη ρημάδα την κοινωνία κλπ και γίνει κι αυτός σαν αυτούς/ες που τον πλήγωσαν ;)
E φυσικα.Να τον βλεπεις τον αλλο σαν ξεχωριστη μοναδα μεσα στο συνολο και οχι σαν εναν του συνολου!;)


Η αλλοίωση γίνεται μέσα στην εφηβεία,καθώς όλοι και όλες είχαμε τις απογοητεύσεις μας.Το αν θα γίνουμε "κολλημένα"/κομπλεξικά μυαλά σαν ενήλικες με το άλλο φύλο θα μας συνοδεύσει για το υπόλοιπο της ζωής μας.
Ο χαρακτήρας μας πλάθεται κατά τεράστιο ποσοστό στην εφηβεία και μένει σχεδόν αναλλοίωτος για πάντα.Γιαυτό λέμε ότι με την σωστή παιδεία γίνεται καλός κάποιος άνθρωπος,από τα παιδικά χρόνια εξαρτάται και μόνο,από κει κ πέρα πορευόμαστε με ότι έχουμε διδαχτεί σαν παιδιά και είναι πολύ δύσκολο να αποβάλλουμε ότι κακό κρατήσαμε από μικροί
Πολυ σωστα ολα αυτα!;)
Απλως οι οποιες απογοητευσεις αλλιως "αποκωδικοποιουνται" απο πολλους για διαφορους λογους...
Απο το ποσο ευαισθητοι ειναι,ποσο απανωτες ειναι, σε συνδιασμο με τι αλλες που ειχαν εκεινη την περιοδο,εαν ειχαν καποιο "στηριγμα", τι εφοδια ειχαν παρει απο οικογενεια,το φιλικο τους περιβαλλον,την παιδεια τους οπως πολυ σωστα ειπες και και και.
Γενικα συμφωνω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonx

Νεοφερμένος

Ο jonx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ισως να μην η αλληλοεκτιμηση που μεταξυ των δυο φυλων να μην υπαρχει πια ή να το περνουν σαν ενα παιχνιδι οσο κρατισει και αμα η ουσια οπως ειπε και ο dare-devil φταιμε φταιτε αυτο ειναι πρεπει να αλλαξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από jonx:
ισως να μην η αλληλοεκτιμηση που μεταξυ των δυο φυλων να μην υπαρχει πια ή να το περνουν σαν ενα παιχνιδι οσο κρατισει και αμα η ουσια οπως ειπε και ο dare-devil φταιμε φταιτε αυτο ειναι πρεπει να αλλαξει!

Για να κάνουμε ένα summary της κατάστασης. Ο θεμάτοθέτης μας είναι ένας άνθρωπος που γράφτηκε στο στέκι μόλις χτες, έχει δημοσιεύσει μέχρι στιγμής 7 μηνύματα, η πλειοψηφία των οποίων αποτελούν καινούρια θέματα. ΔΥΟ από τα θέματα που έχει ξεκινήσει αφορούν ερωτικές σχέσεις. Είναι προφανές οτι στην τελευταία του σχέση δεν πέρασε και τόσο καλά και γενικώς είναι απογοητευμένος. Προσπαθεί να αλλάξεί τους ανθρώπους αλλά δεν φαίνεται να έχει και καμιά διάθεση να αλλάξει τον εαυτό του (όπως τουλάχιστον φαίνεται από το πρώτο ποστ αυτού του θέματος), θεωρεί οτι δεν υπάρχει αλληλοεκτίμηση μεταξύ των δύο φύλων (και την ίδια στιγμή ο ίδιος δεν φαίνεται να εκτιμά το γυναικείο φύλο), μας λέει οτι κάτι πρέπει να αλλάξει αλλά δε μας προσδιορίζει ακριβώς ΤΙ πρέπει να αλλάξει, θεωρεί τις γυναίκες ημιμαθείς (αλήθεια, ημιμαθείς ως προς ΤΙ), και εγώ αυτή τη στιγμή (κατά την άποψή του) του επιτίθεμαι.
Jonx για να καταφέρεις να αγαπήσεις και να εκτιμήσεις πραγματικά τους άλλους, πρέπει πρώτα απ'όλα να αγαπάς και να εκτιμάς τον εαυτό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Για να κάνουμε ένα summary της κατάστασης. Ο θεμάτοθέτης μας είναι ένας άνθρωπος που γράφτηκε στο στέκι μόλις χτες, έχει δημοσιεύσει μέχρι στιγμής 7 μηνύματα, η πλειοψηφία των οποίων αποτελούν καινούρια θέματα. ΔΥΟ από τα θέματα που έχει ξεκινήσει αφορούν ερωτικές σχέσεις. Είναι προφανές οτι στην τελευταία του σχέση δεν πέρασε και τόσο καλά και γενικώς είναι απογοητευμένος. Προσπαθεί να αλλάξεί τους ανθρώπους αλλά δεν φαίνεται να έχει και καμιά διάθεση να αλλάξει τον εαυτό του (όπως τουλάχιστον φαίνεται από το πρώτο ποστ αυτού του θέματος), θεωρεί οτι δεν υπάρχει αλληλοεκτίμηση μεταξύ των δύο φύλων (και την ίδια στιγμή ο ίδιος δεν φαίνεται να εκτιμά το γυναικείο φύλο), μας λέει οτι κάτι πρέπει να αλλάξει αλλά δε μας προσδιορίζει ακριβώς ΤΙ πρέπει να αλλάξει, θεωρεί τις γυναίκες ημιμαθείς (αλήθεια, ημιμαθείς ως προς ΤΙ), και εγώ αυτή τη στιγμή (κατά την άποψή του) του επιτίθεμαι.
Jonx για να καταφέρεις να αγαπήσεις και να εκτιμήσεις πραγματικά τους άλλους, πρέπει πρώτα απ'όλα να αγαπάς και να εκτιμάς τον εαυτό σου.
+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Για να κάνουμε ένα summary της κατάστασης. Ο θεμάτοθέτης μας είναι ένας άνθρωπος που γράφτηκε στο στέκι μόλις χτες, έχει δημοσιεύσει μέχρι στιγμής 7 μηνύματα, η πλειοψηφία των οποίων αποτελούν καινούρια θέματα. ΔΥΟ από τα θέματα που έχει ξεκινήσει αφορούν ερωτικές σχέσεις. Είναι προφανές οτι στην τελευταία του σχέση δεν πέρασε και τόσο καλά και γενικώς είναι απογοητευμένος. Προσπαθεί να αλλάξεί τους ανθρώπους αλλά δεν φαίνεται να έχει και καμιά διάθεση να αλλάξει τον εαυτό του (όπως τουλάχιστον φαίνεται από το πρώτο ποστ αυτού του θέματος), θεωρεί οτι δεν υπάρχει αλληλοεκτίμηση μεταξύ των δύο φύλων (και την ίδια στιγμή ο ίδιος δεν φαίνεται να εκτιμά το γυναικείο φύλο), μας λέει οτι κάτι πρέπει να αλλάξει αλλά δε μας προσδιορίζει ακριβώς ΤΙ πρέπει να αλλάξει, θεωρεί τις γυναίκες ημιμαθείς (αλήθεια, ημιμαθείς ως προς ΤΙ), και εγώ αυτή τη στιγμή (κατά την άποψή του) του επιτίθεμαι.
Jonx για να καταφέρεις να αγαπήσεις και να εκτιμήσεις πραγματικά τους άλλους, πρέπει πρώτα απ'όλα να αγαπάς και να εκτιμάς τον εαυτό σου.
το καλύτερο ποστ εως τώρα...:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Για να κάνουμε ένα summary της κατάστασης. Ο θεμάτοθέτης μας είναι ένας άνθρωπος που γράφτηκε στο στέκι μόλις χτες, έχει δημοσιεύσει μέχρι στιγμής 7 μηνύματα, η πλειοψηφία των οποίων αποτελούν καινούρια θέματα. ΔΥΟ από τα θέματα που έχει ξεκινήσει αφορούν ερωτικές σχέσεις. Είναι προφανές οτι στην τελευταία του σχέση δεν πέρασε και τόσο καλά και γενικώς είναι απογοητευμένος. Προσπαθεί να αλλάξεί τους ανθρώπους αλλά δεν φαίνεται να έχει και καμιά διάθεση να αλλάξει τον εαυτό του (όπως τουλάχιστον φαίνεται από το πρώτο ποστ αυτού του θέματος), θεωρεί οτι δεν υπάρχει αλληλοεκτίμηση μεταξύ των δύο φύλων (και την ίδια στιγμή ο ίδιος δεν φαίνεται να εκτιμά το γυναικείο φύλο), μας λέει οτι κάτι πρέπει να αλλάξει αλλά δε μας προσδιορίζει ακριβώς ΤΙ πρέπει να αλλάξει, θεωρεί τις γυναίκες ημιμαθείς (αλήθεια, ημιμαθείς ως προς ΤΙ), και εγώ αυτή τη στιγμή (κατά την άποψή του) του επιτίθεμαι.
Jonx για να καταφέρεις να αγαπήσεις και να εκτιμήσεις πραγματικά τους άλλους, πρέπει πρώτα απ'όλα να αγαπάς και να εκτιμάς τον εαυτό σου.


α) Και γιατί να αλλάξει τον εαυτό του; Τα λάθη του να αλλάξει κοπελιά!!! Τα λάθη του, αν φυσικά έκανε, στην προηγούμενή του σχέση. Ενω αμα του λες να αλλάξει τον εαυτό του, τι θα γίνει; Ενας μαλθακός και ελεγχόμενος "άντρας"; Τι προσπαθείτε ακριβώς να μας κολλήσετε στο μέτωπο; Τη στόφα του "Είμαι ο άντρας της γυναίκας μου"; Εγω το μέτωπό μου το θέλω καθαρό!

β) Σε παρακαλώ μου καταπατάς το copyright, εγω είπα οτι είστε ημιμαθείς.:P

γ) Όλοι αγαπάμε τους εαυτούς μας, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για τον jonx, αλλά για εκείνους και εκείνες που αγαπάνε υπερβολικά τους εαυτούς τους και τυφλώνουν όλα τα υπόλοιπα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν μπορείς να απαιτείς από τους άλλους να αλλάξουν χωρίς πρώτα να κοιτάς τα δικά σου τα λάθη. Και ναι, το να προσπαθούμε να μην κάνουμε ξανά και ξανά τα ίδια λάθη, σημαίνει κάποια αλλαγή στον εαυτό μας. Όσο για το copyright, εγώ στη θέση σου δεν θα ήμουν και τόσο περήφανη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από jonx:
ισως να μην η αλληλοεκτιμηση που μεταξυ των δυο φυλων να μην υπαρχει πια ή να το περνουν σαν ενα παιχνιδι οσο κρατισει και αμα η ουσια οπως ειπε και ο dare-devil φταιμε φταιτε αυτο ειναι πρεπει να αλλαξει!
Το φταιμε φταιτε δεν αλλάζει καλε μου φιλε διότι ειμαστε διαφορετικες προσωπικοτητες και οσο και να λεμε οτι ενα ζευγαρι ταιριαζει σαν χαρακτηρες δεν υφισταται γιατι βαθια μεσα τους σιγουρα εχουν κατι το διαφορετικο.Αν σε μια σχεση υπαρχει αλληλοεκτιμηση αλληλοσεβασμος και αλληλοβοηθεια τοτε αυτη ειναι σχεση.Σχεση για μενα δεν ειναι να τα εχεις με μια η οποια ειναι και γ@μ. τις γυναικαρες αλλα με μια που να εχει ολα τα παραπανω που σου ανεφερα.Προσωπικα για να μου κανει κλικ ενα κοριτσι και να την δω σοβαρα και οχι επιπολαια πρεπει να ειναι χαριτωμενη εξυπνη και γενικως εξωστρεφης!Δεν μου αρεσουν οι κατσουφες που δεν λενε πολα και δεν γελανε καθολου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σε αυτο εχει δικιο ο Valder.
Σε περιπτωση που φερθηκε λαθος η κοπελα δεν τιθεται θεμα να αλλαξει ο jonx.
Μπορει οντως να ειναι απογοητευμενος απο την τελευταια του σχεση.Αλλοιμονο ομως εαν αλλαζουμε εμεις ή εσεις αρδην μετα το τελος καποιας σχεσης.
Σε περιπτωση που ο Jonx ηταν σωστος δεν πρεπει να "αλλαξει".
Και αυτο στο λεω αδεσποτο γιατι δεν ισχυει παντα οτι πρεπει να κοιταξω πρωτα ή μονο τα δικα μου λαθη.
Ναι μεν θα κοιταξω και αυτα, αλλα πρωτα θα κοιταξω γιατι ο αλλος μου φερθηκε σκαρτα.
Και οχι δεν ισχυει παντα το οτι μπορει να εφταιξα κι εγω για να μου φερθει ετσι.
Οντως πρεπει να αγαπαμε πρωτατον εαυτο μας, αλλα οχι να μεινουμε να κανουμε παρεα μονο με αυτον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Δεν μπορείς να απαιτείς από τους άλλους να αλλάξουν χωρίς πρώτα να κοιτάς τα δικά σου τα λάθη. Και ναι, το να προσπαθούμε να μην κάνουμε ξανά και ξανά τα ίδια λάθη, σημαίνει κάποια αλλαγή στον εαυτό μας. Όσο για το copyright, εγώ στη θέση σου δεν θα ήμουν και τόσο περήφανη...

Επειδή έχεις πέσει σε πολύ καλό γνώστη της ελληνικής, να σου επισημάνω οτι άλλο το "αλλάζω τον εαυτό μου" και άλλο το "αλλάζω κάτι στον εαυτό μου". Άλλη φορά να προσέξεις πως θα το εκφράσεις γιατί εκτίθεσαι (χώρια τις τσάμπα παρεξηγήσεις). Επιπρόσθετα όσον αφορά το copyright, προτιμώ να είμαι περήφανος και ειλικρινής για κάτι που δεν αρέσει στο κοινό, παρά υποταγμένος και λυκόφιλος ψέυτης για να αρέσω στην κοινωνία.

Πάντα φιλικά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Επειδή έχεις πέσει σε πολύ καλό γνώστη της ελληνικής, να σου επισημάνω οτι άλλο το "αλλάζω τον εαυτό μου" και άλλο το "αλλάζω κάτι στον εαυτό μου". Άλλη φορά να προσέξεις πως θα το εκφράσεις γιατί εκτίθεσαι (χώρια τις τσάμπα παρεξηγήσεις). Επιπρόσθετα όσον αφορά το copyright, προτιμώ να είμαι περήφανος και ειλικρινής για κάτι που δεν αρέσει στο κοινό, παρά υποταγμένος και λυκόφιλος ψέυτης για να αρέσω στην κοινωνία.

Πάντα φιλικά!:)

Τελικά όμως δεν μου απάντησες ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ???? Και ως προς τα ελληνικά μου, σε παρακαλώ να λείπουν τα σχόλια γιατί τουλάχιστον σε αυτόν τον τομέα ΔΕΝ είμαι ημιμαθής. (Αλήθεια, έχει ένας άνθρωπος τη δυνατότητα να ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ??? Εσύ όταν στα μαθηματικά λύνεις μια εξίσωση, τους περιορισμούς δεν τους κοιτάζεις έτσι? Οκ, αλλη φορά θα σου μεταφράζω τι θάλω να πω γιατί κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top