Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση;

jonx

Νεοφερμένος

Ο jonx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Η αληθεια ισως να ειναι δυσκολη αλλα οτι και να πιστευουμε οι γυναικες ειναι αυτες που ελενχουν μια σχεση αφηνοντας τους αλλους να πιστευουν αυτοι εχουν το πανω χερι ευτηχως υπαρχουν και οι εξερεσεις.Περα απο αυτο οι εκεινες ειναι που οριζουν ποτε μια και με ποιον θα αρχησουν μια σχεση αλλα και ποτε θα την τερματισουν.ισως τελικα οι γυναικες να μην ειναι αυτο που νομιζουν μερικοι αλλα σκληρες και ανελεητες (οχι για ολες υπαρχουν εξερεσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από jonx:
Η αληθεια ισως να ειναι δυσκολη αλλα οτι και να πιστευουμε οι γυναικες ειναι αυτες που ελενχουν μια σχεση αφηνοντας τους αλλους να πιστευουν αυτοι εχουν το πανω χερι ευτηχως υπαρχουν και οι εξερεσεις.Περα απο αυτο οι εκεινες ειναι που οριζουν ποτε μια και με ποιον θα αρχησουν μια σχεση αλλα και ποτε θα την τερματισουν.ισως τελικα οι γυναικες να μην ειναι αυτο που νομιζουν μερικοι αλλα σκληρες και ανελεητες (οχι για ολες υπαρχουν εξερεσεις)

Φίλε, ενα θα σου πω! Οτι σε φοβίζει το πετυχαίνει ακριβώς επειδή το αφήνεις εσυ να σε φοβίζει! Για εμένα η γυναίκα είναι ενα πλάσμα του Αρχηγού (Θεου), όπως είμαι και εγω ο άντρας. Οχι μόνο θα διαφωνήσω μαζί σου σε ευγενικότατα πλαίσια πάντα αλλά θα σου εκφράσω και τη βαθιά μου αντίθεση στο να δεχτώ αυτό που εσυ γράφεις! Είναι όλες τους εκεί που είναι ακριβώς επειδή εμείς τις αφήσαμε. Αυτό πρέπει να διορθωθεί ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ!

Στάση ζωής μου είναι να μην αφήνω καμία να μου καβαλάει το λαιμό. Θες σχέση; Καλώς! Δε θες; Πες το κι ασε με να δώσω τον Άρχοντα σ εκείνη που θα τον εκτιμήσει. Τι παει να πει "σκληρές και ανελέητες"; Υπάρχουν αυτές που θα γίνουν δικές σου κι αυτές που δε θα γίνουν (για χίλιους και δυο λόγους). Ούτε το αφεντικό μου είναι που θα με απολύσει, ούτε ο καθηγητής μου που θα με περάσει στο μάθημα η θα με κόψει, ούτε η μάνα μου που θα με νταντέψει!

Θες αγάπη; Πάρτην και δώρο η ζωή μου όλη και ο σεβασμός μου και η τσέπη μου και το εργαλείο μου και όλα! Δε θες; Σάλτα σε άλλο δέντρο τσίτα και μη μου γανώνεις τον εγκέφαλο. Εγω είμαι ο κριτής, εγω σε βαθμολογώ, εγω και σε απολύω, ....γιατί αν είσαι καλή, μ#λ@κας είμαι να σε απολύσω;;;!

Κι αν τους αρέσει!

Ο σωστός τίτλος του θέματος λοιπόν είναι "Οι άντρες δεν αξιοποιούν την εξυπνάδα τους" γιατί αυτό είναι και το ολέθριο λάθος μας. Είμαστε ζώα! Αν ο ημιμαθής (γυναίκα) κοντράρει τον πολυμαθή (άντρας) στα ίσα, δε σου λεω δημοσίως τι θα πάρει και θα πάει βόλτα. Όταν ο πολυμαθής γίνει ενα αδρανές αμαθές ζώο, φυσικό είναι οι ημιμαθείς να πάρουν τα ηνία. Αλλά ακόμα και η ημιμάθεια είναι χειρότερη απ την αμάθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonx

Νεοφερμένος

Ο jonx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
SORRY φιλε πολυ απλα εσφαλα και συμφωνω μαζι σου εξαλου απ΄αυτα μαθενεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Ο σωστός τίτλος του θέματος λοιπόν είναι "Οι άντρες δεν αξιοποιούν την εξυπνάδα τους" γιατί αυτό είναι και το ολέθριο λάθος μας. Είμαστε ζώα! Αν ο ημιμαθής (γυναίκα) κοντράρει τον πολυμαθή (άντρας) στα ίσα, δε σου λεω δημοσίως τι θα πάρει και θα πάει βόλτα. Όταν ο πολυμαθής γίνει ενα αδρανές αμαθές ζώο, φυσικό είναι οι ημιμαθείς να πάρουν τα ηνία. Αλλά ακόμα και η ημιμάθεια είναι χειρότερη απ την αμάθεια.
:worship:Ultimate :worship: Respect:worship:


Δεν θα μπορούσα παρά να συμφωνήσω απόλυτα με τις παραπάνω απόψεις καθώς η σχέση αποτελείται απο 2 άτομα και όχι απο μία γυναίκα μόνο και αυτό θα πρέπει να το καταλάβεις.
Αν εσύ θέτεις ή μεταβιβάζεις τον έλεγχο μιας σχέσης καθώς και εσύ είσαι ενεργό μέλος της.
Αν όμως εσύ δεν κάνεις κάτι από την πλευρά σου για να υπάρχει ισορροπία και αλληλοσεβασμός σε μία σχέση,τότε πολύ απλά θα "πηγαίνεις" σε γυναίκες που θέλουν να κάνουν σχέση για την κοινή απόλαυση και όχι για να πειθαρχήσουν έναν άντρα όπως θα ήθελαν.

Αυτά είναι λυπηρά παραδείγματα τριγύρω μας από "κοριτσάκια" που επειδή έχουν κόμπλεξ και ψυχολογικά κατάλοιπα από την εφηβική τους ηλικία,βλέπουν τις σχέσεις ως το "μέρος" που θα βγάλουν τα απωθημένα τους και όχι για την όλη ομορφιά του να είσαι με έναν άνθρωπο για την αγάπη του και τα κοινά αισθήματα που μοιράζεστε.

Θέτεις προτεραιότητες και ορίζεις τον πήχη εσύ για το αν θα έχεις σχέση με όλη την έννοια που την ορίζει.
Και ο άντρας μπορεί να πει πολλές φορές όχι,αλλά πλεόν οι περισσότεροι έχουμε γίνει τόσο μαλθακοί που έχουμε ξεχάσει τον ρόλο του κάθε φύλου σε μία σχέση.
Δυστυχώς στην χώρα μας,οι περισσότερες συμπατριώτισες σου κάνουν την χάρη που είσαι μαζί τους ή ακόμα περισσότερο που σου κάθονται...και γιαυτό ξέρεις ότι έχουν τον έλεγχο,έλα όμως που έξω από τα σύνορα της Ελλαδίτσας οι κοπέλες εκτιμούν και σέβονται το ΙΔΙΟ με σένα το γεγονός ότι τις τιμάς με την παρουσία σου ,ακόμα και μέχρι στο κρεβάτι.Εν ολίγις ούτε χάρες τις κάνεις ούτε τίποτα,αντιθέτως σε ευχαριστούν και νιώθουν και υποχρεωμένες (για να φανταστείς ποια είναι η άλλη πλευρά του νομίσματος)

Αν ο άνθρωπος δεν εκτιμά,τότε γίνεται αχάριστος μέχρι που θα το χάσει αυτό που έχει και θα το εκτιμήσει μετέπειτα αλλά με τον κακό τρόπο..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από jonx:
SORRY φιλε πολυ απλα εσφαλα και συμφωνω μαζι σου εξαλου απ΄αυτα μαθενεις

Μη ζητάς συγγνώμη καλέ μου φίλε! Σκέψη σου ήταν και καλώς έπραξες και την έθεσες! Κι εγω άργησα να δω την ωμή αλήθεια στη ζωή μου. Έπρεπε να φτάσω 21-22. Τώρα στα 22-23 ναι μεν έχω κι άλλα προφανώς να μάθω (και πάντα όλοι θα μαθαίνουμε) αλλά πλέον νιώθω ισχυρός να τις κοιτάξω στα μάτια και να τις αδειάσω ανα πάσα στιγμή αν χρειαστεί! Και δε ντρέπομαι καθόλου μη με χαρακτηρίσουν αγροίκο ή φαλλοκράτη! Εμένα γι αυτό μου τα έδωσε ο Θεος τα κεφάλια. Για να τα δουλεύω και οχι για να με δουλεύουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από jonx:
Η αληθεια ισως να ειναι δυσκολη αλλα οτι και να πιστευουμε οι γυναικες ειναι αυτες που ελενχουν μια σχεση αφηνοντας τους αλλους να πιστευουν αυτοι εχουν το πανω χερι ευτηχως υπαρχουν και οι εξερεσεις.Περα απο αυτο οι εκεινες ειναι που οριζουν ποτε μια και με ποιον θα αρχησουν μια σχεση αλλα και ποτε θα την τερματισουν.ισως τελικα οι γυναικες να μην ειναι αυτο που νομιζουν μερικοι αλλα σκληρες και ανελεητες (οχι για ολες υπαρχουν εξερεσεις)

Εκτός του ότι όλα αυτά που λές ανήκουν σε μιαν άλλη εποχή (κάπου πενήντα χρόνια πίσω, που οι γυναίκες προσπαθούσαν με εσφαλμένους τρόπους να κάνουν το δικό τους), το γεγονός οτι αν δεν δεχτείς οτι τα δύο φύλα είναι ίσα (κι όμως είναι) και οτι κανένας και καμία δεν έχει στη φύση του/της την τάση να επιβάλλεται στον άλλον τότε θα στριφογυρίζεις γύρω από το ίδιο θέμα συνεχώς...

Αυτό που μου κάνει εντύπωσει είναι οτι λες οτι μια γυναίκα ορίζει πότε και με ποιόν θα κάνει σχέση και πότε θα σταματήσει η σχέση αυτη. Δηλαδή να μην τη ρωτήσουμε;; Ή μήπως θεωρείς οτι εσείς οι αθώοι άντρες εξαπατάστε και τελικά "λυγίζετε" κάτω από το βάρος της γυναικείας θέλησης; (Πίστεψέ με, τίποτα από τα δύο δεν σε τιμά σαν άντρα)

Ο κόσμος έχει γεμίσει από ανθρώπους οι οποίοι προσπαθούν να αποδείξουν ότι όλοι οι υπόλοιποι είναι κατώτεροί τους... Και προφανώς αυτό απορρέει από το σύμπλεγμα κατωτερότητας που έχουν. Ανοίξτε τα μυαλά σας γιατί χανόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Mα καλά πιστεύετε ότι είναι θέμα φύλου για το ποιός θα έχει τον έλεγχο στην σχέση..? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Mα καλά πιστεύετε ότι είναι θέμα φύλου για το ποιός θα έχει τον έλεγχο στην σχέση..? :confused:
Πες τα βρε Σκουληκαντέρα..Κούνια που τους κούναγε;)
Χωρίς παρεξήγηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Γιατί πάντα οι γυναίκες δεν έχετε τίποτα να πείτε και πετάτε μία χαζομάρα μόνο και μόνο για να πείτε κάτι;

Πρώτον,κανείς μας με τα μακροσκελή πόστ δεν είπε κάτι τέτοιο,καθαρά ελληνικά είναι διατυπωμένα.

Δεύτερον,το adespoto γιατί κάθησε και ανέλυσε την αποψή της σαν φυσιολογική κοπέλα;Μήπως κάθησε και απάντησε τον thread starter όπως όφειλε να κάνει;

Τρίτον,μένετε εντός θέματος,μην το κάνουμε εδώ που μιλoύσαμε για πετσάκια και καταλήξαμε στους ελαστικούς παρθενικούς υμένες....

Χωρίς παρεξήγηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Κοινός νους χρειάζετε μόνο για να καταλάβει κανείς την "χαζόμαρα" που πετάξαμε....

Δεν είναι θέμα φύλου είναι θέμα προσωπικότητας των ανθρώπων που απαρτήζουν την σχέση.


Μπορείς αν θές να φλυαρείς εσύ όσο θες....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Bρε παιδια τι ειναι η σχεση;:confused:
Τηλεκατευθυνομενο για να την ελεγχει ενας απο τους δυο;:| :wacko:
Και οι δυο παιζουν τον ρολο τους μεσα στην σχεση και οι δυο σφαλουν και οι δυο το ενα και οι δυο το αλλο.
Τον ιδιο (σαν μεριδιο) ρολο παιζουν, ο καθενας με τον τροπο του.
Τωρα το οτι σε μερικες σχεσεις κανουν "κουμαντο" (σε αποφασεις κυριως) οι γυναικες ή οι αντρες ειναι αλλο.
Αλλα μια σχεση δεν την κατευθυνει μονο το ενα ατομο.Εκτος αν ειναι αβουλο πλασμα και αναγκαστικα πολλες φορες το αλλο μισο παιρνει το ρολο του "αρχηγου".
Γιατι αν σε μια σχεση ειναι και οι δυο..."αβουλοι" ζητω που καηκανε!
Η ακομα και αν βρει μερος να πατησει ο αλλος και πει "α! αυτος ειναι "αβουλος" θα τον ακνω οτι θελω, ειναι απλως η εξαιρεση που επιβαιβεωνει τον κανονα.:)
Και ουτε την ξεκινα και την τελειωνει μονο ή γυναικα ή μονο ο αντρας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Με βάση τις γνώσεις ελληνικών που έχω,η φλυαρία μεταφράζεται και ως κενολογία και αερολογία.

Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν,εφόσον έχεις καταλάβει περί τίνος μιλά το φιλοσόφημα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Με βάση τις γνώσεις ελληνικών που έχω,η φλυαρία μεταφράζεται και ως κενολογία και αερολογία.

Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν,εφόσον έχεις καταλάβει περί τίνος μιλά το φιλοσόφημα... :)
Aκριβώς, οπότε είναι τουλάχιστον άστοχο να υποτιμάς τις απόψεις κάποιου/ας επειδή είναι λακωνικά διατυπωμένες. Επιτέλους τι κόλλημα είναι αυτό με το μέγεθος του ποστ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ο ημιμαθής (γυναίκα) κοντράρει τον πολυμαθή (άντρας) στα ίσα, δε σου λεω δημοσίως τι θα πάρει και θα πάει βόλτα.

Ώστε η γυναίκα είναι ο ημιμαθής και ο άντρας ο πολυμαθής. :mad: Τώρα αμα το σχολιάσω αυτό θα με λέτε φεμινίστρια πάλι... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Το σχολίασες ήδη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Η υποταγή ξεκινάει από την άρνησή σας να δείτε το πρόβλημα κατάματα. Ο άνθρωπος έθεσε ενα ζήτημα και αντί να κάτσουμε ΟΛΟΙ να το συζητήσουμε αντικειμενικά.....

Αυτό είναι που θα μας φαει στο τέλος κυρίες και κύριοι. Η δειλία να αντιμετωπίζουμε το πρόβλημα κατάματα και στη ρίζα του. Αντί αυτού συζητάμε πάλι για υπεροχή φύλων και για τη σχέση ως τηλεκατευθυνόμενο. Έχετε καταλάβει καν οτι ενας άνθρωπος άνοιξε ενα θέμα και διερωτάται αυτό που οι άντρες το έχουν ως δεδομένη υποχρέωση και οι γυναίκες ως δεδομένο δικαίωμα;

Για καθήστε δηλαδή ρε σεις (και τα 2 φύλα).... από που κι ως που δεδομένο; Το χετε δει γραμμένο πουθενά και δε το διάβασα ο στραβός ακόμα; Δηλαδή η ελαφίνα ή η ελεφαντίνα στη φύση, την έχει στήσει σταυροπόδι στο ελάφι ή στον ελέφαντα και του κάνει τσαλίμια και διαπραγματεύσεις για το αν θα κάνουν γουτσου γούτσου ή θα βγούνε για καφέ στον παραπόταμο της Άνω Βόλτα στην Αφρική; Τις βάζουν κάτω τα αρσενικά και οι θυληκές δε μουγκανίζουν καν. Αυτό είναι η φύση! Ζώο ή άνθρωπος!

Εντάξει εμείς ως είδος ψωνισμένο, δεχτήκαμε να φιλοσοφήσουμε λίγο παραπάνω τα πράγματα από οτι τα ζώα και είπαμε να σκεφτούν τα δυο φύλα το δικαίωμα της γνώμης. Έτσι φτάσαμε στο "μου αρέσεις" ή "δε μου αρέσεις". Τι γίνεται όμως όταν η γυναίκα το χρησιμοποιεί αισχρά;;; Και να σου ο άντρας ως όργανο τόνωσης του γυναικείου εγωισμού, να σου ως όργανο επιδειξης στην στενότερη κοινωνία της γυναίκας, ως όργανο Orgasmatron All in One package το βράδυ, ως τσέπη κυριολεκτικά στα μαγαζιά και στις βενζίνες για να πάει η κυρία, βόλτα στη Λούτσα....

.....η ψυχή κυρίες μου τι έγινε; Την απλώσαμε στην ταράτσα και την πήρε ο μαΐστρος; Αλλά για να την απλώσεις πρέπει να την πλύνεις πρώτα, αλλά που, θα μπουκώσει το αποχετευτικό με τόσο μαύρο που θα βγεί.... Αυτό είμαστε για σας, ενα όργανο για να περνάτε καλά, ενα όργανο για να δείχνετε καλά, ενα όργανο για να νιώθετε καλά, ενα όργανο για να τονώνετε τον εγωισμό σας και να δείτε αν περνάει η μπογιά σας σα γυναίκες.....

Για να δείτε όμως αν περνάει η μπογιά σας σα γυναίκες πρέπει πρώτα να γίνετε γυναίκες! Τα κοριτσάκια περιμένω και σε 5-10 χρόνια να τα κάνω και με τη σύζυγο αμα λάχει......

Περαστικά σας! :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω οτι μια σχέση στην οποία κάνει κουμάντο μόνο ο ένας, όποιος κι αν είναι, τότε η σχέση αυτή είναι καταδικασμένη...

Α Valder, μήπως μπορείς να μας πεις και τον ορισμό της γυναίκας, γιατί μάλλον τον ξέρεις καλύτερα από μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Επειδη εγω εγραψα εγω το τηλεκατευθυνομενο κι επειδη φρασεις του τυπου "περαστικα σας" τις δεχομαι μονο οταν ειμαι αρρωστος(ασχετα για το ποιον πηγαινε) ,εσυ valder εχεις συνηθισει στην σχεση σου να την κατευθυνεις ΜΟΝΟ εσυ ή ΜΟΝΟ ή κοπελα σου;;:confused:
για να ξερω δηλαδη τι παιζει!
το μονο που προσωπικα ξερω ειναι οτι εγω σε αυτα τα μαμημενα τα 24 χρονια που ζω εχω μαθει κι εχω δει οτι μια σχεση δεν την κατευθυνει μονο ο ενας ή μονο ο αλλος.
εαν συμβαινει κατι τετοιο φταιει καθαρα και μονο οτι ενας απο τους δυο ειναι ας το πω "αβουλος".
δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον με ολα τα θεματα να υπαερχει κοντρα ανεμεσα σε αντρες και γυναικες.
το οτι π.χ. στην αφρικη οπως λες οι αντρες τις βαζουν κατω και τους κανουν οτι τους κανουν χωρις αυτες να αντιδρουν προσωπικα δεν μου λεει κατι.
δηλαδη και τι με αυτο;
επειδη εκει ειναι ετσι πρεπει να γινουμε παντου.
ουτε παλι το παραδειγμα με τα ζωα μου λεει κατι μιας και αν πιστευεις οι υπαρχει τοση αμεση μια σχεση του τι κανουν τα ζωα με το τι κανουν οι ανθρωποι.
Υπαρχουν και φυλλες που δινουν τις γυναικες τους στους καλεσμενουν να τις "περιποιηθουν".Και τι να λεει ετσι να γινει κι εδω;
Τωρα το αν ορισμενες-πολλες γυναικες την εχουν δει αλλιως δεν σημαινει οτι ειναι καθολικο το φαινομενο.
Κι αυτο που λες οτι ειμαστε οργανο για να περνανε καλα, ξερεις ποσους αντρες ξερω που θεωρουν τις γυναικες οργανο για να περνανε αυτοι καλα;
τι να πω...


Και για να δω αν με το πρωτο post μου δεν καταλαβα το θεμα του παιδιου...
το θεμα του ηταν...
"Η αληθεια ισως να ειναι δυσκολη αλλα οτι και να πιστευουμε οι γυναικες ειναι αυτες που ελενχουν μια σχεση αφηνοντας τους αλλους να πιστευουν αυτοι εχουν το πανω χερι ευτηχως υπαρχουν και οι εξερεσεις.Περα απο αυτο οι εκεινες ειναι που οριζουν ποτε μια και με ποιον θα αρχησουν μια σχεση αλλα και ποτε θα την τερματισουν.ισως τελικα οι γυναικες να μην ειναι αυτο που νομιζουν μερικοι αλλα σκληρες και ανελεητες (οχι για ολες υπαρχουν εξερεσεις)"

Οχι...μια χαρα καταλαβα.
Και οσο αποφασιζουν οι γυναικες με ποιον θα αρχισουν σχεση, αλλο τοσο το αποφασιζουν και οι αντρες.Εκτος πια και αν ειναι τοοοοσο πικραμενοι που κανουν σχεση με την πρωτη που θα βρουν στο δρομο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σαν πολυ μα πολυ απολυτος δεν εισαι; :worry:
Η υποταγή ξεκινάει από την άρνησή σας να δείτε το πρόβλημα κατάματα. Ο άνθρωπος έθεσε ενα ζήτημα και αντί να κάτσουμε ΟΛΟΙ να το συζητήσουμε αντικειμενικά.....
Γιατι η υποταγη ειναι προβλημα; Σε καποιους μπορει να αρεσει, δεν μπορουμε εμεις μονο και μονο επειδη διαφωνουμε να κατακρινουμε κατι τετοιο. Ο καθενας ζει οπως θελει.

  • Θελεις να εχεις το πανω χερι στην σχεση; Το ξεκαθαριζεις και αν συμφωνει προχωρατε αν οχι συνεχιζεις αναζητηση.
  • Θελεις ισοτητα; Το ξεκαθαριζεις και αν συμφωνει προχωρατε αν οχι συνεχιζεις αναζητηση.
  • Θελεις αν έχεις το πάνω χέρι; Το ξεκαθαριζεις και αν συμφωνει προχωρατε αν οχι συνεχιζεις αναζητηση.
Οπως βλεπεις το πραγμα ειναι πολυ απλο.

Αν τωρα προσθησεις να επιβαλεις τον δικο σου τροπο ζωης, μονο ανοητο θα σε αποκαλεσουν. (Δεν μιλαω μονο για εσενα valder, μιλαω γενικα και για αντρες και για γυναικες)

Για καθήστε δηλαδή ρε σεις (και τα 2 φύλα).... από που κι ως που δεδομένο; Το χετε δει γραμμένο πουθενά και δε το διάβασα ο στραβός ακόμα; Δηλαδή η ελαφίνα ή η ελεφαντίνα στη φύση, την έχει στήσει σταυροπόδι στο ελάφι ή στον ελέφαντα και του κάνει τσαλίμια και διαπραγματεύσεις για το αν θα κάνουν γουτσου γούτσου ή θα βγούνε για καφέ στον παραπόταμο της Άνω Βόλτα στην Αφρική; Τις βάζουν κάτω τα αρσενικά και οι θυληκές δε μουγκανίζουν καν. Αυτό είναι η φύση! Ζώο ή άνθρωπος!
Αν ήταν έτσι η ζωη, δεν θα ειχαμε φτασει σε αυτο το πνευματικο επιπεδο οι ανθρωποι. Διαλεξε τι προτιμας... Εξαλλου ας μην ξεχναμε οτι ο τροπος ζωης των ζωων μονο μια βραχυπροθεσμη απολαυση προσφερουν.

Τι γίνεται όμως όταν η γυναίκα το χρησιμοποιεί αισχρά;;;
Εχεις σκεφτει ομως τι γινεται οταν ο αντρας το χρησιμοποιει αισχρά; ;)
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Αυτό είμαστε για σας, ενα όργανο για να περνάτε καλά, ενα όργανο για να δείχνετε καλά, ενα όργανο για να νιώθετε καλά, ενα όργανο για να τονώνετε τον εγωισμό σας και να δείτε αν περνάει η μπογιά σας σα γυναίκες.....
Mε την ιδια λογικη και ενας αντρας βλεπει την γυναικα ως ενα κομματι κρεας :(

Περαστικά σας! :hello:
Περαστικά μας :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εχμμμ Valder όσον αφορά τα ζώα μάλλον δεν είχες ποτέ κατοικίδια... Γιατί εγώ ξέρω οτι η γάτα αμα δεν το πάρει αυτή απόφαση να του κάτσει του γάτου δεν πα να χτυπιέται αυτός, χαρά δεν θα δει. Η Ζαν μου τον παίδευε ένα μήνα τον γάτο που της είχαμε φέρει μέχρι να του κάτσει. :P
Τώρα για τα υπόλοιπα δεν πρόλαβα να τα διαβάσω, θα τα σχολιάσω αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top