Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,571 μέλη και 2,432,587 μηνύματα σε 76,239 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 443 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εδώ κάνουμε δίαιτα!

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 10:45, 16-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Το περπάτημα πιάνεται? Ακούω πως μισή ώρα έντονο περπάτημα την ημέρα είναι μια αρκετά καλή άσκηση για κάποιον (όπως εγώ) που δεν έχει συνηθίσει στην έντονη γυμναστική.
'Οχι, μου έχουν πει ότι δεν αρκεί το μισάωρο και το έχω δει και στην πράξη. Κριτήριο είναι να κουράζεσαι και στο μισάωρο δεν κουράζεσαι. Τόση ώρα περπάτημα, όση είναι ικανή να γυρίζεις ελαφρώς κουρασμένη στο σπίτι. Μια ώρα είναι καλό για αρχή (ξεκίνησα από μισάωρο και το ανέβασα στις 2μισι ώρες και τελευταία άρχισα να τρέχω κιόλας).
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,009 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 10:47, 16-05-07:

Ο οργανισμος λενε οτι ξεκιναει την καυση λιπους στα 20 λεπτα διαδρομου ή ποδηλατου..που οσο να πεις η κοπωση ειναι πολυ μεγαλυτερη.
Ενα μισαωρο περπατημα ειναι καλυτερο απ'το τιποτα, αλλα σιγουρα οχι αρκετο για να δεις διαφορα.
(Btw, εχασα 3 κιλα, η ζυγαρια τρελαθηκε ή εγω αρχισα να τα χανω μαζεμενα; )
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H phyllis έγραψε: στις 14:08, 16-05-07:

παιδια ειμαι πολυ χαρουμενη!! πηγα στη διαιτολογο μου χτες και ειμαι στα 66 κιλα και παω πολυ καλα!!!!! γιουπι! θα παω ανανεωμενη το καλοκαρι στις παραλιες ετσι πιστευω τουλαχιστον!! απλα ηθελα να μοιραστω τη χαρα μου μαζι σας!
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,237 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 14:11, 16-05-07:

Μπράβο!
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε: στις 14:12, 16-05-07:

αποφάσισα κ γω να αρχίσω δίαιτα χωρίς πλάκα..
να χάσω 5 κιλά....
και μετά άλλα 5 και μετά αλλά 5
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 15:39, 16-05-07:

...και μετα αλλα 5 και μετα αλλα 5;

Εγω παλι τελευταια δεν ξερω τι εχω παθει... Αισθανομαι πολυ καλα με το σωμα μου, το'χω ριξει στο φαι και χαρη στο γυμναστηριο δεν παιρνω γραμμαριο, μη σου πω οτι χανω κιολας!

Καλε φτου μου!
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 16:26, 16-05-07:

Αποφάσισα να κάνω δίαιτα... Σήμερα θα πάω στη διαιτολόγο να πάρω τη δίαιτα... Έχω "πέσει" με τη δουλειά και το έχω ρίξει στο φαί. 6 κιλά σε 9 μήνες δεν είναι και λίγα...

Ελπίζω να πάρω την πάνω βόλτα...
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,725 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 16:27, 16-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nana
Αποφάσισα να κάνω δίαιτα... Σήμερα θα πάω στη διαιτολόγο να πάρω τη δίαιτα... Έχω "πέσει" με τη δουλειά και το έχω ρίξει στο φαί. 6 κιλά σε 9 μήνες δεν είναι και λίγα...
χα! σε κέρδισα!!! 15 κιλά σε ένα χρόνο!
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 16:29, 16-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
χα! σε κέρδισα!!! 15 κιλά σε ένα χρόνο!
χαχαχα...
ε εσύ τώρα είσαι και μέλλουσα μαμά οπότε δικαιολογείται...
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 16:31, 16-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate

Μα δεν είναι οργανική ουσία να προσλαμβάνεται από τις τροφές και να μετράμε τα επίπεδά του στον οργανισμό.......
Mόνο οργανικες ουσιες παιρνουμε απο τις τροφές ; Το ασβεστιο δηλαδη που δεν ειναι οργανικη ουσια δε το χρειαζομαστε ; Ενα σωρο ανοργανες ουσιες παιρνουμε απο τροφες και τις χρειαζομαστε κιολας. Oυτε αγνωστα ειναι τα επιπεδα τους στο σωμα. Πχ για το χλωριο, ειναι περιπου 110 gramm/70kg (και περιπου 100 mEq/L).

Το στομάχι μας δηλαδή για παράδειγμα, δεν χρειάζεται χλώριο για να παράξει υδροχλωρικό οξύ, το παράγει ούτως ή άλλως.Αν ίσχυε αυτό, άτομα που το αλάτι είναι απαγορευμένο, θα είχαν δυσπεπτικά (και όχι μόνο σύμφωνα με το παράδειγμά σου) προβλήματα.
Απο που το παραγει, φτιαχνει Cl μονο του απο το πουθενα ; Απο καπου το παιρνουμε το Cl (και πολλες αλλα στοιχεια). Απο τις τροφες φυσικα. Απλά δε χανουμε πολυ Cl καθημερινα, και οι περισσοτερες διαιτες μας καλυπτουν. Αν δεν παιρναμε απο τροφες καθολου χλωριο, τοτε καποια στιγμη θα πεθαιναμε αφου θα χαναμε καθημερινα λιγο χλωριο (πχ απο τον ιδρωτα).

Αν ίσχυε αυτό, άτομα που το αλάτι είναι απαγορευμένο, θα είχαν δυσπεπτικά (και όχι μόνο σύμφωνα με το παράδειγμά σου) προβλήματα.
Ισχυει αυτο που λεω, και τα ατομα που τους απαγορευουν το αλάτι δε θα ειχαν κανενα δυσπεπτικο προβλημα λογο απουσιας αλατιου, γιατι αφενος δε παιρνουμε χλωριο αποκλειστικά απο το αλάτι, και αφεταιρου δεν χανουμε πολύ χλωριο καθημερινα ωστε να ειναι ευκολο να εχουμε υποχλωριοαιμια.

Το περπάτημα πιάνεται? Ακούω πως μισή ώρα έντονο περπάτημα την ημέρα είναι μια αρκετά καλή άσκηση για κάποιον (όπως εγώ) που δεν έχει συνηθίσει στην έντονη γυμναστική.
Πολύ καλο ειναι. Απλά μπορει να μη φτανει αν θες να χασεις κι αλλο βαρος ή θες να κατεβεις σε αγωνες

Ο οργανισμος λενε οτι ξεκιναει την καυση λιπους στα 20 λεπτα διαδρομου ή ποδηλατου..που οσο να πεις η κοπωση ειναι πολυ μεγαλυτερη.
Εξαρταται και απο το αν κάνεις μεγαλης ή μικρης εντασης.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 16-05-07 στις 18:28.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 16:31, 16-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nana
χαχαχα...
ε εσύ τώρα είσαι και μέλλουσα μαμά οπότε δικαιολογείται...

εχμ... αυτά ήταν ΠΡΙΝ είμαι έγκυος
και πάνω που είχα ξεκινήσει δίαιτα... έμεινα και φυσικά εγκατέλειψα τη δίαιτα

αχ.... του χρόνου... μια και καλή θα ξεκινήσω δίαιτα που θα πρέπει να χάνω ΠΟΛΛΑ κιλά... 20 και βάλε....
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 16:39, 16-05-07:

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 20:56, 16-05-07:

για μένα αναρωτιέσαι? αν ναι... μπορώ να σου περιγράψω με πολύ μεγάλη ευκολία πως πήρα 15 κιλά σε ένα χρόνο

+ 3 όταν έκοψα το τσιγάρο (Μάρτης 2006)
+ 2 στους μπουφέδες στο γαμήλιο ταξίδι (Ιούλιος 2006)
+ 2 στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (Ιούλιος - Αύγουστος)
+ 2 όταν έχασα το μωρό (Σεπτέμβρης)
+ 3 όταν έχασα τη μαμά (Νοέμβρης)
+ 3 όταν έχασα μέσα σε ένα σαββατοκύριακο δυο πολύ αγαπημένα πρόσωπα (Δεκέμβρης)

είδες πως ανεβαίνουν στα σκασμένα?
και ναι... όταν δεν είμαι καλά τρώω
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana έγραψε: στις 21:31, 16-05-07:

Κι εγώ τρώω... και τελευταία δεν είμαι και πολύ καλά... Η παλιοδουλειά με έχει ρίξει πολύ...

Άσε που όταν σταμάτησα τα αντισυλληπτικά (Ιανουάριο, γιατί λέει πρέπει να τα κόβεις πού και πού) αντί να χάσω κιλά (και καλά δεν υπάρχει κατακράτηση υγρών) φούσκωσα απότομα... και τώρα από 54 έγινα 60!!!! Και όλα αυτά από τον αύγουστο...

Δεν το κατάλαβα πότε έγινα τόσο μπάφας...
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 21:33, 16-05-07:

Τα κιλά αυξάνουν πάντα (μα πάντα) με γεωμετρική κι όχι με αριθμητική πρόοδο )
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana έγραψε: στις 21:35, 16-05-07:

Τα κιλά αυξάνουν πάντα (μα πάντα) με γεωμετρική κι όχι με αριθμητική πρόοδο )
Μόνο γεωμετρική... ν εις την 4η, 5η,... νιοστή!
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 21:42, 16-05-07:

για μένα αναρωτιέσαι? αν ναι... μπορώ να σου περιγράψω με πολύ μεγάλη ευκολία πως πήρα 15 κιλά σε ένα χρόνο

+ 3 όταν έκοψα το τσιγάρο (Μάρτης 2006)
+ 2 στους μπουφέδες στο γαμήλιο ταξίδι (Ιούλιος 2006)
+ 2 στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (Ιούλιος - Αύγουστος)
+ 2 όταν έχασα το μωρό (Σεπτέμβρης)
+ 3 όταν έχασα τη μαμά (Νοέμβρης)
+ 3 όταν έχασα μέσα σε ένα σαββατοκύριακο δυο πολύ αγαπημένα πρόσωπα (Δεκέμβρης)

είδες πως ανεβαίνουν στα σκασμένα?
και ναι... όταν δεν είμαι καλά τρώω
καλά επεισοδιακή η προηγούμενη χρονιά σου.
μονο 2 καλά(γάμος, κόψιμο τσιγάρου) έναντι 4 θανάτων και 15 κιλών.
μην ανησυχείς ! αυτή η χρονιά θα είναι πολύ καλύτερη, μιας και θα φέρετε στη ζωή ένα πανέμορφο μωράκι και σίγουρα θα χάσεις σιγά σιγά τα κιλά
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 21:44, 16-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
καλά επεισοδιακή η προηγούμενη χρονιά σου.
μονο 2 καλά(γάμος, κόψιμο τσιγάρου) έναντι 4 θανάτων και 15 κιλών.
μην ανησυχείς ! αυτή η χρονιά θα είναι πολύ καλύτερη, μιας και θα φέρετε στη ζωή ένα πανέμορφο μωράκι και σίγουρα θα χάσεις σιγά σιγά τα κιλά

αμ θα τα χάσω... θα με ξενυχτάει ο Ωρίωνας και θα τρέχω πανικόβλητη
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 01:10, 17-05-07:

να πω μια κακιά διαίτα που σε κάνει μοντελάκι ή σκιάχτρο (παρ'το όπως θες!);

χωρισμός!!!

έχασα 5 κιλά σε χρόνο ντε τε!!!
κ αν ανησυχείτε που κάποτε θα ξαναβρείτε την όρεξη σας, έχω λύση:
βαλτε μια φωτο του μπροστά σας όταν θα τρώτε, (ή ακόμα καλύτερα να τον έχετε μπροστά σας -εγώ, ποιός; εγώ! αρνήθηκα να φάω οτιδήποτε σε σουβλατζίδικο επειδή τον είχα φάτσα κάρτα κ μου κόπηκε η όρεξη!) κ θα δείτε τι ωραία λεπτή που θα είστε
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,237 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 09:11, 17-05-07:

Εμένα δεν πιάνει αυτό.. όταν χωρίζω είναι πιο πιθανό να παχύνω, παρά να αδυνατίσω! Πρέπει βασικά να ερωτευτώ για να αδυνατίσω χωρίς δίαιτα: κάτι που το στομάχι μου γίνεται κόμπος όταν τον βλέπω, κάτι το σεξ, κάτι που τον σκέφτομαι συνέχεια και ξεχνάω να φάω, αδυνατίζω χωρίς να το πάρω καν είδηση!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Scandal