Εδώ κάνουμε δίαιτα!

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Λογικό είναι οτι όταν κάποιος χάνει αργά να χάνει και πιό σταθερά, γιατί "συνηθίζει" κανείς στο να τρώει λίγο και δεν "ξανακυλάει" μετά το πέρας της δίαιτας ;)

Εγώ έχασα μόνο μισό κιλό μόνο αυτή τη βδομάδα, αφού ψιλο-σαβούρωσα τις 2 τελευταίες μέρες. Ελπίζω οτι δε θα κάνω τα ίδια και αυτή τη βδομάδα. Αν και πλέον δεν αισθάνομαι πείνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Φανταζομαι οτι ειναι επειδη οταν μειωνουμε πολυ τις θερμιδες ο μεταβολισμος μας δεν δουλευει το ιδιο εντονα. Οποτε οταν σταματησουμε την διαιτα δυσκολευεται να καψει τις παραπανισιες θερμιδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, γι' αυτό είναι διπλά σημαντική η συντήρηση... αλλά είναι άραγε το ίδιο να κάνεις πχ 2 εβδομάδες δίαιτα και 2 συντήρηση, με το να κάνεις 4 εβδομάδες με λίγο λιγότερες θερμίδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Για τον λογο που ανεφερα παραπανω, πιστευω οτι ειναι καλυτερα να κανεις περισσοτερο καιρο με περισσοτερες θερμιδες. Γενικα, τις μεγαλες αλλαγες στις θερμιδες να τις αποφευγετε, γιατι ο οργανισμος δεν θα αντιδρασει καλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σουωστουό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κοριτσάκια κι αγοράκια, ξέρεις κανείς κάτι να με (μας) ενημερώσει σχετικά με τη χρήση της Λεκιθίνης?
Ξέρω ότι κακό δεν κάνει καθότι δεν είναι χημικό....
Ψάχνοντας και λίγο από εδώ κι από εκεί είδα ότι γενικώς βοηθάει όταν κάνεις δίαιτα στο να διασπάται το λίπος ευκολότερα
Ξέρω ότι από μόνη της δεν κάνει απολύτως τίποτα και ότι θέλει συνδιασμό διατροφής και άσκησης...

κανείς άλλος κάτι περισσότερο ή διαφορετικό απ όσα έγραψα γνωρίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Found this...

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΛΕΚΙΘΙΝΗΣ

TI EINAI: Στα φαρμακεία θα βρείτε σκόνη ή κάψουλες που περιέχουν λεκιθίνη. H λεκιθίνη συγκαταλέγεται στα λεγόμενα λιποτροπικά. Συνήθως στις οδηγίες τα σκευάσματα λεκιθίνης συμβουλεύουν να τρώμε γεύματα με λίγες θερμίδες και σε κάθε γεύμα να παίρνουμε και μία-δύο κουταλιές λεκιθίνης, ώστε να αυξάνουμε το μεταβολισμό των λιπών. Η λεκιθίνη περιέχεται σε πολλά τρόφιμα, όπως τα αυγά, τα φιστίκια, η σόγια, το συκώτι κ.ά., ενώ την παράγει και ο ίδιος ο οργανισμός.
ΠΩΣ ΔPOYN: H λεκιθίνη βοηθάει στο αδυνάτισμα, καθώς θεωρείται ότι είναι φυσικός λιποδιαλύτης, βοηθάει δηλαδή τον οργανισμό μας στο μεταβολισμό των λιπιδίων. H "λογική" στη χορήγησή της είναι πως, όσο περισσότερη λεκιθίνη πάρουμε, τόσο περισσότερες καύσεις θα κάνουμε. NA TA ΔOKIMAΣΩ; Aν έχετε υψηλή χοληστερίνη, ίσως σας βοηθήσει η λεκιθίνη στον έλεγχό της, αλλά θα πρέπει να συμβουλευτείτε πρώτα το γιατρό σας.
TI ΠPEΠEI NA ΠPOΣEΞΩ; Aν έχετε πολύ χαμηλή χοληστερίνη, θα πρέπει να είστε προσεκτικοί, καθώς μπορεί τα επίπεδα χοληστερίνης στον οργανισμό σας να βρεθούν πολύ χαμηλά.

https://vita.dolnet.gr/vol/october_04/article2_1.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν είν κακό αυτό που βρήκες... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
ΚΕ καλή επιτυχία με την προσπάθειά σου!

Εγώ είμαι ΠΟΛΥ χαρούμενη, χωρίς δίαιτα αλλά με καλή διατροφή και ΠΟΛΥ περπάτημα (2-3 ώρες την ημέρα) μπήκα σε 1 στενό παντελόνι που είχα 4 χρόνια να χωρέσω! Βέβαια το ότι επειδή αισθανόμουν καλά έφαγα πίτσα για μεσημεριανό και cheese-cake το βράδυ δεν με τιμά πολύ.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μωρε ας μπω κι εγω στα στενα μου παντελόνια και θα φάω κι εγώ εκείνη τη μέρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
@Κακή Επιρροή: έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το xenical, θα το βρεις στα φαρμακεία - είναι λίγο τσουχτερή η τιμή του - περίπου 80 ή 90 εύρώ και λένε ότι είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικό γιατί διασπά άμεσα το λίπος της τροφής και δεν το αφήνει να αποθηκευτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το Xenical είναι ό,τι χειρότερο και θέλει να τρως πολύ λίπος για να έχει να κάψει. Δεν συνίσταται σε καμία περίπτωση, αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς μου είχαν πει.. θα ψάξω και θα επανέλθω! Και πάντως για να μην αφορίζω, ρωτήστε τον διαιτολόγο σας, αρκεί να τον εμπιστεύεστε κιόλας πολύ. Εγώ πάντως είμαι πολύ αρνητική σε συμπληρώματα που δεν είναι απλά βιταμίνες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Η λεκιθινη δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο.
Κανει δουλεια, αλλα μην περιμενετε αποτελεσματα πυο θα βρισκατε με αντιστοιχα "χημικα" παρασκευασματα.
Επαιρνε δικο μου ατομο και τον ειχε βοηθησει.
Αν θυμαμαι καλα πρεπει να την παρεις αμεσως μετα το φαγητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τα ξέρω τα xenical τα έπαιρνε μια φίλη...
απλά είναι χημικό προϊόν/φάρμακο και θέλω να αποφύγω να πάρω τέτοιου είδους χάπια :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
ρε παιδια το καλυτερο θα ηταν να χασετε τα κιλα χωρις χημικα παρασκευασματα:worry: ολα αυτα μπορει να αδυνατιζουν αλλα μη ξεχνατε οτι προκαλουν και ανεπανορθωτες βλαβες σε ζωτικα οργανα του ανθρωπινου σωματος ετσι;:worry: αν ηταν ετσι ολοι οι παχυσαρκοι θα παιρνανε τετοια και δεν θα υπηρχε παχυς ανθρωπος στον κοσμο.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
To xenical χορηγείται σε ασθενείς με παχυσαρκία, έπειτα από λεπτομερή παρακολούθηση του ιατρικού τους ιστορικού.
Θεωρώ μεγάλο ρίσκο να το πάρει κάποιος χωρίς ιατρική συνταγή και καθοδήγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To xenical χορηγείται σε ασθενείς με παχυσαρκία, έπειτα από λεπτομερή παρακολούθηση του ιατρικού τους ιστορικού.
Θεωρώ μεγάλο ρίσκο να το πάρει κάποιος χωρίς ιατρική συνταγή και καθοδήγηση.

Που εισαι βρε Αντρεα?:D;)
Πολυ σωστος σε αυτο που ειπες για τα xenical.
Παντως γενικα να πω οτι οταν ακουμε "χημικο" δεν χρειαζεται να μας πιανει ταρακουλο και τρομος.
Απλουστατα χρειαζεται προσοχη και οπως ειπε ο Αντρεας να τα παρεις μετα απο σζητηση με τον Ιατρο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Να σας στειλω τον πατερα μου να σας κανει παρεα; Παντος εχει χαρακτιρα ο ατιμος, 1 μηνα τωρα δεν την εχει χαλασει καθολου την διετα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
To xenical χορηγείται σε ασθενείς με παχυσαρκία, έπειτα από λεπτομερή παρακολούθηση του ιατρικού τους ιστορικού.
Θεωρώ μεγάλο ρίσκο να το πάρει κάποιος χωρίς ιατρική συνταγή και καθοδήγηση.


Συμφωνώ :)
επιπλέον, αρκεί να διαβάσει κάποιος τις αντενδείξεις και τις παρενέργειες για να καταλάβει ότι τέτοιου είδους χάπια δεν είναι απλά....
προτιμώ την Λεκιθίνη που είναι απλό πράγμα... κι ας μην έχει την ίδια δύναμη με τα xenical



ΥΓ μας έλειψες βρε Ανδρέα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Η μητέρα μου έπαιρνε ένα cellulase... το ξέρετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top