Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,546 μέλη και 2,460,918 μηνύματα σε 78,091 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 469 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εσείς τι ..."ρατσιστές" είστε;

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,809 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 22:49, 15-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
Εγώ το διαφορετικό του άλλου το σέβομαι
εννοώ είμαι ρατσιστής σε ανθρώπους τύπου χιτλερ
Εχτές χαρακτήρισες ακροδεξιό τον Τζήμερο που αντιποροπσωπεύει τον νεοφιλελεύθερισμό. Μορφή ρατσισμού είναι και αυτή.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

einhell

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O einhell έγραψε: στις 11:33, 16-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Εχτές χαρακτήρισες ακροδεξιό τον Τζήμερο που αντιποροπσωπεύει τον νεοφιλελεύθερισμό...
...στην μαγειρική? Ναι ισχύει, ο Θάνος Τζήμερος δεν είναι αυτός που πρότεινε ηλεκτρικό φράχτη στα σύνορα και ηλεκτροφόρα ψάρια στο αιγαίο για να τηγανίζονται κατευθείαν όσοι επιχειρούν να μπουν παράνομα στην Ελλάδα?

που ΄σαι θανάση που ΄σαι θανάση, ήθελα να σ΄αντάμωνα η τηγανιά να πιάσει
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη einhell : 16-11-15 στις 11:41.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,809 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 12:32, 16-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από einhell
...στην μαγειρική? Ναι ισχύει, ο Θάνος Τζήμερος δεν είναι αυτός που πρότεινε ηλεκτρικό φράχτη στα σύνορα και ηλεκτροφόρα ψάρια στο αιγαίο για να τηγανίζονται κατευθείαν όσοι επιχειρούν να μπουν παράνομα στην Ελλάδα?

που ΄σαι θανάση που ΄σαι θανάση, ήθελα να σ΄αντάμωνα η τηγανιά να πιάσει
Αν έχεις ολόκληρη την δήλωση του παρέθεσε την να τη σχολιάσω.

Άκου το διάλογο μεταξύ του Τζήμερου και Σκουρλέτη. Ο λαός ψήφισε τον 2ο...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 16-11-15 στις 12:36.
2
Παράθεση

einhell

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O einhell έγραψε: στις 12:35, 16-11-15:

Αν έχεις ολόκληρη την δήλωση του παρέθεσε την
Άσε με βρε akikos που θα ασχοληθώ περισσότερο με τον Τζ ήμερο
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,429 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 13:08, 16-11-15:

Εχτές χαρακτήρισες ακροδεξιό τον Τζήμερο που αντιποροπσωπεύει τον νεοφιλελεύθερισμό. Μορφή ρατσισμού είναι και αυτή.
Επειδή έχουμε διαφορετική άποψη για αυτόν δε σημαίνει ότι αυτός είναι ρατσισμός και τη μορφή ρατσισμού ο Τζήμερος την ξεκίνησε λέγοντας ότι ο Παύλος Φύσσας είναι φασίστας και αναρχικος και όλοι ξέρουμε ότι δεν είναι

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Οπότε δε σέβεσαι το διαφορετικό του χίτλερ, άρα είσαι ρατσιστής άρα δε σέβεσαι το διαφορετικό του άλλου. Σκέψου λίγο και ίσως δεις το παράλογο αυτού που είπες.
Μισό μισό μισό ο Χιτλερ σεβόταν το διαφορετικού του άλλου ή τους σκότωνε
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 19-11-15 στις 22:37. Αιτία: merge
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,617 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 07:39, 19-11-15:

Eγω δεν ειμαι ρατσιστης τους σιχαινομαι ολους το ιδιο
4
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,590 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε: στις 14:31, 24-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από epote
Eγω δεν ειμαι ρατσιστης τους σιχαινομαι ολους το ιδιο
Χαχχαχα..Θεουλης
Παράθεση

SunnyG (Faith)

Νεοφερμένος

H Faith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H SunnyG έγραψε: στις 15:22, 24-11-15:

1. Εθνικιστές
2. Ψευτοαναρχικούς
3. Κομμουνιστές
4.Ομοφοβηκούς
5. Τους ισχυρογνώμων
6.Αυτοί που δεν έχουν άποψη για τίποτα
7.Τα κομματόσκυλα
8.Τους φανατικούς (με ότι μπορεί να φανατιστεί κάποιος ομάδα κόμματα κλπ)
9.Τους συνομοσιολόγους
10.Λιακοπουλεικους (λιακοπουλος κι έτσι φάση)
11.Νεόπλουτους
12.εχθροί της φύσης
13.τους δήθεν
14.Τους ''καλούς χριστιανούς''
2
1
Παράθεση

evalliaChefαρα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 87 μηνύματα.

H evalliaChefαρα έγραψε: στις 17:19, 02-01-17:

Εγώ Δεν είμαι ρατσίστρια παρα μόνο μ' ένα έθνος..και ένα είδος..
Την Τουρκιά..Πιο σιχαμερός και σκοτεινός λάος δεν υπάρχει και φυσικά απεχθάνομαι μεχρι το κόκκαλο τους κακοποιητές ζώων.Αυτοί δεν είναι άνθρωποι αλλα υπάνθρωποι.Όποιος δε σέβεται τα ζώα ,δε θα σεβαστεί ούτε τους ανθρώπους.
Επίσης δεν ανέχομαι τα ψώνια πάσης φύσεως.
Τους ακαμάτηδες και τεμπέληδες που στη ζωή τους τα περιμένουν όλα έτοιμα,και ολα απο τους άλλους..
Αυτους που δεν βάζουν στόχους και δε παλεύουν για αυτα που λαχταρούν.Δε προσπαθουν να βελτιωθούν σαν άνθρωποι γενικότερα..Μένουν στάσιμοι και δεν αγωνίζονται ν ανέβουν πιο ψηλά στην επιτυχία...
Τέλος εκείνους που έχουν τόσα και πουθενα δε χαρίζουν,δε προσφέρουνε βοήθεια μα ζητάνε περισσοτερα...
1
1
Παράθεση

καμουφλάζ

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο καμουφλάζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O καμουφλάζ έγραψε: στις 21:37, 02-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από evalliaChefαρα
Εγώ Δεν είμαι ρατσίστρια παρα μόνο μ' ένα έθνος..και ένα είδος..
Την Τουρκιά..Πιο σιχαμερός και σκοτεινός λάος δεν υπάρχει και φυσικά απεχθάνομαι μεχρι το κόκκαλο τους κακοποιητές ζώων.Αυτοί δεν είναι άνθρωποι αλλα υπάνθρωποι.Όποιος δε σέβεται τα ζώα ,δε θα σεβαστεί ούτε τους ανθρώπους.
Επίσης δεν ανέχομαι τα ψώνια πάσης φύσεως.
Τους ακαμάτηδες και τεμπέληδες που στη ζωή τους τα περιμένουν όλα έτοιμα,και ολα απο τους άλλους..
Αυτους που δεν βάζουν στόχους και δε παλεύουν για αυτα που λαχταρούν.Δε προσπαθουν να βελτιωθούν σαν άνθρωποι γενικότερα..Μένουν στάσιμοι και δεν αγωνίζονται ν ανέβουν πιο ψηλά στην επιτυχία...
Τέλος εκείνους που έχουν τόσα και πουθενα δε χαρίζουν,δε προσφέρουνε βοήθεια μα ζητάνε περισσοτερα...
Περιγραφικότατη, τόσο που μόνο κάποιος που τα βιώνει (παθητικά ή ενεργητικά) όλα αυτά θα μπορούσε να τα αποδώσει τόσο.... γλαφυρά!
1
Παράθεση

evalliaChefαρα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 87 μηνύματα.

H evalliaChefαρα έγραψε: στις 22:11, 02-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από καμουφλάζ
Περιγραφικότατη, τόσο που μόνο κάποιος που τα βιώνει (παθητικά ή ενεργητικά) όλα αυτά θα μπορούσε να τα αποδώσει τόσο.... γλαφυρά!
Αυτό ακριβώς...Αλλα τι να πείς..Δυστυχώς υπάρχουν πολλοι "ανθρωποι " τετοιων ειδων..
Παράθεση

Lysandros

Νεοφερμένος

Ο Lysandros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Lysandros έγραψε: στις 01:14, 14-04-18:

1)Φυλετισμός, καθώς αναγνωρίζω την διαφορετικότητα ανάμεσα σε ανθρώπους ανά τον κόσμο (με κύριο γνώμονα τη φυλή στην προκειμένη περίπτωση).
2)Ηθική, το οποίο για μένα είναι και το βασικότερο. Άνθρωπο που θεωρώ ανήθικο αρνούμαι να τον εκτιμήσω.
Αυτά για μένα.

Αρχική Δημοσίευση από SunnyG
1. Εθνικιστές
2. Ψευτοαναρχικούς
3. Κομμουνιστές
4.Ομοφοβηκούς
5. Τους ισχυρογνώμων
6.Αυτοί που δεν έχουν άποψη για τίποτα
7.Τα κομματόσκυλα
8.Τους φανατικούς (με ότι μπορεί να φανατιστεί κάποιος ομάδα κόμματα κλπ)
9.Τους συνομοσιολόγους
10.Λιακοπουλεικους (λιακοπουλος κι έτσι φάση)
11.Νεόπλουτους
12.εχθροί της φύσης
13.τους δήθεν
14.Τους ''καλούς χριστιανούς''
1.Ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα σου με τους εθνικιστές;
2.Ποια η διαφορά των "ψευτοαναρχικών" με τους "αναρχικούς";
3.Ξανά, τι σε ενοχλεί στους κομμουνιστές;
4.Ο όρος ομοφοβισμός δεν στέκει σύμφωνα με έναν φίλο μου, γιατί όταν τον "κατηγορήσαν" ότι είναι, εκείνος απάντησε: "Τις κατσαρίδες δεν τις φοβάμαι, τις σιχαίνομαι". Πιστεύω ότι όντως όσοι εναντιώνονται στους κίναιδους δεν τους φοβούνται, απλώς νοιώθουν απέχθεια θα ελεγα προς το προσώπο τους
5.Τι κακό έχουν οι ισχυρογνώμωνες που εκφράζουν απόψεις που στέκουν με βάση τεμηρίων;
6.Δεν έχει τύχει να συναντήσω κάποιον μέχρι τώρα, όλοι έχουν κάτι για το οποίο φέρουν άποψη, ακόμη και αν είναι το "Survivor"...
7.Δε θα αναφερθώ εδώ γιατί είναι ευνόητο θα έλεγα.
8.Ποιους θα όριζες ως φανατικούς;
9.Ξανά, ποιους θα όριζες ως συνομοσιολόγους και τι σε ενοχλεί σε αυτούς.
10.Είναι αντικείμενο για το οποίο δε φέρω άποψη καθώς δεν έχω μελετήσει οπότε δεν έχω να ρωτήσω.
11.Τι σε ενοχλεί σε αυτούς;
12.Συμφωνώ, αλλά προτιμώ να ακούω τις απόψεις τους και να απαντάω αντίστοιχα από το να τους "σνομπάρω".
13.Τους υποκριτές δηλαδή;
14.Και εδώ θα συμφωνήσω, γιατί μπροστά στους "καλούς χριστιανούς" οι "κακοί Χριστιανοί" που καίγανε γνωστές κοινωνικές ομάδες ήταν Άγιοι...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lysandros : 14-04-18 στις 01:14. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

klean (Κλεάνθης)

Επιφανές Μέλος

Ο Κλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,705 μηνύματα.

O klean έγραψε: στις 03:19, 14-04-18:

Νομίζω έχουμε μπερδέψει τον ρατσισμό με την αντιπάθεια. Δεν (πρέπει να) είμαστε ρατσιστές με ό,τι απλά δε μας αρέσει.
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια