Εσείς τι ..."ρατσιστές" είστε;

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Εγώ το διαφορετικό του άλλου το σέβομαι
εννοώ είμαι ρατσιστής σε ανθρώπους τύπου χιτλερ
Εχτές χαρακτήρισες ακροδεξιό τον Τζήμερο που αντιποροπσωπεύει τον νεοφιλελεύθερισμό. Μορφή ρατσισμού είναι και αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einhell

Νεοφερμένος

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Εχτές χαρακτήρισες ακροδεξιό τον Τζήμερο που αντιποροπσωπεύει τον νεοφιλελεύθερισμό...
...στην μαγειρική? Ναι ισχύει, ο Θάνος Τζήμερος δεν είναι αυτός που πρότεινε ηλεκτρικό φράχτη στα σύνορα και ηλεκτροφόρα ψάρια στο αιγαίο για να τηγανίζονται κατευθείαν όσοι επιχειρούν να μπουν παράνομα στην Ελλάδα?

που ΄σαι θανάση που ΄σαι θανάση, ήθελα να σ΄αντάμωνα η τηγανιά να πιάσει :stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
...στην μαγειρική? Ναι ισχύει, ο Θάνος Τζήμερος δεν είναι αυτός που πρότεινε ηλεκτρικό φράχτη στα σύνορα και ηλεκτροφόρα ψάρια στο αιγαίο για να τηγανίζονται κατευθείαν όσοι επιχειρούν να μπουν παράνομα στην Ελλάδα?

που ΄σαι θανάση που ΄σαι θανάση, ήθελα να σ΄αντάμωνα η τηγανιά να πιάσει :stunned:

Αν έχεις ολόκληρη την δήλωση του παρέθεσε την να τη σχολιάσω.

Άκου το διάλογο μεταξύ του Τζήμερου και Σκουρλέτη. Ο λαός ψήφισε τον 2ο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

einhell

Νεοφερμένος

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Αν έχεις ολόκληρη την δήλωση του παρέθεσε την
Άσε με βρε akikos που θα ασχοληθώ περισσότερο με τον Τζ ήμερο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εχτές χαρακτήρισες ακροδεξιό τον Τζήμερο που αντιποροπσωπεύει τον νεοφιλελεύθερισμό. Μορφή ρατσισμού είναι και αυτή.

Επειδή έχουμε διαφορετική άποψη για αυτόν δε σημαίνει ότι αυτός είναι ρατσισμός και τη μορφή ρατσισμού ο Τζήμερος την ξεκίνησε λέγοντας ότι ο Παύλος Φύσσας είναι φασίστας και αναρχικος και όλοι ξέρουμε ότι δεν είναι

Οπότε δε σέβεσαι το διαφορετικό του χίτλερ, άρα είσαι ρατσιστής άρα δε σέβεσαι το διαφορετικό του άλλου. Σκέψου λίγο και ίσως δεις το παράλογο αυτού που είπες.

Μισό μισό μισό ο Χιτλερ σεβόταν το διαφορετικού του άλλου ή τους σκότωνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Eγω δεν ειμαι ρατσιστης τους σιχαινομαι ολους το ιδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Eγω δεν ειμαι ρατσιστης τους σιχαινομαι ολους το ιδιο
Χαχχαχα..Θεουλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SunnyG

Νεοφερμένος

Η Faith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
1. Εθνικιστές
2. Ψευτοαναρχικούς
3. Κομμουνιστές
4.Ομοφοβηκούς
5. Τους ισχυρογνώμων
6.Αυτοί που δεν έχουν άποψη για τίποτα
7.Τα κομματόσκυλα
8.Τους φανατικούς (με ότι μπορεί να φανατιστεί κάποιος ομάδα κόμματα κλπ)
9.Τους συνομοσιολόγους
10.Λιακοπουλεικους (λιακοπουλος κι έτσι φάση)
11.Νεόπλουτους
12.εχθροί της φύσης
13.τους δήθεν
14.Τους ''καλούς χριστιανούς''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγώ Δεν είμαι ρατσίστρια παρα μόνο μ' ένα έθνος..και ένα είδος..
Την Τουρκιά..Πιο σιχαμερός και σκοτεινός λάος δεν υπάρχει και φυσικά απεχθάνομαι μεχρι το κόκκαλο τους κακοποιητές ζώων.Αυτοί δεν είναι άνθρωποι αλλα υπάνθρωποι.Όποιος δε σέβεται τα ζώα ,δε θα σεβαστεί ούτε τους ανθρώπους.:mad:
Επίσης δεν ανέχομαι τα ψώνια πάσης φύσεως.
Τους ακαμάτηδες και τεμπέληδες που στη ζωή τους τα περιμένουν όλα έτοιμα,και ολα απο τους άλλους..
Αυτους που δεν βάζουν στόχους και δε παλεύουν για αυτα που λαχταρούν.Δε προσπαθουν να βελτιωθούν σαν άνθρωποι γενικότερα..Μένουν στάσιμοι και δεν αγωνίζονται ν ανέβουν πιο ψηλά στην επιτυχία...
Τέλος εκείνους που έχουν τόσα και πουθενα δε χαρίζουν,δε προσφέρουνε βοήθεια μα ζητάνε περισσοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καμουφλάζ

Νεοφερμένος

Ο καμουφλάζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ Δεν είμαι ρατσίστρια παρα μόνο μ' ένα έθνος..και ένα είδος..
Την Τουρκιά..Πιο σιχαμερός και σκοτεινός λάος δεν υπάρχει και φυσικά απεχθάνομαι μεχρι το κόκκαλο τους κακοποιητές ζώων.Αυτοί δεν είναι άνθρωποι αλλα υπάνθρωποι.Όποιος δε σέβεται τα ζώα ,δε θα σεβαστεί ούτε τους ανθρώπους.:mad:
Επίσης δεν ανέχομαι τα ψώνια πάσης φύσεως.
Τους ακαμάτηδες και τεμπέληδες που στη ζωή τους τα περιμένουν όλα έτοιμα,και ολα απο τους άλλους..
Αυτους που δεν βάζουν στόχους και δε παλεύουν για αυτα που λαχταρούν.Δε προσπαθουν να βελτιωθούν σαν άνθρωποι γενικότερα..Μένουν στάσιμοι και δεν αγωνίζονται ν ανέβουν πιο ψηλά στην επιτυχία...
Τέλος εκείνους που έχουν τόσα και πουθενα δε χαρίζουν,δε προσφέρουνε βοήθεια μα ζητάνε περισσοτερα...
Περιγραφικότατη, τόσο που μόνο κάποιος που τα βιώνει (παθητικά ή ενεργητικά) όλα αυτά θα μπορούσε να τα αποδώσει τόσο.... γλαφυρά! :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Περιγραφικότατη, τόσο που μόνο κάποιος που τα βιώνει (παθητικά ή ενεργητικά) όλα αυτά θα μπορούσε να τα αποδώσει τόσο.... γλαφυρά! :rolleyes:

Αυτό ακριβώς...Αλλα τι να πείς..Δυστυχώς υπάρχουν πολλοι "ανθρωποι " τετοιων ειδων..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 993309

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1)Φυλετισμός, καθώς αναγνωρίζω την διαφορετικότητα ανάμεσα σε ανθρώπους ανά τον κόσμο (με κύριο γνώμονα τη φυλή στην προκειμένη περίπτωση).
2)Ηθική, το οποίο για μένα είναι και το βασικότερο. Άνθρωπο που θεωρώ ανήθικο αρνούμαι να τον εκτιμήσω.
Αυτά για μένα.

1. Εθνικιστές
2. Ψευτοαναρχικούς
3. Κομμουνιστές
4.Ομοφοβηκούς
5. Τους ισχυρογνώμων
6.Αυτοί που δεν έχουν άποψη για τίποτα
7.Τα κομματόσκυλα
8.Τους φανατικούς (με ότι μπορεί να φανατιστεί κάποιος ομάδα κόμματα κλπ)
9.Τους συνομοσιολόγους
10.Λιακοπουλεικους (λιακοπουλος κι έτσι φάση)
11.Νεόπλουτους
12.εχθροί της φύσης
13.τους δήθεν
14.Τους ''καλούς χριστιανούς''

1.Ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα σου με τους εθνικιστές;
2.Ποια η διαφορά των "ψευτοαναρχικών" με τους "αναρχικούς";
3.Ξανά, τι σε ενοχλεί στους κομμουνιστές;
4.Ο όρος ομοφοβισμός δεν στέκει σύμφωνα με έναν φίλο μου, γιατί όταν τον "κατηγορήσαν" ότι είναι, εκείνος απάντησε: "Τις κατσαρίδες δεν τις φοβάμαι, τις σιχαίνομαι". Πιστεύω ότι όντως όσοι εναντιώνονται στους κίναιδους δεν τους φοβούνται, απλώς νοιώθουν απέχθεια θα ελεγα προς το προσώπο τους :thumbup:
5.Τι κακό έχουν οι ισχυρογνώμωνες που εκφράζουν απόψεις που στέκουν με βάση τεμηρίων;
6.Δεν έχει τύχει να συναντήσω κάποιον μέχρι τώρα, όλοι έχουν κάτι για το οποίο φέρουν άποψη, ακόμη και αν είναι το "Survivor"...
7.Δε θα αναφερθώ εδώ γιατί είναι ευνόητο θα έλεγα.
8.Ποιους θα όριζες ως φανατικούς;
9.Ξανά, ποιους θα όριζες ως συνομοσιολόγους και τι σε ενοχλεί σε αυτούς.
10.Είναι αντικείμενο για το οποίο δε φέρω άποψη καθώς δεν έχω μελετήσει οπότε δεν έχω να ρωτήσω.
11.Τι σε ενοχλεί σε αυτούς;
12.Συμφωνώ, αλλά προτιμώ να ακούω τις απόψεις τους και να απαντάω αντίστοιχα από το να τους "σνομπάρω".
13.Τους υποκριτές δηλαδή;
14.Και εδώ θα συμφωνήσω, γιατί μπροστά στους "καλούς χριστιανούς" οι "κακοί Χριστιανοί" που καίγανε γνωστές κοινωνικές ομάδες ήταν Άγιοι...:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω έχουμε μπερδέψει τον ρατσισμό με την αντιπάθεια. Δεν (πρέπει να) είμαστε ρατσιστές με ό,τι απλά δε μας αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top