Οι ποιητικές μας σκέψεις!

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

Σαν μάθεις ότι έφυγα
Πάρε τον δρόμο και έλα
Να δέσεις τα δυό χέρια μου
Με πένθιμη κορδέλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Γραμμένο από τα δικά μου χερακια.
Εμπνευσμένο από τη μοναδική μου αγάπη (μέχρι τώρα)

Το σημάδι

Κοιτάζω γύρω μου και ψάχνω,
δεν ξέρω όμως τί.
για ένα σημάδι ψάχνω
μια ελπίδα ζωντανή.

Κοιτάζω ψηλά στον ουρανό
μετρώ τα άστρα, το φως τους παρατηρώ.
Ένα τέτοιο φως θέλω κι εγώ
να μου μάθει πώς να αγαπώ.

Τα χρόνια όμως περνούν
και τα σημάδια αργούν.
Το φως αργεί να ανάψει
κάτι μες στο σκοτάδι να λάμψει.

Μες στην νύχτα καθώς προχωρώ
έναν άγγελο βλέπω, φως αληθινό.
Του ζητώ να έρθει πιο κοντά
αυτός παραμένει όμως μακριά.

Τη λάμψη του όμως πάντα θα θυμάμαι
το φως του το αληθινό
τον δρόμο μου θα φωτίζει
και θα με κρατά ζεστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Χαθήκαμε

Να θυμάσαι πως τρία πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω.
Οι λέξεις που ειπώθηκαν, ο χρόνος που έφυγε.
Η ευκαιρία που χάθηκε....................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Αγαπησα το μαυρο μπουφανάκι σου
και το σπορτιβ το αυτοκινητάκι σου
αγάπησα το σουπερ σνομπ υφάκι σου
και το παχύ βαρύ πορτοφολάκι σου

γιατί.....

Σ΄αγάπησα, παράφορα
για γάμο οικογένεια και τα λεφτά (δις)

Στο σέξ είμασταν πάντα δυο παγοβουνα
τρια λεπτά και με τα προκαταρκτικα
παρολη την οργανωση και το ντεκορ
νομίζω πάντα έλειπε λιγο φολκλορ

γιατι...

Σ'άγάπησα, παραφορα, για γάμο οικογένεια και τα λεφτα
μα όμως να που σκέφτομαι καμια φορά
πως θα ταν αν το καναμε ρομαντικά....
πως θα ταν αν το καναμε ρομαντικά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Αξίες τη Αγάπης

Η θάλασσα είναι η αγάπη.
Ο έρωτας το κύμα.
Το sex είναι ο αφρός.

Ο αφρός έχει ελάχιστη ζωή.
Το κύμα λίγο παραπάνω
και η θάλασα ζει για πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Σου έδινα νερό

Σου έδινα νερό μέσα από τα χέρια μου για να ξεδιψάσεις.
Έγραφα στους τοίχους με μπογιά τ όνομά σου.
Με πλήγωνες, μα σ αγαπούσα.
Το νερό τελείωσε...............
Τώρα σου δίνω τα δάκρυά μου για να δροσιστείς.
Δεν έχω άλλη μπογιά, ματώνω και γράφω τ όνομά σου.
Κι αν η πληγή πονάει περισσότερο, ακόμα φωνάζω << σ αγαπώ>>.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Λέγεται "Αυτοπορτρέτο Προφίλ". Μέσα από τις λέξεις διαγράφεται μια μύτη, ένα στόμα, ένα σαγόνι και βγαίνει ένα προφίλ:
Εγώ
είμαι αυτή
η οποία
ξυπνάει
αριστερά
από
εσένα.

Βέρα Πάβλοβα :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Άν οι άνθρωποι ήξεραν τι θα πει μοναξιά........δεν θα έλεγαν ποτέ και σε κανέναν..............Αντίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Καλύτερα ένα τέλος με πόνο, παρά ένας πόνος χωρίς τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Τα ονειρα μας ειναι σαν τον ουρανο:ειναι αππειρα και διασκορπισμενα παντου και μερικες φορες ειναι απιαστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Απέναντι στο άγνωστο μόνοι μας θα σταθούμε…
Τους φόβους μας θα κάνουμε χτήμα τις μοναξιάς μας..
Κα8ος η νύχτα έπεφτε εγώ την λησμονούσα..
Και η αγάπη μέσα μου με έκανε γενναίο..
Τους λύκους επολεμησα χωρίς κανένα ξίφος…
Λαγκαδιά επροσερασα και λίμνες επιδουσα..
Ώσπου μια μέρα έφτασα και πάλι στην κυρα μου…
Ωμός αυτί με ξέχασε και με έκανε να νιώθω.. τόσο πολλή HλIθι0ς αλλά δεν μετανιώνω..
Το λάθος μου θυμήθηκα και είπα δεν θα ξεχάσω…
Έφυγα έζησα πολλά εμαθα νέους κόσμους. Αγάπησα ..και πλούτισα έγινα ένας θρύλος..
Μα ποτέ μου δεν ξεχνώ τι με έκανε γενναίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Δάκρυα που έγιναν μελάνι, είναι δάκρυα δειλά που κρύφτηκαν σε τσαλακωμένες σελίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Οι καλοί φίλοι, που διαλέξαμε, είναι ένα καταπραυντικό στους πόνους από τους κακούς συγγενείς που κληρονομήσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αν η ζωη μου ειναι ενας γριφος,τοτε εγω ειμαι η απαντηση σε αυτον....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1RINA

Νεοφερμένος

Η 1RINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Έρωτα άγνωστε

Έρωτα άγνωστε,
που τον αστερόφωτο ουρανό,
στολίζεις με τη ματιά σου,
που η αυγή προσκυνά,
στις μύχιες σκέψεις της καρδιάς σου,
όνομα που ψιθυρίζουν
οι φυλλωσιές των δέντρων
και στο γλυκό το άρωμα των γιασεμιών,
ψάχνουν, για της ψυχής το κέντρο,
εκεί που κρυμμένο βρίσκεται
το κάθε μυστικό σου,
κι ένα φιλί του έρωτα,
ένα φιλί δικό σου ...









Καλώς σας βρήκα. Ελπίζω να μη κρίνετε πολύ αυστηρά . :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Θα πάψω να σ αγαπάω μόνο όταν ένας κουφός ζωγράφος, ζωγραφίσει τον ήχο ενός τριαντάφυλλου που πέφτει πάνω σε ένα κρύσταλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Αντε να βαλω και εγω μια ιστοριουλα που ειχα γραψει πριν καποια χρονια..

[FONT=&quot]Ξύπνησε με μια περίεργη γεύση στο στόμα. Μάζεψε τα κομμάτια του και σύρθηκε προς την κουζίνα για να ετοιμάσει ένα καφέ. Σκέφτηκε ότι είναι η πρώτη φορά μετά από αρκετά χρόνια που θα πιεί τον καφέ μόνος του. Ένιωσε ένα κόμπο στο λαιμό του και τα μάτια του να υγρένονται. Δυστυχώς τα χθεσινά ποτά που κατανάλωσε δεν επέφεραν την πολυπόθητη λήθη που αναζητούσε. Εχθές ένιωσε σε κάποια στιγμή το ποτό και την καλή παρέα να φέρνουν αποτελέσματα και ένιωσε τις στεναχώριες του να ξεμακρύνουν. Ποτέ όμως δεν πνίγεις τις στεναχώριες σου, απλά τις βυθίζεις μέχρι την επόμενη μέρα. Έτσι δυστυχώς το αλκοόλ δεν άλλαξε την πραγματικότητα παρά για λίγες ώρες. Δυστυχώς δεν είναι όλα μια πλάκα όπως είδε εχθές στο όνειρο του. Δυστυχώς η αλήθεια είναι μια. Τον άφησε. Τον εγκατέλειψε. Είναι πλέον μόνος του. Πρέπει να ζήσει μόνος του. Πρέπει να ζήσει χωρίς την γλυκιά της παρουσία στο σπίτι. Χωρίς τις συμβουλές της, χωρίς τους καυγάδες τους, χωρίς τα φιλιά της, τις αγκαλιές της, τον έρωτα της.. Εκτός από αυτήν νιώθει ότι λείπει και ένα κομμάτι από τον εαυτό του. Νιώθει μισός. [/FONT]
[FONT=&quot]Κοιτάει το βάζο με τον καφέ και καταλαβαίνει ότι δεν έχει διάθεση να κάνει τίποτα. Όλα του φαίνονται χωρίς νόημα. Σκέφτεται τον εαυτό του μερικά χρόνια πριν. Πάλι ζούσε μόνος του. Αλλά σε σχέση με το τότε, τώρα δεν έχει σχεδόν τίποτα. Δεν είναι δυνατός, ούτε αισιόδοξος. Δεν κάνει όνειρα και σχέδια.[/FONT]
[FONT=&quot]Ήταν καλά στη ζωή του τότε. Τουλάχιστον έτσι πίστευε. Ύστερα ήρθε να παίξει στο έργο της ζωής του αυτή. Μπήκε δυναμικά και τα άλλαξε όλα. Όσο ήταν μαζί ο παλιός καιρός που ήταν μόνος του φαινόταν άχρηστος, χωρίς κανένα νόημα.[/FONT]
[FONT=&quot]Και να που μετά από τόσο πολύ καιρό αναπολεί αυτόν τον άχρηστο καιρό. Γιατί τουλάχιστον τότε είχε τον εαυτό του. Τώρα δεν έχει τίποτα. Νιώθει μόνος του και αυτή η μοναξιά τον σκοτώνει. Νιώθει αδύναμος να αντιδράσει. Η ζωή του φένεται απαίσια..[/FONT]
[FONT=&quot]Ξαφνικά έρχεται από το δωμάτιο η μικρή του ανιψιά που έβλεπε τηλεόραση.[/FONT]
[FONT=&quot]- Θείο τι είναι η αγάπη; Άκουσα την λέξη στην τηλεόραση. Είναι καλή ή κακιά;[/FONT]
[FONT=&quot]Έκλεισε για μια στιγμή τα μάτια και αναστέναξε..[/FONT]
[FONT=&quot]- Η αγάπη είναι.. Η αγάπη είναι.. Τι είναι η αγάπη άραγε;[/FONT]
[FONT=&quot]Όταν ο πρώτος άνθρωπος χρησιμοποίησε αυτά τα 4 γράμματα για να φτιάξει την λέξη Α-Γ-Α-Π-Η τι ακριβώς ήθελε να χαρακτηρίσει με αυτήν την λέξη; Αυτήν την λέξη που τελικά παίζει τόσο μεγάλο ρόλο σε όλους. Αυτή τη λέξη που άλλες φορές σε εξυψώνει στους ουρανούς και άλλες σε στέλνει στα τάρταρα της γης.[/FONT]
[FONT=&quot]-…δεν ξέρω τι είναι η αγάπη.. δεν ξέρω αν υπάρχει ορισμός.. την αγάπη την νιώθεις μέσα σου.. Και αν είσαι αγράμματος και δεν ξέρεις την λέξη αγάπη πάλι θα την νιώσεις κάποια στιγμή μέσα σου…[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Έρωτα άγνωστε

Έρωτα άγνωστε,
που τον αστερόφωτο ουρανό,
στολίζεις με τη ματιά σου,
που η αυγή προσκυνά,
στις μύχιες σκέψεις της καρδιάς σου,
όνομα που ψιθυρίζουν
οι φυλλωσιές των δέντρων
και στο γλυκό το άρωμα των γιασεμιών,
ψάχνουν, για της ψυχής το κέντρο,
εκεί που κρυμμένο βρίσκεται
το κάθε μυστικό σου,
κι ένα φιλί του έρωτα,
ένα φιλί δικό σου ...

Καλως ηρθες..Πολυ ομορφο και ρομαντικο ποιημα..Περιμενουμε και αλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1RINA

Νεοφερμένος

Η 1RINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κάποιες φορές ...

Κάποιες φορές σε σκέφτομαι,
κάποιες φορές λυπάμαι,
το όνομά σου ξέχασα,
δε θέλω να θυμάμαι.
Η σκέψη βασανίζεται,
απ' τη γλυκιά μορφή σου,
ήσουν ένας άγνωστος
κι εγώ, το Γιασεμί σου ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1RINA

Νεοφερμένος

Η 1RINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μες στου μυαλού μου την αντάρα,
ήρθες και έφερες το φως!
Ο χτύπος της καρδιάς μου σαν κιθάρα,
κι η ανάσα σου ο μελωδός!

Τα λόγια σου σαν πένα στις χορδές μου,
χτυπούν και δίνουνε ζωή!
και τα γλυκά φιλιά σου συντροφιές μου,
ο έρωτάς μου εισ' εσύ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top