Γιατί κάποιος είναι άθεος;

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πολλοί που ιστορικά δήλωναν και δηλώνουν "άθεοι", είχαν την ατυχία να γνωρίσουν τους θεούς που αρνιόντουσαν, από τους εκάστοτε δεδηλωμένους πιστούς τους, νομίζω:redface:!

Kοντολογις, αναγκαστηκαν να πιστεψουν με το ζορι???

Συνήθως, θα έλεγα με τη σειρά μου, τότε ακριβώς παρασύρεται και πλανεύεται κανείς, με διάφορους νομιζόμενους θεούς, καθότι η ελπίδα, ως ιδιοτελής συνήθως, είναι εξαιρετικά ευάλωτη στους πειρασμούς, σε αντίθεση με την ανιδιοτελή αγάπη:redface:...

Την ανιδιοτελη αγαπη για ποιον?? Ή για τι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilis

Νεοφερμένος

Η Marilis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Speak for yourself...:P
Προσπάθησε και στην ελληνική γλώσσα, δεν είναι τόσο δύσκολο. Στο δια ταύτα και με όλη την εκτίμηση , την άποψή μου εκφράζω και προσπάθησε να σέβεσαι τον διάλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Προσπάθησε και στην ελληνική γλώσσα, δεν είναι τόσο δύσκολο. Στο δια ταύτα και με όλη την εκτίμηση , την άποψή μου εκφράζω και προσπάθησε να σέβεσαι τον διάλογο.

Το να το ειπα χαριτολογωντας δεν το σκεφτομαστε ετσι??? Κι αντε να μην το σκεφτουμε... Την φατσουλα(:P) που την πας??

Οσο για την γλωσσα, λεω τις σκεψεις μου οπως ειναι, στην γλωσσα που ειναι... Εξαλλου δεν εκανα και καμια επιστημονικη αναλυση για να μην καταλαβαινει καποιος τι ειπα...

Μα σεβομαι τον διαλογο... Και συγκεκριμενα εξεφρασα την αντιρρηση μου, στην αποψη που εκφερες με τροπο αξιωματικο, οτι ολοι οπωσδηποτε θα επικαλεστουμε καποτε τον Θεο...

Προς τι λοιπον η τοση βεβαιοτητα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εεεεε... Να κανω εγω μια αφελη ερωτηση????

Δεν μπορει καποιος να καλυτερεψει τον εαυτο του χωρις να πιστευει σε καποιον Θεο????

Κι επισης πολλες φορες δεν σε παρασερνουν κυματα, οταν πιστευεις σε καποιον Θεο?? Ειδικα αν ανηκεις και σε καποια θρησκεια...

οχι αν ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΕ ΒΑΘΟΣ τη θρησκεια του. αν μελετα τις γραφες και προσπαθει να κατανοησει.

"δν μπερδευω την καρδια μου με το μυαλο μου"-αλμπερτ αινσταιν-

εγω ασχολουμαι πολυ με την επιστημη και αποδεχομαι ολες τις θεωριες και τις πιστευω απλα δν καταλαβαινω που ο Θεος εναντιωνεται σε αυτα....δλδ τι βλεπε εσεις που δν βλεπω εγω???

συμφωνω σε ολα με αλεξανδρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Kοντολογις, αναγκαστηκαν να πιστεψουν με το ζορι???



Την ανιδιοτελη αγαπη για ποιον?? Ή για τι??

-Με το ζόρι πίστη δε γεννιέται, από συνήθεια δε αυτή, πεθαίνει:redface:...
-Για τον Θεό και κάθε άνθρωπο:redface:...Για να είναι χαρούμενος πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γιατι καποτε του τα πρηξανε με την εκκλησια..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
οχι αν ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΕ ΒΑΘΟΣ τη θρησκεια του. αν μελετα τις γραφες και προσπαθει να κατανοησει.

"δν μπερδευω την καρδια μου με το μυαλο μου"-αλμπερτ αινσταιν-

εγω ασχολουμαι πολυ με την επιστημη και αποδεχομαι ολες τις θεωριες και τις πιστευω απλα δν καταλαβαινω που ο Θεος εναντιωνεται σε αυτα....δλδ τι βλεπε εσεις που δν βλεπω εγω???

συμφωνω σε ολα με αλεξανδρο

Εισαι απολυτως σιγουρος, πως αν δεν ακουσεις κατι πραγματικα εξωφρενικο, για τα δεδομενα της θρησκειας σου, την οποια γνωριζεις σε βαθος, δεν θα παρασυρθεις και θα το απορριψεις???

Δεν μιλω απαραιτητα για κατι επιστημονικο...

Στο ερωτημα σου... Δεν εναντιωνεται καπου ο Θεος, αλλα η επι της γης εκπροσωποι του αν το θετεις ετσι... Αλλα η αληθεια ειναι πως ο Θεος δεν εχει εκφρασει την αποψη του πανω σε τιποτα...:confused:

-Με το ζόρι πίστη δε γεννιέται, από συνήθεια δε αυτή, πεθαίνει:redface:...
-Για τον Θεό και κάθε άνθρωπο:redface:...Για να είναι χαρούμενος πάντα!

-Αρα?? Που καταληγουμε???
-Ειναι απαραιτητη και για τους 2 λες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
οχι αν ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΕ ΒΑΘΟΣ τη θρησκεια του. αν μελετα τις γραφες και προσπαθει να κατανοησει.

"δν μπερδευω την καρδια μου με το μυαλο μου"-αλμπερτ αινσταιν-

εγω ασχολουμαι πολυ με την επιστημη και αποδεχομαι ολες τις θεωριες και τις πιστευω απλα δν καταλαβαινω που ο Θεος εναντιωνεται σε αυτα....δλδ τι βλεπε εσεις που δν βλεπω εγω???

συμφωνω σε ολα με αλεξανδρο
Οι θεωριες δεν υπαρχουν για να τις πιστευουμε, απλα κραταμε υπ οψη οσες ειναι πιο λογικες με βαση την κριση μας (οχι την οικονομικη) και οσες εχουν ευρυτερη επιστημονικη αποδοχη (το να πιστευεις σε ολες σημαινει ειτε πως εχεις μαθει να ενστερνιζεασαι οτι σου πασαρουν, ειτε πως δεν εχεις πιασει το νοημα ακομα). Σε ενα παλιο βιβλιο του Χωκινς ελεγε πως η επιστημη προσπαθει να εξηγησει τον κοσμο με τη λογικη το πειραμα. Αλλα δεν αποκλειει αλλες ερμηνειες, θρησκειες και τα λοιπα. Ο θεος δεν εναντιωνεται στην επιστημη τελικα, για αυτους που πιστευουν σε αυτον, λογω του οτι ο θεος ειναι μυστηριος(υπαρχει ειδικη λεξη αλλα δεν την θυμαμαι). Τωρα για καποιον που δεν του αρκει η εξηγηση <<ο θεος ειναι μυστηριος, κανει οτι θελει και εμεις ειμαστε μικροι και χαζοι για να τον καταλαβουμε>> δημιουργει χιονοστιβαδα σκεψεων που οδηγουν στην αθεϊα. Και προσπαθει να καταλαβει τον κοσμο εντελως λογικα (εγωιστικα, οπως θα πει ο θρησκος) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εισαι απολυτως σιγουρος, πως αν δεν ακουσεις κατι πραγματικα εξωφρενικο, για τα δεδομενα της θρησκειας σου, την οποια γνωριζεις σε βαθος, δεν θα παρασυρθεις και θα το απορριψεις???

αμα εχω πληρες γνωσεις για το τι ζηταει ο θεος μου, για το πιο ειναι το νοημα της φιλοσοφιας της θρησκειας μου, αμα γνωριζω καλα τοντροπο ζωης που προτεινει, αμα ολα αυτα τα εχω εξετασει δν θα πεσω θυμα κοροιδιας για να ικανοποιω τα καπριτσια καθε παπα.

π.χ εμενα ο Θεος δε μου ειπε "ου φας γυρο πιτα τεταρτη και παρασκευη", αυτο το λεει η παραδοση της θρησκειας μου, να μην τρως κρεας εκεινες τις μερες...ας μην μπερδευουμε την παραδοση, τις ιδεες που εχουν περαστει λογω καταχρησης θρησκευτικης εξουσιας με το θελημα του Θεου....

Δεν μιλω απαραιτητα για κατι επιστημονικο...

Στο ερωτημα σου... Δεν εναντιωνεται καπου ο Θεος, αλλα η επι της γης εκπροσωποι του αν το θετεις ετσι... Αλλα η αληθεια ειναι πως ο Θεος δεν εχει εκφρασει την αποψη του πανω σε τιποτα...:confused:

α γεια σου! οι εκπροσωποι του, οι οποιοι τυνχανουν ανθρωποι, ως ανθρωποι κανουν λαθη και προβαλλουν και πραγματα συμφωνα με το πως τους βολευει κτλ κτλ κτλ...αλλο εκκλησια, αλλο Θεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
αμα εχω πληρες γνωσεις για το τι ζηταει ο θεος μου, για το πιο ειναι το νοημα της φιλοσοφιας της θρησκειας μου, αμα γνωριζω καλα τοντροπο ζωης που προτεινει, αμα ολα αυτα τα εχω εξετασει δν θα πεσω θυμα κοροιδιας για να ικανοποιω τα καπριτσια καθε παπα.

π.χ εμενα ο Θεος δε μου ειπε "ου φας γυρο πιτα τεταρτη και παρασκευη", αυτο το λεει η παραδοση της θρησκειας μου, να μην τρως κρεας εκεινες τις μερες...ας μην μπερδευουμε την παραδοση, τις ιδεες που εχουν περαστει λογω καταχρησης θρησκευτικης εξουσιας με το θελημα του Θεου....

Μα και τωρα δα, δεν πεφτεις στην παγιδα που ο ιδιος εθεσες??? Δεν πιστευεις την Παραδοση, αλλα τα υπολοιπα γραπτα της Εκκλησιας, που η ιδια ειπε πως μονο εκεινα εγκυρα και θεοπνευστα, κι ολα τ' αλλα, που ηταν και σημαντικα περισσοτερα σε αριθμο, ειναι ψευτικα... Ή δεν πιστευεις ουτε σε αυτα??? Τοτε, πως ξερεις τι σου ζητα ο Θεος σου, μηπως το συζητασατε ποτε??(Ακουγεται ειρωνικο, αλλα το ρωταω σοβαρα)... Κι αν ναι, πως??

α γεια σου! οι εκπροσωποι του, οι οποιοι τυνχανουν ανθρωποι, ως ανθρωποι κανουν λαθη και προβαλλουν και πραγματα συμφωνα με το πως τους βολευει κτλ κτλ κτλ...αλλο εκκλησια, αλλο Θεος...

Θελω να μαθω την τελευταια φορα που εξεφρασε ο Θεος την αποψη του πανω σε καποιο θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Δεν υπάρχει γιατί.Εξαρτάται από το που θέλει να πιστεύει ο άλλος,εφόσον υπάρχει ανεξηθρησκεία λογικό είναι να πιστεύει κάποιος όπου θέλει.Επομένως άθεος είναι κάποιος οπού οι νοοτροποίες των άλλων θρησκείων δεν του αρέσουν και δεν πιστεύει στον θεισμό δηλαδή στην ύπαρξη των θεοτήτων.Το να πιστεύεις ή να μην πιστεύεις κάπου δεν εξαρτάται από το γιατί αλλά από αυτό που νιώθεις και πιστεύεις μέσα σου οτί είναι το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Στην ουσια "μελεταμε" τους λογους που οδηγειται καποιος στην αθεΐα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Μα και τωρα δα, δεν πεφτεις στην παγιδα που ο ιδιος εθεσες??? Δεν πιστευεις την Παραδοση, αλλα τα υπολοιπα γραπτα της Εκκλησιας, που η ιδια ειπε πως μονο εκεινα εγκυρα και θεοπνευστα, κι ολα τ' αλλα, που ηταν και σημαντικα περισσοτερα σε αριθμο, ειναι ψευτικα... Ή δεν πιστευεις ουτε σε αυτα??? Τοτε, πως ξερεις τι σου ζητα ο Θεος σου, μηπως το συζητασατε ποτε??(Ακουγεται ειρωνικο, αλλα το ρωταω σοβαρα)... Κι αν ναι, πως??

εννοεις τα 4 ευαγγελια? που ξερω δλδ πως ειναι αυτα εγκυρα και οχι τα "αποκρυφα"? μα η ιδεολογια της θρησκειας μου στηριζοταν παντα σε αυτα...δν ειναι οτι προχθες ειπαν "θα τα ξεχωρισουμε"...ολη η θρησκεια απο τις αρχες στηριζοταν σε αυτα....

Θελω να μαθω την τελευταια φορα που εξεφρασε ο Θεος την αποψη του πανω σε καποιο θεμα...

ποτε...."αγνωσται αι βουλαι κυριου".....το θελημα του το διδαξε ο Ιησους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
εννοεις τα 4 ευαγγελια? που ξερω δλδ πως ειναι αυτα εγκυρα και οχι τα "αποκρυφα"? μα η ιδεολογια της θρησκειας μου στηριζοταν παντα σε αυτα...δν ειναι οτι προχθες ειπαν "θα τα ξεχωρισουμε"...ολη η θρησκεια απο τις αρχες στηριζοταν σε αυτα....

Για να δουμε... Με την στενη εννοια του ορου προχθες, συμφωνουμε... Τωρα ομως αν το προχθες μπορει να ειναι πριν 1700 χρονια??? Δυστυχως δεν θυμαμαι ακριβως ποτε εγινε η "επιλογη" των Ευαγγελιων...

ποτε...."αγνωσται αι βουλαι κυριου".....το θελημα του το διδαξε ο Ιησους

:hmm::hmm: Και τελικα τι γινεται??? Πως ξερεις οτι αυτο ειανι το σωστο για τον Θεο κι οχι το αλλο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Για να δουμε... Με την στενη εννοια του ορου προχθες, συμφωνουμε... Τωρα ομως αν το προχθες μπορει να ειναι πριν 1700 χρονια??? Δυστυχως δεν θυμαμαι ακριβως ποτε εγινε η "επιλογη" των Ευαγγελιων...



:hmm::hmm: Και τελικα τι γινεται??? Πως ξερεις οτι αυτο ειανι το σωστο για τον Θεο κι οχι το αλλο??

το οτι ολα τα γεγονοτα στη ζωη του χριστου και των προφητων κτλ στηριχθηκαν σε αυτη την ιδεολογια???


πως ξερω πως ο Ιησους εκφραζει στα αληθεια το θελημα του θεου???

"μακαριοι οι μη ειδαντες και πιστευσαντες"

"ΕΓΩ ειμι το φως του κοσμου ολου, ΕΓΩ ειμι η αμπελλος η αληθινη, ο θανατος και η ζωη, ΕΓΩ ειμι η αληθεια..."

σου λεει πως ειναι ο θεος ενσαρκωμενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
το οτι ολα τα γεγονοτα στη ζωη του χριστου και των προφητων κτλ στηριχθηκαν σε αυτη την ιδεολογια???


πως ξερω πως ο Ιησους εκφραζει στα αληθεια το θελημα του θεου???

"μακαριοι οι μη ειδαντες και πιστευσαντες"

"ΕΓΩ ειμι το φως του κοσμου ολου, ΕΓΩ ειμι η αμπελλος η αληθινη, ο θανατος και η ζωη, ΕΓΩ ειμι η αληθεια..."

σου λεει πως ειναι ο θεος ενσαρκωμενος...

Αχα... Μηπως παλι παμε στο θεμα οτι τα γεγονοτα τις ζωης τοσο του Ιησου οσο και των προφητων πρωτα πηραν την εγκριση της Εκκλησιας και μετα εφτασαν στα αυτια σου?? Ειπαμε δεν σε απασχολει αυτο ετσι??


Μονο που, κι ΕΓΩ μπορω να βγω αυριο και να τα πω αυτα... Και παρολο που δεν θα υπαρχει η παραμικρη αποδειξις οτι εχω δικιο(ακριβως οπως και στην περιοτωση του Ιησου) κανεις δεν θα με πιστεψει... Γιατι αραγε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Την ποια??? Την ένθρησκη μάλλον θέλεις να πεις... Αν η κοινωνία μας ήτανε εν Θεώ (δηλαδή είχε μέσα της, επίκεντρο, τον Θεό) οπωσδήποτε δεν θα είχε τα χάλια που έχει σήμερα. Άλλο πράγμα η πίστη στο Θεό και άλλο πράγμα η προσήλωση στις θρησκείες.

το συμπερασμα πως προκυπτει απο την προκειμενη προταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Για να μην ξεχνιομαστε, ορθοδοξη εκκλησια = αγια γραφη + παραδοση(Αγιοι πατερες κ.α)
Να ξεκαθαρισεις την θεση σου... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Αχα... Μηπως παλι παμε στο θεμα οτι τα γεγονοτα τις ζωης τοσο του Ιησου οσο και των προφητων πρωτα πηραν την εγκριση της Εκκλησιας και μετα εφτασαν στα αυτια σου?? Ειπαμε δεν σε απασχολει αυτο ετσι??


Μονο που, κι ΕΓΩ μπορω να βγω αυριο και να τα πω αυτα... Και παρολο που δεν θα υπαρχει η παραμικρη αποδειξις οτι εχω δικιο(ακριβως οπως και στην περιοτωση του Ιησου) κανεις δεν θα με πιστεψει... Γιατι αραγε???

ε ωραια βγες και πεσ'τα :clapup: θελω να μου πεις μετα τις αντιδρασεις των αλλων.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
ε ωραια βγες και πεσ'τα :clapup: θελω να μου πεις μετα τις αντιδρασεις των αλλων.....:)

Ακριβως αυτο δεν λεω??? Εμενα θα με παρουν με τις ντοματες??? Γιατι ομως?? Πες εστω και μιση αποδειξη οτι ο Ιησους εχει δικιο κι εγω αδικο... Περα απ' το λεω εδω οτι ειμαι ο ενσαρκωμενος γιος του Θεου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top