Μην την δείτε...

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aκομα μια που μου ηρθε ειναι το Son Of The Mask ή αλλιως το the mask 2...
Θελετε να κανετε ενα δωρο στον εαυτο σας;
Τοτε μακρια απο αυτη την ταινια..χαζη να την πω;Ανουσια;Αθλια;Απαραδεκτη;Λιγα θα ειναι!:pc: :rtfm: :beating: :mpinelik:

Doo, ολα τα λεφτα δεν λες τιποτα αυτη η σκηνη...:hehe: :P
Τι;Μονο τα λεφτα;:hmm:
Και τα ακινητα μεσα!:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Slaughter Studios (Ακόμα και εγώ είμαι καλύτερος σκηνοθέτης ...), Hell's Highway και Harry Poter 4 (τα υπόλοιπα δεν τα έχω δει ευτηχώς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εμένα πάλι και το Safe Sex και το Harry Potter μου άρεσαν πάρα πολύ! Ειδικά με το πρώτο γελούσα ασταμάτητα!!!
Ένα που δεν μου άρεσε καθόλου ήταν ο πόλεμος των κόσμων, με τον Τομ Κρουζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Ο πόλεμος των κόσμων ήταν η χειρότερη βλακεία που είδα ποτέ μου(Το μισό και λιγότερο είδα μετά άρχισα να παίζω φιδάκι :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Ο πόλεμος των κόσμων ήταν η χειρότερη βλακεία που είδα ποτέ μου(Το μισό και λιγότερο είδα μετά άρχισα να παίζω φιδάκι :P).

Καλά ο πόλεμος τον κόσμων είναι για πολλά χαστούκια. Μέχρι ένα σημείο αν είσαι fan τέτιου είδους (Ημέρα Ανεξαρτησίας, Γκοντζίλα) είναι φοβερό, μετά τραβάς ένα ξενέρομα.
Μακάρι να γινόταν σε σκηνή θεάτρου θα έφευγε πολύ ντομάτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Η χειρότερη ταινία που έχω δει ποτέ είναι το"Ενας Αμερικάνος Λυκάνθρωπος στο Λονδίνο" και μόνο απο τον τίτλο έπρεπε να καταλάβουμε τι μούφα ήταν αλλά είχε και καλές κριτικές(τρία αστεράκια κι ανάμεσα στις ταινίες της εβδομάδος στο Τηλέραμα).Ξενυχτήσαμε λοιπόν με τον αδερφό μου μιας κι είχαμε δει σε βίντεο ό,τι κυκλοφορούσε απο θρίλερ(dvd δεν υπήρχαν τότε).Εντάξει μπορεί να μην τρομάξαμε αλλά λιώσαμε στο γέλιο,απελπιστηκά γελοία η σκηνή όπου πρωτομεταμορφώνεται σε λυκάνθρωπο,πρέπει να κάναμε γούβα στον καναπέ απο τα γέλια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Διαφωνώ κάθετα.. Μάλλον δυσκολεύτηκες να την καταλάβεις! ;)


Πραγματικά, εκπληκτικό, απίστευτος συνδυασμός βίας, ερωτισμού, δράσης, αισθησιασμού, ανατροπών, noir περιβάλλοντος και ατέλειωτο feeling συνθέτουν την μόνη αληθινή μεταφορά κόμιξ σε ταινία που σε καθηλώνει.

εγω διαφωνω.....τοσο!!
ποσο καθετη ειναι η μεσοκαθετος; τοσο!!
το sin city ειναι τρελα απιστευτη ταινια!! εχει κι εναν παραξενο τροπο σκεψης....κι ολοι αυτοι οι συνδυασμοι την κανουν μη σας πω και την καλυτερη ταινια για καθε διαθεση και μην πω και θεατη!!

εχεις ερωτικη πογοητευση; goldie!!
εισαι διψασμενος για δραση; (ολη η ταινια τελος παντων)
εισαι ερωτευμενη με τον clive owen; κι εγω!!:inlove:
ααααααααχχχ....
α,και το κομιξ τι λεει και που να το βρω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ines:
α,και το κομιξ τι λεει και που να το βρω;;
Δεν ξέρω τι λέει δεν το έχω ψάξει,αλλά έχω το Sin City:Lost,Lonely & Lethal(30 pages).Αν θες στείλε μου ένα PM για να στο δώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αν δει κάποιος το κόμικ θα καταλάβει για ακόμα μία φορά πόσο τέλειο είναι το sin city.Είναι ίδιο με το κόμικ, η μεταφορά είναι απίστευτη.:thumbsup:
Ines κοίτα στο solaris ή στο tilt.Το πιθανότερο είναι να τα βρεις.νομίζω 5 ή 6 είναι σύνολο.

Πάντως, όταν έβλεπα την ταινία, απλά δεν ήθελα να τελειώσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Mr & Mrs Smith :/: Δεν με άρεσε καθόλου :P :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Maggie:
Mr & Mrs Smith :/: Δεν με άρεσε καθόλου :P :|

ηταν εντελως κοτσανα!!
ασε που η τζολι δεν μας εδειξε μια λιγο ανθρωπινη εκφραση σ'ολη τη φαση.....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
ΜΗΝ ΔΕΙΤΕ ΤΟ
FABLED

Απαίσια ταινία, ουτε σεναριο , ουτε σκηνοθεσια , ουτε καν μουσικη ... Τα 83 λέπτα που διαρκεί η ταινια περα οτι κοντεβα να κοιμηθω ηταν τα χειροτερα λεπτα της ζωης μου ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αγώνας μέχρι θανάτου
Δεν μου άρεσε καθόλου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ορίστε η λίστα με τις 10 χειρότερες βαθμολογίες που έχω δώσει στο IMDB.com:

Abandon
Hooligans
Jisatsu saakuru
Taking Lives
The Village
The Exorcism of Emily Rose
Lost in Translation
Old School
The Perfect Storm
Safe Sex

Αλλά υπάρχουν και άλλες που έχω δει και τις σιχάθηκα, απλά πολλές φορές όταν ξενερώνω με μια ταινία βαριέμαι να πάω να την βαθμολογήσω και στο IMDB.com .... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
παιδιά μπορείτε να μου εξηγήσετε τι δεν σας άρεσε στο safe sex? γιατί εμένα μου άρεσε πάρα πολύ και κάθε φορά που το βλέπω ρίχνω το γέλιο της αρκούδας:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
έλα δεν ήατν καλή ο εξορκισμός της Έμιλυ??
και περιμένω πως και πως να βγει σε ντιβιντι??
τί ήταν αυτό που σε χάλασε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εμένα το lost translation μου άρεσε :). πολύ :redface:.
γούστα είν αυτά όμως, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα :P (μοναχέ, σε είχα σε εχτίμηση μέχρι τώρα, κρίμα :tongue:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Στο Safe Sex δεν μου άρεσε πως όλο το χιούμορ ερχόταν μέσω των σεξουαλικών υπονοούμενων (και όχι μόνο υπονοούμενα, έτσι;). Είπαμε... το πολύ το Κύριε Ελέησον το βαριέται και ο παπάς...

Στον εξορκισμό της Έμιλυ, με χάλασε πάρα πολύ ότι ενώ δεν είχαν πολύ τρομακτικές σκηνές επειδή και καλά η όλη φάση ήταν μια "μάχη" μεταξύ επιστήμης και εκκλησίας, ωστόσο η δίκη ήταν σαν στημένη! Τα επιχειρήματα και της μιας πλευράς και της άλλης ήταν αστεία πολλές φορές, σε σημείο που βάζαμε τα γέλια με τα όσα ακούγαμε. Αποτέλεσμα όλων αυτών; Να δούμε μια ταινία ανάλατη, ένα θρίλερ που δεν ήταν θρίλερ, με ανύπαρκτες κοινωνικές προεκτάσεις και προβληματισμούς (που ήταν και το ζητούμενο)

Τέλος, το Lost in translation έχει καιρό που το είδα και το βαθμολόγησα, αλλά από ότι θυμάμαι με είχε κουράσει σε πολύ μεγάλο βαθμό η σκηνοθεσία και το σενάριο με ξενέρωσε στο τέλος.

Γούστα είναι όμως αυτά ρε παιδιά... Τα κριτήρια του καθενός διαφέρουν από του άλλου.

Εε!!! Weak, συνέχισε εσύ να με έχεις σε υπόληψη και δεν ξανανοίγω το στοματάκι μου για τέτοια πράγματα... [smilie=4,2,9]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
όταν βγει σε ντι βι ντι θα την δω,
ελπίζω να μου φανεί καλύτερο απο τον Εξορκιστή και να μην ξενερώσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Για μένα το safe sex είναι η χειρότερη ταινία όλων των εποχών!

Αλλά ο εξορκισμός της emily ήταν πολύ καλός.
Το Lost In Translation μου άρεσε πολύ.. αν και με κούρασε αρχικά, Scarlett θεά πάντως, μια γλύκα (btw πήρε όσκαρ η ταινία).
Το Village μου άρεσε πάρα πολύ. Τώρα αν περίμενες κάτι άλλο επειδή οι εξυπνάκηδες στην Ελλάδα το μετέφρασαν το σκοτεινό χωριό.. (θεϊκή ερωτική εξομολόγηση έτσι?)
Το The Perfect Storm δεν ήταν και τόσο άσχημο.

Τα υπόλοιπα που κράζεις δε τα 'χω δει οπότε δεν ξέρω..
Εν ολίγοις και εγώ σε είχα σε εκτίμηση :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top