Άγρια επίθεση και ξύλο στον Μπουτάρη

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Επειδή παρατηρώ στο φόρουμ υπάρχουν πολλα ατομα τοσο προσκολλημενα σε ορισμενες ιδεολογιες σε βαθμο που νιωθω οτι μπορω να προβλεψω τι θα γραψουν θα τελειώσω την τοποθέτηση μου με την ίδια την φράση του δημάρχου. "I don't give a shit whether they killed him or not".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ως Πόντιος, ελπίζω οι δράστες να μην έχουν σχέση με τους Πόντιους και να ήταν βαλτοί. Οι Πόντιοι δεν ήταν φασίστες.

Υπάρχουν: πόντιοι φασίστες, μαύροι ρατσιστές, γυναίκες μίσανδρες κλπ

Η επίθεση στον Μπουτάρη δεν έχει σχέση με φασισμό. Ο Μπουτάρης χλεύασε την μνήμη των ποντίων και στη συνέχεια πήγε στη διαδήλωση για τη γενοκτονία. Η επίθεση που του έκαναν ήταν προσωπική και όχι φασιστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Εγω έχω παρωπιδες ; άσε τι ειμαι εγώ και τι θα διαβάσω και τι θα κάνω, έχεις μπροστα σου ένα δημοσιευμα που αναφέρει οτι το προτυπο σου προτ΄ρεπει εκεινα που καταδικάζει (δηλαδη τις επιθέσεις βιας).


Τι έχεις να σχολιάσεις πάνω σε αυτο ποια ειναι η θέση σου;


Ελευθερια λογου δεν ειναι το να λές οτι κάποιος ειναι για ξύλο ουτε να περιυβριζεις νεκρους αλλα εσυ καλα τα λες γιατι δεν κινητοποιείται η πολιτεια ή κάποιος να υποβάλλει μηνυση και πλέον έχουμε φτάσει σε ένα σημειο ασυδοσιας ο καθενας να λέει και να κάνει οτι θέλει. Ευχομαι να αλλάξει γρηγορα αυτο αλλα πρέπει να ανέβουν αποφασιστικοι άνθρωποι και ηγέτες στην εξουσια κα δεν ξέρω αν υπάρχουν.
Πως προτρέπει να επιθέσεις βίας ; Με την έκφραση αυτή ; Ο Σεραφείμ δεν προτρέπει το κυνηγητό των μεταναστών με τις δηλώσεις του ;
Οσο για το τελευταίο κομμάτι , γιατί να εξαρτιόμαστε πάντα από άλλος , γιατί να μην βάζουμε το μυαλό μας να σκέφτεται γιατί να περιμένουμε από άλλους συνέχεια ; Μήπως γιατί δεν έχουμε την κατάλληλη παιδεία ;
Δεν ειχα υποψη μου το τελευταιο δημοσιευμα για τον Άνθιμο. Που έλεγε ο μπουτάρης οτι ειναι για ξύλο.Οποτε καλα να πάθει. Εγω προσωπικα δεν θα σήκωνα χέρι αν ήμουν εκει αλλα δεν τον λυπάμαι καθολου. Να καταλαβει πως ειναι να απειλεις με ξύλο.



Δεν τα ήξερα αυτά. Απο οτι φαινεται αρκετοι ειστε κατα του πατριωτισμου εδω οποτε στο προσωπο του μπουτάρη βρήκατε τον εκφραστη σας για αυτο και δεν καταδικάζετε και τις αποψεις ή τις δηλώσεις του. Μετά μη ψάχνεις να κάνεις αντικειμενικη κουβέντα. Επελεξες προτυπο.
Ο εκφραστής ο δικό σου ποιος είναι ;

Αισθάνθηκες καλά και στον ξυλοδαρμό του Κουμουτσάκου ; Στον άδικο θάνατο των παιδιών έξω από τα γραφεία της ΧΑ ; Στο άδικο θάνατο των εργαζομένων της Marfin ; Στον άδικο χαμό του πιλότου ;
Όλοι αυτοί έχουν ένα κοινό , είναι άνθρωποι , όμως κανένας δεν αξίζει περισσότερα ή λιγότερα . Γιατί λοιπόν στην μία περίπτωση χαιρόμαστε/επικροτούμε και στην άλλη καταδικάζουμε/λυπούμαστε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Ο Μπουτάρης μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής και νομίζω αυτό ισχύει για την πλειοψηφία των Θεσσαλονικέων. Από εκεί και πέρα, επειδή το έψαξα, η δήλωση του ήταν αρκετά ατυχής, ως προς τη διατύπωσή της, καθώς το νόημα είναι διαφορετικό στην πραγματικότητα, εννοούσε ότι δεν τον απασχολεί τι έγινε ιστορικά αλλά αυτό που θέλει είναι να φέρνει τουρισμό στην πόλη. Το διατύπωσε με μάλλον άσχημο τρόπο, σε καμία, δε, περίπτωση αυτό δεν είναι ποινικά κολάσιμο, όπως κάποιοι άφησαν να εννοηθεί, καθώς στην Ελλάδα, έχουμε ελευθερία έκφρασης και δημοκρατία και ο καθένας είναι ελεύθερος να διατυπώνει τις απόψεις του, ακόμα και αν αυτές θεωρούνται ακραίες και διαφωνούν οι περισσότεροι μαζί του.
Αν δε το καταλάβατε κάποιοι, δεν τον αποδοκίμασαν απλώς τον δήμαρχο, αλλά χειροδίκησαν εναντίον του και προσπάθησαν να καταστρέψουν και το αυτοκίνητο του. Αυτό είναι μία φασίζουσα νοοτροπία. Τέτοιες νοοτροπίες είναι όντως ποινικά κολάσιμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,799 μηνύματα.
Όλες τις καταδικάζω και του Άνθιμου.

Πάντως δεν ειναι εκφραστης μου οποιοσδήποτε ακολουθει πολιτική παθητικοτητας με τους Τουρκους και τους εχθρούς του έθνους.

Δεν μπορω να κάτσω στο ιδιο τραπέζι με κάποιον που ειναι κατα της έννοιας της πατριδας. Δεν μ αρεσουν αυτες οι παθητικές αποψεις.


Δεν προτρέπει κάποιος οταν λέει οτι ο Χ ειναι για ξύλο; σαν να σου λέει πηγαινε και δειρε τον θα σε υποστηριξω. Εντάξει κοιτα εγραψα και πριν δεν θα κάτσω να το κουράσω πολύ αν κάποιος λέει τέτοια και απειλει ειναι σαν να ειναι έτοιμος να κάνει κινηση σαν τέτοιος αντιμετωπιζεται.


Πάλι καλα που δεν ειμαι εγω πρωθυπουργός θα ειχαμε πολυ χειροτερες σχέσεις με την Τουρκια τωρα. Πάρα πολύ. Θα ειχα διώξει ολους τους διπωμάτες τους απο εδώ οσο κρατάνε κρατούμενους τους δύο Έλληνες στρατιωτικούς. Σου ειπα εχω το δογμα του Ισραήλ και των ΗΠΑ. Δεν ειμαι κλασσικος ντόπιος για αυτο και δεν ειμαι για να μιλάω πολυ σε παρέες γιατι τσακώνομαι στο τέλος :loltooth: απλα έχω μια νοοτροπια που ΔΕΝ εφαρμοζεται εδώ. Εδω έχουμε αλλα. Το κουράζουμε πολύ. Το φιλοσοφουμε. Αφηρημένα και μετά νιώθουμε ανώτεροι απο ολους. Τιποτα δεν κάνουμε στο τέλος να στο πώ εγω μονο φούσκες.

Ο Μπουτάρης μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής και νομίζω αυτό ισχύει για την πλειοψηφία των Θεσσαλονικέων. Από εκεί και πέρα, επειδή το έψαξα, η δήλωση του ήταν αρκετά ατυχής, ως προς τη διατύπωσή της, καθώς το νόημα είναι διαφορετικό στην πραγματικότητα, εννοούσε ότι δεν τον απασχολεί τι έγινε ιστορικά αλλά αυτό που θέλει είναι να φέρνει τουρισμό στην πόλη. Το διατύπωσε με μάλλον άσχημο τρόπο, σε καμία, δε, περίπτωση αυτό δεν είναι ποινικά κολάσιμο, όπως κάποιοι άφησαν να εννοηθεί, καθώς στην Ελλάδα, έχουμε ελευθερία έκφρασης και δημοκρατία και ο καθένας είναι ελεύθερος να διατυπώνει τις απόψεις του, ακόμα και αν αυτές θεωρούνται ακραίες και διαφωνούν οι περισσότεροι μαζί του.
Αν δε το καταλάβατε κάποιοι, δεν τον αποδοκίμασαν απλώς τον δήμαρχο, αλλά χειροδίκησαν εναντίον του και προσπάθησαν να καταστρέψουν και το αυτοκίνητο του. Αυτό είναι μία φασίζουσα νοοτροπία. Τέτοιες νοοτροπίες είναι όντως ποινικά κολάσιμες.


Το αν ειναι ή δεν ειναι ποινικά κολάσιμο κάτι θα το κρινει το δικαστηριο. Θα μπορουσε κάποιος να κάνει μήνυση για εξυβριση νεκρών πάντως. Ισως να μπορούσε δεν ειμαι σιγουρος. Και μετα θα οριζοταν δικάσιμος απο τον εισαγγελέα και θα αποφάσιζε το δικαστήριο. Θα μπορουσε μια ένωση να κάνει μήνυση για αυτη τη δήλωση ο καθενας ΔΕΝ ειναι ελευθερος να λέει οτι θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Επειδή παρατηρώ στο φόρουμ υπάρχουν πολλα ατομα τοσο προσκολλημενα σε ορισμενες ιδεολογιες σε βαθμο που νιωθω οτι μπορω να προβλεψω τι θα γραψουν θα τελειώσω την τοποθέτηση μου με την ίδια την φράση του δημάρχου. "I don't give a shit whether they killed him or not".

Είναι άποψη ενός ανθρώπου . Δεν είναι αιτία για ξυλοδαρμό . Και εγώ μπορεί να ισχυριστώ ότι έγινε συνωστισμός στο λιμάνι της Σμύρνης . Πρέπει να φάω ξύλο ;
Όσο για την έκφραση του Μπουτάρη γιατί δεν βλέπεις όλη τη συνέντευξη και κολλάς στα 15 δευτερόλεπτα ;
Για μένα η έκφραση αυτή σημαίνει : είναι ότι τα εγκλήματα σε βάρος του ελληνισμού δεν μπορούν να αναιρέσουν την αποψή που έχει για τον Κεμάλ συνολικά σαν πολιτικό πρόσωπο επιπλέον κρύβει ότι όλες οι σφαγές είναι καταδικαστέες σε όποιον λαό και εαν γίνονται .
Δηλαδή σας φαίνεται ότι ο Μπουτάρης αρνείται τον όρο γενοκτονία ; ή μήπως δεν δίνει καμία σημασία σε πράγματα που έγιναν πριν πολλά χρόνια αλλά κοιτάει μπροστά ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,799 μηνύματα.
Τι δουλειά έχει ο ΜΠουτάρης να σχολιάσει με τέτοιο τροπο; To χέστηκα δεν δικαιολογειται με τιποτα εγω το καταδικάζω άμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Το αν ειναι ή δεν ειναι ποινικά κολάσιμο κάτι θα το κρινει το δικαστηριο. Θα μπορουσε κάποιος να κάνει μήνυση για εξυβριση νεκρών πάντως. Ισως να μπορούσε δεν ειμαι σιγουρος. Και μετα θα οριζοταν δικάσιμος απο τον εισαγγελέα και θα αποφάσιζε το δικαστήριο. Θα μπορουσε μια ένωση να κάνει μήνυση για αυτη τη δήλωση ο καθενας ΔΕΝ ειναι ελευθερος να λέει οτι θέλει.

Είναι συγκεκριμένες οι περιπτώσεις που η έκφραση γνώμης είναι ποινικά κολάσιμη, όπως συκοφαντική δυσφήμιση, ρατσιστική επίθεση, υποκίνηση σε βία ή σε απείθεια εναντίον των νόμων κλπ. Η εξύβριση νεκρού μάλλον δε μπορεί να στοιχειοθετηθεί καθώς δεν αναφέρθηκε καθόλου σε νεκρούς, η έκφραση "χ..στηκα αν σκοτώθηκαν κάποιοι" σημαίνει ότι δε τον ενδιαφέρει, δε βρίζει κανέναν. Το να μη σε ενδιαφέρει κάτι δε στοιχειοθετεί και εξίβρυση νεκρού. Πέρα δηλαδή από το γεγονός ότι σπανίως το συγκεκριμένο αδίκημα αποδίδεται σε τέτοιες περιπτώσεις. Αλλιώς αν κάθε φορά που κάποιος εξέφραζε τη γνώμη του για νεκρούς ανθρώπους διωκόταν ποινικά θα είχαμε συμφόρηση φυλακών... (αν δε σας έρχονται παραδείγματα να σας πω εγώ: Α. Παπανδρέου, Κ. Μητσοτάκης, Κ. Καραμανλής, διάφοροι βασιλείς κλπ....ξέρετε πόσες υβριστικές δημοσιεύσεις θα βρούμε μετά θάνατον;;; )...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 929391

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν βγει ενας Ιρανος και πει "δε δινω δεκαρα αν ο Μεγας Αλεξανδρος κατεσφαξε τους προγονους μου", το θεωρειτε προσβλητικο για το λαο του ή προοδευτικο;;
Εδω καταφερε η Ιαπωνια να μη μισει τους Αμερικανους, καταφερε η Γερμανια, η Γαλλια κι η Αγγλια να καθονται στο ιδιο τραπεζι και ο Ελληνας ακομα σκεφτεται τον Κεμαλ

Ναι, γνωστά άλλωστε για την Ιαπωνία αυτά που λες!
https://www.youtube.com/watch?v=C64m9W26q58
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Έχω μικρασιάτικη-Ανατολικοθρακιώτικη καταγωγή. Με κάνει υπερήφανο η στάση αυτών των ανθρώπων (με Μικρασιάτικη καταγωγή) που τσαλάκωσαν ένα @@@@@ άτομο χωρίς να κρύψουν τα πρόσωπά τους όπως κάνουν "προοδευτικοί" με βαριοπούλες.


Σε όλη αυτή την ιστορία υπάρχει ένα πολωτκό κλίμα:
Από την μια μεριά οι πολιτικοί-δημοσιογράφοι και τα εξαρτήματά τους.
Από την άλλη ο Ελληνικός λαός που λέει: "Μπράβο Πόντιοι καλά κάνατε".


Όποιος έχει διαφορετική γνώμη δεν έχει παρά να κάνει μια βόλτα στο ίντερνετ να δει πόσο πολύ αγκάλιασε ο κόσμος αυτό που πρόγκηξαν οι πολιτικοί, οι δημοσιογράφοι και λοιπές κατηγορίες πολιτών (!)... είναι φανερή η τρομάρα που τους προκάλεσε και είναι φανερό σε τι διάσταση βρίσκονται από τον Ελληνικό λαό.

Ο Μπουτάρης είχε ξεκάθαρη άποψη για τα εθνικά ζητήματα. Ο Σαλονικιός τον ψήφισε και πρέπει να το σεβαστούμε.

Ο δήμαρχος ως δήμαρχος πήγε να υποστηρίξει την διαδήλωση. Σε καμία περίπτωση οι διαδηλωτές δεν έρπεπε να αντιδράσουν έτσι για κάτι που έγινε τόσα χρόνια πριν. Περιμένω παραδειγματική τιμωρία καθώς δεν υπάρχουν ελαφρυντικά.


Το τι λέει ο λαός στα social media με αφήνει αδιάφορο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Μια φορα που συμφωνω με τον ακικο!!!!!!
Λοιπον...η καταντια του ανθρωπινου ειδους.
ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ,,ΣΕ ΧΤΥΠΩ....ΑΣΚΩ ΒΙΑ ΕΠΑΝΩ ΣΟΥ.ΠιΟ ΦΑΣΙΣΜΟΣ..ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ!
Οτι θελει αΠοψη και να εχει για διαφορα ζητηματα,ειναι αποψη του.

Το ακρως υποκριτικο....ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΑ....ΑΛΛΑ....,τα ηθελε ο πωπος του.ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ....ειναι ακρως υποκριτικο!
Διαφωνω με την βια...αλλα αφου λες αυτα,δηλαδη...εχεις αλλη αποψη απο εμενα....ΦΑΕ ΤΟ ΞΥΛΟ!!!
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΤΡΟΠΗ!
Ο νομος των σπηλαιων λοιπον!
Εχεςι αλλη αποψη....σε εφαγα!
ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ!!!!!!Αυτο ειναι πολιτισμος;
ΑΥΤΟ.ΕΙΝΑΙ Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
από την στιγμή που μιλάμε για ανυπεράσπιστο και δη γηραιό άνθρωπο μιλάμε ξεκάθαρα για πράξη βαρβαρότητας
αυτό είναι το ένα κρατούμενο,είναι καταδικαστέες οι πράξεις βίας,με ενοχλούν πολύ οι εικόνες αυτές.

κατα δεύτερον αυτά που έχει πεί κατα καιρούς ο συγκεκριμένος είναι απίστευτα και δη για πολιτικό πρόσωπο μιας πόλης που είχε κατακλυστεί από έλληνες πρόσφυγες ,για πληθυσμούς που έχουν βιώσει την νεοτουρκική θηριωδία!(παρεμπιπτόντως πως είναι δυνατόν να μην υφίσταται κάποιο μουσείο γενοκτονίας στην πόλη τόσων προσφύγων!Και μάλιστα στην πολη που γέννησε το νεοτουρκικό κίνημα!Για αυτό ιδίως η ύπαρξη σχετικού μουσείου θα έπρεπε φυσιολογικά να ιεραρχείται στην κορυφή της πολιτιστικής ατζέντας του εκάστοτε δημάρχου της Θεσσαλονίκης,αλλά ενδιαφέρθηκε κανείς και ποτε; o tempora o mores,μετά μας φταίνε οι ξένοι )

δεν έχει να κάνει με άποψη,ξεκάθαρα έχω διαβάσει δήλωσή του πως δεν τον ενδιαφέρει ΑΝ έσφαξε ή όχι έλληνες ο κεμάλ
αυτό δεν είναι άποψη,να πεις διαφωνώ,να το συζητήσουμε!είναι ξεκάθαρη προσβολή στην μνήμη των νεκρών,σε ένα τόσο βαρυσήμαντο γεγονός της ιστορίας όπως είναι η γενοκτονία των ελλήνων(που κακώς περιορίζεται μόνο στους πόντιους έλληνες εδώ που τα λέμε)
βεβαίως φάσκει και αντιφάσκει ο συγκεκριμένος,άλλη φορά θα τον ακούσεις να λέει άλλα!


Kατα την γνώμη μου κάθε δήλωση άρνησης ή υποβιβασμού της γενοκτονίας ή του ολοκαυτώματος πρέπει να επισύρει μια αντίστοιχη παραίτηση από το πολιτικό αξίωμα.
Διότι μιλάμε για πολιτικά αξιώματα,αν ήταν ένας καθημερινός άνθρωπος δεν θα με ενδιέφερε και πολύ ποια ακραία άποψη πρεσβεύει .
αυτό που είναι αφόρητα παρακμιακό ακόμα και για τα δεδομένα της ελλάδας είναι πως αυτή η στάση υποβιβασμού ή αδιαφορίας για το ζήτημα από τους πολιτικούς ταγούς της(να θυμήσω εδώ δηλώσεις υπουργού παιδείας και αξιοκρατίας ίσως,αφού άνευ πτυχίου κατείχε την συγκεκριμένη θέση ως άριστος μεταξύ των συναδέλφων του στο αντικείμενο να υποθέσω)λανσάρεται από κάποιους κύκλους και ως κάποιου είδους ..προοδευτική στάση


ω αυτό είναι θλιβερό,ακόμα και τα δεδομένα της χώρας και της εποχής μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,799 μηνύματα.
Ο Μπουτάρης είχε ξεκάθαρη άποψη για τα εθνικά ζητήματα. Ο Σαλονικιός τον ψήφισε και πρέπει να το σεβαστούμε.

Ο δήμαρχος ως δήμαρχος πήγε να υποστηρίξει την διαδήλωση. Σε καμία περίπτωση οι διαδηλωτές δεν έρπεπε να αντιδράσουν έτσι για κάτι που έγινε τόσα χρόνια πριν. Περιμένω παραδειγματική τιμωρία καθώς δεν υπάρχουν ελαφρυντικά.


Το τι λέει ο λαός στα social media με αφήνει αδιάφορο.


Σε αφηνει αδιάφορο το τι λέει ο κοσμος που θα σε ψηφιζε; :loltooth:

από την στιγμή που μιλάμε για ανυπεράσπιστο και δη γηραιό άνθρωπο μιλάμε ξεκάθαρα για πράξη βαρβαρότητας
αυτό είναι το ένα κρατούμενο,είναι καταδικαστέες οι πράξεις βίας,με ενοχλούν πολύ οι εικόνες αυτές.

κατα δεύτερον αυτά που έχει πεί κατα καιρούς ο συγκεκριμένος είναι απίστευτα και δη για πολιτικό πρόσωπο μιας πόλης που είχε κατακλυστεί από έλληνες πρόσφυγες ,για πληθυσμούς που έχουν βιώσει την νεοτουρκική θηριωδία!(παρεμπιπτόντως πως είναι δυνατόν να μην υφίσταται κάποιο μουσείο γενοκτονίας στην πόλη τόσων προσφύγων!Και μάλιστα στην πολη που γέννησε το νεοτουρκικό κίνημα!Για αυτό ιδίως η ύπαρξη σχετικού μουσείου θα έπρεπε φυσιολογικά να ιεραρχείται στην κορυφή της πολιτιστικής ατζέντας του εκάστοτε δημάρχου της Θεσσαλονίκης,αλλά ενδιαφέρθηκε κανείς και ποτε; o tempora o mores,μετά μας φταίνε οι ξένοι )

δεν έχει να κάνει με άποψη,ξεκάθαρα έχω διαβάσει δήλωσή του πως δεν τον ενδιαφέρει ΑΝ έσφαξε ή όχι έλληνες ο κεμάλ
αυτό δεν είναι άποψη,να πεις διαφωνώ,να το συζητήσουμε!είναι ξεκάθαρη προσβολή στην μνήμη των νεκρών,σε ένα τόσο βαρυσήμαντο γεγονός της ιστορίας όπως είναι η γενοκτονία των ελλήνων(που κακώς περιορίζεται μόνο στους πόντιους έλληνες εδώ που τα λέμε)
βεβαίως φάσκει και αντιφάσκει ο συγκεκριμένος,άλλη φορά θα τον ακούσεις να λέει άλλα!


Kατα την γνώμη μου κάθε δήλωση άρνησης ή υποβιβασμού της γενοκτονίας ή του ολοκαυτώματος πρέπει να επισύρει μια αντίστοιχη παραίτηση από το πολιτικό αξίωμα.
Διότι μιλάμε για πολιτικά αξιώματα,αν ήταν ένας καθημερινός άνθρωπος δεν θα με ενδιέφερε και πολύ ποια ακραία άποψη πρεσβεύει .

αυτό που είναι αφόρητα παρακμιακό ακόμα και για τα δεδομένα της ελλάδας είναι πως αυτή η στάση υποβιβασμού ή αδιαφορίας για το ζήτημα από τους πολιτικούς ταγούς της(να θυμήσω εδώ δηλώσεις υπουργού παιδείας και αξιοκρατίας ίσως,αφού άνευ πτυχίου κατείχε την συγκεκριμένη θέση ως άριστος μεταξύ των συναδέλφων του στο αντικείμενο να υποθέσω)λανσάρεται από κάποιους κύκλους και ως κάποιου είδους ..προοδευτική στάση


ω αυτό είναι θλιβερό,ακόμα και τα δεδομένα της χώρας και της εποχής μας.


πολυ σοβαρη η τοποθετηση σου Κομνηνέ. Προφανως και ειναι προσβολή. Και διαφωνω με τον gtrr στο οτι υπάρχουν συγκεκριμένες προσβολές. παλαιοτερα ο Νταλαρας ειχε στειλει στα δικαστηρια τον Πανουση επειδη ο τελευταιος τον εδειχνε να ανοιγει το στομα και να βγάζει δολάρια προφανως σατυρα. Αυτο φαινεται ποινικά κολάσιμο; εκ πρώτης οψεως οχι δεν φαινεται και ομως το δικαστηριο καταδικασε τον Πανουση. Για αυτο εγραψα και πριν οτι δεν ξέρεις τι θα πει ένα δικαστηριο. Απλα στην Ελλάδα ο καθενας κάνει οτι γουστάρει και δεν υπάρχει τιμωρια παρα λιγες φορές. Έχουν βγαλει και τους περιφημους νομους περι ευθυνης Υπουργών.



Σκέψου οτι στο Ισραήλ η ιδια η αστυνομια πηγε στο σπιτι του τωρινου πρωθυπουργου του Νετανιάχου ωστε να τον ανακρινει για μια περιπτωση σκανδάλου που βγηκε στην δημοσιοτητα. Αυτο εχει γινει ποτέ εδω; προσωπικα αν με ρωτάς συμφωνω με αυτο ναι. Θα πρέπει να υπάρχει ευθυνη και τιμωρια ακομα και σε εναν υπουργο που ψηφισε εναν άθλιο νομο και χαντάκωσε τη χώρα. Αλλα που;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,799 μηνύματα.
Πηγή: Τόσκας σε Μπουτάρη: Οι τραμπούκοι ακροδεξιοί θα έρθουν αντιμέτωποι με τις συνέπειες των πράξεων τους | iefimerida.gr

Πόσο πάει το μαλλί για ξύρισμα; :hmm:
Σιγά ρε Τόσκα, μη τους βάλεις μέσα και ισόβια, γέλασε ο κάθε πικραμένος με αυτή την υπουργική δήλωση :loltooth:


Tοσκας :loltooth::loltooth:

Μια φορα που συμφωνω με τον ακικο!!!!!!
Λοιπον...η καταντια του ανθρωπινου ειδους.
ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ,,ΣΕ ΧΤΥΠΩ....ΑΣΚΩ ΒΙΑ ΕΠΑΝΩ ΣΟΥ.ΠιΟ ΦΑΣΙΣΜΟΣ..ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ!
Οτι θελει αΠοψη και να εχει για διαφορα ζητηματα,ειναι αποψη του.

Το ακρως υποκριτικο....ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΑ....ΑΛΛΑ....,τα ηθελε ο πωπος του.ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ....ειναι ακρως υποκριτικο!
Διαφωνω με την βια...αλλα αφου λες αυτα,δηλαδη...εχεις αλλη αποψη απο εμενα....ΦΑΕ ΤΟ ΞΥΛΟ!!!
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΤΡΟΠΗ!
Ο νομος των σπηλαιων λοιπον!
Εχεςι αλλη αποψη....σε εφαγα!
ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ!!!!!!Αυτο ειναι πολιτισμος;
ΑΥΤΟ.ΕΙΝΑΙ Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ.


Nαι ενω ο Μπουτάρος που διαφωνουσε με τον Ανθιμο βγηκε και ειπε οτι ειναι για ξύλο. Άλλος αυτος. Ολοι τα ιδια .... είναι. Έχουν χάσει τη μπάλα. Οποτε ας πέσει και καμια ψιλή που έλεγε και ο τσάκωνας να σφίξουν οι κώλοι :loltooth:

δεν θα πάθεις τιποτα με μια ψιλή απλα μπορει να έρθεις στα ισια σου :loltooth::cool:
εννοειται κάνω πλάκα.


Γιατι ειναι υποκριτικο; διαφωνω σημαινει οτι εγω δεν θα το έκανα. Αλλα οταν φτάνεις το κοσμο σε αυτο το σημειο μάλλον κάτι δεν κάνεις και εσύ καλά. Σε ποια σοβαρή χώρα ένας ηγέτης τρώει ξύλο απο πολίτες; αν τολμήσει κάποιος ή κάποιοι να κάνουν κάτι τέτοιο σημαινει οτι εισαι στη Δύση της καριέρας σου. Ειναι ο προάγγελος της πτώσης.

Προσωπικά αν με τις πολιτικές μου υπήρχε δυσαρέσκεια σε μια μεριδα του κοσμου και ένιωθα οτι εκει ειμαι ανεπιθυμητος ειτε θα πηγαινα με ισχύρες αστυνομικές δυνάμεις ασφαλειας ειτε δεν θα πηγαινα καθολου. Και αυτο θα ήταν ενα προβλημα.

Απο τη στιγμή που χαθει ο σεβασμος δεν έχεις θέση στο σημείο. Οταν φτάσεις σε τοσο ψηλά αξιώματα χειριζεσαι εσυ τον κοσμο δεν χειριζεται ο κοσμος εσένα. Και δεν μπορεις να χειριστεις τον κοσμο αν δεν έχεις μάθει να χειριζεσαι τη γλώσσα σου να μην προτρέχει και να πετάει σαχλαμάρες οπως αυτος. Θα μπορουσε να πει αυτο που ηθελε χωρις να χρησιμποιήσει προσβλητική γλώσσα.

Την μια πήγε σε μπ@@@λοοοο την άλλη χέστηκε αν ο Κεμάλ σφαγιασε τους προγονους μάς και την άλλη ο Άνθιμος θέλει ξύλο. Εσυ ο ιδιος πρέπει να δώσεις το παράδειγμα οταν λές για τους άλλους οτι θέλουν ξύλο μάλλον εισαι και εσυ της βιας δεν πάς μετα να το παιξεις μισο κακομοιρος :loltooth: αυτη ειναι η αληθεια η σκληρη.

Ειναι σαν να συζητάς για μια βλακεια που έκανε κάποιος και την πάτησε. Εσυ ΔΕΝ θα την έκανες αφου διαφωνεις με αυτην αλλα το σχολιο σου για αυτον μπορει άνετα να ειναι "Με τις βλακειες που έκανε ε μαλλον τα ήθελε ο τέτοιος του" απλο σχολιο ειναι μη τρελαινεστε δεν ειμαστε υπέρ της βιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Εαν ηταν να απλωνουμε χερι σε καθε ηλικιωμενο που δεν σεβοταν τιποτα θα επρεπε να ειχαμε μαυρισει στο ξυλο ολη την Ελλαδα.Εκτος αυτου ηρεμια,ενας Δημαρχος ειναι,σιγα το αξιωμα,εδω εχεις τον προθυπουργο που δεν ξερει να φερεται σε επισκεπτες ομολογους του απο αλλες χωρες, ο Μπουταρης μας πειραξε;

Παντως καπου ειδα να το γραφει καποιος και ηταν το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα οταν ειδα το αποσπασμα της συνεντευξης,οσοι ειδαν,ειδαν ολη την συνεντευξη και καταλαβαν το νοηματικο πλαισιο μεσα στο οποιο ειπε οτι ειπε;Τελικα ηθελε να πει αυτο που μερικοι καταλαβαν και εξαγριωθηκαν ή ηθελε απλα να πει κατι αλλο και εκανε πολυ αστοχη επιλογη λεξεων;

Προσωπικα δεν την εχω δει ακομα αλλα θα κατσω σιγουρα να την δω για να διαπιστωσω τι συνεβη τελικα.Νωριτερα ειχα εκφρασει ορισμενα σημεια κλειδια που αποτελουν τους πυλωνες της Δημοκρατιας και θα επιμεινω σε αυτα και θα πω οτι ολοι οσοι στηριζουν αμεσα η εμμεσα τις βιαιοπραγιες,υποθαλπουν ιδεολογιες αντιδημοκρατικες,οι οποιες σαφως αποτελουν τραχοπεδι στην αναπτυξη του πολιτισμου.Η σκεψη οτι εδω επικρατει το χαος και η Δημοκρατια δεν εχει πρακτικη εφαρμογη ειναι απλα μη εγκυρη.Δεν μπορεις να πολεμησεις την φωτια με την φωτια,και οπως ελεγε και ο Einstein δεν μπορεις να λυσεις ενα προβλημα χρησιμοποιωντας το ιδιο επιπεδο λογικης με το οποιο αυτο προεκυψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Μια φορα που συμφωνω με τον ακικο!!!!!!
Λοιπον...η καταντια του ανθρωπινου ειδους.
ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ,,ΣΕ ΧΤΥΠΩ....ΑΣΚΩ ΒΙΑ ΕΠΑΝΩ ΣΟΥ.ΠιΟ ΦΑΣΙΣΜΟΣ..ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ!
Οτι θελει αΠοψη και να εχει για διαφορα ζητηματα,ειναι αποψη του.

Το ακρως υποκριτικο....ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΑ....ΑΛΛΑ....,τα ηθελε ο πωπος του.ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ....ειναι ακρως υποκριτικο!
Διαφωνω με την βια...αλλα αφου λες αυτα,δηλαδη...εχεις αλλη αποψη απο εμενα....ΦΑΕ ΤΟ ΞΥΛΟ!!!
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΤΡΟΠΗ!
Ο νομος των σπηλαιων λοιπον!
Εχεςι αλλη αποψη....σε εφαγα!
ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ!!!!!!Αυτο ειναι πολιτισμος;
ΑΥΤΟ.ΕΙΝΑΙ Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ.


"Διαφωνώ με την βία, η βία είναι φασισμός" .... Ωραία θαυμάσιο σαν ιδέα αυτό ...


Ας δούμε όμως τι είναι βία και τι φασισμός.


Σε ερωτώ εξασκεί βία ο πολιτικός όταν υπόσχεται Α πριν τις εκλογές και κάνει Β μετά;
Εξασκεί βία ο πολιτικός όταν επιβάλει εξοντωτική λιτότητα και φτώχια στον λαό όταν στον εαυτό του παρέχει πλούτο και προνόμια;
Εξασκεί βία ο δικαστικός όταν θεωρεί νόμιμη την μείωση του μισθού και της σύνταξης των πολιτών αλλά παράνομη την μείωση του μισθού και της σύνταξης των δικαστικών;
Εξασκεί βία το πολιτικό σύστημα όταν διοικεί ένα λαό με την μειοψηφία των ψήφων του λαού;
Εξασκούν βία τα κόμματα όταν παράνομα δανείζονται από τράπεζες και στην συνέχεια αθωώνουν τους τραπεζίτες και επιβάλουν στους δανειολήπτες που αδυνατούν να αποπληρώσουν τα δάνειά τους να χάσουν την περιουσία τους;
Αυτά και άπειρα άλλα που θα μπορούσα να αναφέρω αποτελούν εξάσκηση βίας; Και ταυτόχρονα όλα αυτά είναι φασισμός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.



με αυτο εδω συμφωνεις ;

βγάζεις συμπέρασμα απο 20 δευτερα σε μια συνεντευξη 6 λεπτων ωραίος είσαι εσύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω αυτούς που κάπως δικαιολογούν την σωματική βία εναντίον του Μπουτάρη, αν είχαν παιδιά και το διάβαζαν αυτό τα παιδιά τους και τους ρωτούσαν "οπότε μπαμπά / μαμά, το ξύλο είναι αποδεκτό έτσι;", τί θα απαντούσαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Κανείς δεν ήθελε να κάνει κακό στον μπουτάρη, όπως δήλωσε σκούζοντας η...κυρία γούλα που της έκοψε μισθό ο...δήμαρχος.
Τι κακό να κάνει άλλωστε κανείς σε ένα ένα γέρο, που επειδή φόρεσε σκουλαρίκι και χόρεψε ταγκό με τα κόκαλα της λεκάνης του να τρίζουν, νόμισε ότι έγινε ...έφηβος?
Να τον ξεφτιλίσουνε μόνο θέλανε, στην υπόλοιπη ζωή του θα βλέπει τις φωτογραφίες και τα βίντεο που τον καρπαζώνουνε και θα προσπαθεί να παρηγορηθεί, βαφτίζοντας φασίστες αυτούς που τον κλωτσούσαν.
Άσε τον Einstein έξω από αυτή την ιστορία, είναι ιεροσυλία :mad:

Έτσι θα ξεφτιλισεις τον μπουταρη και τον κάθε μπουταρη ; με το ανανδρο ξύλο και καλυμμένα τα πρόσωπα ;
Ο μόνος που ξεφτιλιστηκε είναι ο παΤέρας, ο 20 χρόνος που κατέστρεψε την ζωή του και οι άλλοι 4 που ψάχνει η αστυνομία.
Τελικά δεν είναι φασίστας όποιος σε ξυλοκοπει για μια αντίθετη άποψη αλλά είναι αγανακτισμένος.
Και βγάλανε οι ειδικοί συμπέρασμα από τα 15 δευτερόλεπτα της συνέντευξης που κ σε αυτά έδει δίκιο ο Μπουταρης Αλλά και σε ολόκληρη τη συνέντευξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω αυτούς που κάπως δικαιολογούν την σωματική βία εναντίον του Μπουτάρη, αν είχαν παιδιά και το διάβαζαν αυτό τα παιδιά τους και τους ρωτούσαν "οπότε μπαμπά / μαμά, το ξύλο είναι αποδεκτό έτσι;", τί θα απαντούσαν;


Άκουσε Χιμέλα εγώ προσωπικά είμαι εναντίον της βίας. Αυτό που έγινε στον Μπουτάρη ήταν ξεχείλισμα της λαικής αγανάκτησης. Αμέσως το αντιλήφτηκαν οι πολιτικάντηδες και όλες οι βαθμίδες από τον πτδ μέχρι τον τελευταίο βουλευτάκο βγήκαν να το καταγγείλουν. Διότι απλά έπρεπε να δείξουν ότι είναι εναντίον της δικαιολογημένης οργής του λαού, εξ άλλου "μεταξύ κατεργαρέων...." αλλά και "το ένα χέρι νίβη το άλλο..." εξ άλλου "όλα τα καθάρματα δουλεύουνε μαζί" όπως η αριστερά λέει.


Ξέρουν καλά λοιπόν ότι μετά τον Μπουτάρη έχουν σειρά αυτοί, έτσι την οργή του κόσμου την ονόμασαν φασισμό, ακροδεξιά κλπ


Τι είναι όμως βία;
Εμένα στο σχολείο μου έμαθαν ότι βία είναι η άδικη επιβολή του ισχυρού με δυναμικό τρόπο πάνω στον ανίσχυρο.


Βία λοιπόν είναι η χειροδικία του φουσκωτού πάνω στον καχεκτικό (φουσκωτούς έχουν όλα τα καθεστώτα και τους χρησιμοποιούν απέναντι σε αδύναμους πολίτες).
Βία είναι η ένοπλη επιβολή στους άοπλους και ένοπλο κατά κύριο λόγο είναι το κράτος και άοπλος ο λαός.
Βία είναι να νομοθετείς κατά των αδυνάμων και υπέρ του εαυτού σου.
Βία είναι να ερμηνεύει η δικαστική εξουσία με διαφορετικό τρόπο για αυτήν και διαφορετικό για τον κόσμο.
Για να μη συνεχίσω η βία έχει πολλές μορφές.


Από την βία αυτή έχουμε ήδη 600.000 νέους που έφυγαν πρόσφυγες από την πατρίδα τους, 15.000 αυτοκτονίες και άγνωστο αριθμό ανθρώπων που πέθαναν σκασμένοι με την τεράστια βία που τους εξάσκησαν όλα αυτά τα πολιτικά φασιστικά σκουπίδια που βλέπουν στον ήπιο ξυλοδαρμό του Μπουτάρη φασισμούς.


Κάποιες φορές οι λαοί αφού τους έχουν βιάσει με εκατομμύρια τρόπους ξεσπούν τότε οι λαοί είναι ακροδεξιοί και φασίστες ... αυτή την ερμηνεία προσπαθούν να την περάσουν τα όργανα της εξουσίας οι πουλημένοι κονδυλοφόροι και ο κομματικός τους στρατός.


Πραγματικά χάρηκα για ότι γίνηκε στην Θεσσαλονίκη και το βρίσκω και λίγο.


Ο τίτλος "Άγρια επίθεση και ξύλο στον Μπουτάρη " είναι υπερβολικά άδικος έγινε φραστική επίθεση, κλωτσούσαν οι άνθρωποι το αυτοκίνητο και αν έπεσε καμιά ήταν χάδι (ούτε καν μάτωσε) .... δηλαδή είχαμε μια ήπια επίθεση αγανακτισμένων πολιτών απέναντι σε ένα θρασύ εκπρόσωπο του συστήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top