• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Άγχος

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
kai για μένα, αυτό είναι το νορμάλ.
Εγώ εκτονώνομαι όταν χορεύω. Κάνω και αθλητισμό, πλέον μόνο τζοκινγκ, κολύμπι, ποδήλατο, αλλά σαν τον χορό δεν έχει! Νομίζω αυτή είναι η λύση
Σε ευχαριστώ touvlo, κι εγώ έχω αρκετές παρόμοιες δραστηριότες και βοηθάνε πολύ.
Θα έλεγα το πρωταρχικό θέμα μου είναι πως επηρεάζομαι αρκετά απο εξωγενείς παράγοντες, δηλαδή δεν αγχώνομαι τόσο για προσωπικά προβλήματα. Μπορεί δηλαδή να δώ αδέσποτα στον δρόμο κι αυτό είναι ικανό να μου διαλύσει την υπόλοιπη μέρα.
Και δεν έχω καταφέρει συνειδητά να μην τα σκέφτομαι και να εθελοτυφλώ, ομως απο όσο ξέρω αυτό χρειάζεται για να ζεί κανείς και την ζωή του.

Σε κάθε περίπτωση είτε απο εσωγενείς είτε απο εξωγενείς παράγοντες το άγχος είναι μεγάλη υπόθεση, ένα μεγάλο βαρίδι στην καθημερινότητα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top