Άντρες και τρυφερότητα

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Φαντάζομαι σε πόση σύγχυση θα βρεθεί ένας άντρας διαβάζοντας αυτό το θέμα... :wacko:

Ναι, σιγα μην κάτσουν να σκάσουν! (what with being men and all...):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Και πως καταλαβαίνεις την διαφορά δλδ; :hmm:)
:hmm: ίσως απο τη συνολική συμπεριφορά του, ή με τη πάροδο του χρονου να το καταλάβεις! Δεν ειναι ευκολο πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,783 μηνύματα.
Φαντάζομαι σε πόση σύγχυση θα βρεθεί ένας άντρας διαβάζοντας αυτό το θέμα... :wacko:
Άβυσος η ψυχή της γυναίκας, γνωστά πράγματα. :clapup:




Άντε να βγάλεις άκρη αν η ευαισθησία θεωρείται ελάττωμα ή όχι, μετά. :/::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Απλά σε όλα χρειάζεται ένα σχετικό μέτρο. Δλδ όταν πάμε στα άκρα, κανείς δεν είναι ικανοποιημένος, καμία εννοώ. Αν είδες όλες είπαν πως δεν θα άντεχαν κάποιον να μη μιλάει ποτέ, ούτε όμως και κάποιον που θα μίλαγε συνέχεια! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
(εμένα πάντως τα λουλούδια μ' αρέσουν ΠΑΝΤΑ :D)

Κι εμένα!! :clapup::clapup:

Άρα μάλλον μιλάτε για το αν το δώρο θα σου το κάνει επειδή το νιώθει ή επειδή ακολουθεί κάποια τακτική για να σε ρίξει... :/:
Νομίζω το κίνητρο φαίνεται... Βασικά ο άνθρωπος φαίνεται! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Ενταξει γενικά σ'αυτα τα πράγματα δε μπορείς να βάλεις κανόνες κ να πεις οτι αν καποιος κανει αυτο κ αυτό είναι τέτοιος ανθρωπος κτλ γιατι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το αντίθετο λέω! Λέω ότι γνωρίζοντας έναν άνθρωπο και πώς αυτός λειτουργεί, μπορείς να καταλάβεις γιατί κάνει ό,τι κάνει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Το αντίθετο λέω! Λέω ότι γνωρίζοντας έναν άνθρωπο και πώς αυτός λειτουργεί, μπορείς να καταλάβεις γιατί κάνει ό,τι κάνει! :)

Συμφωνώ σ'αυτό που λες απλά πριν (κ αυτό ειναι δικο μου λάθος συγγνώμη:() αναφερόμουνα σ'αυτό που είπε ο γιωργος πιο πάνω "Άντε να βγάλεις άκρη αν η ευαισθησία θεωρείται ελάττωμα ή όχι, μετά".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Βρε παιδιά.. Προς τι αυτός ο διαχωρισμός;

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα αντρών - γυναικών. Συμφωνώ ότι οι άντρες εδώ και γενιές μεγαλώνουν με τις ατάκες "Οι άντρες δεν κλαίνε", "Οι άντρες δεν κάνουν αυτό, δεν κάνουν το άλλο" κλπ κλπ, και αυτό έχει επηρεάσει πολλούς, αλλά κι εμείς δεν έχουμε μεγαλώσει με χίλια στερεότυπα;

Εγώ ας πούμε, είμαι εξαιρετικά φειδωλή στις εκδηλώσεις αγάπης yada yada. Τι έχει να πει; Ότι η φύση έκανε λάθος;

Ας βάλουμε ο καθένας ένα ταμπελάκι με την περιγραφή της συμπεριφοράς μας, όσον αφορά στην στοργή, το προδέρμ και τα γλυκόλογα, στο μέτωπό μας ούτως ώστε οι μελιστάλαχτοι να τα φτιάχνουν με τους μελιστάλαχτους, και οι ανέκφραστοι με τους ανέκφραστους, και να είμεθα όλοι ευτυχισμένοι.

Παραλογίζομαι;

εδιτ: Και σπάνια μ' αρέσουν τα λουλούδια, καλύτερα σοκολατάκια που δεν πρόκειται να μαραθούν ποτέ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αλλο κι αυτο το κλισε με τα λουλουδια και τα σοκολατακια ! Δε το εχετε βαρεθεί ; Δε σας φαινεται βαρετό,κλισε,τετριμενο,ευκολη λυση ; ( Mε σοκολατενια λουλουδια , γινεται τιποτα ; :P )

Aυτο που ειπε η Νιγια το ξεχναμε συχνα ομως. Δεν ειναι οτι οι αντρες δεν ειναι εκδηλωτικοι γενικά. Σιγουρα ειναι λιγοτερο, αλλά σιγουρα ειναι και με διαφορετικο τροπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,540 μηνύματα.
Κι όμως, κάποιοι είναι. Και τείνουν να αποδειχτούν μπλαμπλάδες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Αλλο κι αυτο το κλισε με τα λουλουδια και τα σοκολατακια ! Δε το εχετε βαρεθεί ; Δε σας φαινεται βαρετό,κλισε,τετριμενο,ευκολη λυση ; ( Mε σοκολατενια λουλουδια , γινεται τιποτα ; :P )

Γι' αυτό το είπα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,814 μηνύματα.
Γενικώς σε αυτό το σημείο τους λυπάμαι πολύ τους άντρες...
τους μεγαλώνουν και τους μαθαίνουν ότι η έκφραση των συναισθημάτων τους είναι ντροπή για το φύλο τους
Τους μαθαίνουν ότι η ένδειξη τρυφερότητας είναι σημάδι αδυναμίας ... με τι δύναμη λοιπόν να πετάξουν από πάνω τους τόσων χρόνων πλύση εγκεφάλου?
Και ποιοί μεγαλώνουν τους άντρες; Ααααα Ναι! Οι γυναίκες-μαμάδες τους! :hmm:
Είμαστε γλυκούλιδες μας λέτε αδερφές, είμαστε αδιάφοροι μας λέτε γαιδούρια!Τι θέτε τέλως πάντων ?:P
Σε καταλαβαίνω όσο δε φαντάζεσαι! Χαρακτηριστικό είναι ότι στις πρώτες τους σχέσεις συνήθως, οι άντρες είναι ιδιαίτερα εκδηλωτικοί και πηγαίοι ενώ με το πέρασμα του χρόνου και την αλληλεπίδρασή τους με τα θηλυκά, σιγά-σιγά κλείνονται στον εαυτό τους και εξωτερικεύονται όλο και λιγότερο.
Τα "σήματα" που λαμβάνουν από τις γυναίκες είναι στ' αλήθεια διφορούμενα. Φαντάζομαι το αδιέξοδο κάποιου που δεν είναι απλώς φαφλατάς, που νιώθει το συναίσθημα να τον κατακλίζει και παράλληλα φοβάται πως αν το εξωτερικεύσει μπορεί να είναι πολύ νωρίς, ή πολύ αργά, πολύ έντονο ή πολύ άτονο, πολύ κλισεδιάρικο, ή υπερβολικά πρωτότυπο για να γίνει πιστευτό...
Χμμμ...Κορίτσιαααααα, ξέρουμε σίγουρα τι θέλουμε; Γιατί είμαι σίγουρη ότι αν σας ρωτήσω θα πείτε όλες με μια φωνή: "Θέλω να είναι ειλικρινής, να είναι ο εαυτός του". Πως να είναι κάποιος ο εαυτός του μέσα σε τόσα στεγανά; Μέσα σε τόσα όρια;
Γιατί προσπαθούμε να ορίσουμε αυτό που θα θέλαμε να ζήσουμε χωρίς όρια; :hmm:

Ναι, σιγα μην κάτσουν να σκάσουν! (what with being men and all...):P
Δεν το πίστεύω αυτό! Στην πραγματικότητα, πιστεύω πως οι άνδρες είναι πολύ πιο ευαίσθητοι από μας και καλά θα κάνουμε να το πάρουμε χαμπάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,118 μηνύματα.
Μα το Χριστό, γεμίσαμε επιστήμονες!

Παιδάκια ξέρετε πόσοι άντρες κυκλοφορούν; Κάτι δις! Είναι λογικό ο ένας να κλαίει σα τον Πλούταρχο και ο άλλος να είναι ψυχρός εκτελεστής συναισθηματικά, μη μιλήσω για τις άπειρες αποχρώσεις του γκρίζου. Επιπλέον δεν έχει νόημα κάποιος να παίζει τον άντρα αν δεν το λέει η καρδούλα του.

Γίνε όσο σφίχτης θες, ούρλιαξε σαν τον Κινγκ Κονγκ, δες όσο WWF θέλεις, πήδα και δέκα μάντρες με πύραυλο. Αν δε σε γουστάρει η γυναίκα, δεν το λέει η ορμονούλα σου. Την είχες για ξέχειλη μα έχεις μια σταγόνα.

Επίσης, κλάψε όσο θες, πες όσα κλισε θες, χάρισέ της και γλάρο της γκόμενας, τραγούδα και όσο Τριαντάφυλλο θες... Αν δε σε γουστάρει η γυναίκα δεν το λέει η ορμονούλα σου... Έψαχνε για σταγόνα έστω η άλλη, μα εσύ ξηρασία!

Τι θέλω να πω με όλα αυτά... Όλα είναι θέμα ορμονών. Έτσι σε μυρίζεται ο άλλος, η άλλη, το άλλο (σε περίπτωση που δεν ξέρετε τι πηδάτε:P). Αλίμονο αν κάτσουμε να αναλύσουμε τη μούρλια του καθενός και πως την εκφράζει! Ναι υπάρχουν στερεότυπα, παλιά περί σκληράδας και νεα περι φλωράδας. Μια χαρά τα τηρούν οι περισσότεροι. Γι αυτό ψάχνουν τη γκόμενα με το δίκανο.

Να είστε ο εαυτός σας ρε και να μη ντρέπεστε γι αυτό! Θέλετε να την βάλετε κάτω και να την λούσετε με τεστοστερόνη; Κάντε το! Θα γουστάρει! Θέλετε να της πείτε πόσο την αγαπάτε; Πείτε το! Θα γουστάρει! Θέλετε να κλάψετε για εκείνη; Κλάψτε! Θα γουστάρει!

Όχι για τις πράξεις σας, αλλά γιατί το κάνετε εσείς... Γιατί είστε ο εαυτός σας και δεν της κρύβεστε πίσω από "τακτικές". Άλλωστε ευθύτητα, αλήθεια και ειλικρίνεια δεν ζητάμε όλοι; (άσχετα αν δεν υπάρχει εν αφθονία)

Μην πείτε όχι, θα είστε υποκριτές απέναντι στον εαυτό σας πρώτα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ενα απο τα βασικά προβληματα ειναι οτι δε το κανει η πλειοψηφία αυτο, με αποτέλεσμα οσοι το κανουν , να τρωνε χωμα τόσο που να αλλάζουν τακτική. Το τελικο αποτελεσμα βεβαια ειναι να ειναι ολο και περισσοτεροι συναισθηματικα δυστυχισμενοι, και να κατηγορουν "τους αλλους".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Φαντάζομαι σε πόση σύγχυση θα βρεθεί ένας άντρας διαβάζοντας αυτό το θέμα... :wacko:
Μπαααα... Εδώ και καιρό ξέραμε ότι ούτε εσείς ξέρετε τι θέλετε ακριβώς.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να είστε ο εαυτός σας ρε και να μη ντρέπεστε γι αυτό! Θέλετε να την βάλετε κάτω και να την λούσετε με τεστοστερόνη; Κάντε το! Θα γουστάρει! Θέλετε να της πείτε πόσο την αγαπάτε; Πείτε το! Θα γουστάρει! Θέλετε να κλάψετε για εκείνη; Κλάψτε! Θα γουστάρει!

Όχι για τις πράξεις σας, αλλά γιατί το κάνετε εσείς... Γιατί είστε ο εαυτός σας και δεν της κρύβεστε πίσω από "τακτικές". Άλλωστε ευθύτητα, αλήθεια και ειλικρίνεια δεν ζητάμε όλοι; (άσχετα αν δεν υπάρχει εν αφθονία)

Μην πείτε όχι, θα είστε υποκριτές απέναντι στον εαυτό σας πρώτα.:)

+1000 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι πολύ γουρούνι/γάιδαρος/κάφρος και την βρίσκω απίστευτα.

Δεν είμαστε για σχέσεις κ μπλα μπλα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ο ιχλίμπεντιχ είναι κάπου ανάμεσα, στις καλές (μου) μέρες βλέπω το βλέμμα του και νιώθω θεά, στις κακές μου θέλω λουλούδια και υποσχέσεις...
Αλλά τα θέλω όντως; Μία φίλη μου έκανε γι' αυτό σκηνή στον καλό της, ότι στην τελική ούτε ένα λέλουδο δεν της φέρνει... και τη μεθεπόμενη της ήρθε με μία ωραία αζαλέα!


Ο καθε ανθρωπος ειναι αλλιως...
και ισχυει οχι μονο για τους αντρες και τα γλυκολογα, αλλα και για τις γυναικες...
εμενα στερεοτυπα θα μαρεσαν τα λελουδια και τα αρκουδοπραματακια του αγιου βαλεντινου πχ, αλλα ειμαι ετσι που αν τυχει και λαβω λουλουδι γενικα η οποιαδηποτε υλικη υπενθυμιση, ειδικα κατι τετοιες μερες, παθαινω τραμπακουλο και σκεφτομαι πως να τελειωσω τη στιγμη! εκνευριζομαι και χαλιεμαι!

ειναι δλδ καθαρα θεμα ανθρωπου..

οταν δυο ανθρωποι ειναι διαφορετικοι σε αυτο το θεμα, απλα προσπαθουν να βρουν μια μεση, κοινη λυση. οπως με την αζαλεα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofaki_18

Νεοφερμένος

Η sofaki_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ηπαρχουν αγορια που εχουν μεσα τουσ την αληθινη αγαπη κ την τρυγεροτιτα αλλα καποιοι αλοι θα ειναι μονο λογια κ λογια κ ξανα λογια αλλη ειναι διαφορετικη εγω παω τα αγορια που οντως θα σου πουνε κατι και θα ειναι αληθεια..εμενα ο πρωιν μου μου ελεγε παντα αληθειες ειχανε γεινει πολλα μεταξυ μασ συναντιομασταν καθε μερα αλλα θελεισε η μοιρα να χωρισουμε αλλα αλλοσ φταιει γι'αυτο κ οχι ο γιωργοσ..με αγαπισε τον αγαπισα τπτ δεν κρυβαμαι ο ενασ μεταξυ στον αλλο
αλλα μετα γραψαμε τελοσ..
σιγουρα ακομα θα με θελει και ας μην το δειχνη..
ετσι εχω καταλαβει εγω παντος!!οποιοσ εχει αλλη σκεψη να μου την πει κανενα προβλημα!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top