Έγκλημα στα Γλυκά Νερά: δράστης ο σύζυγος της Καρολάιν για τη δολοφονία

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Όχι, απλά έτσι όπως τα λες είναι σαν να προσπαθείς να ρίξεις τις ευθύνες αλλού. Μόνος σου το είπες ότι το παιδί σε αυτή την ηλικία δεν είναι ώριμο αρκετά για να κρίνει στον ερωτικό τομέα τι είναι σωστό και τι όχι. Άρα πρέπει πάντα πρώτα να τιμωρεις το άρρωστο μυαλό που έκανε ζημιά στο παιδί σου. Και τώρα αυτά τα περί χαρτζιλικιου σε τέτοιες περιπτώσεις είναι αστεία πράγματα. Αν σου συμβεί κάτι τέτοιο ( που το απευχομαι για κάθε τωρινό ή μελλοντικό γονέα ) το τελευταίο που θα σε νοιάξει είναι να κόψεις το χαρτζιλίκι.
το χαρτζιλικι ειναι τυχαιο παραδειγμα...πουθενα αλλου δεν προσπαθω να ριξω τις ευθυνες μη προσπαθεις να με βγαλεις μισογυνη ή κατι τετοιο..και αγορι να ηταν και να το ειχε αποπλανησει δασκαλα του το ιδιο θα ελεγα.Περα ομως απο την ποινικη ευθυνη του δραστη που ειναι και δουλεια της πολιτειας να πραξει δεοντως το θεμα ειναι εσυ για το ιδιο σου το παιδι και την κριση του τι κανεις!
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα νευρα σου οταν αποφασιζεις να γινεις γονιος παει να πεις οτι τα κοντρολαρεις και αν δεν τα κοντρολαρεις βαρα το χερι σου στον τοιχο εκεινη την στιγμη ή καλυτερα βαρα το κεφαλι σου στον τοιχο αν νομιζεις οτι το να βαρεσεις ενα παιδι την δεδομενη στιγμη έντασης ειναι οτι καλυτερο ...

Οταν φτανεις εκτος οριων γιατι ανθρωπος εισαι και μαλιστα εχω ερθει απειρες φορες σαν γονιος ειδικα τωρα που ξαναπερναω εφηβεια με τον γιο μου ,προτιμώ να παρω αποστασεις και χρονο οταν μια κατασταση ειναι τεταμενη, γιατι οσες φορες και να προσπαθησα να βγαλω ακρη την δεδομενη στιγμη τα παντα εγιναν χειροτερα ...
Πολυ περισσοτερα οταν ηταν μικρα και αναγνωριζα πως αν δεν τους εξηγησω με λογια ποια ειναι τα ορια τους πως εχω την απαιτηση να γινονται κατανοητα και πολυ περισσοτερο να τους τα δειχνω μεσω της ασκησεις σωματικης βιας ...

Οταν εχεις νευαρα και δεν τα κοντρολαρεις ξεσπας αλλου ,οχι πανω στο παιδι σου ..

Αλλιως δεν μιλαμε για γονιους ...

Ξερεις ποσα παιδια δεχονται παραβατικες συμπεριφορες γιατι νομιζουν οτι ειναι ο μοναδικος τροπος για να μαθεις ενα πραγμα ?

Εμένα η μάνα μου όταν έφτανε εκτός ορίων ούρλιαζε και μου έριχνε και από καμιά σφαλιάρα πάντως. Και δεν ήταν καμιά εξαιρεση η μάνα μου. Η τυπική μάνα που είχε το 90% των Ελλήνων είναι, και το 90% των Ελλήνων δεν είναι δολοφόνοι ναρκωμανεις.

Και όχι, δεν ξέρω σε ποιον πλανήτη ζεις, αλλά σε αυτόν εδώ οι περισσότεροι άνθρωποι δεν είναι ζεν μαστερς, αλλά έχουν μια χαρά νεύρα και τα ξεσπάνε όπου βρούνε.
Ποια λογια ρε συ χακερ παρερμηνευω..Παιδακια ειμαστε να παιζουμε με τις λεξεις ?Μιλησες για χειροδικια ,τι αλλο πιο ξεκαθαρο απο αυτο ..

Γνωριζω πολυ καλα τι γονεις υπαρχουν αφου εχω γνωρισει και συνεχιζω να γνωριζω δεκαδες απο αυτους και μαλιστα απο ολες τις παστες ..

Τώρα ειλικρινά κάνουμε κύκλους γιατί αλλά γραφω και άλλα γράφεις. Είπα πως η χειροδικια συμβαίνει στις περισσότερες οικογένειες. Δεν την επικροτησα, ούτε μίλησα για ζωνάρι. Σε σφαλιάρες εν βρασμό ψυχής αναφέρθηκα, και είπα πως ακριβως γι αυτο το λόγο δεν πρέπει να αφήνεις τα παιδιά σου να έχουν ανεξέλεγκτη συμπεριφορά.
Μα ειναι αυτο που σου ειπα ...Πως κρινεις ενα γονιο και αποκλειεις τον εξωτρικο παραγοντα ?
Ολοι οι γονεις θωρακισμενα παιδια θελουμε να βγαλουμε και φυσικα συμφωνω οτι υπαρχουν και οι κακοι γονεις ..

Που την πηγαμε την συζητηση ρε συ χακερ πραγματικα απορώ ?
Αν ειναι να γενικευσουμε μια κατσταση να αρχισω να σου λεω και εγω παραδειγματα ..

Εδω εγω σου μιλησα αρχικα για ενα κοριτσι που οι μαρτυριες των δικων της και των ανθρωπων που την ζουσαν απο παιδι αποδεικνειουν οτι αυτοι οι γονεις εκαναν και κατι καλο και εσυ ερχεσαι και μου τους ακυρωνεις παραβλεποντας αυτο το γεγονος .
Και για να επανελθω στο συγκεκριμενο θεμα ....
Για εμενα ολο αυτο δειχνει μεγαλη ασεβεια και ειδικα την δεδομενη στιγμη που διαλεγεις να το πεις ...

Δεν τσουβαλοποουμε καταστασεις και γεγονοτα και λεμε οτι θελουμε να περασουμε, κλεβοντας εντυπωσεις και παρουσιαζοντας ασχετα γεγονοτα απο αυτο που υποστηριξες αρχικά ..

Εσυ ,στην δεδομενη περιπτωση ,στο δεδομενο θεμα που αφορα ενα κοριτσι εχεις ακυρωσει πληρως τους γονεις της ..
Ε οχι για εμενα αυτο δηλωνει αλλα πραγματα και για τον τροπο που σκεφτεσαι και ενεργείς την δεδομενη στιγμη και οτι και να εχεις περασει δεν το δικαιολογει ,ειτε αρεσει σε καποιους ,ειτε οχι ...
Καθαρα προσωπικη αποψη ...
Το αποτέλεσμα είναι μια δολοφονημένη κοπέλα που από τα 14 είχε σχέση με το. 26χρονο δολοφόνο της.

Τα άλλα που λες τα αφήνω στην κρίση του κοινού.

ΥΓ. Αντε να γράψω και την controversial άποψη. Είναι πολύ προτιμότερος ένας γονέας που ρίχνει σφαλιάρες, από έναν γονέα που ασκεί ψυχολογική βία στο παιδί του. Από όλες τις σφαλιάρες που έφαγα μικρός δεν θυμάμαι ούτε μία, και ούτε μου δημιούργησαν κανένα θέμα αργότερα, γιατί ήταν όλες πολύ στρειτ θρου. Έκανα μαλάκια (έβαλα φωτιά το σπίτι), ήξερα ότι έκανα μαλάκια, ήξερα ότι πρέπει να τιμωρηθω, έφαγα τη σφαλιάρα από την μάνα μου, δεν ξαναέβαλα φωτιά το σπίτι. Αντίθετα, όσα θυμάμαι ακόμη σήμερα έντονα και με ασψημο τρόπο ήταν όλες οι στιγμές ψυχικής βίας και τα χωρίς λόγο ξεσπάσματα.

Τα παιδιά ξέρουν ποτέ κάνουν μαλάκια, και ξέρουν ποτέ τους αξίζει να τιμωρηθούν, και πότε δεν κρατάνε κακία για την δίκαιη τιμωρία.

Τα παιδιά τα σκοτώνει η ψυχικη βία, η τιμωρία χωρίς λόγο, και αν θες να γαμησεις πραγματικά, η τιμωρία όταν κάνουν κάτι καλό.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
το χαρτζιλικι ειναι τυχαιο παραδειγμα...πουθενα αλλου δεν προσπαθω να ριξω τις ευθυνες μη προσπαθεις να με βγαλεις μισογυνη ή κατι τετοιο..και αγορι να ηταν και να το ειχε αποπλανησει δασκαλα του το ιδιο θα ελεγα.Περα ομως απο την ποινικη ευθυνη του δραστη που ειναι και δουλεια της πολιτειας να πραξει δεοντως το θεμα ειναι εσυ για το ιδιο σου το παιδι και την κριση του τι κανεις!
Δεν προσπαθώ να σε βγάλω κάτι μαν, ούτε που σε ξέρω για να σε κρίνω. Απλά είναι δυστυχώς κάτι που γίνεται υποσυνείδητα στους περισσότερους και πολλές φορές δεν βλέπουμε τον θύτη.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ
20210618_121105.jpg
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενω στη θεραπεία σκας το 50άρι την συνεδρία και νιώθεις ξεχρέωσες.
Αμ,δε.

Πόσο τραγική αλήθεια ρε φίλε, και πόσο πολύ δεν το παραδέχεται κάνεις. Κανείς δεν νοιάζεται για το αποτέλεσμα, όλοι απλά θέλουν να έχουν ήσυχη την συνείδηση τους ότι κάνανε ότι περνούσε από το χέρι τους για να κοιμούνται καλά το βράδυ.

Πρεπει κάποια στιγμή να απομυθοποιηθει αυτή η γονική αγάπη που την θεωρούν όλοι την υψηστη μορφή αγάπης και να καταλάβουμε πως οι γονείς είναι πρώτα άνθρωποι και πολύ πιο μετά γονείς, και πάντα μπορείς να εμπιστευτείς την ανθρώπινη φύση τους για να εξηγήσεις όλες τις σκατενιες συμπεριφορές τους. Και ο μόνος τρόπος για να εισια καλός γονέας είναι να καταλάβεις αυτή ακριβώς την αλήθεια.

Δεν αγαπάς το παιδί σου όσο νομίζεις, και είσαι πολύ άνθρωπος, οπότε πρόσεξε πολύ τι νομίζεις πως εισαι ικανός να κάνεις και τι όχι, και πρόσεξε πολύ ποιες καταστάσεις αφήνεις να δημιουργηθούν νομίζοντας ότι θα κοντρολαρεις τον εαυτό σου την κρίσιμη στιγμή.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Τα ξέρασε όλα μόνος του, η αστυνομία δεν του παρουσίασε κανένα στοιχείο από αυτά που είχαν. Κουράστηκε να κρύβεται βλέπεις γιατί ο κόσμος ήδη τον είχε καταλάβει. Καλά τα είπαν και ο Κατερινόπουλος και ο Σούρας, από την αρχή βρωμούσε ο πιλότος. Είναι ψυχοπαθής, σκότωσε τον σκυλί αγνοώντας ότι αυτή η πράξη αποτελεί κακούργημα μόνο κ μόνο για να γίνει πιστευτός. Και ήταν Αλβανοί οι δολοφόνοι ε...;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Τα ξέρασε όλα μόνος του, η αστυνομία δεν του παρουσίασε κανένα στοιχείο από αυτά που είχαν
Τι εννοεις? Εγω θυμαμαι οτι επι 6 ωρες τον ειχαν στριμωξει με τα νεα στοιχεια που ηταν αντιθετα με οσα τους ειχε πει και γιαυτο αναγκαστηκε να ομολογησει.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα η μάνα μου όταν έφτανε εκτός ορίων ούρλιαζε και μου έριχνε και από καμιά σφαλιάρα πάντως. Και δεν ήταν καμιά εξαιρεση η μάνα μου. Η τυπική μάνα που είχε το 90% των Ελλήνων είναι, και το 90% των Ελλήνων δεν είναι δολοφόνοι ναρκωμανεις.

Και όχι, δεν ξέρω σε ποιον πλανήτη ζεις, αλλά σε αυτόν εδώ οι περισσότεροι άνθρωποι δεν είναι ζεν μαστερς, αλλά έχουν μια χαρά νεύρα και τα ξεσπάνε όπου βρούνε.


Τώρα ειλικρινά κάνουμε κύκλους γιατί αλλά γραφω και άλλα γράφεις. Είπα πως η χειροδικια συμβαίνει στις περισσότερες οικογένειες. Δεν την επικροτησα, ούτε μίλησα για ζωνάρι. Σε σφαλιάρες εν βρασμό ψυχής αναφέρθηκα, και είπα πως ακριβως γι αυτο το λόγο δεν πρέπει να αφήνεις τα παιδιά σου να έχουν ανεξέλεγκτη συμπεριφορά.

Το αποτέλεσμα είναι μια δολοφονημένη κοπέλα που από τα 14 είχε σχέση με το. 26χρονο δολοφόνο της.

Τα άλλα που λες τα αφήνω στην κρίση του κοινού.

ΥΓ. Αντε να γράψω και την controversial άποψη. Είναι πολύ προτιμότερος ένας γονέας που ρίχνει σφαλιάρες, από έναν γονέα που ασκεί ψυχολογική βία στο παιδί του. Από όλες τις σφαλιάρες που έφαγα μικρός δεν θυμάμαι ούτε μία, και ούτε μου δημιούργησαν κανένα θέμα αργότερα, γιατί ήταν όλες πολύ στρειτ θρου. Έκανα μαλάκια (έβαλα φωτιά το σπίτι), ήξερα ότι έκανα μαλάκια, ήξερα ότι πρέπει να τιμωρηθω, έφαγα τη σφαλιάρα από την μάνα μου, δεν ξαναέβαλα φωτιά το σπίτι. Αντίθετα, όσα θυμάμαι ακόμη σήμερα έντονα και με ασψημο τρόπο ήταν όλες οι στιγμές ψυχικής βίας και τα χωρίς λόγο ξεσπάσματα.

Τα παιδιά ξέρουν ποτέ κάνουν μαλάκια, και ξέρουν ποτέ τους αξίζει να τιμωρηθούν, και πότε δεν κρατάνε κακία για την δίκαιη τιμωρία.

Τα παιδιά τα σκοτώνει η ψυχικη βία, η τιμωρία χωρίς λόγο, και αν θες να γαμησεις πραγματικά, η τιμωρία όταν κάνουν κάτι καλό.
αλλα λογια να αγαπιομαστε ετσι ?

κυρηγμα σου κανω και εγω για τα παιδια και το τι ειναι, δεν περιμενα εδω να τα μαθω ουτε φυσικα απο εδω μεσα να τα κανω την καθηγητρια σε καποιον ..

Υπηρξα και παιδι και εχω φαει και εγω την σφαλιαρα μου αλλα υπηρξα και γονιος και βρηκα μια αλλη μεθοδο, τι να κανουμε τωρα και δοξα το θεον ακομα δεν μου γυρισε μπουμερανκ ολο αυτο ....

Αυτο ειναι το θεμα μας ομως το ξαναλεω ή εδω μεσα ειναι μονο να γραφουμε για να κλεβουμε εντυπωσεις και καρδουλες ..
Οποιος συμφωνει με την αποψη σου για τους γονεις της κοπελας την δεδομενη στιγμη δεν μπορω να κανω κατι ..Ειναι προαφνες ενα δειγμα της κοινωνιας μου που δεν μου κανει εντυπωση αφου χύνονται απο το πρωι κιλα μελανης εξαπολύοντας δριμύ κατηγορώ για ανθρωπους που την δεδομενη φαση ειναι στα πατωματα και εσεις συνεχιζεται να τους πατατε απο πανω μεχρι να τους αποτελειωσετε θαρρεις και ειναι οι μοναδικοι υπαιτιοι ..

Ουτε μια αναφορα δεν εκανες στους γονεις του πιλοτου ...

Αληθεια στην δεδομενη περιπτωση ποια ηθικη σου-σας αναγκη καλυπτει ολο αυτο ,αφου πλεον εχετε κανει την σκληρη αυτοκριτικη σας στην ηλικια που ειστε ?

Δεν εχω να πω τιποτε περισσοτερο οσο αφορα τα παιδια ..Γνωριζω πολυ καλα απο πειρα και οχι απο θεωρεια .
Οταν ερθει η σειρα σας θα χαρω παρα πολυ να δω υπεροχα παιδια απο εσας τους καθ ολα αψογους γονεις .
Δεν το λεω ειρωνικα .
Μπορει να συνεργαστουμε κιολας σε αυτο το κομματι ,ποτε δεν ξερεις ο κοσμος ειναι πολυ μικρος ...
Ειναι ευχη που μακαρι να συντροφευει καθε νεο παιδι που αποφασιζει να κανει οικογενεια !
Αυτο θελουμε να βλεπουμε ,σωστα μεγαλωμενα και θωρακισμενα παιδια γιατι ετσι οι παραβατικοι χαρακτηρες δεν θα εχουν ουτε προσβαση ουτε πρόσφορο εδαφος να ανπτυσουν τις αρρωστημενες επιθυμιες τους ..
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Τι εννοεις? Εγω θυμαμαι οτι επι 6 ωρες τον ειχαν στριμωξει με τα νεα στοιχεια που ηταν αντιθετα με οσα τους ειχε πει και γιαυτο αναγκαστηκε να ομολογησει.
Μια ρεπόρτερ στην εκπομπή της Τατιάνας (βοθρος κι αυτη) είπε ότι οι αστυνομία δεν του παρουσίασε στην αρχή τα στοιχεία που είχε. Τον πήραν και καλά για αναγνωριση προσώπου αλλά αργότερα ο ίδιος είχε καταλάβει περί τινός πρόκειται. Στην αρχή τον ρωτούσαν πως ήταν οι σχέση του με την Καρολάιν και αυτός άρχισε να λέει πως εκείνη ήταν χειριστική κλπ. Σαφώς και τον κράτησαν πολλές ώρες αλλά είπαν ότι ομόγησε προτού μάθει για όλα τα στοιχεία που είχαν συλλεχθεί.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Και ξέρω πολύ καλά τι λέω πάνω σε αυτά, διότι τα έχω βιώσει στο πετσί μου.
Θα βγω εκτός θέματος και δεν το θέλω αλλά θέλω να το γράψω εδώ και καιρό αυτό.

Χακερ, τα βιώματα σου είναι σεβαστά και λυπάμαι που έχεις περάσει ο, τι έχεις περάσει. Αλλά οι δικές σου εμπειρίες και ο, τι τυγχάνει να έχεις διαβάσει μόνος σου, δεν σε καθιστούν γνώστη πάνω σε κάτι τόσο περίπλοκο όπως η ανατροφή των παιδιών. Φυσικά ούτε και εμένα που τα γράφω αυτά.

Απαξιώνεις την ψυχολογία χωρίς να καταλαβαίνω το γιατί αλλά αν ασχολούσουν σοβαρά με αυτήν θα καταλάβαινες ένα πολύ πολύ βασικό πράγμα. Η απάντηση στα περισσότερα ερωτήματα είναι εξαρτάται. Είναι πολύ δύσκολο και θέλει μεγάλη εξάσκηση και μαεστρία να ξέρεις γιατί κάποιος έκανε κάτι χωρίς να του έχεις μιλήσει και να γνωρίζεις τι έχει περάσει, τι περνάει τώρα, τι σκέφτεται, πως δρα συνήθως μαζί με πληθώρα άλλων πραγμάτων. Εσύ τρέχεις πάντοτε να βγάλει συμπεράσματα αλλά βασίζεσαι μόνο στις δικές σου εμπειρίες. Κάπου πρέπει να μάθουμε να βάζουμε μια τέλεια και να αρκούμαστε στο δεν ξέρω.

Όλα αυτά πολύ πολύ φιλικά γιατί στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλοι και ειλικρινά κατανοώ ότι έχεις περάσει δύσκολα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αληθεια στην δεδομενη περιπτωση ποια ηθικη σου-σας αναγκη καλυπτει ολο αυτο ,αφου πλεον εχετε κανει την σκληρη αυτοκριτικη σας στην ηλικια που ειστε ?

Κράζουμε τους ανθρώπους που είναι διαφορετικοί από εμάς και δεν μας αρέσει η συμπεριφορά τους, διότι κραζοντας τους προβάλουμε την δική μας άποψη ξεκάθαρα, και έτσι προσελκυουμε κοντά μας ομοιδεατες, με τους οποίους αναπτύσσουμε κοινωνικές σχέσεις βασισμένες σε παρόμοιες απόψεις και κοινά χαρακτηριστικά προσωπικότητας, οι οποίες κάνουν τνν ζωή μας περισσότερο υποφερτή. Ελπίζω να σε κάλυψα.


Εσενα το να επικεντρώνεσαι στα καλά που κάναν οι γονείς της ποια ηθικη σου ανάγκη καλύπτει;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα η μάνα μου όταν έφτανε εκτός ορίων ούρλιαζε και μου έριχνε και από καμιά σφαλιάρα πάντως. Και δεν ήταν καμιά εξαιρεση η μάνα μου. Η τυπική μάνα που είχε το 90% των Ελλήνων είναι, και το 90% των Ελλήνων δεν είναι δολοφόνοι ναρκωμανεις.

Και όχι, δεν ξέρω σε ποιον πλανήτη ζεις, αλλά σε αυτόν εδώ οι περισσότεροι άνθρωποι δεν είναι ζεν μαστερς, αλλά έχουν μια χαρά νεύρα και τα ξεσπάνε όπου βρούνε.
Και ξέρω πολύ καλά τι λέω πάνω σε αυτά, διότι τα έχω βιώσει στο πετσί μου.
Κατι μου λεει πως η μαμα σου ηταν η εξαιρεση δυστηχως χακερ ...

Ειλικρινα δεν ξερω τα βιωματα σου αλλα προσπαθησε να αλλαξεις οπτικη γωνια για το πως αντιλαμβανεσαι τον ορο γονείς και πως πρεπει να μεγαλωνει ενα παιδι ...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Άλλο ένα παράδειγμα εξαιρετικής διαχείρισης της αστυνομίας.
Απο κάποιους,οχι απο ολους τους εμπλεκομενους αστυνομικους.
Το πρωτο τραγικο λαθος ηταν που ο 2ος αστυνομικος που μπηκε στο σπιτι,επεσε στην παγιδα του θυτη που φωναζε να τον λυσουν νγιατι δεν μπορει να παρει ανασα.Ο ηλιθιος αστυνομικος καν δεν τον τραβηξε εστω μια φωτο,ελαχιστα δευτερολεπτα θα κοστιζε, και αμεσως εκοψε τα σχοινια,ταινια κλπ.Αν δεν το εκανε αμεσως θα φαινοταν οτι τα χερακια του ΔΕΝ τα ειχε δεμενα,αλλα κρατουσε την ακρη του σχοινιου.
ΑΜΕΣΩΣ θα ειχε λυθει.
Η βλακεια του αστυνομικου αυτου στοιχισε μερες και θα μπορουσε αν δεν υπηρχαν καποια απο αυτα τα λαθη του. να μην εξιχνιαστει ΔΕΜΕΝΑ ποτέ.
Να λεμε την αληθεια αγαπουλα ναι;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατι μου λεει πως η μαμα σου ηταν η εξαιρεση δυστηχως χακερ
Με βάση αυτά που έγραψε πάντα, τι ακριβώς σου λέει πως η μαμά του ήταν εξαιρετική; Η μήπως είναι μια αμυντική στάση με τάση υπεράσπισης του γονέα ως γονέας η ίδια;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο κάποιους,οχι απο ολους τους εμπλεκομενους αστυνομικους.
Το πρωτο τραγικο λαθος ηταν που ο 2ος αστυνομικος που μπηκε στο σπιτι,επεσε στην παγιδα του θυτη που φωναζε να τον λυσουν νγιατι δεν μπορει να παρει ανασα.Ο ηλιθιος αστυνομικος καν δεν τον τραβηξε εστω μια φωτο,ελαχιστα δευτερολεπτα θα κοστιζε, και αμεσως εκοψε τα σχοινια,ταινια κλπ.Αν δεν το εκανε αμεσως θα φαινοταν οτι τα χερακια του ΔΕΝ τα ειχε δεμενα,αλλα κρατουσε την ακρη του σχοινιου.
ΑΜΕΣΩΣ θα ειχε λυθει.
Η βλακεια του αστυνομικου αυτου στοιχισε μερες και θα μπορουσε αν δεν υπηρχαν καποια απο αυτα τα λαθη του. να μην εξιχνιαστει ΔΕΜΕΝΑ ποτέ.
Να λεμε την αληθεια αγαπουλα ναι;
Έχεις δίκιο, έπρεπε να την ψιλιαστει ότι είναι στημένο, γιατί οι μπάτσοι έχουν μαντικές ιδιότητες. Εσύ αν έβλεπες ένα σκύλο παλουκομενο, μια στραγγαλισμενη και έναν δεμένο να φωνάζει λύσε με βοήθεια δεν μπορώ να ανασαίνω το πρώτο πράγματα που θα έκανες ητξα να βγάλεις φώτο.


Μαλακά τι διαβάζουμε εδώ μέσα ρε φίλε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Με βάση αυτά που έγραψε πάντα, τι ακριβώς σου λέει πως η μαμά του ήταν εξαιρετική; Η μήπως είναι μια αμυντική στάση με τάση υπεράσπισης του γονέα ως γονέας η ίδια;
Εξαιρεση εγραψε,οχι εξαιρετικη.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κράζουμε τους ανθρώπους που είναι διαφορετικοί από εμάς και δεν μας αρέσει η συμπεριφορά τους, διότι κραζοντας τους προβάλουμε την δική μας άποψη ξεκάθαρα, και έτσι προσελκυουμε κοντά μας ομοιδεατες, με τους οποίους αναπτύσσουμε κοινωνικές σχέσεις βασισμένες σε παρόμοιες απόψεις και κοινά χαρακτηριστικά προσωπικότητας, οι οποίες κάνουν τνν ζωή μας περισσότερο υποφερτή. Ελπίζω να σε κάλυψα.


Εσενα το να επικεντρώνεσαι στα καλά που κάναν οι γονείς της ποια ηθικη σου ανάγκη καλύπτει;
Μην χειραγωγεις μια συζητηση και την κατευθυνεις οπως σε βολευει ..Με λαθος ατομο διαλεξες να παιξεις αυτο το παιχνιδι των λεξεων ειλικρινα στο λεω ...

Εγω δεν επικεντρωνομαι ΜΟΝΟ στα καλα .Σαν ανθρωπος ομως αφηνω και ενα περιθωριο λαθους ακομα και οταν αυτο αφορα την ανατροφη ενος παιδιου.

Ακομα και την δεδομενη στιγμη ,εστω και λαθος να εκαναν δεν θα τους πατουσα ρε συ Χακερ ..Αν ειναι δυνατον πια ..
Τετοιο πονο να μην αξιωνεται κανενανς να νιωθει ,αυτη την αναγκη μου καλυπτω στην προκειμενη περιπτωση .
Ενσυναισθηση λεγεται ,κατω και απο αυτες τις συνθηκες ..Ειτε την εχεις ειτε οχι ,δεν την εκδηλωνεις κατω απο προυποθεσεις ουτε την αφηνεις να παει περίπατο σε περιπτωση που καποιος εσφαλε αθελα του και οχι με σκοπο ...
Σε καλυψα τωρα ?
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, έπρεπε να την ψιλιαστει ότι είναι στημένο, γιατί οι μπάτσοι έχουν μαντικές ιδιότητες. Εσύ αν έβλεπες ένα σκύλο παλουκώνο, μια στραγγαλισμενη και έναν δεμένο να φωνάζει λύσε με βοήθεια δεν μπορώ να ανασαίνω το πρώτο πράγματα που θα έκανες ητξα να βγάλεις φώτο.


Μαλακά τι διαβάζουμε εδώ μέσα ρε φίλε.
Η εκπαιδευση τους ειναι τετοια που ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να μην πειραζουν απολυτως τιποτα απο τον τοπο ενος εγκληματος.Εδω βεβαια ειχαμε εναν ζωντανο,που οντως επρεπε να λυθει.Αλλα πριν τον λυσουμε τουλαχιστον βγαζουμε φωτο.
ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ απο την 1η μερα που εγινε ο φονος και το ΤΟΝΙΖΑΝ ΑΥΤΟ.

Η ασχετοσυνη σου δεν εχει ορια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top