Έγκλημα στα Γλυκά Νερά: δράστης ο σύζυγος της Καρολάιν για τη δολοφονία

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Μην πατάς τη μητέρα ετούτη τη στιγμή. Έκανε και σωστά πράγματα.
Εγώ έχω συγγενικό μου πρόσωπο 16 ετών. Αν μάθαινα ότι τα είχε όχι με 28άρη, με 20άρη!!!! και ότι οι γονείς δεν αντιδρούν θα έπαιρνα το χαμόγελο του παιδιού ή άλλη κοινωνική υπηρεσία. Δε με νοιάζει το age content στα χαρτιά. Τι θέλει ο ενήλικας με το μικρό;;;;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έχω συγγενικό μου πρόσωπο 16 ετών. Αν μάθαινα ότι τα είχε όχι με 28άρη, με 20άρη!!!! και ότι οι γονείς δεν αντιδρούν θα έπαιρνα το χαμόγελο του παιδιού ή άλλη κοινωνική υπηρεσία. Δε με νοιάζει το age content στα χαρτιά. Τι θέλει ο ενήλικας με το μικρό;;;;
Νομίζω οτι δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω μαζί σου σε ολα τα μηνύνατα στο θρέντ.
Καμία ψυχραιμία.Δεν χωραει καμια διαπραγματευση σε οσα λες.Συμφωνω και επαυξάνω.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Το σπίτι είναι διώροφο με εσωτερικές ξύλινες σκάλες. Οι κλήσεις από το κινητό έγιναν επίτηδες σε άσχετο νούμερο αρχικά (τυχαίο πενταψηφιο) για να δείξει ότι και καλά προσπαθούσε να πατήσει τα νούμερα με τη μύτη. Έχουν ειπωθεί αυτά. Επίσης το ίδιο βράδυ η κοπέλα είχε κάνει αναζήτηση στο booking.com για ξενοδοχεία στην Αθήνα. Φαίνεται πως πλέον είχε αποφασίσει να φύγει.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εγώ έχω συγγενικό μου πρόσωπο 16 ετών. Αν μάθαινα ότι τα είχε όχι με 28άρη, με 20άρη!!!! και ότι οι γονείς δεν αντιδρούν θα έπαιρνα το χαμόγελο του παιδιού ή άλλη κοινωνική υπηρεσία. Δε με νοιάζει το age content στα χαρτιά. Τι θέλει ο ενήλικας με το μικρό;;;;
Αν το συγγενικό σου πρόσωπο που είναι 16 τα είχε με 20άρη, καμία υπηρεσία δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα γιατί η ηλικία συναίνεσης στην Ελλάδα είναι 15.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επισης το οτι αυτη υπεφερε τοσο στη σχεση και οι γονεις λενε δεν γνωριζαμε οτι ειχαν ετσι τα πραγματα ενισχυει την υποψια μας.
Πως ειναι δυνατον;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

magosTorini

Νεοφερμένος

Ο magosTorini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Η νομοθεσία λέει ότι άνω των 16 επιτρέπεται.
Αυτός την έβαλε στο μάτι όταν ήταν 14 νομίζω και άρχισαν να έχουν σχέσεις...
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Το σπίτι είναι διώροφο με εσωτερικές ξύλινες σκάλες. Οι κλήσεις από το κινητό έγιναν επίτηδες σε άσχετο νούμερο αρχικά (τυχαίο πενταψηφιο) για να δείξει ότι και καλά προσπαθούσε να πατήσει τα νούμερα με τη μύτη. Έχουν ειπωθεί αυτά. Επίσης το ίδιο βράδυ η κοπέλα είχε κάνει αναζήτηση στο booking.com για ξενοδοχεία στην Αθήνα. Φαίνεται πως πλέον είχε αποφασίσει να φύγει.
Εννοεις σαν απαντηση σε αυτο που εγραψα?
Το θυμαμαι οτι ειναι διωροφο. Ωστοσο η καταγραφη λεει ανεβηκε 2 οροφους σε λιγοτερο απο ενα λεπτο, διανυοντας αποσταση 66 μετρων. Αυτο σημαινει οτι ξεκινησε απο υπογειο -> 1ος οροφος -> 2ος οροφος και περπατησε 66 μετρα σε μηκος σε όλη αυτή τη διαδρομή συνολικά. Η αποσταση μου φαινεται λιγο μεγαλη.

Δεν ειπα για τα νουμερα που πηρε πριν το 100, αλλα τα μετά:
06:11:59 πραγματοποιείται ενέργεια ξεκλειδώματος και την 06:12:59 πραγματοποιείται κλήση στον αριθμό 100, 06:16:58 πραγματοποιείται κλήση σε τηλεφωνικό αριθμό, που είναι αποθηκευμένος με στοιχεία “…” ενώ προηγουμένως είχε πραγματοποιηθεί κλήση προς τηλεφωνικό αριθμό που είναι αποθηκευμένος με στοιχεία “…”, 06:18:20 το κινητό είναι στην αρχική του οθόνη για 61”, ενώ 1” αργότερα την 06:19:22 πραγματοποιείται ενέργεια κλειδώματος.
Μετα το 100 φαινεται πως καλεσε 2 νουμερα κανονικα που ειχε στις επαφες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Η νομοθεσία λέει ότι άνω των 16 επιτρέπεται.
Αυτός την έβαλε στο μάτι όταν ήταν 14 νομίζω και άρχισαν να έχουν σχέσεις...
Η νομοθεσία στην Ελλάδα λέει από 15. Ο τύπος τα έιχε μαζί της από όταν αυτή ήταν ήταν 14 ΑΡΑ συμπεραίνουμε ότι είναι και παιδεραστής! Για αυτό γιατί δεν κατηγορείται;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Η νομοθεσία στην Ελλάδα λέει από 15. Ο τύπος τα έιχε μαζί της από όταν αυτή ήταν ήταν 14 ΑΡΑ συμπεραίνουμε ότι είναι και παιδεραστής! Για αυτό γιατί δεν κατηγορείται;
Η νομοθεσία λέει ότι άνω των 16 επιτρέπεται.
Αυτός την έβαλε στο μάτι όταν ήταν 14 νομίζω και άρχισαν να έχουν σχέσεις...
Βασικα η μητερα της Καρολαιν ειπε οτι αρχισαν να εχουν σχεση στα 16 της περιπου, οταν ηταν πρωτη-δευτέρα λυκειου. Το 14 δεν ξερω απο πού πρωτοακουστηκε, κι εγω ετσι νομιζα.


Με τον Μπάμπη γνωρίστηκαν στην Αλόννησο όταν ήταν 16 χρονών περίπου. Είχαν γνωριστεί σε κοινή παρέα. Εμείς ξέραμε για τη σχέση τους και αν και η Καρολάιν ήταν λίγο μικρή σε ηλικία βλέπαμε ότι είναι αγαπημένοι και στηρίξαμε τα παιδιά».
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Οι επαφές που πηρε μετά την κληση στο 100 είχαν όνομα
Lila Gerolimatou
Lazarou Etairiko


Δε βγάζει νόημα ρε σεις :worry:
Μυλωνοπούλου λενε την ψυχολογο. Αυτη η Γερολιματου τι ρολο βαραει και γιατι την πηρε τηλ τοτε?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,675 μηνύματα.
Σχόλιο 2021-06-19 213617.png
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.

Η κ. Μυλονωπούλου είχε αναφέρει στην αστυνομία τα προβλήματα του ζευγαριού και μάλιστα είχε αναφέρει και τις επικοινωνίες που είχε με την Καρολάιν εν αγνοία του συζύγου της.

Η κ, Μάρκου ανέφερε ότι δόθηκαν οδηγίες από την αστυνομία στην κα Μυλωνοπούλου να μην αποκαλύψει στον πιλότο ότι κατέθεσε. Έλεγε καλά λόγια για να μην υποψιαστεί κάτι ο 33χρονος. Τόνισε, μάλιστα, ότι η κατάθεσή της έχει μείνει απόρρητη και η ίδια ήταν σε συνεχή επικοινωνία με το τμήμα Ανθρωποκτονιών.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
7. Η εφαρμογη καταγραφει ανοδο 2 οροφων. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ακριβες το αλτιμετρο στα κινητα, υποθετω με αισθητηρα πιεσης του αερα, ωστοσο ποση αυξομειωση να εχεις σε κλειστο χωρο (μεσα σε σπιτι) και σε τοσο μικρη διαφορα υψους, αλλα τεσπα. Δυο οροφοι σημαινει οτι το σπιτι που διεμεναν ειναι διωροφο και η αρχη της κινησης γινεται απο το ισογειο. Ωστοσο και παλι, 66 μετρα πολλα δεν ειναι για δυο οροφους σε συνεχομενη κινηση λογω ενος λεπτου χρονικη διαφορα?
Σε εσωτερικό χώρο που δεν πιάνει το gps το iPhone χρησιμοποιει γυροσκόπιο και επιταχυνσιόμετρο για τις μετρησεις αυτές. Έχουν ακρίβεια 10%.

Έχει κάνει πολλα λαθη για να έχει επαγγελματιες συνεργάτες.

Απορώ γιατί χρειαστηκε τόσο καιρό να τον συλλάβουν.

6F45DF73-B8A7-4402-BD89-0A610B34985C.png
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Αν το συγγενικό σου πρόσωπο που είναι 16 τα είχε με 20άρη, καμία υπηρεσία δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα γιατί η ηλικία συναίνεσης στην Ελλάδα είναι 15.

Τα λές και τα πιστεύεις ; Η ηλικία συναίνεσης είναι τα 18.....που και πάλι για έναν 27 χρονο πχ μια 18 χρονη είναι αρκετά μικρή αλλά παρόλα αυτά θεωρείται ενήλικη.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Αυτό για το booking που έψαχνε ξενοδοχεια κατι δε μου κολλάει.. Τα στοιχεία απο το κινητο της λενε "...βρέθηκαν τρεις αναζητήσεις στη πλατφόρμα booking όπου φέρεται ότι η νεαρή μητέρα αναζητούσε ξενοδοχεία. Οι αναζητήσεις αυτές είναι μεταξύ 00:37 και 00:38". Δύο παρατηρησεις:

1. Θελω να ψαξω ξενοδοχεια για να φυγω απο το σπιτι. Πριν πεσω για υπνο, μεσα σε ενταση και στεναχωρια/θυμο για οσα συμβαινουν, πιανω το κινητο, μπαινω στην booking και αναζητω ξενοδοχεια στην Αθηνα ας πουμε. Γραφω "ξενοδοχεια κεντρο αθηνα", βαζω φιλτρο ποια κριτηρια θελω, και σκρολαρω και μπαινω να δω περισσοτερα σε οσα με ενδιαφερουν.. Ολο αυτο μου φαινεται αδυνατο να εγινε μεσα σε 2', δηλαδη η παραμονη στη σελιδα για τοσο λιγο χρονικο διαστημα μονο. Ειναι λες και καποιος επιτηδες ηθελε να φανει οτι εψαχνε ξενοδοχεια και εκανε υποτυπωδεις αναζητησεις στη σελιδα μονο και μονο για να φανει ετσι.

2. Η αναλυση του smartwatch εδειξε για τους παλμους:
Από την 00:05:46” έως της 01:17:45” μεταξύ 51-61 καρδιακοί παλμοί.
Από την 01:26:19” έως την 01:36:34” 77,79,64,66 καρδιακοί παλμοί.
Από την 01:41:35” έως της 03:51:25”, μεταξύ 48-58 καρδιακοί παλμοί.
Την 03:58:06” 60 καρδιακοί παλμοί.
Την 04:05:15” 87 καρδιακοί παλμοί.
Την 04:10:02” 75 καρδιακοί παλμοί.
Την 04:11:57” 59 καρδιακοί παλμοί. Αυτή είναι η τελευταία καταγραφή παλμών


Παράλληλα, από την 01:41′ έως τις 03:58′, οι καταγεγραμμένοι καρδιακοί παλμοί του θύματος ήταν 48 έως 58 και 60, που όπως αναφέρεται, αντιστοιχούν σε περίοδο ύπνου.
Κατα μεση τιμη, το 51-61 ειναι σχεδον ιδιο με το 48-58, το οποιο εχει χαρακτηριστει κατασταση υπνου.
Στη 1 παρά δηλαδή, όταν έψαχνε στην booking, είχε ίδιους παλμούς με όταν κοιμόταν? Κάτι δε μου κολλάει σε αυτό. Αν υποθέσω ότι κοιμήθηκε κατά τις 12, δλδ λίγο μετά από το τελευταίο μήνυμα προς τον πιλότο, τότε την πρώτη ώρα μέχρι να κοιμηθεί λογικό να είχε 50-60 παλμούς μέχρι να την πιάσει ύπνος, δεδομένου ότι στην αρχή είχε ανησυχία λόγω της έντασης στο σπίτι.

Από την άλλη, iPhone είχε, φαντάζομαι θα είχε κωδικό/μοτίβο/δαχτυλικό, οπότε απίθανο κάποιος να το έστησε αυτό όσο κοιμόταν. @akikos σωστά?

Θα πρέπει η αστυνομία να κοιτάξει στο ιστορικό και για παλαιότερες αναζητήσεις ξενοδοχείων και αν γίνονταν τακτικά τότε επαληθεύεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Το έσβησα γιατί δεν ξέρω αν όντως ισχύει αυτό για τον πατέρα της. Δυστυχώς είναι ελάχιστες οι πληροφορίες που βρήκα για αυτόν οπότε δεν μπορω να το υποστηριξω χωρις αντικειμενικα στοιχεια περα απο το "Makeleio".
Αλλά έστω οτι ισχυει. Το FBI επειδη ειναι federal οκαυ, σαν παραδειγμα το εφερα. Σιγουρα υπαρχουν υπηρεσιες που ασχολουνται σε υποθεσεις διακρατικες και παγκοσμιως, CIA, NSA, MI6 κλπ. Οπότε αν η οικογένεια της Καρολαιν έχει τέτοια κονέ στις αντίστοιχες στρατιωτικες υπηρεσιες της Βρετανιας, τοτε γιατι να μην τις επιστρατευσει?
Τι δουλειά έχουν οι μυστικές υπηρεσίες σε μια τέτοια δολοφονία ;
Τι να πω βρε παιδιά...
Σίγουρα υπάρχει εξήγηση ψυχολογικά, η οποία πιστεύω ότι υποδηλώνει βαθιές διαταραχές ή χαμηλό επίπεδο νοημοσύνης σε άτομα που ελκονται από εγκληματίες και πόσο μάλλον δολοφόνους. Οι γυναίκες μάλλον θέλουν να είναι εξαρτώμενες.. Γι αυτό σκέφτομαι τι έχει πάει τόσο λάθος στην κοινωνία ή τη φύση..
Κάνε μια έρευνα για το dark web γενικά και θα καταλάβεις παράλληλα με την δική μας "νορμάλ" κοινωνία, τι άλλου είδους κοινωνίες και τι άνθρωποι υπάρχουν υπόγεια. Το ξεχνάμε συχνά αλλά η πλειοψηφία του κόσμου δεν είναι νορμάλ. Το ποσοστό μάλλον είναι κάπου στην μέση. Γιατί ως γνωστόν αυτά που φαίνονται, είναι πάντα ελάχιστα σε σχέση με αυτά που υπάρχουν συνολικά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Από την άλλη, iPhone είχε, φαντάζομαι θα είχε κωδικό/μοτίβο/δαχτυλικό, οπότε απίθανο κάποιος να το έστησε αυτό όσο κοιμόταν. @akikos σωστά?

Θα πρέπει η αστυνομία να κοιτάξει στο ιστορικό και για παλαιότερες αναζητήσεις ξενοδοχείων και αν γίνονταν τακτικά τότε επαληθεύεται.
Μπορεί να ήξερε το 6ψηφιο της. Κανείς δεν ξερει. Αλλά εδώ δεν είχε την σκέψη να μην χρησιμοποιει το κινητο του όσο ήταν «δεμένος». Θα έστεισε όλο αυτο. Κινήσεις πανικού ο δολοφόνος για να γλυτωσει το αναπόφευκτο.

Η αστυνομία ή η εισαγγελία έκαναν πατάτα και διέρρευσαν πληροφορίες που δεν έπρεπε από το προσωπικό ημερολόγιο. Η υπεράσπιση βασίστηκε σε αυτό.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Τα λές και τα πιστεύεις ; Η ηλικία συναίνεσης είναι τα 18.....που και πάλι για έναν 27 χρονο πχ μια 18 χρονη είναι αρκετά μικρή αλλά παρόλα αυτά θεωρείται ενήλικη.
Τα 18 ειναι η ηλικία ενηλικίωσης. Η ενηλικίωση με την ηλικία συναίνεσης δεν σχετίζονται. Στην Ελλαδα, η ηλικία συναίνεσης ειναι τα 15. Το λεει παντού το ίντερνετ, ψαξε το.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Βασικα η μητερα της Καρολαιν ειπε οτι αρχισαν να εχουν σχεση στα 16 της περιπου, οταν ηταν πρωτη-δευτέρα λυκειου. Το 14 δεν ξερω απο πού πρωτοακουστηκε, κι εγω ετσι νομιζα.
Και τί θες να πουν τώρα εκ των υστέρων; Εδώ και καιρό ακουγόταν οτι ήταν μαζί από τα 14 της και όλοι το ήξεραν. Επίσης, ένα περίεργο πράγμα, πουθενά δεν έχω βρει την ημερομηνία γέννησής της. Αν ας πούμε γεννήθηκε 31/12/2001, την πρώτη Γενάρη του 2021 τη λένε ήδη 20 ετών ακόμα κι αν θέλει 364 μέρες ακόμα για να κλείσει τα 20. Οπότε αν μάθουμε την ημερομηνία γέννησης και δούμε στο προφίλ της πότε άρχισε να μιλάει για τον πιλότο, θα καταλάβουμε πότε γνωρίστηκαν. Αλλά και 15 μισό να ήταν, ποιος γονιός αφήνει το παιδάκι του με έναν μαντράχαλο;

Σχετικά με το booking μπορεί πράγματι να το έκανε ο πιλότος αλλά αυτό σημαίνει οτι το είχε προσχεδιάσει, αφού έβγαλε τις 12 και κάτι περίπου την κάρτα μνήμης της κάμερας και αν έψαξε πράγματι για ξεκάρφωμα στο booking δένει περισσότερο την υπόθεση οτι ήταν προμελετημένο και προσπαθούσε να δημιουργήσει άλλοθι φόνου.

Κι αυτό με την ψυχολόγο πολύ σοκαριστικό. Άδικα την έβριζαν τόσο καιρό. Η γυναίκα βοήθησε στην εξιχνίαση...
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα 18 ειναι η ηλικία ενηλικίωσης. Η ενηλικίωση με την ηλικία συναίνεσης δεν σχετίζονται. Στην Ελλαδα, η ηλικία συναίνεσης ειναι τα 15. Το λεει παντού το ίντερνετ, ψαξε το.
Και αυτό με τι συνεπάγεται ?
Δεκαπέντε χρονών μπορεί να κάνει ολοκληρωμένη σχέση με ενήλικα ?
Γιατί δεν νομίζω να έπαιζαν τις κουμπάρες στην ηλικία που ήταν αυτός ....


Αυτά είναι για δικαστικές αποφάσεις σε περίπτωση διαζυγίου και για άλλα διάφορα τέτοια παρόμοια θέματα ..
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top